Szerző Téma: Fogadó a megpihent harcoshoz  (Megtekintve 6405 alkalommal)

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fogadó a megpihent harcoshoz
« Válasz #75 Dátum: 2016. Szeptember 02. 21:46:45 »
Hali!

Mikor úgy kérdeztem, hogy "mennyi a két napi járóföld, ahogy a varjú repül", akkor tényleg arra gondoltam, hogy a zóna jelemet vigye el az egyik varjú...

Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető seth

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Fogadó a megpihent harcoshoz
« Válasz #76 Dátum: 2016. Szeptember 02. 21:51:27 »
akkor fél napnyi az út. bár ez csak egy esti saccolás, ha nagyon nagy baromságot mondanék, szólj nyugodtan.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fogadó a megpihent harcoshoz
« Válasz #77 Dátum: 2016. Szeptember 02. 22:35:10 »
akkor fél napnyi az út. bár ez csak egy esti saccolás, ha nagyon nagy baromságot mondanék, szólj nyugodtan.

Az ETK (352. oldal) utazó lóra napi 90 kilométert ír, ez kb. 8 óra trappolás, a varjúnak meg - ha kap enni, nem kell kaját gyűjtögetnie -
ez mondjuk kétszer egy óra meg közte egy óra pihi - de te vagy a mesélő.

Most már csak az a kérdés, hogy a mozgásközpont írása elég arra, hogy "na repülj oda" vagy az akaratközpont írása kell?
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fogadó a megpihent harcoshoz
« Válasz #78 Dátum: 2016. Október 03. 11:31:08 »
Na?
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető seth

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Fogadó a megpihent harcoshoz
« Válasz #79 Dátum: 2016. Október 03. 12:44:05 »
Pardon, hamarosan írom a folytatást. egy embernek ami két nap út az egy varjúnak 5-6 óra?
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fogadó a megpihent harcoshoz
« Válasz #80 Dátum: 2016. Október 03. 13:13:46 »
Pardon, hamarosan írom a folytatást. egy embernek ami két nap út az egy varjúnak 5-6 óra?

Te vagy a mesélő, akkor legyen annyi  ;)

Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető seth

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Fogadó a megpihent harcoshoz
« Válasz #81 Dátum: 2016. Október 03. 13:21:54 »
akkor most tisztázzuk hogy nem vagyok diktátor mesélő :D sőt, ami azt illeti, könyv nélküli mesélő vagyok, mivel ezen a gépen nincsenek meg a pdf-ek, így csak saccolt hülyeségeket tudok mondani, és délutáni program miatt időm sincs hogy jobban utánanézzek bárminek, így nyugodtan lehet mondani a helyes adatokat.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fogadó a megpihent harcoshoz
« Válasz #82 Dátum: 2016. Október 03. 13:50:42 »
akkor most tisztázzuk hogy nem vagyok diktátor mesélő :D sőt, ami azt illeti, könyv nélküli mesélő vagyok, mivel ezen a gépen nincsenek meg a pdf-ek, így csak saccolt hülyeségeket tudok mondani, és délutáni program miatt időm sincs hogy jobban utánanézzek bárminek, így nyugodtan lehet mondani a helyes adatokat.

ETK 352, embernek napi táv 45 km, kocsi-hintó 40, postakocsi (váltott lovakkal) 80.

A varjú kb. 40-el tud egy órát repülni SZERINTEM (és ez az, ahol mindenképp a mesélő dönt) plusz neki nem sokat számít, ha kanyarog az út (netán hegyre fel-le kell menni).

Viszont ha szembe fúj a szél, akkor ugye a varjúnak rossz.

A terv az, hogy a varjúra kerül egy Ézzékközpont Olvasás mentálbélyeg, plusz egy Zóna varázsjel, aztán
egy Időmágia (Óra) 25MP + Akaratátvitel 1 E/ 4MP  és hadd repüljön.
Esetleg egy Gyorsítás (időmágiát) is hozzáfűzök  :u-rock:

Ha az időtartam lejárta előtt nem érne oda, akkor keresünk valami magas, biztonságos fát, oda leszáll, Zóna varázsjel otthagy, varjú hazateleportál, varázslat megújít,  visszateleportál, repül tovább. Persze a Zónát visszaveszi (nyakörvön fityeg). (Ez 6 + 29 + 6 MP).

A biztonságos fa azt jelenti, hogy 25+ méter magasan el lehet rajta rejteni a Zóna jelet, illetve ne legyen szemtanú, mikor a varjú beszólt, hogy "Scotty, beam me up"  :panic: (Bocsánat).

Az Energiagyűjtés diszciplína Kivonás változatával ez 10, illetve 14 Pszi Pontot jelent, ez egy bő háromnegyed óra meditálással jön vissza (összesen), kivéve, ha a varjúra koncentrálással töltődnek (mert akkor kevesebb).





Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető seth

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Fogadó a megpihent harcoshoz
« Válasz #83 Dátum: 2016. Október 03. 18:54:22 »
Idézet
"Scotty, beam me up"
  :rofl:

elkezdtem agyalni azon, hogy miért olyan furcsán kevés az a 45 km, miközben az ember átlag gyaloglása 5k/h-ás, aztán rájöttem, hogy ebbe benne van az alvás, a pihik, stb, és hogy valószínűleg nem a könyvben van elírva, hanem én szoktam sokat túrázni.
némi számítás után akkor ezt mondom: a varjú a kétnapos utat (emberi sebességgel számolva) megteszi durván 3 óra alatt, ha jól meghajtod. leírod hogy mit csinálsz amíg odaér, vagy írjam egyből azt hogy mit látsz a faluban?
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fogadó a megpihent harcoshoz
« Válasz #84 Dátum: 2016. Október 03. 20:21:07 »
Tarnstead határáig megyek "varjúháton". Ott megszállok, érdeklődöm, aztán vagy fogadok idegenvezetőt Aramoorig, vagy nem.

Írjam meg a reagot?
« Utoljára szerkesztve: 2016. Október 03. 20:36:44 írta KLM »
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető seth

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Fogadó a megpihent harcoshoz
« Válasz #85 Dátum: 2016. Október 04. 07:39:11 »
Írjad
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fogadó a megpihent harcoshoz
« Válasz #86 Dátum: 2016. Október 05. 21:02:55 »
Remélem hamarost tudom folytatni, addig is egy kérdés:

Tarnsteadnek van városfala? Az éjidők örökségeként azt tippelem, hogy van, még ha csak egy kerítés is, amitől legalább lovat nem lehet lopni.
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető seth

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Fogadó a megpihent harcoshoz
« Válasz #87 Dátum: 2016. Október 06. 07:52:10 »
van. cölöpfal, kihegyezett cölöpök vannak letéve körülötte, belső oldalukon megtámasztva, illetve egy gyilokjáróval.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető KLM

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 521
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Fogadó a megpihent harcoshoz
« Válasz #88 Dátum: 2016. December 02. 15:57:07 »
Légyzümmögés, tücsökciripelés :)

Plusz, hogy legyen némi "ON" is - az Ordan környéki vidék ugye tölgy és bükk "őserdő" (tehát nem telepített)?
Megmenteni a drágakövet, ellopni a sárkányt és lecsapni a királylány fejét. Vagy valami...

Nem elérhető seth

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Fogadó a megpihent harcoshoz
« Válasz #89 Dátum: 2016. December 03. 10:00:11 »
bocsánat, hamarost írom a folytatást:))

háááát, Ynev növényzete nem épp az erősségem...  ;D
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.