Szerző Téma: Általános csevegő  (Megtekintve 46395 alkalommal)

Nem elérhető SentinelWex

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 101
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Általános csevegő
« Válasz #480 Dátum: 2018. Február 06. 20:27:22 »
Sziasztok!

Egy hosszabb kihagyás után ismét visszatévedtem erre az oldalra. :) Örülök, hogy számos, régről ismert arcot látok :)
"Nincs olyan, hogy valaki híresen nagy manipulátor. Mint ahogyan a nagy kémek, tolvajok és hamisítók esetében is, a hírnév a bukás jele."

Nem elérhető Kyra

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 184
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Általános csevegő
« Válasz #481 Dátum: 2018. Február 06. 22:06:12 »
Szia :)

Üdv újra itt :)
  :yay:  :excited:

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Általános csevegő
« Válasz #482 Dátum: 2018. Február 06. 23:21:33 »
Szia SentinelWex!
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Általános csevegő
« Válasz #483 Dátum: 2018. Február 07. 06:54:59 »
Helo SentinelWex!

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Általános csevegő
« Válasz #484 Dátum: 2018. Február 07. 09:31:55 »
Üdv Wex :u-rock:!

Faust

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #485 Dátum: 2018. Február 07. 11:40:26 »
Emberek meg vagyok világosodva. Írói válságra a kávé-pálinka kombináció tökéletes. Kiütve kombináltam a Dictanote online mikrofonos diktafon felülettel és írtam 14 oldalt a novellámba.

Próbáljátok ki, megéri :D

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Általános csevegő
« Válasz #486 Dátum: 2018. Február 07. 12:04:54 »
Egyiket sem iszom,...de nem is írok novellát :D

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Általános csevegő
« Válasz #487 Dátum: 2018. Február 07. 17:13:24 »
Akkor azért nem írtál ide se...

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Általános csevegő
« Válasz #488 Dátum: 2018. Február 07. 17:54:18 »
Emberek meg vagyok világosodva. Írói válságra a kávé-pálinka kombináció tökéletes. Kiütve kombináltam a Dictanote online mikrofonos diktafon felülettel és írtam 14 oldalt a novellámba.

Próbáljátok ki, megéri :D

Nekem írói válságra leginkább a hozzáillő zene és a hajnali 1-3 óra a gyógyszer. Sajnos egyetem mellett nem megy :D :D  de azért szépen szokott alakulgatni :D Csak a bajom, sokkal több ötletem van mint amit megtudok írni egy 2 éven belül :D
/nem is értem, miért reáltudományokkal foglalkozom :D :D /
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Általános csevegő
« Válasz #489 Dátum: 2018. Február 07. 21:14:42 »
Üdv újra itt, Mr. Wex! :ahoy:
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Faust

  • Vendég
Re:Általános csevegő
« Válasz #490 Dátum: 2018. Február 07. 21:38:28 »
Akkor azért nem írtál ide se...

Írni fogok ne féljetek, de sajna most eltemet a munka. reag íródik és érkezik :D

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Általános csevegő
« Válasz #491 Dátum: 2018. Március 09. 18:23:57 »
A minap ugye a Space-X a Tesla sportkocsit állította heliocentrikus pályára - és az aljára erősített acéllapra felgravírozták a közreműködők neveit. Ha gondoltál már arra, hogy valami hasonló dolgon szívesen tudnád a neved, akkor most jött el a te időd!
A Johns Hopkins Egyetem egy szondát akar a Nap atmoszférájába küldeni (gondolom hamar szénné ég ::) ) és a szondán egy memóriakártyán letárolva a te neved is rajta lehet! ;D
Ehhez meg kell adni a neved és egyik email címedet:
http://parkersolarprobe.jhuapl.edu/The-Mission/Name-to-Sun/

Az még külön izgalmas, ha esetleg így iratkozol fel egy csillagközi spamlistára :P
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető SentinelWex

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 101
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Általános csevegő
« Válasz #492 Dátum: 2018. Március 13. 09:44:28 »
Sziasztok!

Szeretném kikérni más mesélők véleményét a fórumos mese szerkezeti felépítését illetően.

Tehát adott mondjuk egy mese három játékossal. Amennyiben a játékosok sosem találkoznak egymással, egyszerű a dolog, mert mindenkinek megvan a saját fórumrésze (témája), ahol egy mesélő hozzászólást egy játékos hozzászólás követ a mese kezdetétől a végéig.

Ha ez a három ember egy csapatként funkcionál és nagy általánosságban együtt csinálnak mindent (pl kalandozó csapat), akkor a dolog megint nem bonyolult, mert egy fórumrészben a mesélő hozzászólást követően X játékos hozzászólás van. Fórumrészt kialakítani lehet fejezetenként, stb.

Mi a legjobb szekezet szerintetek, ha ez a három játékos alapvetően külön szállal rendelkezik, de ezek a szálak a történet folyamán hosszabb-rövidebb időre összefonódnak. Én úgy gondolkodtam, hogy minden játékosnak készítek egy saját fórumrészt, ahol a saját  történetszáluk mehet, illetve külön fórumrészt csinálok azokhoz a helyszínekhez, ahol a karakterek találkozhatnak (pl elízium). Ez működik is egészen addig, amíg az egyik karakter úgy nem dönt, hogy felveszi a kapcsolatot egy másikkal és találkoznak egy olyan helyen, ami mondjuk nem az elízium. Minden ilyen alkalomra külön fórumrészt (témát) nyitni szerintem nem túl jó ötlet, mint ahogyan az sem, hogy az egyik karaktert megkérem, hogy most a másik karakter fórumrészébe írjon. Alternatívaként el tudom képzelni azt, hogy az elízium mellett létrehozok 2-3 másik fórumrészt "A város északi része", "A város déli része" stb nevekkel és oda irányíthatom mindkét játékost a közös szál megléte alatt.

Ti hogy látjátok?
"Nincs olyan, hogy valaki híresen nagy manipulátor. Mint ahogyan a nagy kémek, tolvajok és hamisítók esetében is, a hírnév a bukás jele."

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Általános csevegő
« Válasz #493 Dátum: 2018. Március 13. 14:01:15 »
QQcs

Egyszerűen készítenék (és fogok, ha úgy alakul), egy témát, ahol az érintettek minden interakciója le fog zajlani.
A téma neve az illetők nevét tartalmazza majd, így tudvalevő, hogy az kiknek a közös része.
A fejlécben pedig jelölöm majd a mikor és hol részt.

Ezt a két-három főre írtam, felette nem tudom mi lenne jó, nem gondoltam végig, de nem is az volt a kérdés ha jól értettem
« Utoljára szerkesztve: 2018. Március 13. 20:13:18 írta Thyriel »

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Általános csevegő
« Válasz #494 Dátum: 2018. Március 13. 20:00:31 »
Én egyszerűen oldottam meg a kérdést - nálam nincs ilyen gond :D
De ha megnézzük, akkor Thyriel megoldása 2 játékos esetén csak +1 topicot jelent, 3 játékos esetén max. +4 topicot, négy esetén pedig valahol +9 kombináció lehet (de simán el is számolhattam :P ) Ötnél meg számolja ki, aki akarja  ???

Szerintem az utolsó esetben érdemes csak elgondolkozni a te verziódon - feltéve, hogy nincsen sok interakció a jk-k közt, mert feltehetőleg kevesebb helyszíned van, mint bizonyos létszám felett a lehetséges kombinációk (feltéve, hogy mindenki találkozik mindenkivel külön-külön is)  :mind-breaker:
Persze ez majd kiderül a gyakorlatban  ;)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"