Szerző Téma: Általános csevegő  (Megtekintve 46196 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Általános csevegő
« Válasz #360 Dátum: 2017. Április 29. 23:20:14 »
Kiderül. Vagy próba-karakter alkotás/mese lehet vagy személyes találkozó. De ha megnézed az időtartamokat, azok 2x2 hét és hasonlók. Azaz inkább fórumos, vagy skype, esetleg TS alapú tesztet feltételez részemről  :)
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Általános csevegő
« Válasz #361 Dátum: 2017. Április 30. 09:29:01 »
Üdv!

Idézet
- Mely tesztekben tudnál elkötelezetten és teljes időráfordítással részt venni? (Alfa1, Alfa2, Béta1, Béta2)

Szerintem itt van a buktató. Számukra mit jelent a "teljes időráfordítással"?
Pusztán lelkesedésből 2x2hét szabadság? 8)


Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Általános csevegő
« Válasz #362 Dátum: 2017. Április 30. 09:30:17 »
Boldog Születésnapot Nekünk!  :lag: ;D ;D ;D ;D :u-rock:Nem lehetne ezt kicsit világosabb betűkkel írni? Ezt már korábban is meg akartam kérdezni de akkor most felterjeszteném ha szülinaposon lettünk.

Bocsánat hogy belerondítottam az agyalásba!

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    13%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Általános csevegő
« Válasz #363 Dátum: 2017. Április 30. 10:10:30 »
Kiderül. Vagy próba-karakter alkotás/mese lehet vagy személyes találkozó. De ha megnézed az időtartamokat, azok 2x2 hét és hasonlók. Azaz inkább fórumos, vagy skype, esetleg TS alapú tesztet feltételez részemről  :)

Üdv!

Igen-igen a tesztelési idők inkább mutatnak az elvakult-időmilliomos fanatikus vonalra, ha tényleg ALAPOS tesztelést szeretnének mert valljuk be őszintén egy rendszer gyermekbetegségeit úgy 10-12 (6-8 órás) játékalkalom folyamán lehet felderíteni és a legtöbbször előforduló anomáliákat. Az olvasott idézett és kiírt tesztelési időszak engem inkább emlékeztet "idegbeteg" kapkodásra mint megfontolt tesztelésre gyanúm, hogy szeretnék, hogy az új ropogós zöld a fenyőfa zöldje alatt virítson....
De ez csak a személyes véleményem és azt sem tagadom, hogy a Summárium-os húzás után én már nem várok semmit a Magus szerzői jogait birtoklóktól...... De sok sikert az új kiadáshoz jelen helyzetben még nem tudott beszippantani illetve visszaszippantani a régi hangulat  :u-rock:

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Általános csevegő
« Válasz #364 Dátum: 2017. Április 30. 12:15:16 »
Szerintem a 2x2 hét időtartam a jelenlegi helyzetben csak a diákok számára opció - gondolom nem véletlen hogy a tapasztalatlanabb játékosok részvételét a tesztelésben külön kiemelték -, arra nem lehet alapozni, hogy majd mindenkinek lesz ideje órákat játszani.

Egyébként az online fórum nagy hibája a lassúság - gyakorlatilag ez alatt az idő alatt nemigen történne semmi. Szóval szerintem inkább skype/TS játékülések az opciók, de ugye az szinte ugyanaz, mintha élőben ülne össze a társaság, mínusz az utazási idő.

Mikor indulna ez a dolog egészen pontosan, mert abból valahogy kimaradtam...

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Általános csevegő
« Válasz #365 Dátum: 2017. Május 01. 05:29:13 »
Nem maradtál ki a mikorból CKL Egyenlőre csak a helyszínt és a személyeket szerettük volna tudni. Valamikor a nyáron, tehát nem most azonnal. Akár a létszám is változhat.

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Általános csevegő
« Válasz #366 Dátum: 2017. Május 01. 08:49:55 »
BOLDOG MÁJUS 1.-ét MINDENKINEK! ;D  :yay:  :excited:





Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:Általános csevegő
« Válasz #367 Dátum: 2017. Május 01. 09:42:12 »
...
Mikor indulna ez a dolog egészen pontosan, mert abból valahogy kimaradtam...

CKL


A Dierol által bemásoltak alapján:

Idézet
Az első körös (Alfa 1) teszteléshez május 3-ig lehet jelentkezni. Az érdeklődéseket ezután is szívesen fogadjuk, de akkor már csak a következő fázisokban nyílik becsatlakozási lehetőség.


Ez alapján május 3-ig küldheted el a "szerepjátékos önéletrajzodat", amely alapján válogatnak, mint valami állásinterjún. (Csak itt nem bért kapsz, hanem lehetőséget, hogy önként segíthess. ... Ha nem vagy elég jó és képzett, akkor nem segíthetsz. 8) :kill: )


Kiegészítő elmélkedés:
Az csak nekem furcsa és visszás, hogy olyan emberek, akiknek nem sok közük van a Mókushoz - vagy bármi más szerepjátékhoz - játéktapasztalat terén, fenntartják a jogot, hogy majd ők megítélik, ki tud és ki nem tud - illetve pontosan milyen feltételekkel - a fejlesztésben önkéntes alapon segíteni?! :wtf:

Egy kicsit olyan érzésem van, mintha ingyen munkaerőt keresnének, akik elvégzik a "kreatív munkát". Így a kiadónak csak nyomtatnia kell meg kaszálni a zsét. ... Aztán, ha bármilyen kritika éri az új rókabőrt, amit lerántottak, akkor annyi lesz a magyarázat, hogy "Ezt a játékosok akarták így, övék a felelősség".

Vagy csak én vagyok bizalmatlan ezzel a Mókus Újítással kapcsolatban? :mind-breaker:

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    13%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Általános csevegő
« Válasz #368 Dátum: 2017. Május 01. 10:02:22 »

Kiegészítő elmélkedés:
Az csak nekem furcsa és visszás, hogy olyan emberek, akiknek nem sok közük van a Mókushoz - vagy bármi más szerepjátékhoz - játéktapasztalat terén, fenntartják a jogot, hogy majd ők megítélik, ki tud és ki nem tud - illetve pontosan milyen feltételekkel - a fejlesztésben önkéntes alapon segíteni?! :wtf:

Egy kicsit olyan érzésem van, mintha ingyen munkaerőt keresnének, akik elvégzik a "kreatív munkát". Így a kiadónak csak nyomtatnia kell meg kaszálni a zsét. ... Aztán, ha bármilyen kritika éri az új rókabőrt, amit lerántottak, akkor annyi lesz a magyarázat, hogy "Ezt a játékosok akarták így, övék a felelősség".

Vagy csak én vagyok bizalmatlan ezzel a Mókus Újítással kapcsolatban? :mind-breaker:

Üdv!

Ritkán van de egyet értek Quatorral valamint kiemelném a sorok végén elrejtett kitételt ami a következő:

"Mely tesztekben tudnál elkötelezetten és teljes időráfordítással részt venni? (Alfa1, Alfa2, Béta1, Béta2)"

Az én kőtuskó értelmezésemben ez azt jelenti, hogy ha a feltételek alapján részt akarok venni akkor a tesztelési időszakban "2X2 hét", vagy munkanélküli vagyok és tesztelek, vagy fizetés nélküli szabadságra megyek, vagy az éves szabadságom tetemes mennyiségét kiveszem (ha a munkáltatóm hagyja "rendelkezési joga van a 75%-a felett") ..... A kitétel teljesítése ép eszűen valójában csak nappali tanulmányokat folytató diákok számára, vagy kötetlen munkaidőben dolgozó "szellemi szabad foglalkozásúak" számára teljesíthető....

Szóval megismétlem egyet értek Quator elmélkedésével.... A többit nem fröcsögném ide rosszindulatúan inkább tartózkodom a hangulatkeltéstől elég lesz magamban puffogni a pofátlanságok csúcsán amit "kegynek" állítanak be  :angry2: >:( ??? :-X <hányok>

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2643
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:Általános csevegő
« Válasz #369 Dátum: 2017. Május 03. 05:29:35 »
Boldog Születésnapot Dierol!FŐŐŐ FŐŐŐ KM BÁ'

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:Általános csevegő
« Válasz #370 Dátum: 2017. Május 03. 11:10:53 »
Boldog Születésnapot, Dierol!
 :ahoy:
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Általános csevegő
« Válasz #371 Dátum: 2017. Május 03. 19:15:48 »
Köszönöm szépen  :bow: :ahoy:
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3638
  • Aktivitás:
    9%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Általános csevegő
« Válasz #372 Dátum: 2017. Július 17. 21:23:15 »
Boldog szülinapot KLM!  :u-rock: :ahoy:
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Általános csevegő
« Válasz #373 Dátum: 2017. Augusztus 04. 14:22:49 »
A Delta Vision tesztben kérdezi véleményeteket a MAGUS képzettségekről:

"Az első heti kérdéseink elsősorban a képzettségekre koncentrálnak - az átfogó, nagyobb mértékű jellegzetességektől a kisebb, konkrétabb részletekig.
A szavazásokhoz nem szükséges külön regisztráció, viszont az oldallátogatás lekövetett, így minden látogató csak egyszer szavazhat. Az adott kérdésre a választ a Szavazok! gomb lenyomásával lehet véglegesíteni, ezen utána már nincs mód változtatni.
A kérdőívet nyitott marad, nincs időkorlátja - ha le fogjuk zárni, azt előre és külön jelezzük hírben.

A válaszaitok sokat segíthetnek a fejlesztésben, ezért ha lehetőségetek van rá, kérjük, hogy minél szélesebb körben terjesszétek a kérdőívet, mert minél több visszajelzésből vonhatjuk le a megfelelő következtetéseket, annál pontosabb eredményekkel dolgozhatunk. Bárki bárhogy be tud segíteni ebben, előre is nagyon köszönjük!

Akkor hát harcba, kalandozók! :)"

http://magus.deltavision.hu/index.php/hu/masodik-menu/1-elso-szavazas

Nem elérhető Tiwanlil

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 218
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
Re:Általános csevegő
« Válasz #374 Dátum: 2017. Augusztus 18. 14:39:25 »
Újabb MAGUS fejlesztői kérdőívek:

mesélésről, világról
karakterekről