Szerző Téma: New Orleans: a csevegő  (Megtekintve 11381 alkalommal)

Nata108

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #30 Dátum: 2015. Július 28. 21:26:39 »
Üdv itt!

Nekem a társasjátékgyáros fickó marad, úgy számoljatok velem, enyhén mániákus felfedező szellemű lesz, főleg ha valaki elmagyarázza neki, hogy ebben a világban ő is KM lehet :D

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #31 Dátum: 2015. Július 28. 21:57:54 »
Ez nem is egy rossz dolog, amit többen is csináltok, hogy ide írjátok be az ötleteiteket paradigma, fókuszok és karakterkoncepciók terén, mert ezzel a másikat is inspirálhatjátok. ;)

Kódoltam egy karlapot erre a fórummotorra, nem mondom, hogy a kisujjamból húztam elő, mert fura, hogy ez a fórummotor elvileg a jobb, modernebb, sok mindent nem enged meg, amit az 1.1.21-es igen, így pl nincs fejléc, és abba illeszthető karlap, annak örülnék a legjobban, de majd utánaolvasok a dolognak jobban, és ajánlom az adminnak, hogy mivel fejlesszen. ;) Addig is íme a karlap. Ha tetszik, akkor más cWoD játékokra is át tudom alakítani. Nem mondom, hogy pofonegyszerű módosítani, de legalább valami van, és nem kell a gépet böngészni hozzá, akárhonnan elérhető, ahol van net. :)
 
Númenor

Volt egy játékosom egy másik fórumon, aki effélével próbálkozott, remélem nem egyezik személyetek. ;)

Mindenesetre ott jött elő egy olyan helyzet ezzel az adrenalinfüggő paradigmával, hogy volt egy készülék, aminél el kellett érje, hogy az olyasmit is mérni tudjon, ami a normál fizikai törvényeken kívüli. Az elektronikus készüléknek adrenalin löketet kellett adnia. Te hogy oldanád ezt meg?

Természetesen elképzelhető a karakterednél olyan is, hogy másra nem tud hatni, csak saját magát tudja fejleszteni az adrenalinnal, lévén minden akaratmester számára az egyedüli határ az önnön akarata/hite, és ha úgy hiszi, hogy csak magára tud hatni, akkor az számára úgy is van.

Nem akarlak ettől az ötletedtől eltántorítani, de mivel azt mondtad, hogy más ötleteid is vannak, ezért pusztán kíváncsiságból érdekelnének azok is.

Nata

Kiváló ötlet, amit privát üzenetben leírtál a karakteredhez, és szerintem elég gyorsan KM-mé fog válni a játékon belül. ;) Látod? Mondtam én, hogy megy ez, ha egy picit is belegondoltok a dologba. :)

Sentinel

Mi van akkor, ha megtartod ezt a koncepciódat és paradigmádat, de a karakter Tradíciója nem VA lesz? Mi mást tudnál elképzelni hozzá? :)

Nata108

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #32 Dátum: 2015. Július 29. 09:34:01 »
Esetleg kérhetnénk egy topicot a karakterlapoknak majd?
Lehet, hogy már ma elkezdenék vele bűvészkedni, könnyebb itt megváltoztatgatni, mint minden alkalommal papírról felmásolni :D

SentinelWex

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #33 Dátum: 2015. Július 29. 10:31:23 »
Semmi mást nem tudok elképzelni hozzá. :P :D

Kukázom és csinálok sokkal jobbat. :D
Annyi biztos, hogy azzal fog foglalkozni, hogy frissen ébredt mágusokat keres, hogy átsegítse őket az első nehéz pillanatokon meg figyelmüket a tradíció felé fordítsa. :)

Nata108

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #34 Dátum: 2015. Július 29. 10:33:52 »
Összekötheted a szálat velem is, lehetne mondjuk az enyém apósának barátja. ha bevállalsz egy 45 körülit :D

SentinelWex

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #35 Dátum: 2015. Július 29. 10:36:34 »
A karakterem mindenképp 30+os lesz, onnan meg már csak egy köpésre van a 40+ :D

Nata108

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #36 Dátum: 2015. Július 29. 11:14:46 »
Ok, akkor jöhet gyámolítani az elesett(ek)et ;D

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #37 Dátum: 2015. Július 29. 14:09:56 »
Nata

Természetesen alkotok a karlapoknak egy topicot, csak nem tudtam így előre eldönteni, hogy ki mennyire akarja publikussá tenni a sajátját, de majd az az egyén ír külön pm-et max. :)

Sentinel

Ez a koncepció már így látatlanban is tetszik részedről, még nem volt játékosom, aki önként próbálkozott volna meg effélével. Olyan már volt, akinek muszáj volt ezt tennie, és egy másik játékos mesterévé vált, aki azért eszmélt fel, amit az első játékos elkövetett, ezért úgy érezte felelősséggel tartozik iránta. :)

Nata108

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #38 Dátum: 2015. Július 29. 14:23:07 »
Kérdésem annyi, hogy mint kezdő, akkor szféránként egy pont lehet max ugye?
És akkor az elosztható hat, az nem vonatkozik a karakterre, tegyek hatra egyet-egyet, vagy ha teszek pl 3ra egyet-egyet, akkor a játékban a maradék kettőnek megfelelő tudást hamarabb felszedhetem?

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #39 Dátum: 2015. Július 29. 14:50:53 »
Ha Augusztus alatt részletesen utánaolvasol az Álomszólóknak, és a metafizikának, azaz nekem kevesebb dolgom lesz utána erről magyarázni neked játékon belül, avagy a Tradíció alapeszméje illeszkedni fog a paradigmádhoz, és a karakteredhez, akkor csak a varázslási módszeren kell faragnunk, hogy te, a játékos ebbe belejöjjön, akkor tehetsz 2 pontot is 3 szférára, amit kiválasztottál. ;)

SentinelWex

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #40 Dátum: 2015. Július 29. 14:53:39 »
Sentinel

Ez a koncepció már így látatlanban is tetszik részedről, még nem volt játékosom, aki önként próbálkozott volna meg effélével. Olyan már volt, akinek muszáj volt ezt tennie, és egy másik játékos mesterévé vált, aki azért eszmélt fel, amit az első játékos elkövetett, ezért úgy érezte felelősséggel tartozik iránta. :)

Az első dolog, amiben végre egyetértünk. :D Na halad ez. :D

Nata108

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #41 Dátum: 2015. Július 29. 15:01:34 »
Ha Augusztus alatt részletesen utánaolvasol az Álomszólóknak, és a metafizikának, azaz nekem kevesebb dolgom lesz utána erről magyarázni neked játékon belül, avagy a Tradíció alapeszméje illeszkedni fog a paradigmádhoz, és a karakteredhez, akkor csak a varázslási módszeren kell faragnunk, hogy te, a játékos ebbe belejöjjön, akkor tehetsz 2 pontot is 3 szférára, amit kiválasztottál. ;)

Irodalmat tudsz ajánlani?

Númenor

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #42 Dátum: 2015. Július 29. 15:34:04 »
Megnyugtatlak, nem egyezik a személyünk! ;) Csak a személyiségemhez egy ilyesmi szabad, hippit tudok elképzelni. A másik amin őrlődtem, egy "szellemekkel suttogó", médium magánhekus. Aki miután felfedezte a képességeit, hihetetlen jó lett a szakmában... ;D

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #43 Dátum: 2015. Július 29. 16:17:12 »
Nata

Egy magyar könyv van, amit rajongók alkottak sok angol könyvet összemontírozva, és nem csak Mage metafizikáról, de az egész cWoD-ról szól, ez a Bársonyos Homály. A te karakterednek kell - ha más nem lesz a te Tradíciódból - a legjobban ismernie a szellemvilágot, ez egy követelmény a Tradíciódhoz való tartozás szempontjából, de egyben privilégium is, hisz a te Tradíciód tud akadálymentesen ott közlekedni egyedüli, mert szinte szimbiózisban él vele. A Tradíciód pl kellemetlen érzésként éli meg, hogy a két világ már jó régóta nem egy, és szerintük régen egy volt. ;)

Númenor

Ennek igazán örülök. Nekem mindkét koncepciód tetszik, a második főleg akkor tetszik, ha ehhez nem Álomszólót vagy Chakravantit választasz, hanem valamit, amihez nem illene. Az elsővel is ki vagyok békülve természetesen, remélem te jobban fogod ezt játszani, mint a szóban forgó másik srác. Ettől függetlenül kérlek válaszolj az általam korábban hozzá intézett kérdésemre!

Sentinel

Hidd el, lesz az több is idővel, csak össze kell rázódnunk. Viszont meg kell valljam, hogy még egy játékos sereggel sem értettem meg a hangot ilyen gyorsan elsőre, mint veletek. :) Értelemszerűen, akikkel évek óta együtt játszom, ott már afféle szimbiózis van, de az más téma. :)

Nata108

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #44 Dátum: 2015. Július 29. 16:22:10 »
Jól van, akkor felkészülök belőle.
Amit felraktam eddig (tulajdonságelosztás összesen) jó így?