Szerző Téma: New Orleans: a csevegő  (Megtekintve 11380 alkalommal)

Nata108

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #15 Dátum: 2015. Július 28. 05:55:46 »
Ezt feltétlen szükséges idespamelnem.

"Az Új Világrend legtöbb ügynöke a kormányban vagy a médiában, vagy a Szindikátus ügynökei az üzleti világban, mindmind alvók. Egyszerűen nincs elég Felvilágosult személy, akit ilyen háttérszerepekre be lehetne osztani."

Ez olyasmi, mit pl a középkori világokban a JK Városőrség nem túl meglepő hiánya, vagy annyira nem szigorú múltú a dolog?

A másik, ugyan elolvastam elvileg a leírást a Kiteljesedettek fizikailag is megszűnnek a világban létezni? (Valami olyasmi volt, hogy átkerülnek valahova, de hogy mi lesz velük, azt nem írja, de talán nem is kell tudni...)
« Utoljára szerkesztve: 2015. Július 28. 09:51:45 írta Nata108 »

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #16 Dátum: 2015. Július 28. 09:43:06 »
Filio

Amúgy te is úgy szimplán magánemberként ellene vagy a Technokráciának? Vannak cWoD játékosok/mesélők, akik sosem kedvelték.

Üdv!

Mint mesélő IMÁDOM a Technokráciát (éljenek a szabadkőművesek) de mint játékos nem biztos, hogy szívesen elmerülnék jéghideg mondhatni embertelen világában ha csak nem a "Poszthumán döntés" című remekművet szeretném játék közben is megizlelni  ;)

SentinelWex

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #17 Dátum: 2015. Július 28. 09:45:57 »
Mint mesélő IMÁDOM a Technokráciát (éljenek a szabadkőművesek)
Amikor olvastam a Horizont trilógiát egyszer csak azon kaptam magam, hogy a technokrata karakterek sokkal szimpatikusabbak, mint a tradíciósak. :D Kivétel volt persze ez alól Hajnal Árnyéka. :D

Nata108

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #18 Dátum: 2015. Július 28. 09:52:29 »
Na megint én :D


Kérdésem még, hogy a három ötletemből melyik illik a legjobban a csapatba?
-Kis fiatal kocka mitugrász, akivel fura dolgok történtek, és egy blogon keresztül szervezték be VAnak pár nappal a feleszmélése után (gyakorlatilag kb semmit se tud, csak azt, hogy vannak hasonlók mint az új fura énje.)
-Pszichológus az zártosztályról, akit hirtelen megérint az álomvilág
-Egy mágus veje, (akiről nem tud persze maga a karakter), elég okkultista társasjáték tervező, aki a "tudtam, hogy léteznek." Szemmel nézhet majd a világra, lehetne Verbéna, a kutató fajtákból, vagy Chakravanti is, mert ezt két irányba lehet dönteni.
(-Meg egy Éter fia is jöhet, akkor ő megszállott feltaláló lenne, ha a többi három nem jó.)

Filio, köszi a magyarázatot :)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #19 Dátum: 2015. Július 28. 10:05:08 »
Üdv!

Közben azért kicsit finomodott az elképzelésem a VA kapcsán és úgy gondolom egy "baltaarcú" mexikói - indián fálvér keverék szövetségi aki a A US Marshals Service kötelékébe tartozó rendőrbíró-helyettes vagy ha a mesélőnek nincs ínyére akkor a  Louisiana állam területén illetékes DEA tagja  ;)

"A US Marshals Service

Ez a legrégebben (1789 óta) működő jenki szövetségi rendészeti ügynökség, amely a legtöbb fejtörést okozza a magyar fordítóknak. A legtöbbször „rendőrbírói szolgálatnak” hallottam nevezni, s mivel nekem sincs jobb ötletem, egye fene, fogadjuk el.
………………………………………………………………………..
……………………………………………………………………….
A USMS egy erősen szakosodott szervezet. Legfontosabb feladata a szökött és/vagy körözött bűnözők felkutatása és elfogása, valamint a szövetségi tanúvédelmi program működtetése.

Bizonyos állami rendőrségek (például Texas, Kalifornia vagy New York) ugyancsak foglalkoznak tanúvédelemmel, de csak saját (vagyis nem szövetségi) nyomozások során. Minden olyan szövetségi ügyben, ahol szükség van tanúvédelemre, a rendőrbírók intézkednek, Alaszkától Floridáig.

Rendőrbírónak (vagyis marshal-nak) lenni kurvanagy megtiszteltetés ám, hiszen az egész USA-ban 100 alatt van a számuk! Igen, jól olvastátok, nem sajtóhiba: száz alatt (egészen pontosan 94-en vannak: minden szövetségi bírósági körzetben egy-egy). Csak hogy érezzétek a beosztás súlyát: minden marshalt az Egyesült Államok elnöke nevez ki és a Szenátus hagyja jóvá a kinevezését. Innen is látható, hogy egy igazi rendőrbíró (akikből az USA-ban kevesebb van, mint háromcsillagos tábornokból!) nem egy macskajancsi.
Akikkel a filmekben (például Raylan Givens-szel a Justified című kedvenc sorozatomban) találkozunk, s akik a valóságban a szökevények után erednek, vagy akik a tanúvédelmi program rettegő alanyainak szigorú arccal átadják az új okmányokat, nos ők a rendőrbíró-helyettesek (deputy marshal). Belőlük országosan úgy 2000 van (államonként átlagosan negyven), s az ő munkájukat segíti még további ugyanennyi rendőrbíró-nyomozó.
A USMS végzi a szövetségi elítéltek és rabok szállítását, s ők őrzik-védik a szövetségi bírósági épületeket is. Izgalmas részfeladatuk a repülőgépek biztonságának garantálása a levegőben: ilyenkor a fegyverrel ellátott „air marshal” utasnak álcázza magát, s azon van, hogy lehetőleg még azelőtt észrevegye a terroristát, mielőtt az kiszúrná őt.
A rendőrbírókkal minden bűnüldöző szervezet szeret jóban lenni, hiszen ők kezelik a szervezett bűnözőktől lefoglalt anyagi javakat is. Vagyis például ha egy maffiózótól a bíró elkobozza teszem azt a repülőgépét vagy a yachtját, ezt a USMS fogja vagy értékesíteni, vagy (a beérkező igények alapján) eldönti, hogy melyik rendészeti szerv kapja meg ezt meg további (hivatalos) használatra.
A USMS-nek 5700 alkalmazottja van, s évente másfél milliárd dollár a költségvetése. Látható, hogy Washington nem sajnálja tőlük a lóvét: fejenként 263 ezer dollárba fájnak."


SentinelWex

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #20 Dátum: 2015. Július 28. 10:51:18 »
Mindenki VA-t akar hozni. :D HAHA :D
Új koncepciót csinálok. :D

Nata108

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #21 Dátum: 2015. Július 28. 11:03:31 »
Sentinel, biztos?
Hozom én a 3.at picit átcsinálva, két VA meg annyira nem sok asszem :D

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2223
  • Aktivitás:
    8%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #22 Dátum: 2015. Július 28. 11:08:49 »
Üdv!

A Tüzes nyíl árulása

Szükséges Szférák: Erők: 3 Tér: 1

A Technokrácia fölénye a Kiteljesedés háborújának fizikai harcmezein csupán egy dolognak köszönhető: a tűzfegyvereknek. A tradíciók mágusai viszont megtanulták, hogyan fordíthatják a technokraták ellen a saját halálos töltényeiket
A mágus ezzel a gyakorlattal az oly veszélyes lőfegyvereket tudja hatástalanítani, oly módon, hogy először kapcsolatot talál [Tér 1] a látótávolságában lévő fegyverek töltényűrjében lévő töltényekkel, majd a rájuk ható, kilövésük pillanatában képződő kinetikus energiát hőenergiává alakítja. Ennek hatására a golyó nem repül ki (nincs tolóerő) de hatalmas hőt termel, ami megrongálja a fegyvert, ráadásul a hő hatására a tárban lévő többi töltény felrobbanhat, szétvetve a pisztolyt/puskát. A Tüzes nyíl árulása ugyanolyan sebzést okoz, mint egy normál Erők támadás, és megsemmisíti az elsütött fegyvert. A hatás teljesen egybeeső.


Beküldő: kalandvadasz / Sanctum Fórum
Fordító: kalandvadasz / Sanctum Fórum
Forrás: TB: Order of Hermes


A fentihez hasonló 20. oldalnyi Sanctum Fórumról származó kidolgozott varázslatok találhatóak a 2009-ben hibernált fórumon ha valakit érdekel idővel kimásolgathatom, tekintettel arra, hogy a nagy S sajnos lehalt hüpp hüpp  :'(
« Utoljára szerkesztve: 2015. Július 28. 11:10:48 írta Filio Mortale »

SentinelWex

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #23 Dátum: 2015. Július 28. 14:25:49 »
Nata én jobban szeretem, ha különböző karakterek vannak a csapatban. Ha lesz már két VA, akkor én kukázom az én koncepciómat és kitalálok valami mást. :D

Nata108

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #24 Dátum: 2015. Július 28. 14:37:42 »
Na akkor, várjuk meg a Mesélő úr véleményét.
Aztán esetleg, ha csak mi maradtunk majd dobunk egyet, hogy kié maradjon, persze csak ha van más ötleted :)

SentinelWex

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #25 Dátum: 2015. Július 28. 15:26:33 »
Én nem ragaszkodom a koncepciómhoz, elvégre még csak az ötletelős fázisban vagyunk.

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #26 Dátum: 2015. Július 28. 18:15:01 »
Pappskalle

Köszönöm a tanácsokat! :)

Buszozás közben eszembe jutott egy szerintem érdekes, de voodoo-s foglalkozás: dísz- és kisállat eladó/tenyésztő. :D Így a kígyók-békák meg ilyesmik meglennének a zombizáshoz is. 8)

Szerintem mindkét ötletemhez hasznos lesz átolvasnom a könyvből a Tradíciókat, hogy melyik mi fán terem. :)

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #27 Dátum: 2015. Július 28. 18:24:13 »
No, akkor kezdem egy összefoglalóbb jellegű dologgal, ami talán mindenkit érint, főleg, aki VA-ban gondolkodik, utána válaszolok mindenkinek külön-külön. ;)
Spoiler: Szerény véleményem és javaslataim • megjelenítés
Egyesekkel már valamilyen úton-módon közöltem, de nem mindenkivel, hogy mesélőbácsi nem kedveli a VA-kat, főleg a sztereotip hackerkedő változatukat nem, egyszerűen nem találom elég ötletesnek, sőt unalmasnak tekintem őket. Ez van, sorry emberek. A Technokráciát pedig mind mesélőként, mind játékosként egy színes és érdekes dolognak tartom, lévén nem a Horizont Háború Trilógia sztereotip leírását veszem alapul attól függetlenül, hogy Ernest Nelsont és Sharon Reedet kedveltem benne nagyon is, azok a párbeszédek már-már egy szürreális románcot tükröztek, és sajnáltam a végére,ami Sharonnal történt. Hajnal Árnyéka nem jött be semennyire, túl sztereotip volt, és robotikusabb, mint Ernest Nelson, pedig a férfiben több fém volt, mint hús. Tradíciós oldalról nem sok szereplő volt szimpatikus, Claudia Johnson mondjuk igen, illetőleg már nem Tradíciósok közül Rambam főleg a Giovannik Tőrének ajánlott ajándéka miatt (a Mage szerint lehetséges, ami a Vampire szerint nem). Az Üresekkel sem szimpatizálok nagyon, de amit a Penny Dreadful c. novelláskötetben leírnak az első osztályú, ajánlom mindenkinek, aki olvasta az Igazság Paradoxona c. novelláskötetet, ott találkozni ezzel a leányzóval, Pennyvel, és 2 novella szól róla, a Penny Dreadfulban pedig folytatják a történetet, pl hogy lesz a leányzóból egy Ventrue 2 emberi gyerekének a dadusa. :)

A Technokráciához, és a hidegséghez annyit, hogy még soha egyetlen játékban sem éltem át és csináltam annyi elmebeteg hülyeséget, mint egy Technokrácia kalandban, betegre röhögtem magam mindig, hogy mennyi hülyeség jött össze. Nem minden Konvenció hideg, és embertelen, ha a tagok többségét vesszük alapul - kivételek mindig akadnak - így például a legemberibb közülük az Űrmérnökök, mert ki más rajzolna a Mars felszínére lézerrel egy smileyt és egy péniszt? ;D Mekkora poén, amikor ezt a NASA észreveszi, és idegen életről kezd el tanakodni. ;D Nem mellesleg, velük lehet a legjobb űrben játszódó sci-fi kalandokat mesélni. Akik még emberibbek azok a másik két tudományosabb Konvenció, az Iteráció és az Örökítők. Az elsőnek az volt a heppje pl a II. Világháború alatt, hogy nem foglaltak állást a háborúban, számukra az csak egy kísérlet volt, adtak mind a két oldalnak fejlett technológiát, és megvárták, hogy ki megy vele többre. Az Örökítők az egész világot egy emberi testként érzékelik, ami szerintük beteg, és meg kell gyógyítani azt, és ha belegondolunk, hogy mennyire sok szar dolog létezik a világon, és pont ezeket azonosítják betegségként, akkor elég sok igaz rejlik abban, amit mondanak. A Szindikátust sem kell amúgy túl embertelennek tekinteni attól függetlenül, hogy állandóan azt hallani tőlük, hogy mindennek van ára, mert ez a céljuk rövid távon, hogy mindennek számszerűsített árat adnak, hogy utána az egészet eltörölhessék, mert jelenleg van ára valaminek, míg másnak nincs, így nem lehet az egészet eltörölni. Azért akarják az egészet eltörölni, mert azt szeretnék elérni, hogy minden embert a saját értékei szerint ítéljenek meg a világban. Az Új Világrend egy egészen más kérdés, de az sem csak Feketeöltönyös ügynökökből áll, akik a valóságban nem lövik agyon a Tradíciósokat, mint azt a regények vázolták, ez túl kedves lenne tőlük, ez pedig a Sötétség Világa ugyebár, ajánlom az általam korábban idézett könyv kezdő novelláját, én kidobtam a taccsot tőle.

Hogy valami viccesebbre is visszatérjek, gondolom tudtok valamit a Hatodik Förgetegről, ami a cWoD történetében annyi problémát okozott. Ennek legalább 3 része van, az egyik, amit a Vampire játékosok ismerhetnek a legjobban, amikor is atomot dobtak az elvileges Ravnos ősatya nyughelyére, melytől a Ravnosok megbolondultak, és kiirtották a klán nagy részét. No ennek volt még két mozzanata, az egyik az Árnyföldeken történt, amikor is az Igazi Fekete Kéz főhadiszállására, Enoch városára rádobták a lidércek a Hiroshima-i atombombát, mert 1x működött, hát akkor az alvilágbeli változata is fog, gondolták ők, és így is lett. A harmadikat pedig egy Xerxes Jones nevű Űrmérnök robbantotta a Labirintusban, szintén az Árnyföldeken, méghozzá annak valami nagyon mély pontjában. A Chakravantikat meg lehet kérdezni, hogy mi az a Labirintus, nem hiszem, hogy szívesen válaszolnának, és az egy egyszerű válasz lenne...maradjunk annyiban, hogy annak mélyén a dolgok megszűnnek létezni... A következő zajlott le az Űrmérnökkel:

Xerxes Jones: "Bázis, jelentkezz!"
Bázis: "Itt a bázis, mondja Jones!"
Xerxes Jones: "Uram, jelentem itt állok a Pokol ka..."
Bázis: "De Jones, a Pokol nem létezik!" - a Technokraták ugye nem hisznek ilyesmiben.
Xerxes Jones: "IGEN, URAM!" - ezt követően megnyomta a gombot, és atomot robbantott benne.. ennek hatására jöttek elő pl a Thyriel által Demon the Fallen kaland teremtményei, akik oda voltak bezárva.

Visszatérve a VA-ra, a fentiek nem jelentik, hogyha mindenki ezzel akarna játszani, és nem megmutatni, hogy mennyi kreativitás is rejlik önnön személyében, akkor ne mesélnék ezen karaktereknek, de ebben az esetben a New Orleans-i ötletemet kukázni fogom, mert amiről szó lesz benne, annak talán 1%-val foglalkozna egy VA, a többivel nem, és ebből kifolyólag talán gonosznak tartanátok, amikor a karaktereitek többségével valami rossz történik csak azért, mert nem figyeltetek az előjelekre, egy VA nem figyel ezekre sajna. Ha marad a New Orleans-i kalandom, akkor ennél többet sajnos nem árulhatok el. Ha nem marad, mert mindenki sztereotip VA-val akar jönni, és nem megdolgoztatni az elméjét, akkor fel tudok ajánlani egy játékot a Digitális Háló 3.0-ban. Ehhez még nekem is időre lesz szükségem, hogy mindent kidolgozzak benne.

Szóval, ha lenne más ötletetek, akár mindőtöknek, mint egy sztereotip VA, akkor kíváncsian várom, hisz ahogy Sentinel is mondta, ez még csak a tervezés fázisa, rengeteg ideje van mindenkinek a kezdésig. A másik lehetőség, amit ugyanúgy szívesen veszek egy nem sztereotip VA, valami ami nagyon nem illik a VA-ba, de valamiért a tag mégis oda csatlakozott, netán más VA-k bevették őt, és ő a mai napig nem érti, hogy minek, akár a számítógépekkel is problémája lehet, ő kirekesztettnek érzi magát, hisz nem tudja azt, amit a többiek, de mindenkinek szüksége van rá mégis, számítanak rá, de neki csak nem fér a fejébe, hogy mit keres mondjuk komolyzenei zeneszerzőként a VA-k között, és miért nem az Extatikusok tagja..? A különlegesebb karakterötletek azért is jók, mert sokkal több talány fűződik hozzájuk, amire én mesélőként tudok építeni, de ha mindenkinek az a célja, hogy "há törjük fő a Technokrácia szerverét és pusztítsuk el őket", akkor azt mondom, hogy oké csináljátok, valakinek csak sikerül, és ennyi volt a kaland, sem nektek, sem nekem nem lesz jó.

Én csak továbbra is azt kérem, hogy bármit is találtok ki, ne a sztereotip irányba menjen el, azaz ne oda, ami legelőször beugrana arról az adott Tradícióról mindenkinek, ahogy a Horizont Háború Trilógiában is olvashatta az ember minden oldalon, hogy minden karakter sztereotipikusan gondolkodott a másik felől, véleményem szerint ezért is követtek el annyi hibát, sosem gondolkodtak a dobozon kívül. Ennyi ötletelés alapján, amit eddig csináltatok nekem úgy jön le, hogy tudtok ti a sztereotípiánál többet is, ha igazán akartok, szóval rajta. Később a játék alatt lesz jobb nektek, ha nem sztereotipikus karaktert alkottok, amibe fektettetek némi időt és energiát is, hisz annak lesz mélysége, képesek lesztek vele Megvilágosodási szintben előre lépni, Szférát fejleszteni könnyedén, míg ha sztereotípiát hoztok, akkor egy idő után el fogjátok veszíteni vele az irányt, hogy merre is lehetne tovább lépni. Nem kevés játékosom volt az évek során, akik nem hallgattak rám, és beleestek ebbe a hibába.
   
Nata

Az nem teljesen igaz, hogy a Technokrácia ügynökei a kormányokban, médiában, stb. mindig Alvók, viszont a Technokrácia egésze tényleg sokkal kevesebb feleszméltből áll, mint azt sokan gondolnák, tehát az Unió 10%-a feleszmélt, 15%-a valami, amit a Technokrácia alkotott, így pl Örökítős szörnyek, klónok, Iterációs robotok, stb, 20%-a elsődleges állampolgár (Tradíciós oldalról ezek lennének a könyvben szereplő akoliták, beavatottak, akik valami apróbb trükkre képesek és/vagy képesek használni az Unió technológiáját, ők azok, akikké az emberiség nagy részét tenni akarják, az Unió át akarja adni az emberiségnek azt, amivel rendelkezik, csak még nincs itt az ideje), és 55% hétköznapi Alvó, aki azt se tudja talán, hogy a Technokrata Uniónak dolgozik, így ide kerülhet akár Mari néni a sarki közértes, vagy Józsi bácsi a postás. Néha kapnak pl adókedvezményt, picit emelkedik a fizetésük, azaz többnyire azt hiszik, hogy mindez azért van, mert ők olyan jól végzik a hétköznapi munkájukat. ;)
A pszichológus, akit megérint az álomvilág és a társasjáték tervező ötleted is nagyon tetszik a fent leírtak okán, azaz BÁÁÁÁRMIT csak ne sztereotip karaktert, pont ezért a legutolsó ötleted szintén nem jön be, az őrült feltaláló Éterita... ugyanaz pepitában, mint a hacker/programozó VA. Amint látom a társasjáték tervező és pszichológus, akit megérint az álomvilág ötleteddel, tudsz te a sztereotípiánál többet is, és szeretnélek biztatni rá, hogy ilyen irányba menj el! ;)

Filio

Amint látom, neked az ügynök, hatósági személy az, ami fontosabb, nem a VA, pont ezért vagyok kíváncsi rá, hogy miért is lehetne ez a karakter VA, és biztatlak is benne, hogy indulj el ebbe az irányba. A másik, amit el tudnék képzelni erre a koncepcióra az egy Utópiánus Éterita, aki tagja az Árnyékminisztériumnak. Ha esetleg érdekel, hogy mi ez, akkor szívesen kifejtem, de egyébiránt találsz róla egy kiváló leírást a Mage the Ascension - Tradition Book - Sons of Ether 52. oldalán. Egyébként DEA-nek jobban el tudnám képzelni eme koncepciódat, mint US Marshal-nak, ennek oka pedig szimplán az, hogy a US Marshal feladatai között gyakran szerepel az utazás, ez meg egy dark/urban fantasy, ami picit helyhez kötöttebb, és egy DEA ügynöknek azonnal tudnék is némi feladatot találni a játékban, míg a US Marshal számára az eseményeknek ki kell bontakozniuk előbb, hogy bármilyen feladatra is ráállítsák.

A "Tüzes nyíl árulása" hatás vitatott azért, hogy mennyire lehet egybeeső, akkor lehet egybeeső, ha olyan fókuszt használsz hozzá, aminek kapcsán az emberek elhiszik, hogy az imént még tökéletesen működő fegyvert képes hirtelen besütni. A másik poén pedig az, hogy mint mondottam volt korábban lehet valaki Werewolf szintjén szereti mesélni a Mage-et, én nem, és játékosként is a békésebb, fű alatt történő konfliktus kibontakozást kedvelem, amikor a Technokrata leül a Tradícióssal beszélni, és nem lövi agyon valamivel, mert az nem célravezető, azzal nem nyer meg semmilyen háborút, de azzal, ha megbeszélik a dolgokat, és meg tudják egymást győzni, már igen. A Kiteljesedés háborúját, ahogy a rendszer topicba írt szövegemből is kivehető ésszel és nem vérrel vívják. Tudod-e, hogy mi is a Kiteljesedés háborúja, mire megy ki a játék itt a felek között, és miért mondják azt sokan, hogy a Technokrácia már nyert?

Sentinel

Ahogy neked írtam privát üzenetben, eddig mivel egyedül te rendelkezel csak paradigmával, ezért az a paradigma tetszik a legjobban, viszont Filio VA-ja, mint nagyon nem VA-nak tekinthető koncepció jobban bejön a tiednél, ami inkább a sztereotip irányba megy el e Tradíció keretén belül. Én a 0 VA-nak örülnék a legjobban persze, főleg ettől a ponttól kezdve, ahol most állunk, hisz most láttam, hogy mindenki előjött egy VA ötlettel, és most lehet megnézni, hogyha mindenki jobban belegondol az egészbe, akkor mi mást tudna kihozni? :)

Quator

Már előre sajnálom a portékádat. :D Egyébként kiváló ötlet a kisállat eladó/tenyésztő. Nem befolyásolni szeretnélek Tradíció terén a következő szöveggel, csak a tenyésztésről jutott eszembe, és azt hiszem, hogy az alapkönyv szférákkal foglalkozó fejezetében az Eredet szféránál írja is mindezt, hogy a Verbenák úgy tartják, hogy több kvintesszencia nyerhető ki abból az élőlényből, amit gondoskodás, szeretet övez, így ha ilyeneket nevelgetsz, majd feláldozod őket, akkor sokkal több energiát tudsz nyerni belőlük, hisz kvázi a "lelked" egy darabja is bennük van, értelemszerűen nem szó szerint kell ezt érteni, de van kötődésed hozzájuk, és ezért.
Kíváncsi leszek azért, hogy végül melyik ötleted mellett döntesz, és melyikhez milyen Tradíciót és Frakciót tudsz elképzelni. :)

Númenor

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #28 Dátum: 2015. Július 28. 20:15:23 »
Kedves játékostársak, kalandmester! Köszönöm, hogy itt lehetek és, hogy lehetőséget kaptam a játékra! Fórumos tapasztalatom nem sok van, és a mage ismereteim is frissítésre szorulnak, de nagy lendülettel vetettem bele magam az előkészületekbe. :) A koncepcióm eddig egy adrenalinfüggő, extrém sport imádó kultista figura. Fő területei a sziklamászás, a vad vízi evezés és a bázisugrás. Ebből is él, mivel versenyszerűen űzi, nem is akárhogyan. A közelmúltban ébredt fel, és nem igazán találja a helyét a világban. Kaliforniában született, és folyton úton van. Így jutott el most New Orleans-ba. Arra  megy amerre kalandokat sejt, vagy éppen megméredtetheti magát, extrémebbnél extrémebb helyzetekben. Így elsőre erre gondoltam! Remélem beleillik a képbe, ha nem van még pár ötlet a tarsolyomban! ;)

SentinelWex

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #29 Dátum: 2015. Július 28. 21:24:48 »
Númenor üdv itt. Nekem tetszik a koncepciód, biztos vagyok benne, hogy sokat ki lehet belőle hozni.

Többiek. Bemásolom nektek az eredeti VA koncepciómat. Én biztosan új koncepciót/karaktert csinálok, de ha ti esetleg tudtok valamit hasznosítani belőle, hát hajrá. :D

Gondolom te is hosszú órákat töltesz el a közösségi portálokon és zombi módjára tekered az egered görgőjét, hogy elolvasd az ismerőseid unalmasabbnál unalmasabb posztjait. Aztán valami történik és ahelyett, hogy folytatnád, rányomsz a frissítésre és kezded az egész procedúrát elölről. S miközben egy zöldség agyi aktivitásával rendelkezel észre sem veszed, hogy belenyúltak az agyadba. Képtelen vagy a dolgok mögé látni, hiszen te csak mások kamu életére vagy kíváncsi. Pedig milyen egyszerű dolga van a hozzám hasonlóknak, ha olyannal kerülnek kapcsolatba, mint amilyen te is vagy.
Az egész azzal kezdődik, hogy átlátod a nagy egészet. Persze nem fogsz megérteni minden komponenst, de ahogy elindulsz az úton, egyre többet látsz. Félre ne érts, én is olyan voltam, mint te.
A karrierem szépen ívelt felfelé a Reynolds Industriesnál. Ez az a cég, ami amellett, hogy profi platform független megoldásokat szállít, foglalkozik még piackutatással, vevőanalízissel és IT biztonsági tanácsadással is. Alig fejeztem be az egyetemet már ott kopogtattak az ajtómon és állást ajánlottak remek fizetéssel. Persze éltem a lehetőséggel, mert akkor még nem láttam az átfogó képet. Programoztam nekik hosszú hónapokon át, s egyetlen dolog lebegett mindig a szemem előtt: a határidők. Mindeközben fogyasztottam az arcomba tolt burkolt vagy kevésbé burkolt reklámokat és örömmel nézegettem én is mások profiljait. Aztán valami történt, mert ennél elkezdtem sokkal többre vágyni. Kérdések rohamozták meg az elmémet és hirtelen kételkedni kezdtem mindenben, amit az érzékszerveim továbbítottak nekem.
Mióta az eszemet tudom, komponensekből építettem fel a programjaimat. Apró kis kódrészek, melyeket ha a helyes sorrendben futtatsz le egy komplexebb dolgot kapsz. Aztán ezeket a komplex dolgokat egybe fűzve újabb, még komplexebb dolgokat kapsz. Aztán ráeszméltem, hogy a világ is pontosan így épül fel. Égtem a kíváncsiságtól, hogy rájöjjek, vajon mi az a komponens, amitől vágyat érzek arra, hogy órákat pocsékoljak el az életemből a mások által generált unalmas tartalom nézegtésére.
Kísérletezni kezdtem a környezetemmel és ráébredtem, hogy mindenki befolyásolható. Kit a színek, kit a hangok, mást a szagok vagy épp bizonyos ízek tesznek befogadóbbá bizonyos dolgokkal szemben. Hónapokig gyűjtöttem az adatokat és elkészítettem az első „komponenseimet”. Aztán elérkezettnek láttam az időt, hogy teszteljem a tudásomat. Gyarló módon a főnökömet céloztam meg és rázúdítottam a befolyáskomponenseket. A megfelelő pillanatban pedig megkértem, hogy duplázza meg a fizetésemet. Rövid habozás után megtette én pedig végre megértettem, hogy valami nagyon különleges dolgot tapasztalok meg.
Akkor még nem sejtettem, hogy tevékenységem felkelti majd a Technokraták figyelmét. Szerencsére azonban egy olyan csoport talált meg, akik magukat Virtuális Adeptusoknak hívják.
S hogy mire vagyok képes most? A világ hirtelen tenyérnyi méretű lett. És ha befolyásolni szeretnélek csak megjelenítek a képernyőd előtt valamit, ami neked sokat jelent. Persze nem egy képet, hanem apró mozaiktöredékeket, melyek majd csak a te fejedben állnak össze.  Ha meg akarlak félemlíteni, felhasználom az emlékeidet – vagy épp a böngészési előzményeidet – és akár az üzenetrögzítő hangján keresztül is képes leszek belenyúlni a fejedbe. Mert minden csak egy komponens. Te is.