Szerző Téma: XCOM: a Bázis  (Megtekintve 6016 alkalommal)

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #180 Dátum: 2017. Január 17. 18:42:11 »
John Smith

A figyelemelterelés ötlete szinte azonnal beugrik '62-re gondolva. Elvégre nem kizárt, hogy az egész kubai rakétaválságot azért csinálták, hogy a nép ne figyeljen fel egy titkos, nemzetközi bázis felállítására. Ha ez így történt, valószínűleg hálásak lehetünk, elvégre amiről nem tud a felső vezetésen kívül senki, az nehezebben lesz célpont.

/Angol/ Űrből jött, nálunk sokkalta fejlettebb, agresszív fajban állunk háborúban, és nagyon esélyes a kihalás. Ennek fényében mindenre szükségünk van, még ha ez elveszett titkot formájában is jelentkezik. Kérném a kutatások átfogó leírását és lényegét, valamint ha akad a Bázison olyan személy, aki jelenleg is érdekelt ebben, úgy vele is beszélnék.

Sóhajtok egyet, majd inkább csak magamnak hozzáteszem.

/Angol/ És Atlantisz se ártana.

Nos igen, a helyzetünk igencsak reménytelen. A kis szürkék olyan előnyben vannak, amit nem tudunk egyhamar behozni, még rohamtempóban sem. És bár a Rajok hatékonysága kommandós területen megkérdőjelezhetetlen, nem vagyunk hadsereg, így kénytelenek leszünk együttműködni hivatalos szervekkel - ami kompromisszumokat jelent, vagyis nem azt tesszük, ami a győzelemhez vezető legrövidebb út.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #181 Dátum: 2017. Január 19. 20:01:28 »
John Smith

/Angol/ Azért még nem tennék ilyen korai kijelentéseket parancsnok  –  majd újra a másik témához szól hozzá – Sajnos a titkok azért elveszettek, mert elvesztettünk minden forrást, amely lehetővé tenné, hogy egyszerűen titkoknak nevezzük őket. Így nem is engedhetjük meg magunknak, hogy a szegényes készleteket szellemek üldözésére használjuk.

Szinte hallani véled, ha valójában nem is hangzik el, hogy ebbe Atlantis is bele tartozik. Ellenben igen sok tennivaló van még, ami effektív kézzelfogható, ami segítheti a munkát, esetleg olyan dolgokat deríthet fel, ami eddig elkerülte a kutató figyelmeket. Ilyen lehet egy hatalmas szem az égen, egy magányos kutató optika, amely szinte isteni magasságokban utazza körül a Földet.

Az azonban kétségtelen, hogy az elveszett titkok nélkül is épp elég baj van, és ennek nagy részét azok a kis szürkék okozzák, amely oly technológiát birtokolnak, amit nem látott e Vén Planéta… vagy mégis? Kideríthető e, hogy mi történt 1962-ben vagy örökre a feledés enyészetéé lesz az a Tudás? Egyelőre be kell érni azzal ami ténylegesen elérhető, hiszen még az sem tökéletes.

/Angol/ Az XCOM az idegen fenyegetéssel veszi fel a harcot. Ebben szinte minden támogatást megkapunk. Így a bevetések során nem kell aggódnia a Rendvédelmi Szervek, Helyi Milícia vagy más Fegyveres Szervezet tagjai miatt. A Rajoknak egy és csak feladata van, ami az adott küldetéshez tartozik. 

Ezután némi csend áll be, ha – amíg – nem töröd meg mivel Bradford a Földgömbre pillant, de mintha annál sokkal többet látna…

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #182 Dátum: 2017. Január 20. 12:30:30 »
John Smith

Lemondóan sóhajtok. Parancsnokságom nem kezdődik túl jól. Bár azt sem ártana tisztázni, hogy Bradford alattam, mellettem, vagy felettem van a ranglétrán, de ez most ráér. Egyébként is az az érzésem, hogy nem számít sokat, ha jó vezető válik belőlem, akkor engedelmeskedik, ha nem, akkor átveszi az irányítást, és nem fogja érdekelni, hogy én milyen hülyeségeket mondok. Remélhetőleg az előbbi fog beteljesülni.

/Angol/ Rendben, akkor kérem mondja el, hogy állunk most.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #183 Dátum: 2017. Január 23. 19:56:59 »
John Smith

Miközben azon tűnődsz, hogy Bradford hol is helyezkedik el az egészben, rá kell döbbenj, hogy voltaképp mindegy, ha nem felelsz meg az elvárásoknak, ellenben ha mégis, amiben igen erősen reménykedsz is, úgy lehet mégis csak el kéne dönteni ezt. Lehet éppen szóvá tennéd, amikor az érkezéseteket követő percek emléke villan fel:

Idézet
/Angol/ Bradford összekötő tiszt vagyok. Kettős szerepem van a projektben; taktikai támogatást adok a harci műveleteinkhez és tájékoztatom a Századost az aktuális helyzetről. Erőfeszítéseim lehetővé teszik, hogy a Hölgy a nagyobb problémákra összpontosíthasson.

Aztán rögtön egy másiké

Idézet
/Angol/ Calixto századossal terveztünk, de mivel ő kiesett…

Így talán a válasz adott a helyzetről, de az biztos, hogy a kérésedre nem reagálnak úgy, mintha méltatlan lennél arra, hogy vezető legyél, sokkal inkább egy nyugodt és megfontolt választ kapsz, olyat, amiben minden benne van amit Bradford a „Világvége” ügy kapcsán magában már megfogalmazhatott.

/Angol/ Rosszul – itt rád pillant, meg mernél esküdni egy mosolyfélét láttál – az Invázió teljes. Mindenhol ott vannak és bár hol lecsaphatnak. Amit tudunk… az Dr Shen és Dr. Vahlen érdeme – itt elidőzik, majd folytatja, mintha mi sem történt volna – az Alfa, Béta és Delta rajoké, az elesettekké – látod rajta, hogy nem ez lesz az első háború, amit meg kell vívnia, de kétségkívül a legnehezebb. Ahogyan neked is – a Doktorokkal pedig már találkozott. Ha többet akar tudni, kérdezze őket.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2580
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #184 Dátum: 2017. Január 23. 22:23:35 »
Evan Mallory

A doktornő szavainak a végén csak lemondóan megrázom a fejemet.

"Katonák vagyunk, nem mentősök, nem is tudósok. Ha valami veszélyes, akkor hatástalanítjuk. Ha valami idegen, és olyan mintha valami óriás póknak a bábja lenne, akkor rohadtul szétlőjük. Nem a mi felelősségünk volt ez, persze sosem értik meg a kívülállók, akik nem tapasztalják meg a tűzvonal forróságát, hogy mi függ ezektől a barbár tettektől. Ha az valamilyen idegen lárva lett volna, akkor lehet hogy az egész csapat odaveszett volna. Mégis honnan kellene egy hadifelcsernek tudnia ilyen dolgokról, elvégre még csak nem is hasonlított olyanra, hogy ember legyen benne."
Köhögök egyet.

/Angol/ Vitába tudnék szállni magával ezen a téren, az én szemszögemből nézve nem terheli a századost semmiféle felelősség annak a szétlövése okán. Ha ember is volt, már halott volt. És terepre küldtek minket, ha nem a százados teszi meg, akkor én tettem volna meg. Nem kockáztathatunk, ha az valamiféle idegen lárvája, és meghagyásával talán az egész szakasz megsemmisült volna. Igen, a szavaim embertelenek és kegyetlenek, de nem hiszem hogy aki már háborúban vezetett volna egy egységet, az bűnként róná fel ezt a századosnak. Katonák vagyunk, nem tudósok, parancsoknak és utasításoknak engedelmeskedünk. Nem tájékoztattak minket a civilekről. Annyit közöltek, hogy eltűntek, és az a bábszerű tojás minden volt, de emberi nem. Kérem bocsássa meg szavaimat. - szavaim közben egy lépéssel közelebb lépek a nő felé, de nem fenyegetően, sokkal inkább úgy, mintha a fizikai közelségre lenne szükség a magyarázáshoz.

Miután végeztem a reggeli bemelegítéssel, a Raptor elkísér a fürdőkhöz.
A fürdőben úgy hiszem eléggé sikerül leszűkítenem azoknak az országoknak a listáját ahonnan származhat. A megjegyzésére még hozzáfűzöm az olcsó humort is. Vagy talán a haláli komolyságot... Régen olvastam egy oldalon, hogy a tíz legkevésbé vicces nemzet az orosz, német, koreai, az arabok és az amerikaiak. Ezek szerint a német vagy orosz lehet. De mivel nincsen olyan akcentusa, és a haja világos, valószínűleg német lesz.

/Angol/ Valóban, talán elfelejtettem. - mondom egy vállvonás kíséretében. - Te pedig német vagy? - vonom fel a szemöldökömet, érdeklődöm, nem kijelentem.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #185 Dátum: 2017. Január 24. 19:08:03 »
John Smith

/Angol/ - Értem. - nos, ennyit a tájékoztatásról. Úgy tűnik, Bradford akció közben fog aktivizálódni leginkább. Ezután egy-két percig figyelem a 3D-s holotérképet, majd visszatérek Dr. Vahlenhez.
/Angol/ - Hát gyorsan visszatértem... Egyébként Dr. Shen üdvözli. Ha nem zavarom, az lenne a kérdésem, hogy mit tudunk a támadókról.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #186 Dátum: 2017. Január 25. 20:26:28 »
Evan Mallory

Rázogatod a fejed, valószínűleg tagadóan, de ahogy az akkori fáradt és feszült pillanatok már egy kiadós alvás után megszűntek létezni, könnyebben idézed fel, hogy mit is láttatok mindannyian a leszállást követő percben. Oly könnyedén, mintha épp pár másodperce történt volna vagy éppenséggel még most is látnád…

Idézet
Az egész idillre egy olyan látvány teszi fel a pontot, mely valamilyen bebábozott emberi gubónak tűnik… ez pedig pont a sarkon talált elesni, elfeküdni… szóval ott van.

Az igaz, hogy nem vagy tudós, ezt nem is vitatta el tőled senki, ellenben volt veletek egy több éves szakmai tapasztalattal és egy teljes orvosi végzettséggel megáldott rajparancsnok, akinek Dr. Vahlen szerint illet volna felfedeznie és megértenie mit is lát. Nem téged hibáztat, sőt, lehet, hogy senkit, bár ezt nála nehéz értelmezni a rideg maszkja mögött…

/Angol/ A tényekkel feleslegesen vitatkozik katona. Természetesen mindenkit felelősség terhel minden tette után, ezért nem törthetett még át a tudomány olyan határokat, amiket erkölcs és moralitás lánca béklyóz – mintha hallani vélnél valami olyasmit, hogy „Legalábbis hivatalosan nem” – Amit a százados tett az brutális volt és teljesen felesleges. Az ismeretlen szétlőni tipikus katonai hozzáállás, de ezzel nem megismerjük az ismeretlent, hanem elpusztítjuk. Kevésbé végzetes megoldásokból is választhattak volna – nem kiabál, nem cinikus szavak ezek, sokkal inkább rideg és kimért, szinte már analizálóan gépies – Egy igen neves közép-kelet európai oktató és művészember szavait idézzem: „Legnagyobb cél pedig, itt, e földi létben, Ember lenni mindég, minden körülményben.” Így számomra elfogadhatatlan az Ön által emelt kifogás, még ha látom is benne a racionalitás magvát

Bár a „bábszerű tojás minden volt, de emberi nem” tévedésed korábban megdőlt, ezt sem rótták fel neked, ahogy közelebb lépsz, úgy tartják tőled a távolságot egy hátralépéssel és egy önkéntelen éppen csak kissé ám láthatóan védekezésre felemelkedő kezekkel. Ha ennek ellenére továbbra is kitartasz az állításaid mellett, akkor csak egy sajnálkozó – úgy véled az lehet – pillantást kapsz, majd mindenki mehet a dolgára…

Később, miután úgy gondolod, hogy a bemelegítésből és a zuhanyozásból is elég volt, úgy véled sikerült teljesen kizárni minden országot, amely az általad ismert legjellemzőbb sztereotípiák alapján akár még igaz is lehet. A tippedet megosztod Raptorral is, aki valamiért nem rajong a gondolatért, hogy ezt a dolgot firtatod. Legalábbis ez lehet a dolgok nyitja, mert egy Velociraptor érzelmi képességével rendelkező nő, nem igazán erősít meg abban, hogy helyesen tippeltél e.

/Angol / Da – mondja olyan orosz akcentussal, amit az amerikai filmekből ismerhetsz

Nem tudnád eldönteni, hogy tréfált vagy teljesen komoly. Könnyedén érezheted úgy, mintha egy mocsárba tévedtél volna és elég egyetlen rossz lépés, hogy…

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2580
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #187 Dátum: 2017. Február 06. 21:25:47 »
Evan Mallory

Végül is tragikus véget ér a párbeszéd a doktorral, mindkét fél eltántoríthatatlannak tűnik az igazától. Végül mégiscsak én leszek az a fél, amelyik visszavonul a harctérről.
"Felesleges hogy ellenségeskedést szítsak a soraink között. Úgysem lehet az ilyet meggyőzni, mert nem volt élő akcióban. Azok az emberek mindig kritizálják a katonák minden egyes döntését. Nyilván nem is kellett volna lelőnünk a támadókat, hanem miután lelőtték Wu-t inkább meg kellett volna hívni őket teára, mert lehet csak önvédelemből lőttek."
Megrázom a fejemet, kitaszítva ezen gondolatokat a fejemből, amit lehajtok egy pillanatra.

/Angol/ Természetesen, igaza van. Elnézését kérem. - mondom egy szelíd mosoly kíséretében, mintha egy nagyapa volnék, akinek a unokája éppen az előbb javította volna ki, hogyan is folyt le az ütközet amiben részt vett, hosszan visszagondolok az eseményekre. Szavak és mondatok jutnak az eszembe..., ha nem is pontosan, de valami ilyesmik.

Idézet
A tiszt szerint a várost evakuálták. Ha ember is az a valami, aligha tudunk rajta segíteni, ha pedig nem... akkor inkább nem mennék közelebb hozzá.
Uram!  innen nem tudjuk fedezni az onnan érkező támadást.
Mallory… egy lövést fogok leadni a gumóra… ha bármi élő, és nem emberi bújik elő belőle, darabokra lőheti. A többiek figyeljék tovább a környéket, a zaj talán előcsalja végre őket. És mindenki húzza meg magát, ha az a valami esetleg robbanna… meg kell tudnunk mi ez, hogy a következő ilyen már ne okozzon fejtörést.
Wu fedezékben, részemről mehet százados!
Te onnan figyelsz, én innen - Dettó Smithnél, mehet a lövés.
Én belelőnék a közepébe -

/Angol/ De nem a százados hibája volt. Az alfa raj közös elhatározása volt, az ötletadó részben voltam. Nem tudtuk, mi az, lehetetlen volt kideríteni, anélkül hogy céltáblává váljon a százados.

"Az eligazításon azt mondták a civilek evakuálva voltak, tehát aki a városban maradt, olyan gumóban... az nem nevezhető civilnek. És még ha még is, akkor sem ellenkezett senki sem felülről. A csatornát rögzítették, így tudták, mi történik ott lent, mégsem avatkoztak bele, ez is amellett szól, hogy nem volt ellenvetés"
A zuhanyzás során végül sikerül fényt deríteni a Raptor esetleges lakhelyére, melyet egy mogorva DA- szóval reagál le tipikus orosz hangsúllyal.
Igyekszem beazonosítani, vajon mennyire "fake" orosz akcentus, de mivel nem ismerem azt a nyelvet, inkább ráhagyom.
Inkább megnézem a nevemre szóló szekrényt, mi van benne. Amennyiben ruhaneműek, akkor visszamegyek a hálóba, felöltözöm, majd a kantin felé veszem az irányt, hogy egyek egy keveset, mert érzem, hogy a gyomrom az ürességtől morajlik.
"Jobb visszalépni, még mielőtt nekem esik. A német tippel lehet rossz helyre lőttem, amennyiben orosz, mert ha jól tudom nem kedveli egymást a két nemzet. Már sok évtizede."
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #188 Dátum: 2017. Február 11. 14:33:21 »
Evan Mallory

Igen, úgy tűnik, hogy a doktor némileg másképp gondolja, mint te, igaz, ettől még igaza lehet mindkettőtöknek. Úgy véled, hogy te sem tévedtél, hiába mutattak rá egyértelműen a probléma forrására, szerinted ez nem a ti hibátok. Ha valakié is, akkor az bizonyosan a vezetésé lesz. Mivel azonban nem akarsz ellenségeskedést a Dr. Vahlen-el, így inkább taktikai visszavonulással élsz, igaz, gondolatban azért ezt követően egy sor iróniával és gúnnyal telt gondolattal kell megküzdened!

/Angol/ Nem érti – jegyzi meg csalódottan, majd mély levegőt vesz és hallhatóan megpróbálja elmagyarázni – nem Ön volt az egység parancsnoka, így nem számít, hogy ki mit javasolt, a végső döntés ezé a bizonyos Calixto újoncé volt. Ezért (is) léteznek a rendfokozatok, hogy amikor valami a vártakkal ellentétben nem megfelelően alakul, legyen kin számon kérni az hiba okát. Nos, feltéve, hogy az illető az adott esetben túlélte a tévedést – úgy tűnik, hogy a kioktató/leereszkedő vagy milyennek szánt nagypapás mosolyod nincs rá hatással – ezért kellett jelentkezniük Bradford összekötő tisztnél, aki felhívta az egység tagjainak figyelmét a hibáikra. – úgy tűnik erről is tud – Nézze Mallory közlegény, gondolja, hogy a tudomány megállt csak azért, mert valami veszélyes volt? – kérdezi, mintha szelíden tenné, de nem tudnád bizonyosan megmondani – A Bázison többször elhangzott, hogy Önök nemzetük legjobbjai, s mint ilyen kérdezem én, mennyire képesek az önálló gondolkodásra? Kezdeményezésre és ami még ennél is fontosabb: az alkalmazkodásra? Ez egy teljesen új helyzet, olyan, ahol az XCOM által alkalmazott gerilla taktika minden pillanata az ismeretlen leküzdéséről szól.

Látható, hogy a különbségek közted és a Doktornő között igen élesek, amivel most már mindketten tisztában vagytok és szinte bizonyos az, hogy vezető kutatótiszt, vagy civil (?) hölgy úgy véli, hogy az esetet másképp is meg lehetett volna oldani, így ez minden bizonnyal Bradford felé is így került előterjesztésre. A kérdés az lehet csupán, hogy ennek fényében továbbra sem kívánnak beleszólni a bevetések menetébe vagy éppen ebből okulva időben tájékoztatnak az esetleges hasonló problémák elkerülése érdekében?

* * *

Raptor, Hollywoodot is megszégyenítő orosz akcentusa teljesen meggyőző, ugyanakkor lehet, hogy az eddig néma nő éppen egy efféle nem túl közvetlen módon próbálta lezárni a számára nem kívánatos beszédtémát. Mondhatta volna egyszerűen azt is, hogy nem árulja el, de úgy tűnik, hogy a kitartó elemzésed esetleg felbosszantotta vagy csak passzív-agresszív mód nem árulja el, hogy arra ösztönözzön magad derítsd ki, ne tőle tudd meg. Akárhogyan is, nem tudtad eldönteni mennyire igazi vagy hamis az akcentusa.

A szekrény sokkal barátságosabb, de legalábbis nyitottabb mód fogad. Rögtön fel is kínál számodra váltás öltözéket és tisztálkodó-szereket illetve eszközöket, amikkel lemoshatod magadról a harc vérét-verejtékét. Az öltözködés művelete igen rövid ideig tart, főleg, mivel most már nem kívánod Raptor társaságát élvezni és csak ezzel foglalkozol. A Barakk maga és az odavezető út is magányosan telt, ahogyan a kantin felé veszed az irányt azonban ez megváltozik.

A Parancsnokod személye tart feléd.


John Smith

Útközben Dr. Vahlen-hez találkozol a rajod ausztrál tagjával. Úgy tűnik, hogy alapos tisztálkodás után futottatok össze, mert a haja itt-ott még nedvesen csillog.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2580
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #189 Dátum: 2017. Február 19. 21:54:54 »
Evan Mallory


A doktornő szavait megjegyzem, de túlságosan fáradt vagyok ahhoz, hogy érdemben válaszolni tudjak, illetve nem is akarom tovább fokozni az ellentétet kettőnk között.
/angol/ Igaza van, ilyenkor tényleg a rendfokozatok számítanak, nekem nem volt igazam kettőnk vitájában. - biccentek a nő felé - Ön nyert, majd másnap meghívom egy teára, amiért hallgatnia kellett. Viszontlátásra, remélem nem ebből fog megítélni.

"Igaza van, ha szigorú szemmel nézzük, akkor valójában a rangidősön van minden felelősség. És akkor IGEN, tényleg Calixto hibája az, ami történt. Ő az egység hivatalos felelőse, mindegy, ma már jobban nem égethettem volna be magam, még akkor se ha direkt arra játszottam volna..."

Másnap reggel, miután sikeresen felöltöztem, akkor a kantin felé haladva a parancsnokot, Johnt veszem észre.
Amint meglátom, féloldalra állok, és mosolyogva tisztlegek.
/angol/ John szakaszparancsnok, Mallory közlegény szolgálatra jelentkezik! Jó reggelt kívánok! Van egy perce, uram?
Amennyiben nemmel válaszol, lehervad a mosolyom, és tisztelgek, miközben megszólalok visszafogottan.
/angol/ Elnézését kérem a zavarásért!
Ha meghallgat, akkor megkérdezem tőle.
/angol/ John, nem tudom, hogy tudtad-e, de amire rálőtt a parancsnok, az egy ember volt. Nekünk azt mondták, ne számítsunk semmiféle civillre, nincsenek már ott. Azonban... voltak, ezek szerint... azokban a gumókban, amiket láttunk. Tudtak róla, de elfelejtettek szólni nekünk arról, hogy igen is vannak emberek. Calixto hibája, azt mondják, szerintem azonban biztonsági okokból helyes volt a százados lépése, ugyanis nem tartóztatott fel minket senki sem, illetve bármi más is lehetett volna... Mit gondolsz?
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #190 Dátum: 2017. Február 24. 11:40:46 »
John Smith

/Angol/ Persze, de amíg nem teljesítek valamit a harctéren, addig maradjunk a John-nál. - mosolygok, mutatva, hogy nem biztos az a kinevezés megérdemelt. Mondandója elgondolkoztat - Hát nem tudom. Az, hogy nem mondták el, valamilyen szinten érthető, ismeretlen, fejlettebb űrlények ellen kellett harcolnunk ismeretlen terepen, ha még a civilekért is aggódunk, akkor talán nem jövünk vissza. Persze az információ visszatartása csak addig volt indokolt amíg kint voltunk... Másrészt, az oké, hogy embernek nézett ki, de élt-e még? Fel tudtuk volna-e éleszteni, vagy menthetetlen volt? A lényegben egyetértek, a gubó ismeretlen volt, amiről nem tájékoztattak, és kockázat volt, így egyetértek, a százados jól cselekedett. Egyéb kérdés?
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2580
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #191 Dátum: 2017. Február 25. 10:45:35 »
Evan Mallory

John Smith szavai jól esnek, ezek szerint nem csak nekem vannak ilyen maradi katonai gondolatok a fejembe és már nem egyedüliként gondolom azt, hogy a százados tette érthető volt.
Miközben beszél bólogatok, majd mikor az egyéb kérdéseket említi, felszólalok.
/Angol/ Kicsit fáradtnak tűnsz, jól vagy? - érdeklődöm meg felőle, már félretéve a kamu-uramozást.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #192 Dátum: 2017. Február 27. 14:04:46 »
John Smith

Mallory rövid taktikai elemzésem közben bólogat, valószínűleg ugyanarra a következtetésre jutottunk, majd rákérdez fáradtságomra.

/Angol/ Csak sok ez így egybe. Meg Tartozok Ravennek egy napnyi engedelmességgel.

Utólag belegondolva talán kihagyhattam volna az utolsó mondatot, de már kicsúszott.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2580
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #193 Dátum: 2017. Március 01. 23:34:32 »
Evan Mallory

Az alfa-vezető válaszára egy elfojtott nevetés a válaszom, mely hasonlít a Brian életében látott jelenetre, amikor a római katonák igyekeznek elfojtani jókedvüket a helytartó jelenlétében.
/angol/ Elnézését, uram. Milyen sok dolog van egybe? Szakaszparancsnokká válni nem szokott sokkal több felelősséggel járni, most már három másik emberre is vigyáznod kell majd. Nem nagy dolog.  - paskolom meg a vállát. - Ha pedig azokkal a törpékkel kapcsolatos, akkor az nyugtasson meg, hogy a legrosszabb helyen és időben támadtak meg minket, mégis hatszor-akkora veszteséget szenvedtek.

Evan Mallory nem tud a főparancsnoki kinevezésről, hogy megmagyarázzam itt a szavait.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #194 Dátum: 2017. Március 02. 11:57:53 »
John Smith

Nos igen, Evannak sikerül rávilágítania a Ravennek tett ígéretem nevetséges mivoltára, és én is megeresztek egy mosolyt magában pukkadozó társam felé.

/Angol/ - Nem röhög együttérez, közlegény. - persze nem gondolom komolyan. - Nem tudom, van egy olyan érzésem hogy ez csak a kezdet, és mi nem vagyunk felkészülve a folytatásra. Egyébként pedig - folytatom elkomorulva - nem érdekelnek az arányok, csak az hogy egy társunk meghalt.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.