Szerző Téma: Jayr "Enethiel" Eisenberg  (Megtekintve 19131 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #135 Dátum: 2017. Augusztus 10. 16:44:57 »
Enethiel

Zoé kérdésére, hogy miből jöttem rá, hogy hol lehet Thana megvonom a vállam
/Görög/ Még nem tudom, megérzés. Afféle hatodik érzék. Az itteni nyomokból biztos nem. Lehet, hogy te vezettél nyomra valamivel, vagy megismertem annyira, hogy tudjam - hol töltené az éjszakát. S szerintem Thana tud magára vigyázni - magyarázom, hogy miért gondolom azt, hogy jól van
/Görög/ Vagyis ha bajban kerül, akkor ő azt igazi nagybetűs bajnál alább biztos nem adja. Az meg csak nem a tetőn lesz - mosolyodom el

A tetőre érve körülnézek, és meg kell állapítanom, hogy itt sokkal barátságosabb, mint Thana lakásában. Thanát megpillantva Zoéra vigyorgok afféle - látod, hogy igazam volt? módon.
Azért Thana láttán én is megkönnyebbülök kissé. Bár nem hittem volna, hogy baja esik, azért a bizonytalanság ott suttogott a háttérben, hogy soha nem tudhatom. Jó látni, hogy valójában nincs is ügy - csak mi csináltunk egyet. A napfelkeltét megpillantva megértem, hogy miért van idefent. Kényelmesen, mintha eddig nem is siettünk volna, megindulok az asztal fele, hogy letegyem Thana reggelijét, de beszéddel még nem töröm meg a kelő nap varázsát.


Thana mellé sétálok, biccentek neki - és talán egy méterrel odébb rátámaszodok a korlátra, és én is elmerülök rövid időre az ébredező nap látványában.
Amikor már figyelemre méltat minket, megszólalok

/Görög/Jó látni téged! Zoé gondoskodott a reggeliről! - intek a kerek asztal fele, ahova letettem a tálcát. Azt, hogy okozott némi izgalmat, nem említem meg - nem akarok feleslegesen bűntudatot ébreszteni benne, és inkább hagyom, hogy Zoé vigye a szót. Miközben Thana a reggelijét fogyasztja, a vége fele megemlítem neki
/Görög/ Thana, mára már volna egy programunk - meglátogatni az orvost - árulom el neki, hogy többek közt minek is köszönheti a látogatásunkat. Közben alaposan megnézem magamnak Thanát, hogy mennyire tűnik kipihentnek. Ha kialvatlannak nézem, miután végzett a reggelijével
/Görög/ Ma ne vedd zokon úgy mint tegnap, de lehetnél kipihentebb is - figyelmeztetem rá, hogy mire készülök. Ha látom rajta, hogy megértette, mire gondolok, akkor az étető aurámat egy kis időre megidézem, hogy frissebben induljon a napja.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #136 Dátum: 2017. Augusztus 12. 19:00:38 »
Görögország, Athén
1999. július 23. – 3. nap

Péntek – Reggel



Zoé egyetlen szavadat sem hiszi, de mivel más magyarázatot nem talál, így nem teszi szóvá azt, hogy ennyire hirtelen találtad meg a hibátlan megoldást. Egy ideig téged figyel, de aztán csak alig észrevehetően tagadóan megrázza a fejét, mint aki gondolt valamire, de nem hiszi el, hogy úgy lenne. Nem teljesen érti a szavaidat ebben is biztos lehetsz, de ezt azért tudod, mert te tisztában vagy a korábban történekkel, míg ő bizony a tudatlanság ködében próbál tájékozódni.

Követ téged és így kettesben is hamar felértek – hiszen nincs messze – de a vigyorgásod nem mosolyt, csak kíváncsiságot talál. Aztán megfordulsz, Morana felé fordítod a figyelmed így már nem tudod, hogy Zoé mit tesz vagy épp nem, de az biztos, hogy a Bukott társad épen és egészségesen álldogál a korlátnál elmerülten éppen úgy, ahogyan tette nálad is. Szerencsére nem történt semmi és nem volt miért aggódni, pedig a Halál Bukott Elohimja lehet, hogy olyan dolgokat lát ebben a percben is, ami arra adna okot…

Időközben felfedeztél még néhány zöld növényt, ami élettelien hajladozik a reggeli lágy szellőben. Felmérted a méreteket és rádöbbensz, hogy az egész családod kényelmesen elgrillezhetne itt, ha Morana esetleg vendégül szeretne látni titeket. A levegő friss, már amennyire egy ilyen ősi, de nagyvárosban ez lehetséges – főleg a belső kerületekben. A hőmérséklet még ideális, de tudod, hogy sietve lesz egyre forróbb, ahogyan Helios egyre magasabbra vágtat tüzes szekerén.

Tudod, hogy nem fog észrevenni titeket, így neked kell kizökkentened bármennyire is nem szeretnéd vagy sajnálod. A szavaidra összerezzen, de rögtön rád-tárok figyel. A reggeli felé nem igazán néz el, de enyhén fejet hajt, hogy köszöni. Valószínűleg kellemetlen neki, hogy megint segítségre szorul, holott ő nem kérte ezúttal azt, hogy a kedvében járjatok. Tudod, hogy a Halaku-k bár közel álltak az Asharukhoz, az emberektől elég távol. Talán csak az Annunakik állhatnak náluk is távolabb.

Nem reggeliztek, de lehet beszélgetni s addig is Zoé távolabb áll, hogy megadja nektek a teret, amire esetleg szükségetek lehet:

Morana /Görög/ Hivatalosan még nem értesítettek – így nem sieti el azt, ami amúgy is elkerülhetetlen – de köszönöm, hogy segíteni szeretnél

Továbbra is olyan érzésed van, hogy tudja milyen vagy, de nem teszi szóvá, csak elfogadja. Látod rajta, hogy talán egész éjszaka fent volt, de mikor figyelmezteted – amit nem azonnal ért meg, azonnal ott van melletted és rászorít a kezedre! Nem fáj, de annál meglepőbb lehet számodra, főleg a suttogó hangok, amiktől talán a hideg is végigsiet a hátadon-gerinceden. Akármit is gondolsz ezzel kapcsolatban, az biztos, hogy ő másképp látja és most az ő otthonában-hoz közel vagytok.

Morana /Görög/ *w* Soha! Soha többé ne fordulj a képességeidhez, csak ha teljesen biztos vagy abban, hogy nincs senki a közeledben ki fontos neked! Minden alkalommal, amikor Esszenciád, a Lényed egy darabkája a felszínre kerül, amikor a Teremtő adta Képességeidet használod és még! megrezdül a Teremtés és elárulja a jelenléted, esetleg olyasmit vonz oda, amit jobb távol tartani!

S ím a figyelmeztetés, mely után újra az a szelíd szomorúság uralkodik, amit ezúttal egyetlen mosoly sem tör meg.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #137 Dátum: 2017. Augusztus 12. 20:37:31 »
Enethiel

Az, hogy Zoé nem hiszi el a magyarázatot, nem lep meg. De feltehetőleg nem is talál nagyon más hihető alternatívát. Még gondolhatja, hogy ez csak az általam  és Thana által szervezett rossz vicc az egész - de talán már ismer minket annyira, hogy ezt a lehetőséget is kizárja. Viszont amiben már egyértelműen biztos lehet - hogy néha úgy viselkedek, mint aki ezer éve ismeri Thanát. S ha tudná, hogy ebben is téved - feltehetőleg a többszörösét...

Hát, Zoé tudja, hogy lohassza le az Elohim kedvét - én itt örülhetek az apró sikernek, ő pedig sajnos nem is érzi a jelentőségét. Kissé zavartan olvad le a vigyor az arcomról, és mosollyá szelídül. Morana látványa most felvidít, és meg is könnyebbülök - pedig most sem róla lehetne mintázni a vidámság szobrát. Valójában meg tudom érteni - hisz ő az, aki pontot tesz az emberek élettörténetének végére.  Ez nehéz és súlyos teher - nem is tudom, hogy bírja ki ép ésszel. Magának valósága is ebből fakadhat, mert ha meg is kedvel, szeret valakit, az út végén óhatatlanul ő fogja várni - és csak idő kérdése, hogy mikor kerül rá sor. Az én átkom az övéhez mérten szinte ajándéknak tűnik...

A tetőteraszra kilépve megállapítom, hogy ez a terület többszöröse az én teljes lakásoménak, és messze otthonosabb, mint Thana menedéke a lábunk alatt. Persze ezt délben már nem merném egyértelműen kijelenteni, amikor árnyék után sóvárog az ember.
Igazából nem tudok Moranán kiigazodni - pontosabban nem mindig akarok. Látom rajta, hogy értékeli, amit Zoé tett, de azt is látom, hogy nem tud neki szívből örülni. Talán attól fél, hogy ha megkedveli Zoét, megkedvel minket, akkor sokkal fájdalmasabb lesz számára az, amit meg kell tennie, ha eljön az ideje?
Igazából, hogy Zoé miért áll odébb, nem teljesen értem - mivel olyasmiről beszélünk, ami egyáltalán nem személyes. Mindössze egy futólag csodálkozó tekintet a jutalma - túlságosan is tapintatosan viselkedik. Morana válaszára csak legyintek

/Görög/ Ahogy gondolod - válaszolom - de te mondod meg Petrosnak, hogy most nem én felejtettem el, amit rám bízott - mosolyodom el - Amúgy ismersz, szeretek segíteni - válaszolom neki, hogy ez csak természetes. Ellenben az meglep, amikor ráfog a kezemre - picit össze is rezzenek, mert a múltkori érintése még most is visszhangot vet az emlékeim között. Most a mondandója súlya az, amitől végig fut a hátamon a hideg
/Görög/ *w* Erre nem emlékeztem, köszönöm, hogy szóltál. Így megfogadom a tanácsodat, és a lakhelyedet is tiszteletben tartom. De nem tehetem meg, hogy zsebre tett kézzel menjek el azok mellett, akik segítségre szorulnak - válaszolom, és ezt komolyan is gondolom. Ennyi erővel maradhattam volna odalent is, vagy már most felköphetnék, és alá állhatnék. Mivel azt nehezen tudom elképzelni, hogy pont azok akik fontosak számomra, csak azért hagyom valami csúnya balesetben meghalni, nehogy később bajuk essen.Persze óvatosabb - az lehetek. Minden esetre, Morana kérésének eleget téve hanyagolom a felfrissítését.

Aztán felállok, mert látom, hogy reggelizni nem most fog, és azért sem töri magát, hogy orvoshoz menjen.

/Görög/ Azért majd reggelizz meg! Zoé nagyon jól választott fánkot! - hívom fel Morana figyelmét békülékeny hangon. Aztán eszembe jut, hogy a ma reggeli izgalmakra nem vágynék legközelebb.
/Görög/ Thana, megadnád nekünk a mobil számodat? - kérdezem tőle, és előhúzom a telefonomat, hogy beírjam, majd megcsörgessem. Végül aztán zsebre süllyesztem a kis kütyüt, és Zoéra nézek.
/Görög/ Maradsz még? - érdeklődöm, aztán Moranra tekintek - Nekem viszont tényleg orvoshoz kell mennem, de ha bármi kell, csak telefonálj! - búcsúzok tőle, és elindulok lefele a lépcsőházban. A ház kapuján kilépve Zoé fele fordulok, ha ő is velem együtt távozott
/Görög/ Köszönöm a ma reggeli segítséget mind itt, mind otthon. Igazán nagyra értékelem! Viszont lassan elkezdődik a műszakod, nekem meg orvosokhoz kell menni. Úgyhogy csak ügyesen, mint eddig! - búcsúzok el Zoétól, és megindulok a kerületi kórház fele, hogy egy lépéssel közelebb kerüljek a munkához.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #138 Dátum: 2017. Augusztus 13. 09:42:48 »
Görögország, Athén
1999. július 23. – 3. nap

Péntek – Reggel



Nem tudni, hogy Zoé mire gondolhat, de az biztos, hogy akárcsak Petros, úgy ő is fejlett érzékekkel rendelkezik mind az öt érzék, mind ama bizonyos hatodik terén. Ez azonban itt és most kevés, nem tudja, így nem értheti, hogy neked mennyit jelent a korábbi kudarc után ez a fajta sikerélmény. Ki tudja, hogy mi történt a múltkor és mi változott most. Akármi lehetett kezdve az első gondolatodtól egészen addig, hogy fogalmad sincs. Leginkább azonban a múltad okozhatja és lehet, hogy a több évezredes gyakorlás hiánya…

Minden háznak megvan a maga átka, bár nem mindét tudod felidézni. Így valahol mindenki a sajátját tekintheti a legrosszabbnak, de az, hogy szerinted a Hetediké lenne a legkegyetlenebb nem csak empátiára utal, de önzetlenséget és alázatot is hordozhat magával. Ebben igenis hasonlítotok Morana-val, aki talán még nálad is – jobb szó híján – érzékenyebb ezekben a dolgokban. Nem kizárt, hiszen a feladata, ami által mindent amihez kötődne, elveszít…

A terasz első nekifutásra talán valóban hihetetlenül tágasnak hat, azonban végül fel tudod mérni, hogy nincs akkora mint elsőnek hitted-tippelted. Alapvetően körülbelül Thana lakásának alapterülete lehet, talán kicsit kisebb, ami így hozzávetőleg hasonló méretű lehet, mint a te, illetve Jayr otthona. Az igaz, hogy otthonosság érzetét sugallja, de azért egy kreatív elme még bőven hozzá tudna adni a dologhoz, hogy még hangulatosabb vagy akár meghittebb legyen… vagy itt-ott legalább árnyékosabb.

A Bukott társad legalább akkora rejtély, mint amennyire nyitott könyv. De ezt Jayr emlékei alapján minden emberről elmondhatnád, így ezzel csak egy egyetemes igazságot neveznél meg. Korábbi szavai is arra utalnak, hogy a dolgok nagyon megváltoztak, de mégis vannak állandó és elkerülhetetlenek, mint az Átok, melynek terhe őket sújtja. Tudod, hogy a Szellemek Kórusa felelős a Lélekért, mert a Halál csak az anyagi körforgásról gondoskodik és volt… lett egy harmadik kórus, ami a Lázadás ideje alatt született…

Nem biztos, hogy Zoé és te ugyanúgy látjátok a világot vagy egy teljesen azonos erkölcsi kódex alapján döntenétek, de az biztos, hogy most az ajtónál áll és ott vár türelmesen akármi is legyen az oka. A tekintetedre nem érkezik számodra is értelmezhető válasz, továbbra is meghagyják azt a távolságot, amiről úgy vélik szükséges. Emellett Morana sem fűz megjegyzést ahhoz, hogy Petros-al mit beszéltél, sokkal inkább foglalkoztatja az, hogy mit akartál tenni, miben akadályozott meg.

Morana /Görög/ *w* Semmi baj – nyugtat meg, majd el is enged – Sok mindent nem tudunk felidézni… nem tudom, hogy ez áldás vagy átok e. De biztos, hogy idővel egyre több emlék fog felbukkanni – talán már neki is beugrott ez-az

Nem szó bele, hogyan „éld” a mindennapjaidat és miket tegyél vagy éppen ne, ő csak figyelmeztetett, hogy legyél körültekintő és óvatos, ha olyasmit teszel, ami több, mint emberi. Aztán Morana is válaszol, de még Zoé is így tesz, hogy e nap reggelje lassan kifakuljon átadva helyét a délelőttnek, amely Morana-nak nem tudod mivel, de Zoénak a Szolgálattal fog telni. Természetesen neked pedig egészségügyi vizsgálatokkal, amik valószínűleg az egész délelőttöt kitöltik majd.

Morana /Görög/ Igen, így fogok tenni – lép el mellőled és Zoéhoz sétál, akivel vált pár szót, végül a kezedbe nyomja a telefonját – Kérlek, vedd el azt a számot – lehet, hogy nem tudja fejből a sajátját, majd mikor távoztok integetve búcsúzik, majd visszatér a horizont bambulásához
Zoé /Görög/ Nem, indulnom kell. – jegyzi meg szelíden, ideje távoznia. Elköszönt ő is hasonlóan mint Morana, tőled pedig csak egy szelíd mosollyal, hogy a Szolgálati autóval induljon a közelben lévő Központ felé.

A ma reggeli viselkedésed picit megzavarta Zoét, így egy tétova búcsú után egyedül maradtál. Ha felpillantanál, akkor Morana-t nem látod innen, de a reggeli forgalmat nem csak hogy igen, de még hallod is. Az élet nem állt meg, csak mert az Elohimok eltűntek a Bukottakat bezárták és a Teremtés feltehetőleg magára maradt. De bármerre nézel, mindenhol olyan embereket látsz, akik közül kevesek mosolyognak és még kevesebben foglalkoznak a másikkal…

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #139 Dátum: 2017. Augusztus 13. 16:48:26 »
Enethiel

Az lenne a legjobb magyarázat, ha kiderülne hogy kijöttem a gyakorlatból, mert azon viszonylag könnyen tudok segíteni. Csak gyakorlás kérdése az egész, ahogy szokták mondani. Ami Moranára is ráférne, igaz neki azt kéne gyakorolnia, hogy másokat közel tudjon engedni magához.
A terasz látszólag talán túlzottan is naposnak hat – ami felveti, hogy majd alkalomadtán egy napvitorlával meglepjem Moranát. Ahogy talán majd azzal a kérdéssel is, hogy ő emlékszik-e arra a kórusra, amely a Lázadás alatt született. Persze lehet, hogy addigra a kérdés aktualitását veszti, de most még nem jut eszembe.

Az, hogy Zoéval másképp látjuk a világot nem kérdés. Az inkább, hogy miért döntött úgy, hogy „kizárja” magát a társaságból. Talán Thanára lenne tekintette, aki még tegnap is kissé riadt volt a látogatóktól? Pedig pont Zoé volt az, akitől nem annyira tartott. Esetleg csak már indulna, mert nem szeretne elkésni?

Érdeklődve figyelem, ahogy Zoéval vált pár szót – biztos megköszöni neki a reggelit. Miután viszont a kezembe nyomta a telefonját, rövidke bénázás következik, de végül inkább felhívom vele Zoét, majd magamat. Utána visszaadom a telefont, majd búcsúzásnál visszaintek Moranának, és távozunk.

Az utcán körülnézve még jobban látszik – Zoé törődése mennyire ritka kincs. Remélhetőleg hamar túlteszi magát a ma reggeli furcsaságokon – pláne, hogy a jövőben nem igazán szándékozok a jelenlétében újabbakkal előrukkolni. Miután beszállt a kocsiba, és elhajtott, én a fülhallgatóval felszerelkezve elindulok a kórház fele, hogy átessek a kötelező vizsgálatokon. A fizikai állapot felméréstől nem tartok, de a mentális „kihallgatástól” kissé bennem van a félsz.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #140 Dátum: 2017. Augusztus 15. 18:10:25 »
Görögország, Athén
1999. július 23. – 3. nap

Péntek – Reggel, délelőtt, dél és délután nagy része



Egy-egy pillanatra visszatérhetsz a telefonok adta kihívásra, de már legalább három-négy csinos nő elérhetővé vált számodra úgy, hogy ők akarták megadni az elérhetőségüket. Egy pillanatra mintha futó mosolyt láttál volna Zoé arcán, de nem bántó, inkább vidámnak tűnt, igaz, a lélek és az érzések világa nem a legtapasztaltabb világ volt Jayr-nak vagy éppen az neked. Mindenesetre kellemesen zárulhatott a találkozás még akkor is, ha akadtak is benne pillanatok, amik aggodalomra adhattak okot. Végül a kórház felé sétálva-taxizva is konklúzióra jutsz, ami csak megerősít abban, hogy az embereknek mekkora szükségük van a Bukottak segítségére – ha az Elohimok valóban nem törődnek velük.

A kórház pedig a Metropolitan Hospital

Az egészségi alkalmassági vizsgálatod igen alapos és sokrétű. Kezdetnek a testsúly, testmagasság, testtömeg index (BMI index) mérésére és a testarányok vizsgálatára, a bőr és látható nyálkahártyák, fogazat, garatképletek, a keringési, légzési, hasi szervek, az idegrendszer, érzékszervek, valamint az ízületek, az izomzat és a csontrendszer vizsgálatára. Az általános belgyógyászati vizsgálatok mellett az indokolt mértékű ideggyógyászati, fül-orr-gégészeti, bőrgyógyászati, fogászati, szemészeti vizsgálatra (nyers látásélesség vizsgálattal), a vérnyomás, pulzus vizsgálatára, EKG-val végzett és szükség esetén kiegészítő kardiológiai szakvizsgálatra, hallásvizsgálatra szűrő audiométerrel. Az alkohol-, gyógyszer-, kábítószer-fogyasztás, valamint függőség esetleges jeleinek megállapítására speciális gyorsteszttel való vizsgálatot. A vizsgálatot kérő rendvédelmi szerv – esetedben a Rendőrsé – által kért terheléses EKG-t, a gerinc - szűrő jelleggel történő - röntgenvizsgálatát és a légzésfunkciós vizsgálatot is el kell végezni.

S amihez elengedhetetlen, az vizsgálatot kérő személyügyi szerv – Rendőrség – által kiállított alkalmassági vizsgálatra rendelő lapot, a személyazonosságot igazoló igazolványt és a lakcímkártyát, a társadalombiztosítási igazolványt, az alkalmassági vizsgálathoz szükséges kitöltött kérdőívet, valamint a hivatásos állományba és a rendészeti oktatási intézménybe pályázóknak a választott háziorvos által kitöltött melléklet szerinti kérdőívet. Az egészségi, pszichikai és fizikai (erőnléti) állapotára vonatkozó egészségügyi dokumentációt, a belügyminiszter irányítása alá tartozó rendvédelmi szervek munkavédelmi feladatai, valamint foglalkozás-egészségügyi tevékenysége ellátásának szabályairól szóló rendelet bekezdéseiben meghatározottak szerint az 1 évnél nem régebbi tüdőszűrő vizsgálat eredményét, illetve a megjelenésről szóló igazolást.

Egy kis ízelítő a pokolból, ami igazából a nap nagy részét kitölti és alaposan megdolgozza a szervezetedet, ami bár ellenáll az őt ért inzultusok sokaságának, de azért van egy pont, amikor mindez már picit soknak tűnhet. S ez csak az első napja a vizsgálatoknak, mert még vár rád a terepgyakorlat és minden olyan nehézség, amivel ellenőrzik, hogy valóban alkalmas leszel a súlyos baleset utáni újbóli szolgálatba lépésre. Ezek bőven többet nyomnak a latba mint a gondolat, hogy a képességed most miért és hogyan működött, hogy mi lenne a legjobb magyarázat vagy épp milyen egyszerű megoldás lehet rá. Ugyanez igaz a többi természetfeletti kérdésre mely felüthette a fejét mielőtt megkezdted volna a hosszú tortúrát amelynek legtöbb, helyben és azonnal kiértékelhető eredménye a kiválóan alkalmas minősítést adta.

Ugyanakkor talán a várakozás ideje alatt azért találsz perceket, hogy pihenj és gondolkodj, ha úgy érzed ezt kell tenned, de megteheted azt is, hogy egyszerűen csak figyeled a sürgő nővéreket, a tébláboló hozzátartozókat vagy éppen a jó vagy rossz hírt hozó doktorokat.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #141 Dátum: 2017. Augusztus 15. 19:47:54 »
Enethiel

A legközelebbi buszmegállóig sétálok, és a tömegközlekedéssel ráérősen elbuszozok a megadott kórházig. Bejelentkezek, majd szépen sorra veszem a kapott papírok alapján a különféle osztályokat és helyeket. Bár volt némi gyanúm a lista hosszát nézegetve, hogy ez több napig is eltarthat, úgy néz ki, hogy szerencsém van - a legtöbb helyen a várakozás tovább tart, mint a vizsgálat. Utólag már kissé bánom, hogy nem hoztam könyvet, de a fülhallgatón keresztüli zenehallgatás is sokat segít elütni a kényszerű perceket. Ugyan én semmiféle meglepő eredményt nem várok, de a munkáltatóm, vagy orvosaim megnyugtatása végett úgy néz ki - szükség van a vizsgálatokra. Pár óra múlva már a hirdetőtáblákon szereplő felhívásokat, tacepaókat is kiolvasom, illetve a jövő-menő embereket figyelem. Bár a körülményekhez képest jól haladok, azért el tudnám képzelni hasznosabban is a napomat - alig várom, hogy végezzek. Mindössze egy telefont indítok csak - s azt is a tudakozó fele, hogy Athénban hol és hány darab keleti gyógyászati boltról tudnak. A képességeim működéséről, illetve a mai napi eseményekről nem igazán töprengek el - sokkal inkább azon, hogy Thyrával még beszélnem kéne, és Petrosról sem tudom, hogy mi bántja. Jó lenne beszélni velük, de ugye ők dolgoznak, csak én unatkozom kissé. Végül ha nem tiltották meg, a kórház büféjében megebédelek, és utána folytatom a sorban ücsörgést - melyben csak egy vigasztal - minden egyes perccel közeledik a várakozás vége... Amely ha bekövetkezik, végre felkereshetem a telefonon esetleg megkapott bolt címét
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #142 Dátum: 2017. Augusztus 16. 20:31:32 »
Görögország, Athén
1999. július 23. – 3. nap

Péntek – Délután, kora este



Meglehetősen fura lehet, hogy Feltámadó Szél Házának, az Ébredés Kórusának Elohimjaként, emberi vizsgálatokon kell részt venned, amikor egykor rendelkeztél az Élet Leheletével – talán még most is, csak nem tudod felidézni. Magad vagy a vitalitás és egészség, de mégis megannyi papír mondja meg hova menj és mit tegyél. Ami egykor csak egy érintés volt, most végtelennek tetsző ideig tart.

De azért halad a dolog.

A legtöbb helyen téged hívnak be előbb, de akad, amikor elég sokat kell várnod – még órákat is akár. Azon vizsgálatokat végzik el előbb, amit nem befolyásol az, hogy már reggeliztél, aztán szépen sorban a többit, de nem lehetetlen, hogy van amit majd éhgyomorra vagy esetleg napi koplalás és bizonyos por lenyelése – illemhely látogatások után tudnak csak elvégezni. Ez azt jelenti, hogy még vissza kell jönnöd…

A zenei aláfestéssel az egész akár egy kórházas sorozat epizódjaira hasonlíthat, ahol az őrültek házába tévedő józan eszét megőrizni kívánó férfi mindenféle őrültséget lát ami kikezdi az elméjét. Érdekes hely ez a kórház, régen nem volt ilyen, igaz, rendőrség sem. Állandó a sürgés-forgás, kaotikus összevisszaságban azonban mintha felfedeznél valami átláthatatlan rendszert.

Kivégezve a hirdetőtáblákat, számtalan betegségre alkalmas készítményekről olvashattál, de szinte minden esetben inkább a helyes táplálkozás és testmozgás kettősét javasolják a különféle bajok és problémák megelőzésére. Azonban, ha valamiért mégis baj történt volna, akkor ez a kapszula, az a pirula vagy épp tabletta, sőt más féle alakban is rendelkezésre álló gyógyszerek közül lehet válogatni.

Kivégezted a brosúrákat is.

S végül a mai napi programod is véget ér, hogy végre olyasmivel törődhess, ami neked fontos és nem holmi aktatologató bürokratáknak. Ez pedig az egyetlen cím birtokában – amit korábban sikerült feljegyezned a tudakozós hölgynek köszönhetően – azon keleti gyógyászati bolt lesz, amihez a legkönnyebb most is tömegközlekedéssel eljutni.

Ez eléggé kiesik, de reményeid szerint teljesen megéri majd, így belevágsz az utazásba, hogy a város szélén található Diomidous Botanikus Kerthez vezessen az utad. Ez úgy valamivel több, mint egy órádat veszi el, így már lassan alkonyodik mire megérkezel. Úgy tájékoztattak, hogy Látogató Központban egy bizonyos Dr. Dalia Seed-et kell keresned, aki igen nagy szakértője a különféle (gyógy)növényeknek.

A legszebb, hogy nem messze a Kerttől, látsz egy Pszichiátriai intézetet

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #143 Dátum: 2017. Augusztus 17. 17:14:15 »
Enethiel

Marasztaló az intézmény - nem lehet olyan könnyedén végigjárni, még ha minden rendben is van - sőt, szinte annyira megkedveltek, hogy újabb időpontokat is adnak. Ehhez bár nincs nagy kedvem, de elfogadom. Az egyedüli vigasz az, hogy a második látogatással talán gyorsabban fogok végezni...
Gyógyszerek, pirulák javaslata mindenhol, ahol régebben ránk volt szükség. Szinte azt mondhatnám, hogy a modern kor Elohimjai vannak a gyógyszeres dobozokba zárva. Vajon csak azért működnek, mert ennyien hisznek benne, vagy amúgy is hatásos volna? Bárhogy is legyen, a munkám egy részét átvették tőlem - és csak a nehéz eseteket hagyták meg. Ez akár jó hír is lehet, figyelembe véve, hogy a népesség száma megsokszorozódott - és nem is bírnám, ha nem csak a "kiemelt" ügyeket kellene megoldanom.

A buszról leszállva körülnézek, és megindulok a Botanikus Kert fele. Az Intézet tömbjére kissé elkomorodom - az előttem tornyosuló kihívásra emlékezett. A Látogató Központ fele sétálva van egy halvány gyanúm, hogy már későre jár, és ha nincs zárva, akkor is épp zárásra fogok odaérni. Az embereket ismerve ilyenkor már indulnának haza, és nem az lesz a legfőbb problémájuk, hogy nekem segítsenek, hanem hogyan rázhatnának le.
Azt az egyet nem tudom, hogy miért pont a doktornőt kéne zargatnom a Látogató Központban, amikor én gyógyászati boltot kerestem - de jelenleg még bizalmat szavaztam a telefonos tudakozónak. Ha odaértem, a portán/recepción érdeklődöm, hogy még nyitva vannak-e, illetve, hogy van-e itt keleti gyógyászati bolt - vagy ha az nincs, itt dolgozik-e Dr. Dalia Seed, mert a telefonos tudakozó az ő nevét adta meg, hogy őt keressem.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #144 Dátum: 2017. Augusztus 19. 09:13:09 »
Görögország, Athén
1999. július 23. – 3. nap

Péntek – Kora este



Annyi mindent átolvastál, hogy pontosan emiatt tudod, hogy a gyógyszerek – amiket az emberek alkottak meg – megannyi mellékhatással bírnak, addig a Dagan-ok ereje egyetlen egy hasonló dolgot sem hordoz magában. Mint ilyen, bizonyos, hogy a növények többet ígérnek, mint a mesterséges szerek amik bár tény, hogy bírnak gyógyerővel, de közben rombolnak is. Ugyanakkor óhatatlanul felbukkanhat a gondolat a korábbi kudarcaidból, hogy esetleg nem csak a legalapvetőbb képességed képes megvezetni téged…

A gyógyszerek vajon a hit miatt működnek e, olyan téma, amit még Jayr is átgondolt, hiszen ismerte az úgynevezett placebo-hatást. Emberek akik elhitték, hogy azt a gyógyszert kapták amitől meggyógyultak és… tényleg. Ugyanakkor óhatatlan a kérdés, hogy ez egy másik Bukott műve lenne vagy olyan Elohimoké, akik szeretik az embert, de nem mutatják magukat? Lehetséges lenne, hogy így van vagy valóban mindössze az emberi hit olyan erős, hogy képes legyőzni még egy komolyabb betegséget is?

A többi gondolatod már csak a tied és úgy csavarod őket ahogy csak szeretnéd miközben a busz visz robog veled a célod felé. Tudod, hogy egészen a tengerpartig és tovább visz az út, de te nem utazol addig. Azzal is tisztában vagy, hogy a Botanikus Kerttől pár kilométerre egy katonai bázis található, de még sosem jártál ott. Eme nevezetességeken túl azonban nem nagyon tudod mi mindent találnál errefelé, hiszen nem sűrűn fordultál meg itt. A buszon már nincsenek sokan, hiszen mindenki inkább be-, hazafelé igyekszik.

Leszállás után még megkönnyebbülésedre a Kert nyitva van. Kőből épült kerítés és más ennél rondább nem természetes anyagok határolják el ezt a hatalmas területet a mindennapi élettől, míg bent már természetesebb anyagokkal dolgoztak. Legközelebbi épület a büfé, de a térkép segítségével megtalálsz bármit, amire szükséged lehet. Ilyen a Látogató Központ is, ami egy elég nagy régies stílusban készült kőépület. Belépve a levegő is kellemesebb és elkerülve a számtalan távozó embert – családokat, párokat és turistákat – felfedezed az Információs pultot is.

Ezen felül természetesen jelmagyarázat segítségével megtalálod a Herbária-t, az üzletet ahol számtalan gyógynövényt lehet kapni, de mint sejtetted, már bezárt. Illetve éppen zár, egy fiatal férfi a majdnem teljesen leengedett rács előtt épp nagyobbacska dobozokat pakol fel egy raklapra, amit majd a kis kézzel tolható úgynevezett békával fog elszállítani valahova. Ezen felül nincs most jelen más – feltehetőleg a kerthez tartozó – beosztott, de a bambulás közben nem egy idegen nyelv üti meg a füledet…

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #145 Dátum: 2017. Augusztus 19. 19:02:26 »
Enethiel

No igen, bár félek a kudarctól, de ez nem lehet indok arra, hogy ne is próbáljam meg a dolgot. Sokkal körültekintőbben kell eljárnom, felkészülni, és ha kell tökéletesíteni a dolgot - egyre inkább az a gyanúm, hogy sokkal nehezebben megy majd ez is mint régen.

Azért fura belegondolni, hogy itt élte(m) le két évtizedet, és a város csak egy aprócska részét ismerem alaposabban. Athénra feltehetőleg egy emberöltő is kevés lenne. A Botanikus Kert információs pultja az, amely segít eligazodni a jókora kertben, és odatalálni a Herbáliához.  A látvány egyértelmű - én itt ma már vásárolni nem fogok - de információt talán még adnak... Így megközelítem a rakodó férfit, és jó másfél méterrel tőle megállok.

/Görög/ Elnézést! - szólítom meg. Megvárom, míg rám néz, aztán folytatom
/Görög/ Információra volna szükségem. Keleti gyógyászati boltot keresek, és a telefonos tudakozó ezt a boltot javasolta. Vagyis pontosabban Dr. Dalia Seed-et említették még, de remélem nem csak a doktornő tudja, hogy hol találok ilyen jellegű boltot.
Utána várok egy kicsit, hogy megemészthesse a hallottakat, és remélem, hogy a srác nem azok közé tartozik, akik nem a görög nyelvet tartják az anyanyelvüknek. Talán ha ő szállítja ki a gyógynövényeket, ismer is ilyen boltot.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #146 Dátum: 2017. Augusztus 19. 19:46:24 »
Görögország, Athén
1999. július 23. – 3. nap

Péntek – Kora este



Egykor Erődökben vagy Palotákban… ilyesmikben éltetek, amikből nem sokra nem emlékszel, de tudod, hogy a világon azóta sincs annyira elegáns, szép vagy erőt sugárzó alkotás, mint amit Elohimok hoztak létre. Később, az emberek számtalan aprósággal ruházták fel amik teljesebbé tették, de valahogy azóta sem sikerült olyasmit létrehozniuk, mint ami egykor volt. S akkor a világ is kisebbnek tűnt, de mostanra az emberek meghódították a teremtés egy részét, amit ők szárazföldnek hívnak. Nem minden esetben tudtak alkalmazkodni, de itt: Athénban, tökéletesen.


Férfi /Görög/ Üdvözöllek Idegen! – fordul feléd és mosolyogva int, jókedvűnek tűnik – A nevem Alexandros! – ha úgy ítéli meg készen állsz rá, akkor kezet nyújt, hogy teljessé tegye a köszöntést, majd szótlan, de figyelmes hallgat – Igen, ez az, jó helyen jársz! Csak picit megkésve érkeztél – mutat közben a táblára, hogy ez pontosan olyasmi amit keresel – De, ha ezt mondták! – jókedve töretlen – Akkor szólok neki! Örömmel segít! Várhatsz itt is, de ha akarsz el is kísérhetsz! – indulnának a recepció felé, hogy...

Akad némi idő arra, hogy ha lenne kérdésed vagy beszélgetnél…

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #147 Dátum: 2017. Augusztus 19. 20:38:05 »
Enethiel

Úgy tűnik, hogy Alexandros jókedvű - a helyiek többségével ellentétben. Nem is akarom letörni a lelkesedését, így jókedvűen mosolyogva fogok vele kezet.
/Görög/ Jayr vagyok - mutatkozok be. A táblára pillantva, ami a nyitva tartást hirdeti, bólintok. Nem kezek el belefogni abba, hogy mennyire fontos vagy sürgős nekem, mivel tudom, hogy a boltosok jó része soha nem mehetne haza, ha mindig kinyitna valaki kedvéért. Ráadásul nem én lehetek az első elkésett "vevő" ezen a héten - vagyis tömören fogalmazva unhatják már.
Amikor felveti, hogy szól a doktornőnek, vagy akár el is kísérhetem, azért megakasztom kissé a lendületét

/Görög/ Szerintem előbb be kéne pakolni a kocsiba - javaslom neki, hogy ne hagyja szabadon az árut.
/Görög/ Ráérek, és ha ketten pakolunk, akkor hamarabb is végzünk. Meg a békát is könnyebb ketten bedobni a raktérbe - ajánlom fel a segítségemet. Ez a legkevesebb, ha már nem küldött el melegebb éghajlatra, mint ahogy vártam.
Az áru sorsának rendezése után készséggel követem Alexandrost a recepció felé. Ezek szerint talán ott szokták zárni a napot, vagy csak ott van a doktornő? Hamarosan kiderül.
Út közben azért szóba elegyedek vele. Ha a doktornőnek nem csak felvett neve van, akkor ő sem távol keleti születésű

/Görög/ Furcsa látni, hogy egy ázsiai gyógyászati boltnál görögök dolgoznak. De ezt gondolom nem először kapjátok meg. Erősek a sztereotípiák.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #148 Dátum: 2017. Augusztus 20. 11:06:30 »
Görögország, Athén
1999. július 23. – 3. nap

Péntek – Kora este



Alexandros /Görög/ Hm, itt nőttél fel, igaz? – kérdez rá a neved alapján, aztán a felvetésedre – Nem tehetek ilyet, hogy a vásárlóval pakoltatok, de nagyon jófej vagy, hogy feldobtad a témát! – jókedve töretlen – Ezt majd megoldom én, neked van ennél jobb dolgod is – nevet, majd egyszerűen hátrahagyja az egészet – Nem az, mivel nem ázsiai tulajdon, hanem görög. Dalia szerintem még náluk is jobban ismeri a növényeket. S amikor azt mondom ismeri, akkor nem arra gondolok, hogy tudja a nevét, meg a hatóanyagokat, hanem… mindent – von vállat, hogy ennél jobban nem tudja leírni – De ami az utolsó szavaidat illeti, az bizony már csak így van! – ért egyet

A recepció is már kezd zárni, egy idősebb hölgy takarítja le a pultot egy ronggyal. Alexandros nem töri meg a lendületet, felkapja a régi klasszikus kagylós telefont és körkörösen tárcsázva – hangok alapján úgy háromszor – kezdeményez hívást. Úgy tűnik, hogy nem azonnal veszik fel a vonal túlsó végén, mert a fiatal férfi beszélgetést kezdeményez az idős hölggyel:

Alexandros /Görög/ Jó estét Sophia! Hogy vagy kedves? – őszintén érdeklődik – Történt valami izgalmas? – vigyorog, mint aki várja a történetet, aztán feléd int – Jayr barátom ritka gyógynövényeket keres. Kicsit késve, de tudod Dalia milyen – talán pont ezért vár még és nem teszi le, mondván a Doktornő nem elérhető
Sophia /Görög/ Szervusz, fiam! – mondja picit öregesen, de azért még megy két dolog egyszerre – Akadt egy elveszett kisfiú, de mint mindig az a kedves Doktornő megtalálta – legyint, ha így nézi nem történt semmi izgalmas
Alexandros /Görög/ Már meg sem kérdezem! – nevet – Majd befejezem Sophia, menjen csak nyugodtan! – aztán amikor épp megint mondana valamit – Szia Doki! Itt egy úriember akinek különlegességre van szüksége, még pakolt volna is érte, szóval biztos fontos! Hm… ühüm, jó! Itt leszünk! – búcsúzik, majd leteszi és feléd fordul – Pár perc türelem! – eközben Alexandros ígéretéhez híven menne segíteni Sophiának

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3631
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #149 Dátum: 2017. Augusztus 20. 18:36:13 »
Enethiel

Alexanrdos kérdésére bólintok
/Görög/ Tényleg helyi vagyok, ha erre gondolsz - válaszolom neki, hogy aztán feltehetőleg újra  meglepjem
/Görög/ Akkor szerencséd van, mert a bolt zárva, és amúgy sem vásárolni akartam - válaszolom neki én is jókedvűen. Ám amikor látom, hogy Alexandros megbízik a helyiekben, én sem erőltetem tovább a dolgot. Csak aztán ne kelljen valamelyik kollégának jegyzőkönyvet írnia. Az az információ, hogy a bolt nem ázsiai tulajdonban van, kissé meglep. S mivel azért dolgozik bennem némi előítélet, már készülök arra, hogy itt bár talán a gyógynövényeket megismerhetném, de a gyógyászathoz tartozó keleti filozófiának bizony lehet, hogy búcsút mondhatok. Így amikor csak dicséri a doktornőt, csak egy oh... szalad ki a számon - ami a bizonytalanságomat jelzi - hogy nem tudom - ez most nekem mennyire lesz jó.
A recepción törölgető hölgynek köszönök

/Görög/ Szép estét! - el. Kissé ugyan szokatlan ez az elevenség, amivel Alexandros rendezkedik, és kommunikál, de most kifejezetten jól jön. Talán lehet, hogy holnap korábban kéne visszajönnöm? Bár az is igaz, hogy feltehetőleg ugyanúgy a doktornővel kéne beszélnem, ha akarok valamit.
Az elveszett kisfiúra eszembe jut, hogy én még mindig nem találtam meg a "sajátomat", és némi bűntudattal az is eszembe jut, hogy az elmúlt pár napban nem is kerestem. Azért a doktornőnek egy picivel talán könnyebb dolga volt - a Kert egy jól körülhatárolt kisebb terület, míg nekem egy kerületet, ha nem a teljes várost kell majd átkutatnom érte.
Végül a telefonon sikerült utolérni a doktornőt, és Alexandros hangneme arra utal, hogy az eddigi elképzeléseimhez képest legalább tíz évet fiatalítsak a középkorúnak gondolt doktornő életkorán, és a felső határt negyven évben húzzam meg. A válasz megnyugtat, és hogy esetleg hasznosan teljen a várakozás, megkérdem Alexandrost, aki indulni készülne Sophia után

/Görög/ Kell segíteni, vagy megoldod egyedül? - nézek a távolodó Sophia után. A válaszától függően vagy megyek segíteni - ha csak itt a recepció környékén kell valamit csinálni, vagy pedig az egyik ülőalkalmatosságot birtokba véve leülök kicsit.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"