Szerző Téma: Jayr "Enethiel" Eisenberg  (Megtekintve 19443 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #75 Dátum: 2017. Június 13. 21:33:20 »
Enethiel

Azért érdekes lehetőség, hogy nem csak a görög nyelvet hanem a többit is beszélhetném. Az elsőről nem is beszélve. Talán idővel az is sikerülhet - újra. Addig meg marad a szótár...
Thyra válaszára elmosolyodom

/Görög/ Az ügyetlenkedést mióta szokták díjazni? - kérdezek vissza

Zoe segítőkészségét látván úgy döntök - ha lehet titokban segíteni fogok neki - bár remélhetőleg nem fog rászorulni. Amolyan jó tett helyébe jót várj alapon. Ez persze lehet, hogy mostanában már nem divat - de akkor itt az ideje feleleveníteni ezt a szokást.

Thana gyorsan megragadja a Zoe felkínált menekülés lehetőségét, és sietve távozik. Igaz, félúton elhagyta a takarót. Az biztos, hogy Thyrának meg lehet a véleménye a látottakról - de ami sokkal zavaróbb, hogy mit is felejtettem el Petrossal kapcsolatban. Thyra javaslatára hümmentek
/Görög/ A téma elég érzékeny - pislantok a becsukott fürdőszoba ajtó fele - szóval nem biztos, hogy reggeli közben szívesen beszélnék róla - utalok arra, hogy csak neki szeretném elmondani - De erről akartam beszélni már tegnap este. Sajnálom, hogy a tegnapi vacsora kútba esett - nem így terveztem...
/Görög/ Petros jól van? Mintha másnapos lenne, és ez azért nem jellemző rá. Lehet, hogy elfelejtettem valamit - de egyáltalán nem emlékszem. Sok minden kiesett, és helyette olyan dolgokra emlékszem, amire normál esetben nem lenne szabad - próbálom magyarázni a bizonyítványt
/Görög/ Nem kéne majd meglátogatni? - kérdezem, hátha Thyra hajlandó témát váltani, ahelyett, hogy aggódni kezdene miattam.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #76 Dátum: 2017. Június 14. 21:29:19 »
Görögország, Athén
1999. július 22. – 2. nap

Csütörtök – Kora délelőtt



S ha egykor nem volt más, csak az a bizonyos Elohimi nyelv – nevezzük elsőnek – akkor lehetséges e, hogy az emberek is megint megtanulják? S te is tanulhatsz idegen nyelveket, emberieket – mint amiket például Thana beszél, esetleg Zoé! De addig is marad a kérdésed Thyrához, aki csak mosolyogva vállat von, de a tekintete valami egészen másról árulkodik…

Zoé lelke tiszta vagy legalábbis törekedik rá, de még csak igen keveset tudsz róla. Úgy tűnik, hogy egészséges a teste és szíve, valószínűleg a lelke is! Sokra hivatott, olyasvalaki, akit számtalan Elohim vett volna egykor pártfogásába. Most előtted a lehetőség és úgy döntesz, hogy mivel méltónak bizonyult a segítségedre, így a tőled telhető – a magad – módján patronálni fogod

T. /Görög/ Hm… mikor szeretnél beszélni róla? Azt nem felejtetted el remélem, hogy hétköznapi rutinnal érkeznek hozzám a testüket karban tartani vágyó férfiak és nők, nincs sok időm! – int meg picit, mert szerinte bizony ilyesmire nem gondoltál – Elég szétszórt vagy – mondja halkabban – Minden rendben? – őszintén érdekli, közben a tekinteted fürkészné

Ezután térnél ki Petrost érintő kérdésre, ami már egy egészen másik téma, olyasmi, amiben Thyra mindig otthonosan mozog, mert a testvéri kötelékük olyan erős, hogy ha arra kerülne a sor, akkor Petros még rólad is lemondana a hugicája kedvéért, pedig te vagy az a barát, akire még az életét is rábízná. Sajnos, adott esetben még ez is kevés lenne, de szerencsére nincs ilyen gond!

T. /Görög/ Nem tudom, nem szokott ilyet tenni, mint amit ma reggel említettél! Nem hívott fel engem sem, ami megint nem vall rá, szóval azt hiszem jobb lesz, ha inkább átmegyek és segítek kicsit – majd figyel a javaslatodra és végül bólint – Jó ötlet! De mi lesz… ő, a Persé-pótlékkal? – kíváncsiskodik

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #77 Dátum: 2017. Június 15. 19:31:30 »
Enethiel

Thyra tekintete mást tükröz, mint a mozdulatai - az aggodalmát próbálja palástolni, mintha titok lenne, vagy valami, amiről ha nem beszélnek, akkor nincs is. Azért jól esik az aggódás, bár jobban esne, ha nem lenne rá oka.

Thyra idő-gondjaira valóban nem gondoltam, de a válasz egyszerű

/Görög/ Majd minél előbb. De vannak olyan témák, amiket nem illik csak úgy rázúdítani a környezetemre. Mellesleg nem a szétszórtságom zavar leginkább - amiatt ne aggódj - mert az el fog múlni. Úgyhogy legfeljebb pár napig tudnál már csak az orromnál fogva vezetni - mosolyodom el.
/Görög/ Amiről beszélni akarok majd az, hogy az emlékeim szerint mi történt a balesetnél. Bár neked lehet, hogy már mondtam valamit az elmúlt héten - nézek kíváncsian a szemébe.

Thyra véleménye tovább árnyalja a képet Petrossal kapcsolatban, és jelen esetben bizony bennem is némi aggodalmat kelt. Nagyon remélem, hogy minden rendben van vele.
/Görög/ Remélem nincs komoly baja, és azt is remélem, hogy nem beszélt még Sibylékkel tegnap óta - jut az eszembe a lehetőség -  mert neki is személyesen akarom elmondani amit neked. Tudod, nem szeretném ha másodkézből hallaná a dolgot. A végén még azt hihetné, hogy nem bízom benne, pedig tegnap reggel csak nem mertem előhozakodni vele - vázolok egy lehetőséget. Arra, hogy megnézi, hogy mi van Petrossal egyetértően bólintok - ám az a kérdés, hogy mi lesz a fürdőszobában tartózkodókkal kissé váratlanul ér
/Görög/ Megreggelizünk. Utána viszont nem tudom - feltehetőleg neki is megvan a kötelező napi rutinja a tegnapi nap után - csak az a bökkenő, hogy eddig nélkülem elég elveszettnek érezte  magát - avatom be. Akár azt is mondhattam volna, hogy a sors kereke most rám rótta azta szerepet, amit Thyra játszhatott mellettem egy hétig.

Miután Zoe és Thana előkerül a fürdőszobából, fel is vetem az ötletet

/Görög/ Egy könnyű reggeli a pékségben? - kérdezem őket, s ha nincs tiltakozás, akkor miután kiterelgettem őket a lakásból, zárok, felveszem a szemetes zsákomat, és azt a házból kifele menet a kukába dobom, hogy utána elsétáljunk a pékségig.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #78 Dátum: 2017. Június 17. 11:01:48 »
Thyra… életteli és hirtelen, éppúgy, mint a testvére. Az idősebb, a báty, aki mindig ott volt ha kellett, de elég bátor és bölcs olykor, hogy szeretett hugicáját hagyja elesni, hogy tudja az milyen fájdalmas. S mégis, minden alkalommal ott volt, ha szükség volt rá, hogy mosolyt csaljon a könnyes arcra, hogy puszit hintsen a fájó részre vagy épp csak egy szoros öleléssel tudassa milyen fontos neki egyetlen családtagja. Igazi testvéri szeretet ez, olyan, amit a legtöbben talán sosem birtokolnak.

A fiatal nő tehát joggal aggódik az egyetlen emberért, akinek az élete mindennél fontosabb a számára, egy olyan pont, amiből a világot lehet kifordítani, olyasvalaki, akihez talán csak az igaz szerelem érne fel. Nem kérdés tehát, hogy el kell mennie oda, haza, ahol most Petros él „egyedül”. Tudnia kell és ott lennie, ha szükséges ápolnia vagy vigasztalnia mindazon tulajdonságai ellenére, ami heves természetéből fakadnak.

Thyra /Görög/ Az jó. Nem szeretek várni! – mosolyog, de az aggodalom erős – Bármikor képes vagyok téged az orrodnál fogva vezetni! – hajol közelebb, lábujjhegyre állva próbál piszézni – Sokat beszélgettünk – bólint, immáron csak közel állva hozzád, érzed az illatát, látod az íriszében az aranyló pettyeket – de lehetséges, hogy erről nem eleget – megérti, beszélni fogtok amint lehet, ami pedig a másik dolgot illeti – akkor most itt a lehetőség! – amint átértek, lehet beszélni – de most akkor reggeli! Az egyik legfontosabb étkezés! – némi csend követi a szavaidat, majd – ha nálunk végeztél, akkor majd megint vigyázhatsz rá – nem tudnád megfejteni mit érezhet ezzel kapcsolatban
Zoé /Görög/ Igen, valami fánk! – kuncog, majd valószínűleg megismételte angolul is, mire egy félénk bólintás a válasz – Mi itt megvárnánk amíg visszaértek! – kéri Zoé, amit csak megerősít Thana tekintete

Kezedben a kukás-zsákkal indulhatsz hát a szemetesig, majd onnan tovább a pékségbe, ahol a megszokott látvány fogad. Ezúttal sem kicsi a sor, de ez a várakozás az ára annak, hogy igen finom falatokhoz juss! Thyra szorosan sétál melletted, sokszor összeér a csípőtök, a karotok, de valamiért nem fogja meg a kezed. Ha rápillantasz akkor a tekintete nem az itt és mostra figyel, hanem valamerre másfelé, nem kizárt, hogy a testvérére gondol…

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #79 Dátum: 2017. Június 18. 19:55:03 »
Enethiel

Ismerve Petrosékat, Thyra aggodalma nem meglepő a bátyja iránt - no nem azért, mert Petros hajlamos bajba kerülni, hanem azért mert olyan fontos támaszai egymásnak. Első a család! - Valahol irigylésre méltó a dolog, mivel Jayr családjában az apai és anyai nagyszülők nem igazán kedvelik egymást - pedig a kezdetekhez képest sokat csiszolódtak. Éppen ezért, mert ismerem a kapcsolatukat, támogatom is az ötletet, hogy meg kell látogatni.

Azt nem is kell mondania Thyrának, hogy nem szeret várni - a Kiriakidisoknak ez az egyik jellemzőjük. A gondolatra elvigyorodom, és kissé közelebb hajolok, hogy az orrom hegye az övét érintse
/Görög/ De csak ha hagyom - no meg a többi esetben - válaszolom arra, hogy képes volna az orromnál fogva vezetni. Viszont az a válasza, hogy feltehetőleg nem eleget beszélgettünk, megkönnyebbüléssel és némi csalódással tölt el. Örülök, hogy én mondhatom el az igazat, de jó lenne, ha már túlesnék-estem volna rajta. Legutoljára talán a vizsgáim előtt, miatt izgultam ennyire. S nincs is nagy különbség  - ezeknek a beszélgetéseknek a sikerén is sok múlik.

/Görög/ Nekem mindig az az étkezés a legfontosabb, amelyik éppen jön! - osztom meg vele a saját nézőpontomat reggeli ügyben. Viszont arra, hogy Petros meglátogatása után ismét Thanára vigyázhatok, kissé fáradtan bólintok
/Görög/ Hát, szüksége is van még egy ideig felügyeltre - értek egyet vele, de figyelembe véve a felelősség súlyát, és a kommunikáció nehézségét, no meg Thana búskomorságát, nehéz feladatnak tűnik.
Zoe fánk rendelésére egy-két másodpercig értetlenül állok - hogy mi is ebben a vicces, aztán sikerül összerakni a képet

/Görög/ Meglátom mit tehetek - mosolyodom el. Ez azért nem Amerika, de talán így sem lesz panasz a választékra.

Út közben a pékség fele
/Görög/ Ne aggódj, le merem fogadni, hogy Petrosnak fizikailag kutya baja - tegnap is kitűnő formában volt. Inkább lelki bánata lehet - de hidd el, amikor meglát téged az ajtóban, azonnal elfelejti minden baját! - próbálom kicsit megnyugtatni Thyrát - Tapasztalatból mondom! - teszem még hozzá

A sorunk kivárása után elérkezik a választás pillanata - hagyom hogy Thyra elmondja, mit szeretne, majd én is kérek egy vaníliás péksüteményt, hogy aztán minden fánktípusból kérjek még kettő-kettő darabot. Elvégre Zoe sem mondta, hogy milyet szeretne, és Thana ízléséről sincs fogalmam. No meg ha már rendőrök és fánkok, akkor a fánknál csak egy jobb van - a sok fánk. Visszafele sétálva a szerzeményeinkkel a péksüteményemet majszolgatva azon tanakodok, hogy megkérdezem Thyrát - Petros mit tud a kapcsolatunkról? - mert tegnap még kinevette az ötletet, hogy elhívjam vacsorázni. Ám aztán elvetem az ötletet - még várok vele a Petrossal esedékes találkozónk végéig.

A fánkokkal felszerelkezve megyünk vissza a lakásomhoz, ahol elégedett arccal teszem le a fánkokat az asztalra
/Görög/ Lehet válogatni  - mindenből kettőt hoztunk. De aztán csak óvatosan velük - olyanok mint a pasik! - intem őket. Aztán megkérdezem Zoét
/Görög/ Tudom, hogy nem szokás ilyet kérdezni, meg nem is illik ennyire kihasználni a jóindulatodat, de tudsz még egy picit vigyázni Thanára? Petros ma reggel kicsit furcsán viselkedik, és szeretném megnézni, hogy minden rendben van-e vele, mert aggódom miatta - nézek rá reménykedve. Ha rábólint, akkor azért, hogy ne raboljam feleslegesen az idejét, taxit hívok, hogy minél előbb eljussunk Petroshoz - már ha nem csak pár percre lakik.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #80 Dátum: 2017. Június 20. 19:48:27 »
Az Elohimoknak nincs családja. Nekik feladatuk van! Kötelességük, és a Bukottaknak akad még némi lázadó hajlamuk is. Igaz, hogy a keresztény mitológia szerint Isten teremtette őket és mint ilyen akkor Apa figura lehetne, illetve a skandináv mitológia Odin-ja is „Allfather” minden skandináv isten atyja, de ez lássuk be nem ugyanaz, mint ami az embereknél jelenti a családot. S mint ilyen a féltékenység igen erős lehet, főleg, ha valami halk, távoli suttogás arra biztat, hogy vedd, legyen a tied! Szerezd meg és akkor neked is lesz!

Az Elohimoknak nincsenek szülei és abban sem vagy biztos, hogy testvérei(k) lehetnének, hiszen pontosan tudod, hogy egy testetlen Esszencia vagy, nem más mint egy idea, egy eszme vagy épp valaminek a megtestesülése, egy szimbólum vagy épp egy legenda alakja, valami, ami már évezredek óta nem járt a földön. Olyasmi amit elfelejtettek – és ez eléggé bosszanthat, még az a kis hang is belekaphat ebbe a gondolatba – amiről már nem beszélnek, amihez nem fordulnak, ha segítségre van szükségük.

S mégis. Olykor hódolnak előtted, néha adnak egy második esélyt egymásnak, mintha csak valami ősi ösztön vagy tudatalatti emlék hajtaná őket a megfelelő irányba. Te már nem voltál jelen, de a rezonanciád még ott vibrál az emberiség egy részében. Kiriakidis testvérekben, akik mai napig, e percben is azt hiszik, hogy vissza kapták a barátjukat, hogy kaptak még egy esélyt az élettől, sorstól – vagy ki minek szeretné nevezni – és újabb napokat, heteket és… tölthetnek együtt.

Eközben piszéztetek és megpróbálod fenntartani a látszatát annak, hogy az akaratod, hogy Jayré elég erős volt, hogy legyőzze Thyráét, de minél hosszabban pillantasz azokba az aranybarna szemekbe, annál inkább fedezed fel a benne a melegséget, a szeretet ami oly éles ellentétben áll a viharos természetével. Azokat a kis zöld pettyeket benne, amik a tenger színére emlékeztetnek és amikor elhúzódsz, a napsütötte selymes bőr is magához ragadja a tekintetet…

A legfurcsább azonban az aranylóan szőke hosszú haja, ami nem túl jellemző a hellénekre és mégis, a Kiriakidis név már időszámításunk előtt felbukkan ősi iratok és más emlékek formájában, mint egy tüzes harcos család, akik egykor Spártában vagy környékén éltek. Petros és Thyra is büszke a vérvonalára, arra, hogy milyen őseik vannak és e héroszok mit tettek a hellénekért. Talán ezért lett az idősebb testvér a rend őre és a fiatalabb a test edzője, hogy folytassák azt, amit az első Kiriakidis elkezdett…

Nincs mit tenni, egy ilyen csodálatos teremtésnek kell elmondani, hogy a férfi akit ismert…

T. /Görög/ Ezért nem engedi Petros soha, hogy te menjél előre! – pici nyelvnyújtás, éppen csak kibukkanó

Úgy tűnik, hogy a Második Ház tagja, most valóban egy „Őrangyal” szerepébe kényszerült (?). Míg a fiatal és harcica barátnő úgy tűnik, hogy képes megvédeni magát, addig az a Hollószárnyú „testvér” védtelennek tetszik. S mint ilyen meg kell vallanod az igazat, hogy egy vadidegen nő – még ha félig-meddig kolléga is, de elsőbbséget élvez azzal a nővel szemben, akihez lehetséges, hogy gyengédebb érzelmi szálak fűznek…

Z. /Görög/ Tréfáltam csak, de ha véletlenül akad… – lehet, hogy ez a gyengéje (?) – Köszönöm! – majd Thana felé fordul, és halkan beszélgetni kezdenek

T /Görög/ Igen, ez valószínű – érkezik a válasz útban a pékség felé, hogy nem fizikai a probléma forrása, sőt, tudod, hogy olykor együtt edzenek – de nem szólt, hogy bármi gond lenne, így ötletem sincs, hogy mi lehet a baj – de azért rád mosolyog, értékeli a biztatást, sőt – Te is így tettél a kórházban! – kuncog, rejtélyeskedik

A pékségben – mint mindig – nagy a sor, nem egy-két perc amíg sorra kerültök, de mint eddig bármikor úgy most is Amynta áll eléd, hogy nyújtva feléd – valószínűleg a szokásos falatokat és forró italt ragyogó tekintettel üdvözöljön:

A /Görög/ Jó reggelt Jayr! Összekészítettem neked mindent! Vigyázz, még forró! – annyira friss

Pirulnak bele ebbe a néhány szóba, majd amikor kiegészítenéd a rendelést, akkor meglepetést és mintha piciny féltékenységet látnál megvillanni, bár ez utóbbit nem tudod, hogy Thyra vagy Amynta kezdte e előbb… feltéve, ha jól tippelsz. Mindenesetre a kiszolgálás kifogástalan és precíz – pedig a fiatal nő semmit nem írt le abból amit elmondtál.  Szépen csomagolják neked és a számlára – amit kifejezetten neked nyújtanak – még egy – természetesen bizonyára véletlenül – telefonszám is rákerült.

Ezt a melletted épp a fiatal nőre figyelő kísérőd nem vette még észre, de cserében később se, ha te nem teszed szóvá. Akármiért is történt ez így, az biztos, hogy mikor kifelé indulnál, még látod, ahogy pultos-lányok izgatottan összesúgnak! Nem mintha nem lenne elég bonyodalom az életedben, de legalább néha egy-egy ilyesmivel illik foglalkozni, így azon tűnődsz, hogy Petros mit sejt vagy épp tud rólad és a testvéréről. Ami azt illeti, ő éppenséggel a vacsorameghívás ötletére végül javasolt neked egy tengerparti kis falatozót…

Hazaérve a szavaidat követően mindenki lecsap a fánkokra… nem, nem így történt, mert Thana túl félénk, Thyra pedig egészségesen eszik és szerinte a fánk olyasmi, ami ettől igen messze esik. Viszont úgy tűnik, hogy Zoé nem szívbajos, hamar begyűjti Thyra részét és az övéből pedig megkínálja Thana-t, aki elég bizonytalannak tűnik. Ekkor váltanak pár szót – bár inkább csak Zoé beszél – aki végül bele is harap az ételbe, ami végül elég az Ében szépségnek, hogy félénken elvegyen egyet és elkezdje majszolni.

Z /Görög/ Szeretnék, egy ideig tudok is, de azután kezdődik a műszakom – sajnálja, szinte kellemetlenül érinti, hogy nem tehet többet

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #81 Dátum: 2017. Június 21. 21:06:40 »
Enethiel

Jó dolog tartozni valahova, de ezt nem lehet kikényszeríteni - sokkal jobb, ha kiérdemeljük. Elvégre egy jó kapcsolat nem épülhet hazugságra. S pont ezért kell minél előbb tisztázni a helyzetet Thyrával és Petrossal. S talán ez később változtatni fog az elfeledettség érzésén is. Mert akárhogy is végződik a beszélgetésünk, egy biztos - később alaposan ki leszek tárgyalva. Azért nincsenek illúzióim - egy ilyen hírt nem egyszerű elfogadni - és próbára teszi a kapcsolatokat.
Pont emiatt hoz zavarba Thyra közelsége - hiszen nem az én lényemnek szól a szeretet, ami a szemeiben tükröződik. Jó volna átölelni, magamhoz húzni, és... de amíg nem estünk túl a beszélgetésen - addig ez olyan lenne, mintha visszaélnék a bizalmával. Hisz ki tudja, hogy utána már hogy fog hozzám viszonyulni? Erre a kínzó helyzetre egy gyógyír van - az igazság.


Thyra felvetésére mosolyogva bólintok
/Görög/ S mint tudjuk jól is teszi - válaszolom, mert lehet benne valami - hogy néha eddig is csak Patroson múlt, hogy nem előbb ért baleset. Ahogy Thanát - aki mivel jelenleg támogatásra szorul - most úgy tűnik jobban rászorul a támogatásra, mint Thyra, és ezzel időlegesen háttérbe szorította.

Zoe válaszára már nagyon nincs mit mondani - csak annyit, hogy

/Görög/ Szívesen!

Hogy mit csináltam és hogy a kórházban, arra azért van még mit felfűzni
/Görög/ Igen? Képzelem - biztos elkiáltottad magad, hogy kelj fel és járj, én meg egy szál kacsával felpattanva az ágyról el is dőltem mint egy zsák - válaszolom nevetve.
A pékségben mint mindig, Amynta szolgál ki - igazából a többiek nevét nem is tudom. Kedves mosollyal veszem át a csomagomat

/Görög/ Nagyon figyelmes vagy - dicsérem meg a kiszolgálást, majd még kiegészítem a rendelést az extra tételekkel. Hogy ez miért okoz gondot, nem tudom - de úgy látom, mintha Thyra jobban örült volna egy mufurcabb eladónak. Elteszem a számlát, és kissé rácsodálkozok közben.

/Görög/ Lehet, hogy igazad van - hagyom ennyiben Thyra véleményét Amyntával kapcsolatban - már az utcán sétálva. Úgy tűnik, hogy Thyra előbb rájött, hogy miért is volt ilyen figyelmes a kiszolgálásom - mint én, aki csak a telefonszám megpillantása után raktam össze a képet.
Otthon úgy néz ki, hogy a fánkokkal csak mérsékelt sikert arattam - Thyrát finoman korholom, hogy akkor választhatott volna mást is, amit inkább hajlandó lett volna megenni. Szerencsére Zoéval ilyen gond nincs - egyedül Thanát kell egy kicsit győzködni arról, hogy ez bizony ehető.
Érdeklődve figyelem Zoé ténykedését, és megnyugodva látom, hogy egész jól elboldogul Thanával. Ennek kifejezetten örülök, mert közel s távol őt tartom az egyetlennek, akire úgy tűnik, hogy nyugodtan rábízhatom egy kis időre Thanát. Zoé ennek hangot is ad - mind a kis időnek, mind pedig annak, hogy rábízhatom. Ahogy az időt említi, az órára nézek, hogy lássam, mennyi időből gazdálkodhatok. Ha belefér Petros meglátogatása oda-vissza, és egy húsz perces ott tartózkodás

/Görög/ Nagyon szépen köszönöm! Sietek vissza! Ígérem, nem leszek hálátlan! - mondom neki igencsak hálásan
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #82 Dátum: 2017. Június 25. 09:45:41 »
Tartozni. Régen, eonokkal ezelőtt. A kezdeteknél tartoztál valahova. A gondolatok között fel is bukkan a neve – sokat voltál ott. Ez az erőd adott otthont a Fekete Palotának, s a neve a városnak… a neve, nem jut eszedbe. De ott sok hozzád hasonló Lovag várta, hogy teljesíthesse feladatát, azt, amit a nevével együtt kapott. Jártál más helyeken is, találkoztál a többi hat Házból megannyi Bukottal, de te az embert szeretted igazán, mindig ott voltál, hogy megóvd őket, hogy meggyógyítsd a testüket – mely annyira tökéletlen, oly sebezhető…

Mint egy emberi kapcsolat, amihez sosem értettél igazán. Nem úgy az a valaki, akinek csak a nevére emlékszel, ő, akiről földöntúli szépség képe sejlik fel, a névre: Camael. Éteri volt… vagy még az? Nem tudod, oly sokan haltak meg a Düh Háborújában. Annyian vesztek oda, hogy a Teremtő is csak könnyes szemmel figyelhette ezt… és mégis engedte, hogy megtörténjen. Nem tudod, hogy volt e bárki, aki hozzád tartozott, legyen az Bukott vagy ember, de úgy érzed, hogy volt… voltak.

A Hazugságok… volt abból is elég, de talán most, ebben az új világban lehet tenni ellene valamit. Te mindent meg fogsz tenni azért, hogy Igazság övezzen még akkor is, ha ennek komoly következményei lesznek. Korábban megtetted már egyszer és bár senki sem hitt neked vagy legalábbis úgy véled, hogy így van, most megint meg kell és újabb hasonló reakcióra számíthatsz. Ebben a modern korban – még ha egy ősi városban is vagy – az emberek nagy része már csak megszokásból járnak templomba és fejezik ki a hitüket.

A gondolat, hogy miképp reagálnak, egyszerre izgalmas és valahol félelmetes talán. Itt vagy te, egy Bukott, Lovag és Védelmező, az Élet Házának Elohimja – legalábbis egykor az voltál – a Második Esély és talán félsz, hogy mit reagálnak azok az emberek, akik nem téged, hanem a testet, a hús-vér börtönödet tisztelik és szeretik. Egykor te is kaptál ezekből, de most, azt sem tudják, hogy létezel. Ez legalább annyi áldás lehet talán, mint átok… ki minek kezeli.

Nem értesz az érzésekhez. Petros sem értett hozzájuk eléggé, legalábbis akad egy-két ex amiből az utolsó nem is oly rég lépett ki az életéből. Tudod, hogy az Ötödik Ház játszi könnyedséggel ismerte fel vagy épp manipulálta ezeket az érzéseket, emlékszel a lelkesítő dalaikra, amikkel vesztes csatát fordítottak meg vagy elvesztett csata után adtak hoztak gyógyírt a sajgó lélekre. A te feladatod nem ez volt, a tied a test, amit egyetlen érintéssel voltál képes meggyógyítani.

Idézet
Vörös alkonyba öltözött a táj, illet a tábortűzhöz, ami körül ültök. Füstoszlopok kígyóznak az égnek és fájdalomkiáltások. Megfáradt emberek és Sebettu-k állnak, ülnek vagy épp sétálnak a többiek között, hogy pihenjenek, feldolgozzák ami történt vagy épp segítsenek. Hosszú nap volt a mai, számtalan ember esett el a brutális harcok alatt és még több sérült meg. Nem vagy egyedül, több Dagan dolgozik fáradhatatlanul, járják a tábort és mindenkihez odalépnek, lehajolnak és finoman ráteszik a „kezüket”. Látod, ahogy egy kórustársad érintése nyomán fekete miazmaszerű anyag hagyja el az egyik harcos testét, ahogy az kivetette a mérgeket. Tudtad, hogy ezután kezdődhetett meg az „igazi kézrátétel”…

Visszatérve a valóságba azon találod magad, hogy már átölelted, hogy magadhoz húztad és megint összeér a nózi, de a csillogó és kíváncsian izgatott tekinteten túl még nem történt semmi. Ellenben a pillanat varázsa teljesen körülölel és könnyedén magával ragadhat, de talán egy pici belső hang még megálljt parancsolhat… esetleg. DE talán pont ez a hang suttogja azt, hogy vedd el, most amíg lehet, hogy ízleld meg, hogy merülj el benne! Megérdemled és tudod, hogy minden meg fog változni.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #83 Dátum: 2017. Június 25. 20:45:46 »
Enethiel

Ezek szerint nincs új a nap alatt - régebben is együtt működtem másokkal, hogy könnyebben arassunk siker - melynek egyetlen célja volt - megvédeni az embereket. Ez a felismerés örömmel tölt el, mert azt jelentheti - vannak dolgok, amik velem kapcsolatban nem változtak. Kapcsolatok - nos, csak feltételezhetem, hogy volt ilyesmiben részem, de nem emlékszem. Hogy a régi zavaros időket figyelembe véve ez áldás vagy átok - nem tudom. Ahogy azt sem, hogy Camael - bárki is volt - miért is jutott már többedjére is az eszembe.
Az emberek érzései azok, amik talán a legnagyobb rejtélyt jelentik számomra. Mutassanak egy sérülést, és tudom, hogy mit kéne tennem. De hogy az érzelmek hogy működnek arról sajnos csak találgathatok. Sok mindent tudok, de hogy mire gondolnak, mit éreznek, az számomra is olyan feladvány, amire nincs tökéletes válaszom.
Viszont Petros példája is mutatja - nem én vagyok az egyetlen, és ő feltehetőleg nem kesereg ezen, hanem talán tanul a hibáiból, és fejlődik. Ám van amiben én is jó voltam. Vagy talán vagyok is... De szerencsére nem most jött el ennek az ideje.

Hanem annak, hogy zavarba jöjjek. Azon kaptam magam, hogy Thyrát magamhoz húztam, s már-már majdnem megcsókoltam. Bár szeretném, de nem akarok visszaélni a bizalmával - mert ez a csók Jayrnak szólna, nem nekem. Ahhoz először túl kéne esnem a beszélgetésen.
/Görög/ Zavarbejtő helyzet - súgom Thyrának, majd homlokon puszilom - Ezzel várjunk a beszélgetés utánig - kérem, s kis ideig még a karomban tartom, majd elengedem. Lehet, hogy megsértődik, de akkor is ezt kell kérnem.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #84 Dátum: 2017. Június 27. 18:27:04 »
A Lázadás maga egy csodálatos együttműködés volt, aminek egyetlen célja volt! A várt-remélt siker azonban soha nem valósult meg, mert a lázadó Elohimok elvesztették a Háborút és a Verembe, az Abyssba zárták őket. Maga cél csodálatos volt, annak kellett lennie, ha annyian csatlakoztak hozzá és oly hosszú, a vége felé pedig igen kegyetlen volt, aminek csak halovány képei élnek benned.

Egykor biztos, hogy számtalan ember tudta, hogy ki vagy és mit jelent a közelséged, hogy mit képviselsz s mire vagy képes. Sőt, az sem kizárt, hogy nem csak hittek benned, de felnéztek rád és a magad módján valahogy inspiráltad őket. Esetleg tőlük tanulhattál te is néhány dolgot. Megoszthattátok a mindennapokat és osztozhattatok az örömben és bánatban, harcban és békében egyaránt.

Ami pedig azt a szépséges Bukottat illeti, tudod, hogy Erődben találkoztatok, egy városban aminek a nevét nem tudod felidézni, de könnyen megbabonázhatott, ha el nem is csábított a puszta létezése. Ő sem volt egyedül, de egyedi volt, igaz, hogy te is, de ő… számtalan férfi és nő vette körül, sok Bukott kereste a társaságát. Nem volt Ő annyira elérhetetlen, csak sokan félték a szépségét. Kivéve egy valaki…

Emberi testbe zárva most sok olyan érzés hullámzik benned, ami azelőtt sosem volt elérhető számodra. Az éhség és a fáradtság, a testi vágy rögtön néhány példa, amivel nap mint nap meg kell birkóznod. A test segítségedre van, mert jelez, morog, ha éhes és ólom-nehéznek érzed magad, amikor testileg fáradtál el, valamint a nadrágodban is nehezebben férsz meg – mint most – amikor vágyódsz valamire, test örömökre.

Idegen és talán vágyott dolog ez, de akárhogyan is érezd és dönts ezekről, tudod, hogy nem mindig és nem mindenbe van beleszólásod. Vannak igények, amik egyre erősödnek, sőt, akár hosszabb időn át figyelmen kívül hagyva, halálos is lehet. Így meg kell tanulnod ezekkel együtt élni, változni és fejlődni nem csak érzelmi téren – mint Petros teheti talán. Jayr emlékei között számtalan baleset – látott és hallott egyaránt, van jelen, illetve a kórház, több kórház van tele beteg és haldokló emberrel, akik közül bizonyosan nem egy imádkozik valami csodáért vagy épp a lelki üdvéért.

Az ösztönök erősek, mit tesznek vajon, amikor végig gondolod mennyire szükség van a Dagan-okra és mindarra amit tudnak és képviselnek? Viszont egy olyan világban, ahol ennyire szegényes a hit, mennyire tehető csoda, amire viszont oly nagyon vágynak? S mi lesz veled, aki ebben a percben arra eszmélt, hogy mily jóleső érzés a másik, egy ember közelsége és milyen erős hatással van rád…

Egészen a zavarba ejtő helyzetig jutsz, amikor úgy döntenek, hogy ha a hegy nem megy Mohamedhez… létezésed első csókja (?) igen bensőséges. Ami azt illeti édeskés és puha érzés, egészen addig, míg nem érzed, hogy nyelvpárharcra hívnának, de végül az egész nem tart túl sokáig és inkább csak a pillanat heve vezérelte, de annak igen forró és nedves volt, szűk és feszülő.

T /Görög/ Megnyaltam, az enyém! – közlik halkan, amolyan inkább NE várjunk – az élet túl rövid, hogy aggódjunk azon élvezzük e vagy sem

S ez így van, egykor örökké éltek, de most az emberiség igen halandó. Ez az átok pedig akkor szállt rájuk, amikor a Lázadók elbuktak. Megátkozták az embereket és a Veszteseket, akik még ezen súly alatt is büszkén sétáltak át a "Pokol" Kapuján. Eztán ki tudja mi történik kettőtök között, de később, a pékség felé még az biztos elhangzott, hogy:

T /Görög/ Nem, nem tettem ilyet. Mindössze gondoskodtam arról, hogy jól át legyél mozgatva – búgják és nem tudnád megmondani, hogy ez most mit is jelent, majd kiböksz egy olyat, hogy „Lehet, hogy igazad van” amire – Nem lehet, hanem biztos! – bár nem biztos tudják miről beszéltél, de valószínűleg ugyanarra gondoltok

Végül otthon, amikor már mindenki a fánkkal bíbelődik, akkor döbbensz rá, hogy Thyra nem veszi el mindkettőt csak egyet, míg Zoé ugye kettő meg kettőt és finoman próbálja Thana-val megértetni, hogy ez finom és egyen belőle nyugodtan. Még egy látványos kisebb harapással is szemléltette, ami után elégedetten hunyta le a szemét – úgy tűnik tényleg a gyengéje. Mindenesetre a Hollószárnyú Bukott most már aprókat harapva – ahogy látta – majszolgat, míg a barátnőd (?) nem vacakol vele sokat (igaz, jól megrágta).

Elbúcsúzás nem könnyű. Thana igencsak ijedt arcot vág és láthatóan még Zoé-nak sem könnyű megnyugtatnia. Igazából nem is nagyon sikerül, a félelem egyértelműen látszik Thana arcán, aki még az ételt is félretette emiatt. Thyra vesz egy mély levegőt, majd puszit lehel a pofidra és visszaterel a lakásba, végül kilép és elsietne. Hallod, ahogy nagyot szusszan, mint egy elismerve a vereségét és ajkába harapva annyit mondd, hogy:

T /Görög/ Te bármikor meglátogathatod a nap folyamán, most fontosabb dolgod van! Meg fogja érteni! – és távoznak is

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #85 Dátum: 2017. Június 29. 21:22:48 »
Enethiel

Lehet, hogy bár a Lázadás elbukott - de ez legfeljebb azt jelenti, hogy még bőven van mit jobbá tenni - és nem azt, hogy mindent fel kéne adni. Mivel a kényszerű szünet túl hosszúra nyúlt, és elfeledtek minket, most csak apránként s óvatosan szabad újra nekifogni a teendőknek. Talán változott annyit a világ,  hogy immár az új feltételekkel, és a régi hibákból tanulva sokkal élhetőbb világot alkossunk.
Hogy Camael ki volt, és pontosan milyen kulcsszerepet játszott a régmúltban nem tudom felidézni - de egy újrakezdés esetén talán jobb is tiszta lappal indulni...
A testi érzések, ingerek zavaróak, de nagyszerű iránymutatók is egyben - hogy tudjam, mikor mire kell odafigyelnem, hogy minél jobb fizikai állapotban tartsam magamat. Pláne, hanem akarok kényszerű látogatást tenni valamelyik kórházban.  Nem mintha nem állna szándékomban majd meglátogatni őket, de lehetőleg inkább azért, hogy segítsek a rászorulókon. Ám azt még nem tudom, hogy a rengeteg gyógyulásban reménykedő közül hogy tudom majd kiválasztani azokat, akiken tudok is segíteni. Mivel félő, hogy a számuk sokszorosan meghaladja jelenlegi lehetőségeimet.


De most inkább Thyrára figyelek - főképp, hogy szavak nélkül is - egész lényével olyan érzéseket kelt, amelyek nem csak hogy kellemesek, hanem el is vonják a figyelmem minden másról. Épp azt magyaráznám, hogy mennyire nem tudom, hogy mit is kezdjek a helyzettel, amikor ő eldönti helyettem is. Meglepetten pislogok utána
/Görög/ Ha te mondod... - érintem meg kissé merengve az ajkamat, ami az előbb még az övéhez tapadt. Arra most inkább nem térek ki, hogy miért is ilyen rövid az élet - mert bár tanulságos, de egyáltalán nem ide illő.

A pékségbe menet viszont inkább nem firtatom jobban az átmozgatás kérdését - a végén még zavarbaejtőbb helyzetben találnám magam, mint az imént - és bizony a beszélgetésünkig ezt azért kerülném. Pedig szinte biztos, hogy érdekes lenne...


Érdekes látni, hogy ki hogy viszonyul a fánkokhoz. Thyra mint ellenséget gyűri le, Zoé pedig vagy tényleg szereti, vagy Thanának mutatja, hogy jó dolog. Thana meg láthatólag még csak most ismerkedik ezzel az ízkombinációval, amit a fánk nyújt. Jó látni, hogy Zoé példáján felbuzdulva csak belekóstol. A látszólagos nyugalmat felhasználva próbát teszek, hátha Zoé gondjaira bízhatom még egy kis időre Thanát - de másodjára már nem járok sikerrel - az arcára költöző félelem egyértelmű jelzés, hogy úgy érzi - maradnom kell. Hasonlóan gondolhatja Thyra is, mert visszatessékel a lakásomba, és azzal biztat - hogy később is meglátogathatom Petrost. Pedig lehet, hogy örülne a törődésnek, de remélem, hogy Thyra is elegendő támaszt tud nyújtani. Így visszalépek
/Görög/ Remélem - válaszolom, és miután Thyra távozott, lassan becsukom mögötte az ajtót, majd visszasétálok a többiekhez.
/Görög/ A kérésnek megfelelően maradok - mondom nekik.
/Görög/ Folytasd nyugodtan Thana - buzdítom egy halvány mosollyal a reggeli folytatására.
/Görög/ Zoé, hogy kérdezik azt: "ennek mi a neve?" és azt, hogy "másik nyelven?" - tudakolom, mert ha mást nem, legalább nyelvtanulással elüthetjük később az időt. Bár feltehetőleg Thana gyorsabban fog haladni a görögre emlékezéssel, mint én bármelyik nyelv szavainak megjegyzésével.
/Görög/ Thana mondott valami fontosat? Azt sem tudom, hogy hol lakik - pedig lehet, hogy ma el kéne mennünk a szállására, mert a végén nem csak a ruhád, hanem papucsod sem marad - vetem fel Zoénak, hogy pár  nap alatt azért kifoszthatjuk a tartalékaiból.
Aztán amíg Thana eszik  elbeszélgetek Zoéval - ha más téma nem akad, akkor arról, hogy ő hogy látja az utcai járőrözést - mert mint frissen belecsöppent, lehet, hogy van olyan észrevétele, amelyet érdemes megfontolni, és még nem gondoltunk rá.

Amikor már indulnia kell Zoénak
/Görög/ A segítőkészségedet megpróbálom majd meghálálni - ha valami gondod van, csak szólj! - ígérem neki,  miközben kísérem az ajtó fele - S vigyázz magadra az utcán! Maradj a társad közelében - hívom fel búcsúzóul a figyelmét erre az egyszerű szabályra, nehogy úgy járjon mint én vagy Thana.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #86 Dátum: 2017. Július 01. 10:57:38 »
Az emberek között számtalan tudomány és persze szólás-mondás foglalkozik a változással. Ide sorolják azt is, hogy alapvetően senki nem tud kibújni a bőréből – ami a te esetedben különleges, hiszen nem vagy ember, de talán picit mégis (?). Ugyanúgy érdekes felvetés lehet az, hogy korábban valaki, úgy véled egy Elohim szavai bukkantak fel elmédből és állított valamit a változásról. Ezt leginkább a Lammasu-k tudhatják, hiszen a kaotikus lételemükkel maguk is olyan változók, amikkel nehéz számolni. Ami pedig az emberiséget illeti, természetesen változtak, hiszen egykor még egy faággal sem tudtak volna a homokba rajzolni, ma pedig hihetetlen dolgokat hoznak létre. S még pokolibb eszközöket a pusztításra…

Hosszú út áll előtted, amiben még igen erőtlen vagy és a képességeid sem teljesen úgy működnek ahogy kellene. S mindez még nem lenne elég, az is lehet, hogy a csökevényes érzékeiddel – amiket az emberi test korlátja okoz – nem is érzed majd meg, mikor érkezik érted a fogva tartód és toloncol vissza a tömlöcödbe, ahonnan kiszöktél. Lehetséges, hogy elkerüld e őket vagy amikor segítséget nyújtanál valójában csak magadról árulkodsz olyanoknak akiknek feladatuk a szökött rabok visszaszállítása? Akárhogyan is legyen, legalább hét-kilenc napja vagy kint és még senki sem akart érted jönni. Talán nem csak az emberiségnek és a Teremtésnek, de magának a Második Esélynek is jár még egy lehetőség…

A legjobb fizikai állapot elérése hosszú és komoly munkát igényel, kivéve ha az ember, illetve Bukott olyan természetfeletti eszközökhöz folyamodik, ami drasztikusan lecsökkenti ezt az időintervallumot. A tökéletes egészség a kezedben van – igaz, csak mások számára – de ködös emlékeid szerint lehetséges volt, hogy a kellő tudással valaki képes legyen a tökéletes testet megteremteni igen rövid idő alatt. Sajnos, mint oly sok minden más, ez is ködös, de talán idővel majd eszedbe jut. Ellenben addig is lehet dolgozni az ügyön és mit ad a Teremtő, a barátnőd (?) épp személyi edző, olyasvalaki, aki ismeri az emberi testet és tudja, hogyan kell terhelni úgy, hogy az fejlődésnek induljon és végül elérje a maximumot, amire csak az adott test képes.

T /Görög/ Ki más… tökfej!

Érint finoman ujjbeggyel nózit, majd később – már visszaérve a pékségből, Thyra egyáltalán nem eszik fánkot, hanem becsomagolja, innen már tudod, hogy ez bizony Petrosnál fog landolni. A húgi gondolt szeretett testvérére és visz neki a finom falatokból. Eközben Zoé úgy tűnik, hogy élvezettel fogyasztja a neki szánt darabot és végül Thana is elkezd ismerkedni az étellel ami kifejezetten jó, bár kevésbé egészséges, mint ha valami gyümölcsöt vagy egyéb növényt vettél volna neki. Alapvetően itt döbbensz rá újra, hogy semmit nem tudsz sem Thana-ról, sem arról a Bukottról, aki benne „él” és ami még ennél is nagyobb kihívás lehet, hogy talán maga a Bukott sem tud még sokat önmagáról és a teste múltjáról.

Amikor Thyra egyedül távozik akkor Thana arca egy kész tanulmány. Egyfelől mérhetetlen bűntudat süt róla, másfelől valami megmagyarázhatatlan megkönnyebbülés is. A reggeli falatozás egészen addig folytatódik, amíg Zoé teljesen, Thana pedig legalább egy fánkot meg nem evett, de itt elhangzik egy olyan kérdés, amire valószínűleg senki sem számított:

Z /Görög/ Nincs véletlenül egy pohár tejed?

Harapnak alsó ajakba, miközben finom mosoly játszik enyhén pirult arcán. Eztán kérdezel, ő pedig válaszol, segít neked, hogy jobban tudj kommunikálni, de látod Thana-n, hogy feszült picit, hogy valami vagy valamik még zavarják őt. Zoé is érezhet valamit, de nem tudná megmondani mit, csak azt, hogy a vendéged nehezen oldódik és ő ezt nem is teszi szóvá. Több, mint valószínű, hogy a fiatal rendőrnő a tegnapi események traumatikus sokkjaként értelmezi Thana viselkedését, amihez esetleg még valami más is társul, amitől úgy véli, hogy egyedül te adhatsz neki kellő biztonságérzetet. Lehetséges, hogy efféle gondolataiban zavarod meg, mikor megint kérdezel. Aztán láthatod, hogy nem biztos így volt, mert egy kedves mosoly kíséretében érkezik a válasz:

Z /Görög-Angol/ Nem, semmit. De az iratai itt vannak nála, a táskájában – s ekkor eszedbe jut, hogy tegnap Petros ez alapján azonosította őt – Itt lakik a kerületben, közel a központhoz – közben folyamatosan fordít a vendégednek, hogy egy másodpercre se érezze magát kényelmetlenül – Nem zavar, hogy kölcsön kell adnom, de való igaz, hogy talán a saját ruhái és otthon környezete segíthet neki – veti fel, majd a kért tej helyett, sajnos víz, mint ital egyikét adná Thana-nak úgy, hogy előtte a saját bögréjében örvénylőbe is belekortyolt – Szívesen beszélgetek erről a parton egy finom sült hal társaságában, de most indulnom kell! – talán meglepődsz és lehet az arcodra is kezd kirajzolódni, amikor kiegészítik kuncogva – Úgy, hogy Petros-t is meghívjuk! – nevetve készülnek távozni, te pedig ott maradnál Thana-val, amikor még megfordulnak az utolsó szavaidra – Nem azért tettem – mondja teljesen komolyan, nem kér hálát azért, mert tette ami a helyes – de ha úgy vélem, hogy tudsz segíteni, akkor szólok! – ígéri, aztán csak meghatottan bólint – Minden rendben lesz! – nyugtatna meg, de most már tényleg indul…

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #87 Dátum: 2017. Július 02. 17:28:56 »
Enethiel

Pont a megszerzett tudás s tapasztalat az, amely talán bölcsebbé tette az embert,s felelősebb döntést tud hozni, mint régen. Lehet, hogy a tetteim elárulnak, és újra száműznek, de ezt a kockázatot vállalnom kell - ez nem lehet akadálya annak, hogy azt tegyem, ami az esszenciámból fakad. S ha száműznek is - azzal a tudattal térhetek vissza, hogy a szökés igenis lehetséges. De mivel eddig semmi ilyesmi nem történt, talán joggal feltételezem, hogy már nem is fog.

Az egészség mint olyan önmagában is fontos dolog - de emellett együtt jár néhány további előnnyel is, amelynek fontosságát most kezdem el igazán megérteni. Mert az egészség nem csak jó, hanem szexi is. Meglehet, hogy a megfelelő fizikai erőnlét megteremtését elő tudom segíteni, de a hagyományos módszerek azok, amelyek segítenek megbecsülni az elért eredményt. Végső soron talán nem is meglepő, hogy Thyra is ugyanezen célért dolgozik, csak talán sokkal keményebben dolgozik meg érte.
Azért a vigasztalás előbbre való az egészséges életmódnál - sugallja az, hogy Thyra elcsomagol Petrosnak egy fánkot. No meg egy fánk még nem a világ vége.
Az érdekesebb kérdés, hogy Thana vajon szereti-e a fánkot, vagy inkább ő is az a típus, aki mindent felír, számol és mérlegel, hogy megeheti-e? Ez majd később úgyis kiderül - de addig sem hagyhatom, hogy éhen maradjon. Később is ráér felfedezni mindazt, amit elfelejtett.
Thana arckifejezését látva, finoman megérintem a vállát

/Görög/ Ugyan már, ne emészd magad, azért mert maradtam. Én döntöttem így - mondom neki lágyan.

Zoé kérdésére rápillantok, és hirtelen nehéz eldönteni, hogy most csak tettetve a szendét kacérkodik, vagy tényleg ennyire zavarban van egy pohár tej miatt. Akár így akár úgy, azért megakad rajta a szemem.
/Görög/ Nem hinném. De megnézem - válaszolom, és a hűtőhöz megyek. Kitárva megnézem, hogy mi élte túl a tisztogatást - s mint látom, a tej nem.
/Görög/ Nincs szerencséd - a tejnek is lába meg bundája nőtt - mondom Zoénak
Amíg a bögréket kiveszem a szekrényből, megkérdezem

/Görög/ Zoé, megkérdeznéd Thanát, hogy mi zavarja? - kérem tőle mert kettesben ezt a komplikált kérdést nem fogom tudni Thanával kibarkochbázni. Annak örülök, hogy viszonylag közel lakik - így talán van esély rá, hogy a nap folyamán beszerezzük számára a fontosabb személyes tárgyait. Közben leteszek eléjük a két bögre vizet.

A sült halas ajánlatára valóban meglepődök - és úgy tűnik, hogy ő is felismerte, mire gondolhatok, mert gyorsan helyesbít, árnyalva a képet.
/Görög/ Előbb rendeződjenek kicsit a dolgok, aztán szavadon fogunk Petrossal! - válaszolom.

Az ajtóban még rámosolygok Zoéra

/Görög/ Ezt el is várom - mondom neki búcsúzóul arra, hogy nem lesz baja, és ha tudok segíteni, akkor szól. Aztán becsukom mögötte az ajtót, és Thana fele fordulok.
/Görög/ Azt hiszem, nem ártana kicsit fejlesztenünk a szókincsünket - sétálok oda, és leülök vele szemben. Rámutatok az egyik üres bögrére.
/Görög/ Bögre - mondom lassan, és reményeim szerint jól érthetően, majd Zoé által megadott kulcsfontosságú kérdést felteszem neki jól-rosszul angolul
/Angol?/ Ennek mi a neve?
Amint megkapom rá a választ, bólintok, és a második kérdést is felteszem - ha kell többször is
/Angol?/ Másik nyelven?
amíg azon a dallamos első nyelven meg nem szólal, és nevet nem ad a bögrének. Így mindketten gyakoroljuk azt, amit elfelejtettünk - ő a Görög nyelvet, én meg azt a másikat. Talán ha sokat halljuk, s újra megismerjük a szavak jelentését, talán egyre több nyelvi emlék kerül elő. A bögre után további tárgyak kerülnek sorra - kés, tányér, asztal, szék, ágy, sőt, kíváncsiságból még a tévére is rámutatok - bár gyanúm szerint erre nem talál majd szavakat - hiszen a tévét jóval később találták fel, mint hogy elfelejtették a nyelvet. Ha a szoba kifogyott a tárgyakból, az ablakhoz lépve félrehúzom a függönyt, és az utcai tárgyakra mutogatva folytatom a dolgot.
Később rámutatok a táskájára, és az asztalra - mintegy javasolva, hogy nézzük át, mi van benne.
Ott is egyesével megnevezem a tárgyakat. Végül dél környékén telefonra kapok, és pizzát rendelek egy pizzériából, hogy legyen mit enni.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #88 Dátum: 2017. Július 03. 20:07:13 »
Az emberi bölcsesség. Ezt még Jayr sem merte volna komolyan gondolni, de a Remény, az egy olyan erő, ami képes felruházni a képességgel, hogy a lehetetlen, lehetővé váljon. Az emberi bölcsesség talán jelen van, de kevesek férnek vagy akarnak hozzá férni, az, hogy megfelelően használják, pedig már még ritkább. Tökéletesen látod, hogy a Házadra rótt átok okán mennyire kivetkőznek magukból, hiszen minden, amit tesznek rövidke életük alatt, csak önös érdekből történik. A kivétel pedig…

Ki tudja, hogy az Elohimok itt vannak e? Hiszen az Igaz Alakod rejtve, a képességeid láthatóan gyengék és nem övez téged az emberek hite, így akár esetlennek és erőtlennek tűnve nem is érdemelsz figyelmet. Esetleg… akármi más, bármi, amiről nem is tudsz, nem is sejted vagy elgondolkodni is félsz. Ki tudja? Akármi is történjen, már tudhatnak rólad, hiszen használtad a képességeidet, a veled „született”eket és a kórushoz és nem ahhoz tartozót egyaránt.

Az egészség az egyik legnagyobb kincs. Thyra számára mindenképp, de az emberek egy része megértette, hogy rossz betegnek lenni, hogy minél később kezd el leépülni, annál tovább lehet egészséges és így maradhat azokkal akik fontosak neki, akikkel törődik és-vagy szeret önmagánál is jobban. Aztán vannak akik egyszerűen csak a saját testükbe szerelmesek, de szerencsére Jayr ilyet még csak hallott, látni nem volt alkalma. Illetve amit látott, az a nehézfiúknál volt mérhető, akik izom alapján rangsorolták magukat…

A fánk becsomagolásra kerül a vigasztalás eszközeként – feltételezed. Amennyiben így is van, olykor-olykor egy kis bűn még egészséges azt mondják. Illetve mint korábbi emlékeid is sugallták, nem csak a testnek van szüksége egészséges állapotra, de a Léleknek is, mely már bár nem a te asztalod, azért tudod, hogy fontos. Nem annyira, mint a test, hiszen „Ép testben, ép lélek” ahogy mondják és természetesen a gazdatested állapota sem mellékes.

Thana nem tudni miért emészti magát, de az biztos, hogy a sütivel való ismerkedése olyan, mint amikor valaki nem tudja, hogy szereti e az adott ételt vagy sem. Inkább az óvatos ismerkedés jellemezte, semmint az, hogy számolja e mit eszik, bár az is igaz, hogy a sütemény nem váltott ki nála érzelmi katarzist, így valószínűleg Zoé volt az egyetlen aki igazán élvezte a bűnös finomságokat. Amikor gyengéden megjegyzed neki, hogy ne legyen ennyire szomorú, a hangszínedből ítélve talán picit, de sikerült elérned, hogy aprót bólintson.

Nem ismered még Zoét, nem tudod, hogy milyen apróságoktól az aki, de amit eddig tapasztaltál, az több, mint szívednek kedves. Sok olyan tulajdonsága van amivel még Jayr is alig találkozott. Nem tudod, hogy mit érezhet, miért volt olyan nagy kérés az a pohár tej vagy éppen miért lehetne zavarban, de mivel nincs, így ez most nem is derülhet ki. Ugyanakkor mint nő, kétségtelenül szemrevaló teremtés, aki bár nem olyan keményen edz mint Thyra, de azért biztos végez otthon (?) gyakorlatokat.

Z /Görög/ Igen, persze, hogy megkérdezem. De… ez lehet nem a legjobb ötlet – mindenesetre megszólítja a másik Bukottat és beszélgetni kezdenek

Nem rövid és eléggé óvatos beszélgetés ez, tánc, két hozzáértő között. Óvatos és finom hangsúlyú kérdések, amiket helyenként megértés és tisztelet övez-követ, míg egyszer csak tágra nyílt szemek és kis pír, hogy végül egy apró mosoly és bólintás zárja. Itt azonban még sincs vége, tovább beszélgetnek és bár Thana rövid válaszokat ad, Zoé mintha így jobban értené, mint ha terjedelmesebben mondaná el mi is nyomja a másik szívét

Z /Görög/ Észrevette, hogy milyen sokat jelent neked Thyra. Ugyanakkor nagyon félt, hogy egyedül marad… nélküled. S most bűntudata van, hogy nem volt elég bátor, hogy elengedjen. Úgy véli, hogy – kis pír – törődsz az emberekkel, velünk mindenképp – egészíti ki – és fél, hogy elvonja ezt a figyelmet azokról, akik jobban megérdemlik, mint ő – itt picit visszafordul és nyugtatóan mondanak pár szót, kevés sikerrel – de most szerintem jobb, ha ezt nem feszegetjük tovább – vonakodik többet kérdezni

Végül felkel és elhúzódik Thana-tól aki örül, hogy nem kell tovább beszélnie, picit kienged, amit úgy tűnik Zoé jól érzett és nem is bántotta meg az efféle reakció. Odalép az ajtóhoz, ahol még válthattok pár szót, többek között a sült halas dologról, amire csak mosoly és bólintás a válasz, hogy végül ott hagyjon a kérdéssel, hogy nem bánna egy hármast vagy elsőre gondoltad jól és igazából csak ártatlan színezetet akart adni a dolognak azzal, hogy Petros-t is szívesen látja? Elvégre a társa…

Mikor Zoé már eltávozott és csak kettesben maradtatok, akkor megpróbálkozol Zoé adta segítséggel és kérdezgetsz, amire azon a nyelven kapod a választ, amin kérdeztél. Az angol szavak könnyedén érkeznek, hamar megtanulhatod a szobában, a lakásban és végül az utcán lévő dolgok idegen szavát, de ettől érdemi beszélgetést még nem tudtok folytatni. Viszont egy egész tűrhető kezdés, bár a felére lehet már nem emlékszel annyira, mikor két-három vagy több órát is ezzel tömöd a fejed.

Alapvetően nem ezt akartad, de miután nem értették el sajnos, hogy mit is szeretnél, így vagy ez maradt vagy a csend. S mi tagadás, nem ő az egyetlen Bukott aki talán (csak) ezen a nyelven beszél, így végül is lehet haszna a dolognak. De talán egy szünetnek is betudható a pizza rendelés és ha még van erőd akkor megint nekifutni a dolognak. A falatozás most is mentor által követett példa után zajlik, míg végül a második nekifutásnál:

T /Francia/ Chope – tippeled, majd a hangzás alapján latin a következő – Poclum – és végül ő mondja azon a nyelven ami neki picit idegen – Bögre? – próbálkozik, hogy talán azt várod tőle, hogy ő próbálja meg felidézni a pillanatnyilag elérhetetlent

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #89 Dátum: 2017. Július 04. 19:45:30 »
Enethiel

A kivétel pedig ritka madár, melynek talán egyik feltűnően kevéssé önző képviselője Zoé lenne? Ez majd idővel elválik - de az eddig tapasztaltak nem csak kecsegtetőek, hanem jó közérzetet is szereztek vele kapcsolatban.
Ahogy Thyra is , igaz, a hozzá fűződő kapcsolatom sokkal személyesebbnek és sérülékenyebbnek tűnik. Sérülékenyebb, mert még nem tudom,  hogy fogadja majd azt, amit mondani akarok nekik. Bár mindketten az egészségért küzdünk, a módszereink igencsak különbözőek - talán mondhatni, hogy kiegészítik egymást. Vajon mi lenne erről a véleménye?
Thana óvatos ismerkedése a fánkkal elégedettséggel tölt el, mert az ételre szüksége van. No nem biztos, hogy pont erre vágyott - látván, hogy feltehetőleg nem ez a kedvence - de Zoéra nézve egyértelmű, hogy neki biztos sikerült örömet okozni vele. Aminek meg én örülök, mert úgy érzem ennyit biztos megérdemel. Ahogy a figyelmet is - nem kétséges, hogy hosszú beszélgetések során szeretném majd minél inkább megismerni.


Zoé véleménye, hogy nem a legjobb ötlet Thanától megkérdezni, hogy mi bántja, lehet, hogy igaz, mert járhat némi fájdalommal, de ez hasonlatos egy fizikai sérülés megtisztításához. Nem kellemes, mert csíp, de utána tisztábban lehet szembenézni a problémákkal, és kisebb az esélye, hogy elfertőződik.
Érdeklődve figyelem Zoé és Thana beszélgetését - ahogy Zoé óvatosan fogalmazva próbál az igazság nyomába eredni. Amely úgy tűnik, hogy váratlanul érhette - és bár felszítja a kíváncsiságomat, türelmesen várakozok, mivel az az érzésem, hogy ami rám tartozik, azt úgyis meg fogom tudni. Aztán Zoé felvázolja helyzetet Thana szemszögéből. Az apró félrefordítás, vagy csúsztatás? - amit a futó pír jelez, arra utal, hogy Thana erősebben fogalmazott. De a lényeget így is értem. Megfogadom Zoé tanácsát, és nem kérdezek, hanem inkább válaszolok

/Görög/ Addig biztos maradok amíg nem érzi úgy, hogy már egyedül is magabiztos. Ha valaki fél, vagy segítséget kér, az soha nem szégyellni való, ahogy elfogadni sem. A helyzetet látva én döntöttem így, ezért kár is bűntudatot  érezni - nézek hol Thanára hol Zoéra.
/Görög/ S Thana valóban jól látja, fontos nekem ez a kis társaság - függetlenül attól, hogy ki kicsoda, vagy honnan jött. Az számít, hogy most és a jövőben hogy segítjük egymást. Nincs olyan, hogy ki mennyire érdemli meg a segítséget - az számít, hogy ki mennyire szorul rá. S most Thana az első - válaszolom

Az ajtóban elfogadom Zoé válaszát - nem próbálok meg további magyarázatokat felkutatni - mivel a megbeszélt sült hal  elég távolinak tűnik, és akkor úgyis kiderül az igazság.

Sajnos a Zoétól kölcsönzött szavak nem pont azt az eredményt hozták meg, mint amire titkon számítottam - mindössze azt tudtam meg az angol kifejezések mellett, hogy Thana több nyelvet beszél, mint ahány pár cipőm van összesen. Azért újra és újra nekifutok a kérdésnek, és egyre több mindenről hallottam már, hogy is nevezik őket a legkülönfélébb nyelveken. Kivéve azon az egyen, amire igazán kíváncsi vagyok.
A délre rendelt pizza töri meg kissé a lendületet - hogy aztán újult erővel fussunk neki újra a bögre kérdésének. Finoman megrázom a fejem, amikor a francia, majd latin gyanús szavak elhagyják Thana ajkait - jelezvén, hogy nem erre gondoltam. Amikor végre görögül is kimondja, bólogatok, és feltartott hüvelykujjal mutatom neki, hogy igen, jól mondta ki. Ezt minden alkalommal megteszem, ha már számomra is érthetően sikerül kiejtenie valaminek a nevét.
Aztán rákacsintok, és vigyorogva újra felteszem a Zoétól kölcsönzött kérést

/Angol?/ Másik nyelven? - kérdezem újra, mert remélem, hogy végre kifogyott az egyéb lehetőségekből.

Végül rámutatok magamra, Thanára, aztán a lakásajtóra, hogy ezután az ujjaimmal végigsétáljak az asztalon, és végül Thana lakáskulcsára mutassak. Ha kell, kétszer-háromszor is eljátszom ezt, amíg vagy rábólint, vagy határozottan megrázza a fejét. Ha beleegyezik, akkor ráérősen átsétálunk a lakásához, hogy összeszedhessük a számára szükséges tárgyakat, miközben újabb tárgyak nevét tudakolom, és mondom neki. Amennyiben viszont elzárkózik a sétától, akkor odabent folytatom tovább a nyelvgyakorlást, és nekiállok kitakarítani a hűtőt.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"