Szerző Téma: Jayr "Enethiel" Eisenberg  (Megtekintve 19466 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #165 Dátum: 2017. Augusztus 27. 19:10:51 »
Enethiel

Hogy az edzőterem a az egészség megőrzése vagy pedig a formás női alakok miatt tetszik inkább, nehéz megmondani. De az biztos, hogy jó hely. Pláne, ha Riona nem lenne itt.
Aki persze tovább érdeklődik - most éppen az iránt, hogy majd akarok-e nyomozó lenni. Neki biztos nehéz elképzelni, hogy van aki nem akar a csúcsra törni, ha jól érzi magát valahol - és azt csinálhatja, ami eredendően a feladata. De ahhoz, hogy nyomozó legyek, munka mellett bizony el kell végezni a rendőrtiszti főiskolát - amire a jelenleg felfordult élethelyzetben nem biztos, hogy volna elég idő.

/Görög/ Pár éve - válaszolom - S a közeljövőben biztos nem leszek nyomozó- teszem hozzá - De ha mégis, a társamat meg az utcát nem cserélném el.
Biztos furcsa lehet, hogy valaki a barátsággal takaródzik, hogy miért nem csinálok meg valamit, ami nekem anyagilag megérné. De ha emiatt vesztesnek tart, nem érdekel. Vajon megjegyzi, hogy egy társ sem biztos, hogy megér ennyit, pláne, hogy biztos kapnék újat? Vagy inkább bölcsen hallgat, mert tudja, hogy Thyra testvéréről van szó?
Thyra véleményére elmosolyodom
/Görög/ Ez csak természetes - erősítem meg - ráadásul annyira főnyeremény a csaj, hogy fél évig titkoltam, hogy mennyire belezúgtam - mire meg mertem neki mondani - dicsérem még egy kicsit Rionának. Amikor viszont Thanára terelődik a szó bólintok
/Görög/ Meg fogom, hogy ne érezze annyira egyedül magát - igaz, szerintem akkor fogja lényegesen jobban érzeni magát, amikor végre munkába áll - mert végre más fogja lekötni a gondolatait. Aztán Petros kerül szóba
/Görög/ Valóban vásároltam neki - de azzal csak a mai napot húzta ki - holnap már újra meg kell ejteni a dolgot, ha nem akar az üres hűtő mellett éhen halni. De mivel a papírmunkát nem szereti, szinte biztos, hogy pihenésképen rendel magának valamit - vélem
/Görög/ No, majd meglátjuk hogy ha csak ketten vagyunk, mire mész velem! - vigyorodom el én is, és megpaskolom a fenekét.
/Görög/ Viszont hagylak dolgozni, mert mintha ügyfeled ékezne - teszem még hozzá, miközben a felénk tartó pasira nézek
/Görög/ Én meg megyek, mert holnap szintén hosszú napom lesz. Viszlát - nézek Rionára, aztán Thyrának adott ajakpuszi után távozom. Úgy tervezem, hogy hazamegyek, letusolok, megborotválkozom, leellenőrzöm a növénykémet, és egy átlagos rántotta után beállítom az ébresztőt, és lefekszem aludni.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #166 Dátum: 2017. Augusztus 28. 17:15:19 »
A kis dögös vörös talán az egyik legkarizmatikusabb személy a helyiségben, ha nem is biztos, hogy a legszebb, de azért nem kell szégyenkeznie semmilyen téren, már ami a nőiességet illeti. Az a fura belső erő, ami elrettenti a gyengét legyen az bármely faj és nem tagja. Úgy tűnik, hogy Thyra is hasonló, de azért a mosolycsata nem komoly, mintha beismerné, hogy a másik le tudná őt győzni, ha igazán akarná.

Riona /Görög/ Értem – mondja színtelen hangon és tekintetéből sem tudsz kiolvasni semmit – Egy megfelelő társ, olykor nélkülözhetetlen – mondja végül, majd Thyra-val való évődésre – Ez valami párzási tánc? – érdeklődik és nem tudnád megmondani, hogy viccelt vagy komolyan beszélt – a Türelem fontos erény, ha be akarod cserkészni a prédát – bólint rá, majd a továbbiakban kíváncsian hallgat
Thyra /Görög/ Igen sokat foglalkozol vele – mondja látszólag csak úgy, majd a Petros kérdésre – Megoldja, ne aggódj érte! – mosolyog – Cassia megkérte, hogy pár órára vigyázzon a gyerekekre, szóval mindenképp kihívás elé néz – amit a hugica nagyon élvez láthatóan – Szívesen meghallgattam volna, ahogy felhozza kifogásként – nevet jóízűen, láthatóan tényleg elképzelte, majd a fenék paskolás után – Romokban hevernél, hogy még egy antropo-archeológus se ismerne fel! – néz kihívóan, de aztán bólint, bár megjegyzi – Nikolaos szintén nagyfiú! – nézi meg magának a közeledő férfit – de ő ilyenkor végez, a kulcsot fogja leadni – mosolyog, de integet, ha távoznál

Egyedül az ajakpuszi töri meg a lendületét egyetlen apró szívdobbanásnyi időre, úgy tűnik nem várta, hogy megléped. Ellenben az ajakpuszi helyett igen szenvedélyes csók áldozata lehetsz, ha nem voltál elég gyors, amit egy férfiasan elismerő hümmögés és egy „hűllő-szerűen meleg” tekintet kísér. Nem probléma innen hazamenni, alig fél óra negyven perc és már tusolhatsz, borotválkozhatsz és öntözhetsz kedvedre. Kései vacsora vagy minek hívják ezt és ébresztés után egy új nap reményében lehunyod a szemed.


4. nap


A reggel csodálatos! A napsugarak rajzolnak pászmákat a szobádba, odakintről a reggel zajai szűrődnek be, ahogy neked valami ostoba rémálom maradéka, amelyben fehér kabátban – hátrakötött kézzel – egy gumiszobában ücsörögtél lassan a biztos katatónia felé. Fehér Abyss, ahogy a kifejezés eszedbe jut. Ezen a reggelen nem csörögnek, nem csengetnek és más módon sem zavarnak. Nem volt hason kényelmetlen álom vagy telefon sem, egyszerűen csak az a zavaró rémkép visszhang maradt veled mely lassan kezd fakulni. Lassan… nagyon lassan…

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #167 Dátum: 2017. Augusztus 28. 19:37:03 »
Enethiel

Azért szerencsés dolog, hogy Thyra nem vérre menő vehemenciával próbál Riona fölé kerekedni - nem lennék rá kíváncsi. Ellenben úgy tűnik, mintha Riona most hallaná, de nem teljesen tartaná logikusnak amit mondtam, és próbál valami konkrét közhellyel válaszolni.
/Görög/ Úgy valahogy - értek egyet a konklúzióval. Viszont a másik kérdésére megrázom a fejem
/Görög/ Dehogy - a párzási tánchoz mifelénk több gyertya is szükséges, meg az ételáldozat Aphrodité szobra előtt - válaszolom komoly arccal. Thyra megjegyzése bár mellékes lehetne, de nem annak tűnik
/Görög/ Valóban - értek vele egyet - Azt hiszem megpróbálok kompenzálni - fejtem ki kicsit bővebben. Elvégre Thana támadóját csak megöltem - a szándékom ellenére - és ezt szeretném minél inkább ellensúlyozni. Pláne, mert jól is esik, ha segíthetek. Akár Petrosnál, vagy bárki másnál aki hagyja, hogy segítsek. Viszont elképzelem, ahogy Petros próbálja lekötni az ikreket
/Görög/Hát, ha Petros bácsi kezes lovacska lesz, akkor talán fél órára le tudja őket kenyerezni - mosolyodom el. A kihívására hümmentek
/Görög/ Ez mind csak teória - válaszolom - ráadásul azt sugallod, hogy nem vigyáznál rám - teszem még hozzá vigyorogva. Nikolaost én is megnézem, és bólintok
/Görög/ Valóban nem aprócska...

Sikerül Thyrát meglepnem, de nem lehetek sokáig büszke az eredményre, mert ő is meglep engem, de egyáltalán nem bánom. Az első meglepetés után szorosan magamhoz húzom, és forrón viszonozom a csókját, miközben a kezem a hátáról a gerince mentén a fenekére csúszik. Utána némileg zavartan megköszörülöm a torkomat.
/Görög/ Jobb ha megyek, mielőtt elfajulnak a dolgok... - kacsintok Thyrára, aztán távozom. Hiába, néha elfelejtem, hogy olyan, mint egy havas hegyoldal - legurít az ember egy nagyobb hógolyót, és mire a völgybe ér, már lavinaként söpör el mindent, ami az útjába került.


A reggeli ébredés nagyszerűen indul - végre magamtól keltem, és még a kezeimet is ki tudom nyújtani... Nem úgy mint abban a puha szobában. Megrázom a fejem, mintha ettől ilyen könnyen megszabadulhatnék - de az ilyen álmok makacs dolgok. Inkább a fürdőszoba fele veszem az irányt, abban a reménytelen reménnyel, hogy majd a víz elmossa az érzést, amit az álom hagyott maga után. De nem szabadulok olyan könnyen tőle - így óhatatlanul is vele foglalkozok. Némi víz és töprengés árán rájövök, hogy feltehetőleg ez annak az eredménye, hogy félek a pszichiátria vizsgálat eredményétől. Így elhatározom, hogy ezt a végkifejletet azért majdhogynem minden áron megpróbálom majd elkerülni.
Miután megszárítkoztam és felöltöztem, elmosom a tegnapi edényeimet, majd a fülhallgatómmal - és ha erőnlétire megyek, akkor váltás ruhával - felszerelkezve indulok neki a következő napnak. Út közben még írok Thanának egy sms-t

Szia! Szükséged van valamire? Jayr
Végül az adott intézmény büféjében megreggelizek, és újra készen állok az ellenőrzésre.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #168 Dátum: 2017. Augusztus 29. 17:42:04 »
Görögország, Athén
1999. július 24. – 4. nap

Szombat – Reggel és a délelőtt nagy része



Ki tudja, hogy Riona mire gondolt, az ellenszenv könnyen homályosítja el a ítélőképességet, de akár igazad is lehet. Lényegében talán nem is számít, hiszen mit tudhat egy ilyen nő minderről!? Vagy épp a párzási táncról, bár hozzá kell tennie épp valami hasonló zajlik Thyra és közted, csak itt inkább flörtnek hívják, semmint a korábban megnevezett módon. Aztán megint meglephet, mondhat valamit, ami akár viccesnek is hathat, ha valaki az ilyesmit annak találja, de lehet sértő is, ha az emberek hisznek a letűnt korok isteneiben-istennőiben.

Riona /Görög/ Aphrodithe csak egy üresfejű sellő volt, aki azt hitte, hogy a szépség minden. Nem volt vele egyedül, így a többi értelmetlen szivárvány pikkelyessel megteremtették Stratonikeia-t, amit persze akkor nem így, hanem Aphrodisias-nak neveztek. Egyetlen egy dologra volt hasznos, ez pedig a nemesítés – de érzed a hangján, hogy csalódás volt még így is.
Thyra /Görög/ Ha nem is tudod mit csinálsz, akkor inkább ne tedd! – ha mindössze csak hiszed, amit – Ráadásul nem ér semmit, mert erőlteted, nem pedig ösztönösen cselekszel! Ha kiköltözött, akkor már nincs rád szüksége! – összegzi a dolgot, majd a gyerekfelügyeletre – Meglepődnél – ennyit fűz a dologhoz rejtélyesen, majd az elméleti fejtegetések és esetleges sérülések – Büszkén viselnéd, mint Athén maga – néz kihívóan, még Riona is enyhe mosollyal veszi a szavakat, míg
Nikolaos /Görög/ Jó estét Jayr! – nyújt kezet és a másik lapáttenyerét a válladra teszi. Ha a Bukott Esszenciája nem edzette volna meg a testet, most nem állnál ilyen egyenes háttal – Örülök, hogy megint eljöttél! Thyra említette, hogy teljesen felépültél és talán lassan visszatérsz közénk! – osztja meg veled az információt, amiről eddig fogalmad sem volt.

Ezt, meg esetleg némi választ – ha úgy vélted – követően lett az ajak-pusziból forró csók, majd érzéki nyelvpárbaj, amely bizony igencsak kemény perceket okoz, de úgy véled nem csak neked! A kezdeti incselkedésből egy olyan heves ölelkezés és falánkság kerekedik ki, amit mindenki megtapsol és látod, hogy örülnek a boldogságotoknak. Az összes arc – talán Rionaé nem annyira – azt sugallja, hogy őszintén örülnek nektek. Ekkor sem szólnak rád, hogy engedd el a két formás félgömb egyikét, csak magad szabadulsz idővel, hogy zavartan-kacsintva elsiess forró gondolatok közepette…

A másnap reggel olyan amilyen. A hosszú percek alatt sem változott semmit ami az ébredés óta eltelt és nem is ígér semmi örömtelit. Nevet adsz az álom visszhangjának és így próbálod meg legyőzni, ami idővel úgy tűnik, hogy sikerül is, mert egyre ritkábban és egyre halványabban kísért a nap előrehaladtával. Minden terved megvalósítottad amit otthon akartál megtenni és most már a fülhallgatóval – és váltás ruhával – felszerelkezve indulsz neki a második, az erőnléti napnak.

Ez pedig egy kiképzőtiszt társaságában zajlik a következőképpen: mellső fekvőtámaszban karhajlítás-nyújtás, hajlított karú függés, fekvenyomás, 4x10 m-es ingafutás, helyből távolugrás, hanyattfekvésből felülés és 2000 m-es síkfutás. Ez csak egy apróság, mert az akadálypálya és a lövészet csak később, a pszichiátriai vizsgálat pedig mindezek után esedékes. Az alapvonalat meghúzó gyakorlatok elvégzése előtt még belefért a reggeli, de bizony az erős fizikai igénybevétel fel is emészti azt, de válasz a küldött SMS-re még később, mikor végeztél sem érkezik.

Csak a déli harangszó…

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #169 Dátum: 2017. Augusztus 29. 19:19:58 »
Enethiel

Riona válaszára csak megvonom a vállam - nem tudom hova tenni. Úgy tűnik, hogy megvan a véleménye, de hogy ez mennyire légből kapott, azt nem. Talán megérné egyszer utána olvasni.
Thyra véleményére kissé megrázom a fejem

/Görög/ Hát ez az - azért csak hiszem, mert nem terveztem, gondoltam át - válaszolom, ám a következtetésével nagyjából egyet tudok érteni, hogy miért is költözött el. De azért ott van a lehetőség, hogy Morana tényleg csak a szabadságomat adta vissza, és még segítségre szorulna. Azért remélem Thyrának van igaza. Valamit sejthet, hogy Petros mivel tudja leszerelni az ikreket - ám a titka csak addig nem kerül napvilágra, amíg nem találkozok a két kislánnyal. Ők biztos lelkesen elkotyognák, hogy Petros mivel rukkolt elő.
A gondolatot halovány mosollyal jutalmazom, majd csak hogy picit bosszantsam, némileg kétkedő arckifejezéssel fogadom Thyra kijelentését, már ami a büszke viseletet illeti.


Nikolaos üdvözlésére elmosolyodom
/Görög/ Ilyen szívélyes fogadtatást kár lett volna kihagyni - fogadom el a jobbját, de kissé meglepődve pislantok Thyra fele. No nem azért, mert beszélt rólam, hanem mert egyáltalán nem emlékszem, hogy rendszeresen ide jártam volna - Nikolaosról nem is beszélve. Ezek szerint kissé optimista becslés volt a teljes felépülés...
/Görög/ Lehetőségeimhez képest elég jó állapotban vagyok, de azért még van pár olyan versenyszám, amiben biztos, hogy alul maradnék - vélem. Mondjuk a memóriajátékok terén biztos...
/Görög/ Szóval azért még nem szedtem teljesen össze magam - mert akkor talán rá is emlékeznék - de igyekszem!

Búcsúzásnál Thyra úgy lángra gyújtja bennem a szenvedélyt - amelyről nem hittem volna, hogy ennyire magával tud ragadni - hogy csak a jelen lévő társaság tartott vissza attól, hogy ne lépjem át a magam húzott határvonalat. Azt, amelyet nem szándékozok átlépni, amíg el nem mondom neki is, amit Petrosnak. A taps pont jókor jött mintegy emlékeztetve, hogy nem vagyunk egyedül, és lehetőséget adva arra, hogy eszembe jussanak a határvonalak, melyek egyikén most is ott pihen a kezem.


A másnap délelőtt felemészti az energiámat és az időmet - de cserébe egyre közelebb kerülök a végéhez. Vagy a véghez, melyet itt pszichiátriai vizsgálatnak hívnak? Apró, de fontos különbség. Ahogy az is, hogy Morana nem válaszolt az üzenetre. Amikor dél körül szabadidőmben leellenőrzöm, hogy érkezett-e válasz, felmerül a kérdés, hogy nem akart, vagy nem tudott válaszolni? Hisz még a telefonszámát is nekem kellett megszerezni. Majd délután felhívom Zoét - mert szerintem ma is meglátogatta.
A gyakorlatok közti szünetet egy tartalmas, de nem teli hassal végződő ebéddel töltöm ki, ha lehetőségem van rá, valamint eltűnődök, hogy Cyrust kéne megkérnem, hogy alapvető oktatásban részesítsen. Bár utálom a bonctermet, lehet, hogy nála vagy tőle tanulhatnék pár dolgot az emberi testről. Például, hogy egyes sérülések/betegségek milyen tipikus elváltozásokat okoznak, amiket fel lehet ismerni...
Az ebéd végén csak telefonra kapok, és felhívom Zoét. Vagy felveszi, vagy hangpostára mondom

/Görög/ Szia, ne haragudj, hogy zavarlak, de voltál ma Thanánál? Úgy sejtem, hogy még telefonhasználati gondjai lehetnek, mert nem válaszolt a reggeli sms-re.
Ha megnyugtat, hogy reggel volt nála, és semmi gond nem volt, megköszönöm neki a tájékoztatást, s leteszem. Ha pedig ma reggel ő sem látogatta meg, akkor már megvan a délutáni programom.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #170 Dátum: 2017. Augusztus 30. 20:14:29 »
Görögország, Athén
1999. július 24. – 4. nap

Szombat – Dél körül



Thyra /Görög/ Előfordult máskor is – kis feddést érzel a szavakban

Ami Morana-t illeti, az eddigiek alapján lehetnek határozott elképzeléseid, akár még olyanok is, amik meg is állják a helyüket ebben az esetben. Ugyanakkor a teljes bizonyosság csak személyesen érhet és az sem kizárt, hogy nem nyíltan szemtől szemben. Azonban ezt most nem tudod eldönteni, nem úgy mint a barátnőd, aki végérvényes kijelentést tett. Lehet, hogy jobb emberismerő mint te, de talán valami más van háttérben…

Ami Petrost illeti, a gyerekcsőszködés taktikájáról tényleg a két kis rosszcsont angyaltól a legkönnyebb információt szerezni, azoktól a kis cserfes imádnivalóan kedves gyermekektől, akik úgy tűnt elhitték, hogy te nem Jayr vagy. Igaz, az élénk fantázia is erősen jellemző rájuk nézve, ahogy rád pedig az, hogy olykor képes vagy megfelelő ponton incselkedni Thyrával, aki a mostanit olyan csókkal bosszulta meg, hogy lehet majdnem benézted az üvegajtót is…

Nikolaos /Görög/ Mindig örömmel látlak Jayr! A közös edzések mindig kellően motiváltak, hogy többet és jobbat akarjak elérni! – mondja jókedvűen és tisztelettel – S most talán én segíthetek neked, hogy visszanyerd eredeti és még annál is jobb formád! – mondja férfias komolysággal, míg végül – Nevezd meg az időpontot és itt leszek! – kijelentés, nem kérdés

Ami a tüzes búcsút illeti, ilyet teljesen bizonyos, hogy sosem éreztél, talán pontosan ezért is volt olyan nehéz ellenállni annak, hogy továbblépj. Sőt, igazából majdnem elragadt talán az élet ily bujasága, de a taps, az volt a mentsvárad, a józanság ütemes dobolása, amely visszarántott… honnan is? Akárhogyan is legyen, ez most már csak emlék, hiszen egy új nap virradt és más kihívásoknak is eleget kell tenni.

A fizikai felmérésen úgy véled jól teljesítettél és a kitartásod révén nem is volt annyira fárasztó, mint Jayr által őrzött emlékeidben élt. Az viszont már sokkal aggasztóbb, hogy még dél körül sem érkezett válasz, így bár Cyrus-t is régen láttad, de most előbb Zoé-t keresed, hogy megérdeklődd a helyzet súlyosságát. Talán még a szalvéta ott a kezedben amikor a telefont, ha nem is első kicsengésre, de felveszik neked.

Zoé /Görög/ Szia! Igen, reggel beugrottam hozzá – mondja szelíden, majd a felvetésedre – Úgy tűnt, hogy a szomorúságot nem számítva, rendbe jött, de még akadhatnak pillanatok, amikor a vele történtek felzaklatják. A százados is azt javasolta, hogy még néhány napig maradjon otthon – árulja a legújabb híreket, majd – Holnap majd segítek neki az SMS-el, bár nem tűnt annak a pötyögős típusnak – teszi hozzá, úgy véled a hang alapján, hogy mosolyogva

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #171 Dátum: 2017. Augusztus 31. 18:32:32 »
Enethiel

Nikolaos a támogatásáról biztosít, csak az a gond, hogy még azt sem tudom, mikor fogok legközelebb erre járni.
/Görög/ Köszönöm - válaszolom - mihelyt csillapodik körülöttem a vihar, élni fogok vele - ígérem neki. Fizikailag lehet, hogy volna még hova fejlődnöm, de azért már így sem panaszkodhatok. Inkább a többi készségem az, ami komoly támogatásra szorul, de ez nem ok az ellustulásra.

Zoé hangját meghallva egyből jobb kedvem támad - hiszen a segítőkész, no meg igencsak szemrevaló teremtést igencsak kedvelem. Ráadásul pont azt a választ adja, amire vágytam. Így megnyugodva fújom ki a bent tartott levegőt. Hiába, rá lehet számítani.

/Görög/ Nem látod, de megemeltem a kalapomat előtted - dicsérem meg, hogy meglátogatta Thanát - örülök, hogy minden rendben van - köszönöm, hogy elmondtad! De nem szeretnélek feltartani, biztos sok dolgod van. További szép napot! - búcsúzok tőle,  ha nem akar mást is mondani. A délután már jóval könnyebben telik mivel tudom, hogy Morana a lehetőségekhez képest jól van. Ráadásul a teszt is kevésbé fáraszt le, mint vártam - de azért levezetésként nem vágynék további fárasztó gyakorlatokra, mert azért a folyamatos terhelés csak érezteti nálam is a hatását.

Miután a kiképzőtiszt elengedett, egy gyors zuhany és ruhacsere után felfrissülve indulok meg a kórház fele. Út közben még az előttem tornyosuló nehéz beszélgetéseken töprengek. Thyrán, illetve a pszichológuson - szeretnék mindkét kínos beszélgetésen túllelni végre, de az időpontot egyik esetben sem én választom. A kórházban köszönök a portán, és határozottan a patológia fele tartok - hogy megnézzem, Cyrus bent van-e? Annak ellenére, hogy nem szeretem azt a részleget, mert annyira végleges állomás az emberek életében, Cyrust kedvelem. Remélem, hogy talán az ő segítségével a jövőben pár emberrel kevesebb köt majd ki azon a helyen...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #172 Dátum: 2017. Szeptember 02. 12:47:21 »
Görögország, Athén
1999. július 24. – 4. nap

Szombat – Délután



Úgy tűnik, hogy az itteni embereknek valóban fontos a másik, hogy ez egy apró közösség, ahol mindenki segíti a másikat és odafigyelnek rá, így rád is! S az is biztos, hogy mindenki tiszteli és kedveli Thyra-t, aki mint egy fiatal királynő, úgy uralkodik itt keményen, de igazságosan! Mindenki tudja a dolgát, mindenki teszi amit kell és senki sem panaszkodik. A hangulat kiváló, a látvány magával ragadó, mint egy apró kis földi paradicsom. S valóban, egy vagy az „Őrangyalok” közül és mint ilyen nem engedheted meg, hogy kevesebb legyél mint ami lehetnél. Ami voltál, nos, annál biztos, hogy kevesebb vagy.

S talán több is.

Később, mikor már Zoéval telefonon beszélsz, megint elönt az érzés és meggyőződés, hogy ez a nő nem csak vonzó halandó létére, de pontosan olyan, aki segítséget érdemel! Az a fajta ember, akiért fellázadtatok és mint ilyen nem teheted meg, hogy ne magára hagyd az Átkok Óceánjában. Az sem kizárt, hogy bár Thyra-t örökölted, mégis ez a nő az, aki közelebb áll a Esszenciádhoz, a Lényedhez, s mint ilyen: Hozzád.

Ki tudja?

Zoé /Görög/ Ma a városban, a kerületben járőrözöm. Kyriake kért meg, hogy cseréljünk, mert nem érezte jól magát, így most ő ül az íróasztal mellett – kuncog, hogy nem bánja a dolgot, úgy tűnik, ő sem szereti a papírmunkát – Igazán semmi gond, neked is szép napot! – búcsúzik
 
Délután van már, mire mindennel végeztél – beleértve a tisztálkodás és az esetleges étkezést is – de a hőmérséklet nem nagyon akar csökkeni. Mindenesetre a kórházban már valamivel jobb az idő – erről a légkondicionálók gondoskodtak. Míg ideértél megrágtad Thyra és az ismeretlen doktorral való beszélgetés lépéseit, de ami azt illeti, nem nagyon tudod, hogy mi lesz vége, csak azt birtoklod amit minden ember ezekben a nehéz időkben

A reményt.

Ki tudja, hogy mi lesz, de szeretnél minél előbb túl lenni rajta. Ahogyan a portáson a kórházban, de Cyrushoz nem lehet csak úgy besétálni, hiszen nem hivatalos módon vagy itt. Így bizony meg kell várnod amíg kiértesítik és kapsz vendégkártyát, meg átesel némi bürokratikus herce-hurcán. Csak ezután tudsz leballagni hozzá hogy végre legalább háromból egy találkozás sikeres legyen. Igen, a barátod bent van és fogadóképes, bár ez nála körülbelül semmit sem jelent. Ugyanúgy fogad téged boncolás közben, mint ahogy otthonában egy hideg sörre.

Örömmel és szívesen.

Most sincs ez másképp. Kezet rázna veled, de eléggé tele van a keze mindenféle belsőséggel, amit egy halott férfi testéből emelt ki épp, hogy lemérje őket. A másik asztalon is van valaki, de az le van takarva, csak egy cetli van a lábán ami azonosításra szolgál. A szagok, a fények és az üvöltő zene mellett nincs nagyon helye szavaknak, így csak intenek és biccentenek az egyik szék felé, míg a mérlegelés zajlik, hogy aztán vigyorogva figyeljenek rád…

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #173 Dátum: 2017. Szeptember 03. 16:51:21 »
Enethiel

Bár ismét úgy érzem, hogy Zoénak segítenem kéne, tudom, hogy nem volna jó ötlet erőltetnem a dolgot, mert azzal csak elriasztanám. Jelen esetben az idő talán nekem dolgozik, és ki kell várnom amíg hozzám nem fordul. Hisz a minap már megmondta, hogy nem kér a segítségemből - és  a döntését tiszteletben kell tartanom, még ha nem is értek vele egyet. Az tény, hogy más mint Thyra, de pont ennek köszönhető, hogy kapcsolatunk is más alapokon nyugszik - de hazudnék, ha azt mondnám, hogy kevéssé fontos.
Megtudom tőle, hogy jelenleg is a kerületben szerez gyakorlati tapasztalatot. Most persze megint óvhatnám, de ezt a legutóbb már megtettem - így csak annyi maradt, hogy bátorítsam

/Görög/ Egy kis terepgyakorlat még jól is jöhet - értek vele egyet, majd elbúcsúzom.
Út közben tervezgethetek, de valójában nem tehetek sokat - csak annyi maradt, hogy bízzak az elkövetkezendő sikerben. A kórház klímája és a beléptetési procedúra lehűti kissé a lázas gondolatokat, és visszarángatnak a jelen problémákhoz - mint például hogy bejuthassak Cyrushoz. Szerencsére kiderül, hogy ő bent van, és szorgosan teszi a dolgát - hiba, a halál csak azért mert hétvége van, nem tart szünetet.
Belépve megcsap a fertőtlenítő és a felnyitott test szaga, mely kelletlen grimaszt vált ki belőlem. Cyrusnak intek, aztán az invitálásának megfelelően beljebb lépek. Ám nem a szék fele veszem az irányt, hanem a lejátszóhoz sétálok, és lejjebb veszem a hangerőt, hogy normális módon is tudjunk mellette kommunikálni. Míg ő méreget, én futólag megszemlélem a lábujjról fityegő cetlit, hogy lássam mennyi idő adatot meg neki.

Végül aztán Cyrus végez, és a morbid körülmények ellenére vigyorog - ami nekem nem igazán megy. Valahogy a két halott túlságosan is emlékeztet arra a férfira, akinek betörtem a fejét - no meg Jayrra.
/Görög/ Szia! Látom örülsz - kezdek bele. Kezet nem nyújtok, mivel vannak dolgok, ami után nem tűnik higiénikusnak az ötlet.
/Görög/ Hogy vagy? - érdeklődöm, majd ha túlestem a kötelező körökön, rátérek a lényegre
/Görög/ Azt szeretném megkérdezni, hogy tanítanál-e engem? No nem a mérleg kezelésre - intek a berendezés fele - hanem diagnosztikára. Hogy milyen sérülésnek vagy betegségnek milyen látható tünetei vannak - intek az egyik elhunyt fele - Tudod néha lehet, hogy jól jönne a dolog az utcán - mivel lehet, hogy kissé kevesebben, vagy később érkeznének hozzád, ha időben felismernék valamit - adom elő neki az ötletemet
/Görög/ Mivel szesszel nem kenyerezhetlek le, meg az ipari szesszel amúgy sem vehetem fel a versenyt, főként kávéval, vagy üdítővel tudlak megvesztegetni - ajánlom fel neki.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #174 Dátum: 2017. Szeptember 07. 19:55:30 »
Görögország, Athén
1999. július 24. – 4. nap

Szombat – Délután



Nem tudod vagy legalábbis nehéz eldönteni – saját híján, de örökölt emlékekkel együtt is – hogy mikor kell hagyni valakit elesni, hogy megüsse a térdét és tudja fáj vagy mikor kell elkapni a kezét, hogy le ne zuhanjon. A Szabad Akarat nem egyenlő a bölcsességgel és kellő tudással, hogy mindig a megfelelő döntést hozzák meg. Valószínűleg pont ettől elég színes az életük és értékelhetik talán a jó és rossz közti különbséget és azt ami abból származik. Efféle örökséged lehet Jayrtól és teheted hozzá Enethielként a kapott és szerzett tudást illetve bölcsességet.

A kórház egy érdekes hely. Egy egész intézmény, ami a betegségek és sebesülések ellen harcol, tele emberekkel akik bár helyenként mintha fásultnak tűnnének, kitartóan próbálják ellátni a beteg embereket. Azokat, akik egykor – a Bukás előtt – sosem voltak azok, nem ismerték a Háború borzalmai előtt a sebek és sérülések vagy annál borzalmasabb dolgok fogalmát sem. S most itt állsz, látod ahogy köhögnek, orrukat fújják, ágyon fekszenek katéterrel vagy mással a testükben, mankóval járnak vagy tolószékben ülnek, esetleg nem látnak vagy más érzékük sérült…

Aggódó szülők között, síró rokonok és barátok, talán szerelmesek és gyermekek…

Ebben a világból lépsz egy be egy teljesen másikba. Szinte már morbid, de hangosnak biztos zajos. A kinti fertőtlenítő és más betegségre és üszkösödésre valamint egyébre utaló szagokat egy egészen másik paletta váltja fel. Kételkedni lehet abban, hogy ez bármiben is jobb lenne az előzőnél. Egyre nehezebb súllyal nehezedhet rád mindaz amit Morana érezhet talán, amit minden nap lát és amiért annyira szomorú, ha a jövőbe tekint. Minden elmúlik egyszer és bármit is ölelne magához, el kell, hogy veszítse, mielőtt igazán az övé lehetne csak azért, mert egyszer azt hitte, hogy helyesen cselekszik.


Cyrus /Görög/ Ki engedte meg, hé! – vigyorog, de ha már így belemásztál a munkájába, akár félre is dobhatja, hiszen itt senki nem rohan el sehova – Zsíros fogás, hogyne örülnék! Azt, amit nézegetsz épp úgy verték fejjel a betonba, hogy azonnal meghalt. – osztja meg veled és a címkén lévő név bár semmit nem mondd… de az igen, hogy alig múlt harminc éves – Igaz, hogy mindenképp végzett volna vele valami más, de lehet addig még hónapjai lettek volna – ki tudja mód megrántja a vállát és elindul kezet mosni – Meg, meg nem unatkozom! S te? Rendbe jöttél már? Láttam az orvosi leleteidet – osztja meg – soha jobban, de itt is? – kopogtatja meg a halántékát, majd vigyorogva elővenne egy cigit, de aztán a kérdésednél rád néz és inkább félreteszi – Hm… érdekes kérés. Aztán a gépeléshez mennyire értesz? – kérdezi komoly arccal, de nem vagy biztos, hogy tényleg az is – Ezek nagy részét írott formában is megtalálod, onnan tudsz erős alapokat lefektetni, aztán adott esetben átbeszélhetünk pár dolgot, de mivel az elsősegélyen semmit nem tanítanak erről, így durva lenne órákig magyarázni az elsős anyagot – nem zárkóznak el, de nincs ennyi idejük erre, mint amennyit elméletben igényelne – Az… bizony kevés lesz! De meghívhatsz ebédelni! – közlik, majd – Meg esetleg bemutathatsz az eladólánynak abban a Pékségben ahol állandóan lebzselsz! – vigyorognak, kezet nyújtanának

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #175 Dátum: 2017. Szeptember 08. 19:13:24 »
Enethiel

Feltehetőleg nagyon ritkán avatkoztam be, mielőtt megtörtént volna a baj. Hisz az én feladatom az, hogy utána segítsek felállni, helyrehozni a dolgokat, hogy ez által tanulhasson döntése következményeiből. Hogy kapjon egy újabb esélyt.

A kórház furcsa egy hely. Akinek nincs komoly baja, az joggal reménykedhet a gyógyulásban - míg azok, akiket túlságosan nagy csapás ért - azok számára könnyen az utolsó állomás lehet.
Végigtekintve a a betegeken, elönt a vágy, hogy végigsétálva az épületen mindenkit meggyógyítsak. De szembe kell néznem a ténnyel, hogy jelenlegi formámban bizony képtelen vagyok erre. Sőt, ki tudja - lehet, hogy még egy beteg meggyógyítása is nehezemre esne, nem hogy ennyi. S ez felveti a következő kínzó kérdést - mi alapján kéne választanom? A kedves ötéves fiúcskán segítsek, vagy az apán, aki a családját tartja fent? Ráadásul akiken nem segítek, azok egy része biztos, hogy Morana feladatainak számát növelik. Ez így megfogalmazva semmitmondóvá kendőzi az igazságot, amely iszonytatóan végleges...


Ahogy az is, ahogy mozdulatlanul fekszenek az asztalon. Cyrus elárulja, hogy akinek a cetlijét nézem, bizony csúnya véget ért. Ismerősen csúnyát. A felbukkanó emlék kellemetlenül ér, és elkomorodom.
/Görög/ Lehet, hogy én voltam... - vetem fel. Azt, hogy elkéstem, és nem tudtam megmenteni azt, ki Thana volt - továbbra is kudarcnak érzem. Sóhajtva a másik végéhez sétálok, és felhajtom a lepedőt, hogy szembe nézzek az igazsággal. Ha sejtésem nem csal, most újra láthatom azt az arcot, melytől majdnem mindent elvettem. Nála csak Jayr járt rosszabbul - neki a lelke is megsínylette, hogy találkozott velem...
Cyrus kérdése zökkent ki, amikor azt tudakolja, hogy mentálisan is rendben vagyok-e? Kényszerű mosollyal az arcomon válaszolok
/Görög/ Fizikailag ugyan mi bajom lehetne? - kérdezem - Az a baj, hogy vannak dolgok, amit nehéz elfelejteni - intek a halott fele - S vannak dolgok, amikre meg egyáltalán nem emlékszem. De határozottan javuló a tendencia - árulom el. Viszont amikor a gépelésre terelődik a szó megvonom a vállam
/Görög/ A gombokat megtalálom, ha keresem. De nem én vagyok a gépírók Flatly-e... Szóval azt mondod, hogy olvassak. Azért a javasolt művek címét elárulhatnád - vetem fel, mert találomra nem szívesen kerengenék egy könyvtárban. Viszont az ebéd felvetése nem tűnik kivitelezhetetlennek, ahogy a bemutatás sem.
/Görög/ A mai ebédről lecsúsztál - vélem, mert már erősen délután van - Mutassalak be Amyntának? - kérdezem Cyrust, majd kezet fogok vele.
/Görög/ Azt garantálhatom, hogy bemutatlak, de azt nem, hogy sikerrel is jársz - mosolyodom el - mellesleg Thana Cissével is meg fogsz hamarosan ismerkedni - említem meg neki.
/Görög/ Gyere, gyújtsál rá, közben felsorolhatod, hogy miből kéne olvasnom vagy tanulnom. Aztán hagylak, hogy belemerülj a munkába - javaslom neki. Miközben a cigit szívja, felvetem neki, hogy valamelyik nap reggel fele igazán ráérhetne egy fél órára, hogy be tudjam mutatni a pékségben. Miután elszívta a cigit, kezet fogok vele, és elköszönök. Neki amúgy is van dolga, nem szeretném feltartani - és nekem is volna mivel foglalkoznom. Elsőnek a kórházból kilépve elsétálok a sarokig, aztán újra megpróbálom fellelni a rémült arcú fiút. Behunyom a szemem, és magam elé idézem az arcát, megjelenését. Megpróbálom fellelni azt a bűntudatot és ijedtséget, melyet a sikátorban láttam rajta legutóbb... Csak remélni tudom, hogy most nem újabb komplikációba botlok...


hátha meggyógyítom a fiút (célszám 6) - 1 faith is megy bele
Állóképesség(4) + Orvostudomány(1)
Próbadobás 5d10: ( 2,9,4,1,5 ): Célszám: 6. Eredmény: 0 Siker
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #176 Dátum: 2017. Szeptember 12. 19:35:30 »
Görögország, Athén
1999. július 24. – 4. nap

Szombat – Délután, kora este



A kényszer erős lehet, hiszen a feladatod része a gyógyítás. Tudod, hogy meg tudnád tenni, de az már kevésbé bizonyos, hogy úgy, ahogyan régen. Talán ez rettent el, esetleg más, bárhogy is legyen, úgy távozol, hogy a szenvedésen nem enyhítettél, hogy nem segítettél se kisfiún, se anyán de talán még magadon sem. Ahogy Petros fogalmazott egyszer – bár biztos vagy benne, hogy olvasta valahol – a gonosz győzelméhez elég annyi, hogy a jók nem tesznek semmit. Vagy ilyesmi.

De okod van és nem cselekszel, tudván, hogy Morana és Háztársai majd gondoskodnak azokról, akiken nem segítettél. Ez így végiggondolva lehet, hogy azért nem hagy nyugodni, de egy jó indokkal mindig el lehet hallgatatni a lelkiismeretet. Kérdés, hogy a Bukottaknak akiknek nincs lelke, mit is jelent ez. Talán ezért könnyebb elsétálni a bejárattól ahol épp egy síró anya száll ki a mentőautóból, hogy elkísérje utolsó útjára a kisfiút, aki mozdulatlanul – közel élettelenül fekszik a hordágyon.

Látod, hogy útközben alig tudták stabilizálni, hogy minden másodperc kritikus. S ami talán még borzasztóbb, hogy nem látsz Halaku-t, se Nergalt, se Namtart, de még a rejtélyes harmadik kórust sem. Senkit, csak a megfáradt, de még harcoló és közel vesztes seregként vonuló mentősöket és orvost és a könnyeitől nem látó anyát, aki oly görcsösen szorongatja a gyermeki kezet, mintha attól a fiú teljesen felgyógyulhatna. Ott mennek el melletted, szinte megérinthetnéd – ha akarnád…

Segíteni akarsz. Akarod! Megteszed. Mielőtt félrelépnél a siető férfiak és asszony elől, még futólag megérintetted a fiúcska kezét, akin úgy villan át a természetfeletti, mintha mindig is benne lett volna. Egy pillanatra, mintha rád pillantana, mintha tágra nyílt szemekkel nézne és mint a halál-közeli élmény adna neki egyfajta tisztánlátást… de végül eszméletét veszti. Illetve… alszik. A fájdalom elengedte a markából, a légzése lassan egyre egyenletesebb és a veszett csipogás a gépekről is szelídülni hallatszik…

S aztán eltűnnek a záródó ajtó mögött…

Majd – már Cyrus „irodájában” – szembesülsz egy másik tetted következményével. A férfi, ahogy felfeded az arcát – azonnal felismered – hűen tükrözi, hogy miért tartja a mondás azt, hogy minden jó tett elnyeri a méltó büntetését. Vallomásodat egy meglepett tekintet kommentálja csupán, de aztán közelebb lépnek és – kézmosás után már – vállon veregetnek, hogy így fejezzék ki együttérzésüket. Tudod, hogy ott nem egy ember halt meg, hogy talán a férfi lelke eltávozott valahova és azt, hogy gyakorlatilag a három halottból kettő elsétált onnan…

Cyrus /Görög/ Pedig a papírmunkát átvállalhatnád, akkor több időm maradna – jegyzi meg kissé csalódottan, majd vigyorogva folytatja – Tanulható! – közlik, hogy azért a reményt nem adták fel, de aztán a viccet félretéve – Igen, ezt kértem – bólint rá a bemutatásra, majd – már a kézfogás után – elkezd kotorászni. Egy ideig elvan vele – Mit tudsz, amit én nem? – érdeklődik, hogy nem garantálhatsz sikert – Azzal az Ében Istennővel? Már találkoztunk az éjjel! Itt van… valahol. – majd felkiált egy „ahaa”-t és előhúz valami gyűrött papírt – Itt is van! – ad át egy – mint kiderül – könyvlistát – Szóval megnézte magának az áldozatodat és aztán közölte, hogy ezt tegyem le, mert idő előtt bevégezhetem – néz a cigiszálra

Végül kikísérnek és a cigit bár a szájába veszi, láthatóan valahogy nem akaródzik rágyújtani. Akarják is, meg nem is a dolgot, de végül a Pékség témakör elterel, hogy már pedig bizony mondj el mindent, amivel az esélyei akár egy picit is növekedhetnek! A találkozó idejét, majd megbeszélitek telefonon vagy SMS-ben, hogy aztán mindenki mehessen a maga dolgára. Odakint érzed, hogy a kutatásod nem hoz eredményt. Mindent megtettél, sőt, most nem érezted azt a sötét kétségbeesést sem, de mindezek ellenére

Tudod, hogy mindent úgy tettél ahogy régen, de most valami tehetetlenségi erő hat rád, olyasmi, amitől a Képességed nem fedi fel előtted a kisfiú hollétét.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #177 Dátum: 2017. Szeptember 14. 20:15:45 »
Enethiel

Miközben a portán felvettek, iktattak, bejelentettek, várakoztattak - volt alkalmam szétnézni, és megrendülni. Annyi mindenkin kéne segítenem, hogy hirtelen nem is tudnám őket megszámolni. Nem tudom, hogy képes lennék-e gyógyítani, de abban biztos vagyok, hogy a számuk a többszöröse a lehetőségeimnek. S ott van még a kudarctól való félelem - mert pár napja megtanultam, hogy az Abyssba vezető út is jó szándékkal van kikövezve. Miközben kifogást keresek, feldereng Petros mondása - és ez sem könnyíti meg a helyzetem - főképp, mert érzem, hogy igaza van.
Ahogy nekem is abban, hogy Morana következik ott, ahol az én feladatom véget ér. Ezzel csak az a baj, hogy én legalább annyira nem szeretem, ha Moranának dolga van - mint ő. Pláne ha miattam kell másokról gondoskodnia, mert az azt jelenti, hogy kudarcot vallottam.
A kudarc egy olyan fogalom, melyet még tanulnom kell - noha félni már megtanultam tőle. De legyőzni?... Félek, hogy kiderül - nem tudok senkit sem meggyógyítani, vagy másképp működik mint régen! Mert minden másképp működik - már amikor működik. Akkor szembe kéne néznem azzal, hogy az egyik legfontosabb képességem - mondhatni részem elveszett. Akkor hogyan tovább? Mit tehetnék, minek volnék akkor itt?


Aztán megérkezik a fiúcska. S ha körbe nézek - nem csak én, ő is egyedül van - sehol egy Elohim, aki segíthetne neki, aki tenné a dolgát. Ő lenne az, akinek itt az előcsarnokban a leginkább szüksége lenne a segítségemre, és én még mindig kifogásokat keresek? Hogy tudnék szembe nézni magammal, ha meg sem próbálnék segíteni? A hezitálás a tett halála - és jelen esetben a gyermeké is, ha nem teszek valamit! A döntés megszületett - neki kell segítenem. Meg kell próbálnom! Most, hogy ezt sikerült eldöntenem, már sokkal világosabb, hogy mit kell tennem. Már nem érdekel a tömeg. Nem érdekel, ha más Elohimok megérzik, hogy itt vagyok. Nem érdekel, hogy milyen ára van, hogy segítsek! Csak a szándék maradt, és a cél, hogy megmentsem a gyermeket! Ahogy elhaladnak mellettem, megérintem a kezét, és teljes lényemmel a gyógyulását akarom. Elképzelem, ahogy begyógyulnak a sebei, és az orvosok a váróban feszülten várakozó anyjával tudatják, hogy maradéktalanul fel fog épülni.
Szomorúan és kissé szorongva figyelem, ahogy távolodik - látszólag nem sok minden változott - csak én lettem kissé üresebb... Régen ennyi elszántsággal a részemről már egészségesen ugrott is volna fel az ágyról. Most meg? Aztán feltűnik, hogy vagy elájult, vagy elaludt - és mintha a csipogás is lassulna. Nem tudom, hogy ez jó jel-e? Lehet, hogy most is kudarcot vallottam, és az élet s halál mezsgyéjén én löktem át - a rossz irányba? Mi van ha miattam lassul, majd szűnik meg a gépek csipogása, hogy a helyüket átvegye a folyamatos sípolás?
Fáradtan megrázom a fejem. Innen már nem az én kezemben van a sorsa. Megtettem, megpróbáltam ami tőlem telt. Nem hiszem, hogy jelenleg ennél többet tehetnék érte. Bár nem hagy nyugodni a dolog, azért elindulok Cyrushoz.


Ahol a férfi arcára nézve elkomorodom. A saját mércémmel mérve egy korábbi kudarcom szemrehányó tekintetét érzem magamon. Elvettem tőle azt, amit a legfontosabbnak tartok - az esélyt. S mindezt ráadásul teljességgel értelmetlenül, hiszen Thana addigra már meghalt, nem volt kit megmenteni. Neki is volt anyja, aki talán ugyanannyira aggódott érte, mint az iménti fiúcskáé, s ki tudja? Lehet, hogy neki is volt családja, ő volt a kenyérkereső, s éppenséggel valamilyen szomorú történet szólna arról, hogy jutott idáig... Visszaejtem a lepedőt, amikor Cyrus vállon vereget.

/Görög/ Az imént hoztak be egy majdnem halott kisfiút a mentősök - az anyja kísérte. Nem tudom a nevét, de nagyon  remélem nem itt fog kikötni. Nincs igazság... - sóhajtok. Bezzeg a teljes erőbedobás verekedés esetén halálhoz vezet, de ha gyógyítani akarok - azt szinte észre sem venni...
Arra, hogy tanulható a gépírás, csak hümmentek

/Görög/ Ja, s az ínhüvely-gyulladást házon belül kezelik! Szuper...
A kérdésére, hogy én mit tudok, megvonom a vállam.
/Görög/ Ma az az érzésem, hogy nem sokat - válaszolom, és ez igaz majd minden téren. Az meglep, hogy Morana már járt itt
/Görög/ A színház zárva volt? - kérdezem, de aztán rájövök, hogy ez valahol logikus. Aludni nem tud, és a munkahelyéhez és a személyiségéhez is köthető valahol ez a hely... A papírlapra érdeklődő pillantást vetek, hogy mit is keresett ennyire. Átfutva egyértelmű, hogy mi van rajta.
/Görög/ Nyugtass meg, hogy nem rendszeres időközönként kérem el ezt a listát! - csodálkozok rá. Ki az, aki Cyruson kívül eleve ilyen listát tart magánál?
/Görög/ Thanának én hinnék a helyedben. Már amikor az elhalálozási esélyekről van szó... erősítem meg a dolgot, miközben zsebre teszem a papírt. Cyrus kérésének eleget téve további fontos adalékot osztok meg vele Amytáról.
/Görög/ Pont jókor érdeklődsz utána, mert jelenleg ő is keresgél - árulom el neki. S hogy ne mondjam hogy nem segítek neki, azért az Amytáról megtudott apróságokról is mesélek neki - amit az idők folyamán megtudtam róla.

Odakint újabb bizonyítékot szolgáltat a próbálkozásom, hogy mennyire legyengültek a képességeim - azt sem tudom, hogy a fiú merre lehet. Lehet, hogy már csak Elohimokat tudok fellelni? Vagy más magyarázata van? Kissé csalódott vagyok. Inkább csak sétálok hazafele, mert ki akarom szellőztetni a fejem. Egy-két háztömbnyi séta után próbálom csak meglátni a sikert. Hisz a mai napom végső soron talán jól sikerült. Teljesítettem a fizikai állapot-felmérőt, kaptam egy jókora könyvlistát, hogy mit kellene megtanulnom. Továbbá talán segítettem a gyermeken, vagy legalább megpróbáltam. Valamint úgy ismertem meg a korlátaimat, hogy senkinek nem esett baja... Azt hiszem, le kell mondanom a látványos, nagy csodákról - és meg kell becsülnöm a hétköznapi, észrevétlen sikereket is. Most valahol örülök, hogy Zoé nem kért a segítségemből - a régi tapasztalataim alapján ígértem volna fűt-fát. Utána pedig egy ilyen alig észlelhető - bár fontos - eredménnyel szinte biztos, hogy csalódást okoztam volna. Mire hazaérek, az elhatározás alakot ölt - alkalmazkodnom kell a megváltozott helyzethez! Akkor is átrágom magam a könyveken, ha eleinte úgy érzem nincs túl sok értelme. Hiszen ártani nem árthat. Ahogy a gyakorlás sem - mert bár valahol büszke vagyok magamra, de egyben elégedetlen is az elért eredménnyel.
Otthon a növényemmel kezdek - és miután kielégítettem az igényeit, utána kezdek csak neki az egyszerű vacsorám elkészítéséhez. A vacsora után behúzom a függönyöket, bezárom az ajtót, és elemi gyakorlásba kezdek. Próbálom megidézni az Igaz Valómat - az aurám nélkül. Aztán csak a szárnyaimat. Az órámon mérem az időt, hisz lehet, hogy később ez is számít majd. Újra és újra nekifutok a feladatnak, hogy minél könnyebben, természetesebben tudjam előhívni vagy elrejteni az alakomat szükség szerint. A mai nap után a szárnyaimmal kapcsolatban is némi kétely ébred bennem - mi van, ha repülni sem tudok? Ha ez egy épület tetejéről leugorva derül ki... Újabb dolog amit nyugodt körülmények között - és nagyobb helyen kell majd kipróbálnom.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #178 Dátum: 2017. Szeptember 17. 12:05:03 »
Görögország, Athén
1999. július 24. – 4. nap

Szombat – Este, kora éjjel



A késztetés… az nincs. Esszencia van, mely fellázadt és teheti most is, ha úgy véli így a helyes. Nem kell tennie semmit, csak amit akar és amikor illetve ahogyan akarja. Itt van számtalan ember, akiért egykor fellázadt és most nem tesz semmit. Így lenne a helyes vagy csak tudva, hogy az emberiség nem teljesen azzá vált amit a Lázadás szeretett volna válogatni kezdenél és csak megbújnál a mögött, hogy rangsorolnod kell? Az biztos, hogy ha Camael itt lenne veled, ő egész biztosan valami ilyesmit mondana!

Így tehát a döntés megszületett, senkihez sem fordulnál, nem segítenél rajtuk, ami igencsak ellenérzéseket vált ki, de talán az Esszenciád mélyén egy apró sötét folt most elégedetten bólintott. Tudod, hogy a Hetedik Ház mit tesz és mégis, a nő, illetve a Nergal-ra bíznád, hogy tegyen a Lélekért valamit, mikor ő is épp csak kiszabadult, ki tudja emlékszek e egyáltalán, hogy hova kell kísérnie az eltávozott lelkeket, de az is kérdés, hogy egyáltalán miért kéne?

A kudarc gondolata lassan kezdhet gyűrűzni és a benned élő sötétség egyre nagyobb teret nyer, s egyre hangosabban hallod a susogást mely eddig halk volt, hogy „Szabadíts ki!”. Érzed, hogy ez a késztetés egyre erősebb és bár most még el tudod némítani, el fog érkezni a nap, amikor már képtelen leszel másképp cselekedni. Valaki, a felettesed vagy csak aki ismert és tudta az Igaz Nevedet, rád parancsolt, hogy szabadítsd ki a fogságból!

Kifogások között érkezett a fiúcska és a félelmeid és kétségeid azonnal eltűntek. Tudod, hogy ez kevés, de a semminél több, hogy Petros szavai vezettek talán és azt, hogy nincs választásod. Nem volt nehéz megérinteni és ezt a törékeny apró testet elindítani a teljes gyógyulás felé. Lassan fogod fel, lehet már percekkel később csak, hogy amit tettél az helyes volt és ami még ennél is fontosabb, megmentettél egy életet! Ha voltak is belső sérülései, most már elenyésztek a hatalmadnak hála, a többi pedig begyógyul magától.

Talán hagynak heget, de az csak egy érdekes történet emlékeztetője lesz…

Mivel megtetted amit, így talán már kevésbé félsz attól, hogy mi dolgod itt. Elég csak körülnézned és tudod, hogy ennél sokkal több! Ez csak egy ízelítő abból, hogy az egykor alig pár százezer emberből, most már milliárdok lettek. Ellenben tényleg ott lebeg a kérdés kimondatlanul, hogy egy gyilkos, erőszaktevő vagy más bűnt hordozó ugyanúgy megérdemli a segítséget – minden ember egyenlő – vagy vannak akik méltatlanná váltak a Lázadás eszméihez, s mint ilyen átléptek egy határt amiből nincs visszaút?

A változás… tudod, itt és most felrémlik, hogy Tannilarn – egy csodálatos városé, ami elpusztult – Dühétől jobban féltek a Bukottak, mint az Elohimoktól. Azt is fel tudod idézni, hogy ez a valaki előtte szelíd volt, kedves és szinte már gyermeki, ám a Háború mély sebet ejtett rajta és… az emlék elillan, de még ott vibrál annyi időre, hogy tudd, ez a Bukott ismerte Camael-t, aki egyre többször bukkan fel emlékeidben, de még mindig oly keveset árulva el.

Te nem árultad el magad, így a fiúcska már távol jár és senki nem vette észre mit tettél. Ez elégedettséggel tölt el, melegséggel, hogy megtetted amit kellett vállalva az esetleges felfedezést és azt a tényt, hogy szembeszálltál a félelmeiddel és leküzdötted őket. Érzed, hogy a korábban Sötétség marta fájdalom enyhül, mintha megbocsátást nyernél a bűnért, amit elkövettél még akkor is, ha az emléke most már örökre veled marad…

A férfi akit megöltél. Az emlék most testet öltött, ahogyan mint kiderült nem csak neked, hiszen Morana is itt járt és… talán ő másképp néz rá, hiszen ez a gyilkos férfi kioltott egy életet és te mint a biblikus igazság viszonoztad a gesztust. Ugyanakkor, lehet elgondolkodsz azon, hogy mindez mit okoz Morana-nak, aki lehet még látta az Eltávozó Lelket és ki tudja, talán semmit sem tehetett. Az ő Házának átka talán a legsúlyosabb mind közül és ha azt sem tudod, hogy mit tegyél…

A lepel visszahullik a halotti arcra, ő már nem mondd el több történetet. Talán a kis biléta elárulhat valamit, ami tovább vezethet a Lovagias ösvényeden, de ez már csak rajtad áll…

Cyrus /Görög/ A Modern orvostudomány eléggé gyermekcipőben jár. Természetesen számtalan ketyerénk és kütyünk van, de attól, hogy még látsz valamit, nem biztos, hogy felismered. – vallja, majd együttértő tekintettel – Ha így lenne, azonnal szólni fogok – de látod rajta, sőt, tudod, hogy nem ez lenne az első eset, ahol egy gyermek az, akit… gyors témaváltás – Nincs olyan sok papírmunka, nem kapnál ilyesmit, nos, legalábbis egy pár hónapig biztos nem! – vigyorog, majd kérdő tekintet – Azért valamit biztos – vetik fel, de nem erőltetik, majd a váratlan kérdés – Színház? – nem értik, de aztán át is lépnek rajta, hogy igenlően bólogassanak – Időről-időre orvos akartál lenni, de valahogy mindig visszahúzott a szíved a Szolgálatba. Mit gondolsz miért ilyen gyűrött? – de nem firtatják tovább, inkább Thana – Nagyon csendes nő, halkan beszélt mi tagadás eléggé oda kellett figyelnem! – pislog, hogy nincs ilyesmihez hozzászokva – De az biztos, hogy Afrika szép hely! – vigyorog megint, hogy végül majd leszakadjon az arca – Tényleg? – örül annak, hogy a Péklány nem foglalt

Végül egy búcsúval és egy jövőbeli találkozás ígéretével később újabb próbát tettél ami bár nem volt teljes kudarc, nem is vezetett eredményre. Azt tudod, hogy régen a Teremtésben bárkit és bárhol megtaláltál, míg a Szabadulásod óta kettőből… semmi. Már ami a halandókat illeti, hiszen Thana-t megtaláltad azonnal. Ugyanakkor a kétség, hogy csak Elohimokat tudnál, nos, jó kérdés! Emlékedben is egy másik Bukottat kerestél, de mivel az Emberért lázadtatok fel…

Hazafelé elég eseménytelen az út, minden gondolatod a tied és úgy értékeled őket, ahogy csak szeretnéd. Az, hogy valamennyire elvesztetted a Hited, a képességedben – önmagadban legalább olyan szomorúvá tehet, mint amilyennek Morana-t láttad, aki bár mintha többre emlékezne… lehet pont ez a baj? De egyszer már kétségbe vontad a saját értékeid és mégis megtetted azt amiről úgy vélted képtelen lennél, így lehet, hogy csak pillanatnyi a gyengeség.

Otthon.

Egy kis zöld életforma, mely leginkább a Hatodik Ház territóriuma, megkapja a maga kis vízadagját és ki tudja, talán egy táp-rudacskát is, így egészségesen fejlődhet tovább, hiszen szemmel láthatóan nem támadta meg semmi, míg távol voltál. Ugyanez igaz a hűtőre is, így nyugodtan készülhet a vacsora és végül felel a hívó szóra a Sötétség is, mikor elhúzod a függönyöket, hogy alig fényben próbálj válaszokat találni a változásokra, melyekhez alkalmazkodnod kell.

Az Igazság, ha nem is azonnal, de másodpercen belül napvilágra, esetünkben homályos szobára kerül. Nem kell az órádra pillantani, hogy tudd mily kevés idő elegendő volt minderre az otthonod teljes magányában. Minden egyes alkalommal amikor megteszed – újra és újra – sosem vallasz kudarcot. Nem érzed, hogy bármelyik próbálkozásod nehezebb lett volna mint a másik, de ez igaz fordítva is. S végül ott a Szárnyak kérdése, ami jogosan vetődik fel…

Ahogyan az ablakod törik be és robban be valami árnyék ami azonnal földre visz kérdés és bemutatkozás nélkül! Nem tudod mi történt, ahogyan azt sem, hogy micsoda vagy kicsoda sodort el, de az biztos, hogy amikor egy hatalmas ragadozó arcába bámulsz – amiből egy nyálcsepp éppen az arcodra hullik – egy gondolat motoszkál benned, hogy tettél valamit, amivel magadra vontad e méretben és tömegében is brutális lényt. Végül eléggé kitisztul a kép, hogy lásd:

egy Rabisu az.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Jayr "Enethiel" Eisenberg
« Válasz #179 Dátum: 2017. Szeptember 17. 19:40:55 »
Enethiel

A tipródás egy hirtelen döntéssel ért véget, ami után már távolabb az előcsarnoktól - az egyik folyosón tudatosul csak, hogy valóban jól döntöttem - és hogy újra megtenném. S afelől sincs kétségem, hogy az, ki bűnös szintén megérdemel még egy esélyt. Csak azt nem tudom, hogy ezt azért vélem így, mert akkor talán a bukottaknak is jár még egy esély, vagy valóban ez volna a helyes? Hiszen engem is komolyan érint a kérdés... Néha jól jönne a tanács...
/Görög/ Ki vagy s merre lehetsz most Camael? - sóhajtom rosszkedvűen a költői kérdést, mert bizony jó esélyt látok arra, hogy ő még mindig odalent raboskodik. Mellesleg más is. A sürgető szavakat meg is tudom érteni - de még azt sem tudom, hogy hogy foghatnék hozzá a dologhoz, pláne amikor semmit nem tudok róla.

Cyrushoz kissé jobb hangulatban érek, de a munkahelye tesz róla, hogy újra lehangoljon.
Hogy Morana hogyan érezhetett a férfi halála miatt, nem tudom - csak azt, hogy igazságról szó nem lehetett. Hiszen ha jobban belegondolunk, Thana halála nélkül Moranának másképp alakult volna a sorsa. Nem szép dolog beismerni, de talán még hálás is lehet a néhainak - akinek még a nevét sem tudtam megjegyezni. Így újra megnézem a lábujjáról szomorúan fityegő cetlit, és próbálom megjegyezni a nevét. Hisz lehet, hogy a családján akart ily szerencsétlenül segíteni - és akkor most nekem kéne átvennem ezt a feladatot.


Cyrus úgy látom tovább feszegeti a titkárnői státuszt. Ezek szerint fontos lenne számára.
/Görög/ Nem tudom, hogy mennyire fogok tudni ráérni, de ha igen, akkor segítek írni - egyezek bele - de van két kitételem! - hívom fel a figyelmét arra, hogy "keményen alkuszom"
/Görög/ Első, hogy azt a zajládát a jelenlétemben nem hallgatod ennél hangosabban - intek a lehalkított rádió fele - Másodszor pedig nem főzök neked kávét, és nem húzok magassarkút. Nem vagyok a titkárnőd - pontosítom a követeléseimet.

Az viszont meglep, hogy nem először gondolkozok az orvosi pályán. Viszont ez most jól is jön, mert már Cyrus felkészült a feladatra. Aki most Thanára tereli a szót.
/Görög/ Jó szakember, de azon kívül is volna vele kapcsolatban mire figyelned - értek vele egyet egy halvány mosollyal.

Otthon a vacsora után gyakorlással próbálom meg elűzni a kételyeket, melyeket magammal szemben fogalmaztam meg. Látszólag jól haladnak a dolgok - és ez bizony jó érzéssel és némi megnyugvással tölt el. Még akkor is, ha csak rejtve, sötétben - már-már szégyenlősen bizonygatom magamnak, hogy nem a véletlen, hanem én uralom a képességeimet. S szűkebb környezetemet. Hogy megvan a hatalmam, hogy az eseményeket a kívánt irányba tereljem!
De a szilánkokra törő ablakkal együtt zúzódik szét az illúzióm arról, akárcsak a lakásomban bármit is uralni tudnék. Valami ledönt a lábamról, és a padlóra nyom. Én az első pillanatban azt hiszem, hogy szívrohamot kapok az ijedtségtől, és egyáltalán nem értek semmit. A szomszéd helyett rossz címre jöttek a kommandósok? Ötlik fel bennem az egyetlen logikus magyarázat, melyet aztán a felém tornyosuló izé szinte azonnal meg is cáfol. Egy dologban vagyok teljességgel biztos - nem békés szándékkal érkezett! Betört a privát szférámba, letepert, nem pedig az ajtót használva próbált meg párbeszédet kezdeni.
Szerencsére az adrenalin megteszi a hatását - s felkészít a harcra. Az világos számomra, hogy fizikailag hátrányban vagyok - és nem csak hogy nekem kell gyorsabbnak lennem, hanem mindössze egyszer támadhatok. S az egyetlen fegyverem pont az, amitől annyira szabadulni próbálok. Kézzel próbálom távolabb tartani magamtól hívatlan látogatómat, és felkészülök arra, hogy időben mozdulva megtegyem azt, amire egyáltalán nem vágyom. De mielőtt tönkre teszem az egészségét - vagy legalábbis megpróbálom - még adok neki egy második esélyt a békés rendezésre

/Görög/ Ha jóban akarsz velem lenni, akkor azonnal szállj le rólam - szólítom fel eléggé dühösen. Dühös vagyok rá amiatt mert betört, mert megijesztett, mert letepert, mert fenyegetve érzem magam, és mert lehet, hogy olyasmire kényszerülök, ami mindketten megbánunk, ha sikerrel járok.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"