Szerző Téma: Kalandozók toborzója  (Megtekintve 32991 alkalommal)

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #375 Dátum: 2019. Október 19. 18:41:52 »
Na megtörtént, kint a reklám a Vámpírhoz. :)
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Hipoforaccus

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 484
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
  • A lovag, aki azt mondja, Nyííí!
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #376 Dátum: 2019. Október 19. 18:51:46 »
Akkor itt: Uccu neki! :)
Amire figyelsz, az a világod.

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #377 Dátum: 2019. Október 19. 19:16:25 »
Komolyan mondom ennyi kellett :D

Meghírdettem erre 20 percen belül két ember jelzett vissza.
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #378 Dátum: 2019. Október 20. 10:21:16 »
Kalidar és Hipoforaccus már leadott nekem jelentkezést. Ezzel a létszámmal már bátorkodom elindítani a játékot. Úgy indítottam volna,hogy minimum 2...és lám megvan :D
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #379 Dátum: 2019. Október 23. 08:01:46 »
Üdv!

A Kék Bolygó a Cyberpunk 2020 mellet,mióta megjelent (angolul) mindig is nagy kedvencem volt, ám sem mesélésre sem játékra sajnos nem volt alkalmam vele, most viszont Bakk László volt olyan kedves, hogy egy kezdőcsomagot és egy kalandod ingyenesen elérhetővé tett a Kalandhorizont oldalon:https://www.kalandhorizont.hu/termek/kek-bolygo-fejesugras/ a csomagban lévő kaland (Fejesugrás) így első olvasatra igazi fórumra termett darab ahol az apró finom részleteket is ki lehetne domborítani.
Kérdés az, hogy az alábbi leírás alapján érdekelne-e bárkit is :)

Leírás
A Fejesugrás egy olyan kaland a Kék Bolygó világán, amin keresztül a játékosok és a játékmester is ízelítőt kaphat a szabályokból és a világból. Egy eldugott céges kutatóbázison elszabadul egy olyan kórokozó, ami miatt először a bázis személyzetének épsége forog kockán, később azonban kiderül, hogy nagyobb tétje van a játékos karakterek tetteinek, akiket tudósokként és biztonsági személyzetként küldtek a bázisra, hogy a lehető legkisebb veszteséggel oldják meg a helyzetet.

Ebben az 50 oldalas könyvben megtalálod a Synergy rendszer szabályainak nagy részét, a kaland lejátszásához szükséges felszerelés, fegyverek, járművek, kibernetikus és biomódosítások leírását. 5 példakarakter által a játékmesterrel együtt akár hatan is megtapasztalhatjátok Poszeidón veszélyes világát.
Egy olyan kalandot is találsz itt, amiben bőven van ármánykodás, szabotázs, lázadás, megvesztegetés, megtévesztés, szenvedély, üldözés, konfliktusok, kémkedés és idegen lények.

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #380 Dátum: 2019. December 09. 14:19:48 »
Hát gyerekek. Lehet játékos is lennék mert van most időm is agyalgatni nap közben. Meló tenger...de ha hazaesem reagot tudok szülni.
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Papa Ocha

  • True Nigga Spirit
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 191
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Los Angelesi Voodoo Herceg
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #381 Dátum: 2019. December 13. 18:05:13 »
Sorcerer játék ( Mage a Felemelkedés előszobája)

Nos az a helyzet állt elő,hogy mint Mage lehet a léc magas sőt ezt én is belátom nem egy egyszerű játék. Így arra gondoltam,hogy fogom és visszább veszem egy kicsit..így Sorcerer/Psyhic játékot alkotok belőle.

LÉnyegében annyit jelent,hogy vannak az átlag halandók.....aztán szintén halandók akik konyítanak valamicskét a mágiához (tarott kártya, szellemekkel suttogás, álom járás, szerencse stb) és persze az adomány hordozói akik egyéb képességekkel vannak megáldva  (telepátia, telekinézis, biokotrol, psyhikus shock stb) amolyan szuperhősök. Nos ez lényegében a Sorcerer játék. Olyan halandók akik egy szeletet kapnak a Mage tortából....és később majd fel is ébrednek. Jelen helyzetben az avatáruk ébredezik.

Viszont most az a helyez,hogy Kalidar emiatt lépni akar, Hipoforaccus meg nem akar játszani így mert angol.

Nos én azt terjesztettem elő,hogy a karakter képességei lásd verekedés, lőfegyver stb azaz a képzettségek adottságok ugyan az...annyi,hogy a mágia részté kell egy picit lebutítani. Van egy képessége a játékosnak...plusz ebből kifolyólag minden más amit meg tud magyarázni hogyan. Narratívabb sokkal így a határok is elmosódnak....

Kalidar és Hipoforaccus....kérlek benneteket ne menjetek. Rebootolva próbáljátok ki, jó lesz meglátjátok :D
"The secret we should never let the gamemasters know is that they don't need any rules." ~ Gary Gygax

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #382 Dátum: 2019. December 15. 10:36:06 »


Rendszer: Cyberpunk 2020 (második kiadás)
Idõpont: Night City 2020. Február 15. után valamikor
Történet címe: Jelenleg talán az lehetne, hogy az orosz tőkés markában, avagy aki a felső ligában baszakszik az könnyen rábaszik.
Karakteralkotás: Tulajdonságokra: 75 pont, alapból három hónapi pénzzel kezd mindenki.
Megkötések: Karrier képzettség illetve más képzettségek maximum 6. szintűek lehetnek (kivéve azok amelyekre +szintet dobtál ki előtörténetből), valamint az eladod a lelkedet egy megacégnek (vagy az ördögnek) szabály nem használható.
Megjegyzés: a netrunner – konzolcowboy nem árt ha ért máshoz is a dekázáson kívül, hogy ne „ unatkozza agyon magát….." (igény esetén a Kém és Zenn Runner /"Rigó"/ karriereket is elérhetővé teszem)
Ui.:  minden él Chromebook 1-4, Solo of Fortune 1-2, stb előzetes egyeztetés alapján
 

Koncepció: Üdv RPGeneration fórum lakók!

Ez egy „hírdetés” sajnos az élet egy játékost elsodort mellőlünk a Skypes Cyberpunk 2020 játékfolyamunkból így a játékosok jelenleg négyen maradtak (szóló, orvostechnikus, rocker, nomád) egy ember még elférhet, ha van valakinek igénye az ilyesfajta online játékhoz (füles + mikrofon).


Játék időpontja: változó előre megbeszélt időpontban, amikor a csapat többségének jó. A fő csapásirány zömmel vasárnaponként 16:00 – 21:00 közötti időintervallumban, általában (volt már szombat is de a hétköznapok szinte teljesen kilőve, hacsak nem vagyok szabadságon) próbálunk havonta egyszer összeülni ám ha nem érek rá elő szokott fordulni, hogy csak két vagy három havonta sikerül játékalkalmat szervezni.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2215
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #383 Dátum: 2019. December 23. 09:00:57 »
Üdv!

A Kék Bolygó - Fejesugrás mese most kezd éledezni ám még nem késő csatlakozni, ha valaki időközben kedvet kapott volna egy próbához, a megkötés pusztán csak annyi, hogy most már vagy a Coronado Állomásra érkező Biogene csapat NJK-iból választhat egy tetszetős személyt vagy az állomáson tartózkodók közül (kutatók-tudósok-személyzet) lehet megformálni valakit (cetfélék sajnos a mese jellegéből kifolyólag továbbra sem jöhetnek) .

Boldog ünnepeket!

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #384 Dátum: 2020. Április 01. 11:59:09 »
Halihó!

Mivel jó páran kénytelenek vagyunk otthon maradni és mások meg épp ellenkezőleg,időhiányban szenvednek
 a történések miatt,ezért néhány kaland szünetel...Felmérés jelleggel kérdezem:
-Van e igény egy Cthulhu hívása kalandra?

- 2-4 játékosra gondoltam
- 5. kiadás
- Korszakot a jelentkezők szavazata alapján választanánk (ugyebár a klasszikus 1890,1920 vagy 1990-es évek)
- Semmiképpen nem "poén játéknak" szánnám.Tudom nem túl népszerű a kemény horror,de most elég Cthulhusra
venném a figurát,kicsit komolyabban véve az őrületet és a karakterek könnyű elhalálozását.
Ebből fakadóan a történetben lehetnének akár hónapos ugrások is,természetesen a karakterek pszichiátriai kezelését
megejtve. Karaktergyilok esetén pedig lehetőség lenne új karakter behozatalára a kalandba.
Karaktert nem szívesen ölnék persze,de a végzetes hibák gyakran előfordulnak ebben a rendszerben.

Nos,meglátjuk kinek lesz ingere hozzá.Egyéb pontosítás a megfelelő érdeklődés esetén.

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #385 Dátum: 2020. Április 01. 20:29:41 »
A partvonal ködében ólálkodva, kaparászással jelezném, hogy engem érdekelne egy jó CoC.

Viszont bátran jelentkezni nem merek, mert arra sem volt úgy 2 hete érkezésem, hogy abba az egy kalandba írjak, amiben jelenleg játszom. :-[

Azért nyilván majd jól kigondolok egy kariötletet, amit végül nem merek elindítani. (Ld. Vampire kaland és az ötletelésem.)

Csupán csevegés szintjén (semmiképp se befolyásoló jelleggel) nekem az 1920-as, 1890-es évek jobban adják a CoC hangulatot. Akkoriban még nem voltak olyan kicsik a távolságok és a technika se hidalta át őket. Sokkal jobban átérezhető az elszigeteltség, magára utaltság, mint egy "előkapom a mobilom és hívok egy helikoptert" időben.

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #386 Dátum: 2020. Április 01. 20:50:14 »
Quator!

Ha gondolod lehetsz az időnként felbukkanó rejtélyes figura :)

De mivel nincs érdeklődés,mindegy is :D

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #387 Dátum: 2020. Április 12. 09:25:15 »
...és valóban,egy játékos (félig) érdeklődött :(
Akkor talán majd egyszer máskor  :sleep2:

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 1
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #388 Dátum: 2020. Április 12. 13:23:07 »
Sajnálom, hogy nem jött össze a CoC. :/

Pedig már volt rá ötletem is, igaz az előző meglátásommal ellentétben, pont az 1990-es évekre.

A háborús bűnös, volt náci tiszt, aki a Harmadik Birodalom "okkult felfedező társaságának" volt (vagy még mindig? ki tudja...) tagja. :) Jelenleg kedves öregúrként éldegél valahol amcsiban (vagy ahol épp a mese kívánja) és a műkincs gyűjtés a hobbija. 8)

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2641
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Kalandozók toborzója
« Válasz #389 Dátum: 2020. Április 16. 06:48:01 »
Helló!

Sokat gondolkodtam hogy erre becsatlakozzak, nagyon nem szeretek karaktert csinálni. De az utolsó amit Qauator írt nem is rossz bár hamarabb is el tudnám képzelni. Játszottam már ilyet, nem "kőőő féééni" de dobókockással.  Innen a hogyan tovább kategória??