Szerző Téma: Take the Lead  (Megtekintve 32557 alkalommal)

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #405 Dátum: 2018. Március 08. 19:05:33 »
Roxana

Petersen láthatólag örül annak az orvosi véleményednek, hogy rutinműtét lesz. S amikor a vércsoportjára terelődik a szó, azt legalább meg tudja mondani, hogy AB-s. De meg sem lepődik azon, hogy ezt majd le is akarod ellenőrizni, így csak bólogatva helyesel, hogy mindent ért - és nem kell aggódnod amiatt, hogy holnap bepiálva, reggeli után tántorog be a rendelődbe.

Az igazság az, hogy a hajótól bő két és fél órát voltál távol. Ennyi idő alatt sikerült Blacknek beüzemelni a konyhát, és Rogerrel megtalálna az új műtőasztalt, meg a fotelt. Az ellátások pénzügyi részére Roger is csak vonogatja a vállát.

/Angol/ Azt kéne eldöntened, hogy fix vagy óradíjas akarsz-e inkább lenni? Igaz, utóbbi esetben mindenki sürgetni fog... - veti fel. Black is beleszól
/Angol/ Még a műtét előtt érdemes volna egyeztetni az árról azzal a fura nevű doktorral. Így nem utólag kell veszekedni - javasolja. Amikor arról beszélsz, hogy a hajóra költeni kell, Roger bólogat
/Angol/ Előzetes kalkulációm szerint nyolcezer körül lesz a burkolat javítási költsége. A többiről nem beszélve. Black felsóhajt
/Angol/ Az már szép pénz! - véleményezi. Közben kitessékeled Rogert a fotelből, és leteszteled, hogy mennyire poros. Nos, nem vészes.

A teszt után futó étkezéssel folytatjátok, és Black bár egy részével még nincs kész, de a többi még kifogástalan. Most ugyan nincs olyan csicsásan megterítve és szervírozva, de az ízére így sincs panasz. Black a dicséretre mindössze egy
/Angol/ Köszönöm! -el reagál, s a denevérre megrázza a fejét.
/Angol/ Dehogy! A jégférget hoztam csak el a jégkásához - int a hűtő fele két falat közt. Roger csak ingatja a fejét
/Angol/ Black, remélem ez most jobb lesz, mint az a mocsárhal! - veti fel, mire Black kissé sértődötten ránéz
/Angol/ Ezt mindig felemlegetitek! Az csak egyszeri eset volt, és véletlenül robbant szét! - tudatja Rogerrel, feltehetőleg nem először.
/Angol/ És milyen büdös volt!
/Angol/ Nem büdös - érett! - tiltakozik Black.
/Angol/ A kukára, arra! Nem is evett belőle senki. Te sem! - adja meg a kegyelemdöfést Roger

A kabinodba lépve a tervek az alvással kapcsolatban bizony tolódnak - úgy tűnik, hogy itt olyan dolgok történtek, aminek a végére kell járni! A számtalan virág kellemes illatba burkolja a szobát, miközben visszanézed az ajtódat figyelő kamera felvételeit. Látod, hogy pár órával ezelőtt egy árnyék oson a kamera látószögén kívül, de aztán az ajtóhoz lép Black... helyett Roger, hogy kinyissa! Hát nem ezt vártad! Óvatosan bekukkant, majd int a kezével, és négy segítővel behordják a virágokat. Aztán Roger elküldi a hordárokat, és még rendezget egy picit, majd ő is távozik a kabinodból.  Utána még belepörgetsz, de a következő látogató, aki belép a kabinodba, az te magad vagy - ezek szerint más nem járt idebent. Eltöprengve a dolgon, elég hamar rájösz, hogy mi is történhetett. Legutóbb, mikor Roger a csapot babrálta, azt mondtad neki, hogy ő az, akinek döntenie kell. S úgy tűnik, hogy ez most meg is történt! Tömören fogalmazva, ezt hívják komplikációnak...

Rogert az orvosi előtti részen találod meg - éppen a műtőasztal enyhe kipárnázásával van elfoglalva, mert most még elég kemény a fa asztallap. Egy tekercs vékony habszivaccsal, és egy tekercs fehér műbőrrel, no meg tűzőgéppel próbálja meg kivitelezni a dolgot. A szülinapjára meglepett arcot vág

/Angol/ Nem hittem volna, hogy eszedbe jut! - válaszolja, és leteszi a cuccokat - Pláne, hogy nyolc hét múlva lesz! - vigyorodik el - De ennek az előszezonnak is örülök! Gondolom valami romlékony lehet, hogy nem bírta ki addig! - találgat, és elindul a raktár fele. Nem lesz nehéz dolga, mert néhány kis ládán, és a bútorokon - szerelősarkon és asztalon - kívül most már teljesen üres a raktér - mivel minden virágládát kipakoltak. Úgy tűnik, hogy nem volt nehéz lefoglalni Rogert.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #406 Dátum: 2018. Március 12. 10:39:07 »
A vállvonogatásra rákontrázok.-Az Arilen fix bér volt de az rengetegnek tűnik ehhez a jégbolygó csoróihoz képest, az órabér meg röhej. Akivel az akták szerint a legtöbb időt fogom tölteni az Petersen úr. A többiek max  egy óra min 15 perc. Akik csak egyszerű ellenőrzésre, vagy gyógyszerért jönnének. Amiért nem mehetnek a gazdag negyedbe mert hogy nézne az ki? Szerintem a teljesítmény már ha a fix azt jelenti, vagy mégsem, szóval a teljesítménybér lenne a legjobb
Ezt így egyben elmondtam a két célszemélynek majdnem egy szuszra.
Ami meg a Dr Furanevűt illeti nem is tudom mit keres itt? Eleve itt voltak a betegek aktái,
 ha Petersen úr, nem tudott volna segíteni holnap akkor szépen továbbmegyek a következőért ha az se akkor a következőért stb...Értitek? Szóval egy tetves lábdoktor idejön nem csinál semmit, közben meg tartaná a markát? Nem hogy a végén se paterolnám ki de már az elején mielőtt még az mondaná fapapucs. Vagy még azt se. /color]-Semmi kedvem a szegényeket lenyúlni de sajnos néha muszáj. A beszédemből meg többször kiderülhetett hogy a furanevűt semmire se tartom szó szerint. Na igen, akár hol is vagyunk mindenhol él az orvosi hierarchia.
Még a mellettem dolgozó nővéreket is sokkalta többre tartottam mint egy "efféle" doktort. Nála csak a pszichológus a rosszabb ahhoz orvosi diploma se kell. Napi 8 órában "Mondja el mi a panasza!" szöveget nyomni  aztán vagy oda is figyel vagy pálcika emberkéket rajzolgat egész aránylag jó fizuért. A sok hülye. Mindegy hogy beteg vagy "doktor".
Ez a válaszom a fizetést illetően, a többit meg hozzágondoltam.
Mikor a nyolcezer jön ki csak egy füttyentés a válaszom megy rövid hűűhaa!
A vacsora rövid de a szokásos Black féle "fancolás" most mellőzve van.
-Jégféreg, nagyon jó! Maradt későbbre is, a két amazonnak! Vagy csak az egyiknek mivel az egyik még mindig konzervet eszik. Biztos nagyon jó lehet, de én maradnék Black szakácsművészeténél.
 
-Majd végighallgatom a mocsárhal-lál történetét, igyekszem jó lenni röhögnék rajta de egyszer már megvolt abba nem volt köszönet...
Nem merek neki beszólni mert legutoljára egy napig nem láttam mert besérült a "kis lelke". Mikor sikerült megnyugodni kissé, ideje Black védelmére kelnem ahelyett, hogy magam is piszkálnám. Felállok keményen Rogerre nézek feltolom az orromra a szemüvegem tanárnéni stílusban.
-Na és akkor mi van? Mindenki tévedhet,  senki se tökéletes, te meg ezen egyszer elrontott mocsári halon lovagolsz már ki tudja mióta? Fejezd be! Ha eddig még mindent korrektül végeztél el akkor előbb vagy utóbb tévedni fogsz ilyen az emberi természet! És ha most éppen nincs dolgod akkor keress magadnak de nagyon gyorsan!-Eközben ököllel verek rá az asztalra hogy igen nagyon komolyan gondoltam amit mondtam. Enyhén megugrik a "szerviz" de nem vészes, semminek nem történt baja.
Kissé már megnyugodva vagy mégse? Térek be a kabinomba ami ott fogad arra nem voltam felkészülve virágok garmada! Na meg miután megnéztem a kamerák felvételeit, Black sehol csak Roger! A jóóóóku......életbe! Eléggé összetörtem. Élt bennem a remény, hogy ez Black műve. Sajnos nem. Most itt fekszem egy rakat csodaszép virág között és nem tudom mit csináljak. Fel merült, bennem persze néhány ötlet, "milyen az élet egy felnőtt nővel" aki néha hisztis, durcás menj a pokolbás üvöltős asztalcsapkodós pl az előbb  ,  (azokon a napokon) igen ez a legjobb megoldás. Tovább már nem halaszthatom.
Sóhajtva utána megyek, most nagyon vagy utálni csalódni bőgni ki tudja? Időközben eszembe jut Rogert még soha egy lány se küldte el...hosszan magyarázkodhatok is neki vagy mondom a valóságot.
-Roger beszélnünk kell! Köszönöm a virágokat nagyon szépek tényleg de sajnos nem fogadhatom el őket.-Nagy levegő!
-Roger nem járhatok veled mert nem szeretlek, kedvellek, mintha az öcsém lennél, de nem szeretlek szerelemmel.
 nagyon sajnálom.
-Na most gyorsan le is lépek. Elmondtam amit akartam, csak neki ne álljon könyörögni később például holnap, mert nem lesz időm pátyolgatni vagy még egyszer helyre kell tennem, aztán rájön nem akar járni velem.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #407 Dátum: 2018. Március 12. 18:03:37 »
Roxana

Roger a kérdésedre találgat, hogy mi köze is lehet a bőrgyógyásznak a dologhoz:
/Angol/ Talán ő szervezte le a bolygóközi doktor szerzést - veti fel, mint lehetőséget. A hajó javítási költségei tényleg borsosan indulnak, de az is igaz, hogy azokon az ideiglenesen befoltozott lyukakon egy kamionnal be lehetne parkolni a hajóba.

Vacsora közben Roger azért közbeszól a konzervvel kapcsolatban

/Angol/ Miának több idő kell, hogy ismét bízni merjen, azért eszik konzervet - magyarázza a dolgot, de láthatólag kissé megfekszi a téma a gyomrát, mert picit elkomorodik a tekintete. Ahogy az asztalra csapsz, csendben megrázza a fejét
/Angol/ Ma nagyon zizi vagy! - tudatja veled, s az ételt is otthagyva kissé megsértődve távozik. Miután Roger lelépett, Black kissé korholva kérdezi
/Angol/ Ez mire volt jó? - kérdezi értetlenül. Láthatólag kellemetlenül érzi magát a szituáció miatt.

Kicsit később visszanézve a felvételt úgy érzed, itt az ideje elbeszélgeti Rogerrel. Akit az orvosi előtt találsz meg, miközben a műtőasztal párnázását próbálja megcsinálni. Ahogy megszólítod, hogy beszélnetek kell, leteszi a tűzőgépet, ám a folytatásra teljesen elképed.
/Angol/ Hogy... mi? - hebeg pár szót, aztán még utánad szól
/Angol/ Most szórakozol? Nem te mondtad, hogy nekem kell lépnem, ha kellesz?! - értetlenkedik - A virágokat meg dobd ki te, ha nem kellenek! - zárja le a másik kérdést, de nem megy utánad - így könnyedén ott tudod hagyni a kellemetlen helyzetet.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Take the Lead
« Válasz #408 Dátum: 2018. Március 12. 18:39:26 »
Rina

Most nem kalandozok el, hogy máskor hogy kell összevadásznom a cuccomat, elég legyen annyi, hogy kellett. Körülbelül mindig, kivéve az olyan alkalmakkor amikor… nincs kivéve. Mindig. Szóval összeszedem és átsétálok kómás-kócosan, majd miután megérzem, hogy jó dolog van készülőben, elindulnék arra viszont nincs kedvem szennyest cipelni. Igaz a kosárkák is arrafelé vannak, így… mivel a kabinom útba esik ezért úgy döntök, hogy felveszek az éghajlathoz illően dögös rongyokat, hogy aztán egy szép nagy bakanccsal zárjak.

A konyhában meg akarnak szólni, de nem nagyon hagyom magam, viszont a forróságot azt érzem, ezért, kiveszek egy tányérra párat, majd rámosolygok a Szakácsra és elcammogok vele, hogy a pilótafülkéből bambulva egyem meg óvatosan ezeket a túl meleg finomságokat. Nem vacakoltam sokat, de azért nem is kapkodtam, szóval most már finomságokkal a bendőmben sétálok vissza és a kupacba teszem a tányért, de ha találnék egy igazán szép kést, akkor azt elmosom és eltörlöm, majd félreteszem különösebb magyarázat nélkül.

/Angol/ Keresd fel a dokit. Valami – mutatok a szemöldöke felé – vitaminhiányod lehet – jegyzem meg és ránézek a jégkására, de végül nem veszek belőle – A süti miatt meg ne aggódj. Egy csapat vagyunk – veszek el még egyet, de azért maradt még elég – jut mindenkinek… valamennyi – bekapom a falatot és távozom minden további nélkül

Odakint sem érdekel semmi, irány az információ! Igen szomorúan lépek be és mi tagadás, már a könnyeimet is érzem, de még nem engedek utat nekik. Aztán látom, hogy ez bizony azt hiszi, hogy kifoghat rajtam! Akkor készülj pajtás, mert most érkeznek könnyek! S megkezdem a kifakadást, könnyekét és esdeklését – meg sem fordul a fejemben kezet merne rám emelni, hiszen akkor nem tudná mivel tisztára törölni a seggét. Csak könnyeket ejtek, elvégre szomorú az, hogy nincs velem Kai, szóval nagyon erőltetni sem kell…

/Angol/ Igen – hüpp – én megértem – szipp – de… – hüpphüpp

S akkor mindezt még nem tetéztem meg a legszomorúbb történettel amit ez a fickó valaha is hallott! Nem is kellett, úgy megtört mint dióhéj a kezemben és szépen elmondja amit tudnom kell, meg azt, hogy nem tud segíteni. Ez nem tölt el örömmel és emiatt két zsebkendőfújás között bizony nagy cicaszemekkel nézek, hogy ugyan erőltesse már meg magát. Azért a kapitány nevét megjegyzem, meg azt, hogy melyik hajón van és persze azt miket vittek el és mennyien, majd meg kell kérdeznem:

/Angol/ Ezeket hova vihették? Hol keressem most az én elveszett testvéremet? – könnyek közül pillogás

Kétségbeesett tekintettel várom válaszát, hogy akármit is mondjon vagy okoskodjon ki, végül biztosra menjek és megkeresem a Konzervdoboz Kölyök Kapitányát, a kis nyuszikát és együtt fejtsük meg, hogy az a gyémánt mire jó és ilyen cuccal merre indulna el. Mert az a bajom, hogy végigjárni minden helyet, ahol Kai megfordulhatott és elszólhatta magát merre mennek, az esélytelen. Talán a kapitányról megtudhatok ezt-azt. S mint ilyen már csak annyit kell tudnom, hogy költötte el a pénzét vagy

/Angol/ Nem tudja véletlenül – sziphüpp – hogy merre járt a legénység vagy a kapitány amíg itt voltak? Talán ott tudnának segíteni! Olyan jó lenne már végre látni őt! – pityergés

S ha itt végeztem, akkor mehetek is a következő okostojáshoz…

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #409 Dátum: 2018. Március 13. 19:36:44 »
Rina

A konyhában Black a mosolyra nem igazán reagál - de nem is próbálta megakadályozni, hogy vigyél a frissen sült pogácsákból. Úgy tűnik, hogy neki pont megfelel az, hogy nem akarsz a közelében maradni. A pilótafülkébe lépve több dolog is feltűnik - a vezérlőpulton megannyi lámpa világít sárgán vagy pirosan, ami eddig nem tette. Elég hamar rájössz, hogy ez most normális - a nyitott raktereket, leeresztett rámpákat s más hasonló burkolat integritás-hiányát jelzi. Hamar túlteszed magad rajta, no meg a pogácsákon, és az üres tányérral felszerelkezve térsz vissza a konyhában. Ahol nem csak Blackre, hanem hófehér, minimalista és elegáns formatervű késeit is megtalálod. Egytől-egyik mind borotvaéles, és egyetlen kerámiatömbből készültek. Sajnos a legnagyobb előnyük a gyengéjük is - a normál acélhoz képest sokkal könnyebben törnek.

Black a javaslatodra csak hümment, de nem válaszol. Igazából talán nem is feltétlenül hiányzik, hogy feleslegesen kinyissa a száját.


Szerencsére a kikötőmesteri irodában már nem olyan szűkszavú az információforrásod, noha azért meg kellett dolgozni kissé, hogy használhatóak tűnő dolgokat is eláruljon. Viszont a kérdés - hogy hova is vihették azt, amit felpakoltak - többé kevésbé válasz nélkül marad

/Angol/ A párlatot itt, a szomszédban veszik tisztes áron, a Jiangyinon. A gyémántot meg a kristályt valamelyik iparbolygón használhatják - tudatja veled, de azt már nem, hogy melyek azok. Ahogy azt sem, hogy pontosan hova is mehettek szórakozni a hajóról.
/Angol/ Sajnos szabadságon voltam - emlékezet - De feltehetőleg a plázába benéztek - véli.

Végül újfent a hajó fee veszed az irányt, hogy a nyuszit megkeresd, és kifaggasd a hiányos részletekről. Nagyon nem is kell sétálni, mert Roger épp a hajó felől sétál a kikötő kijárata fele. Elég ránézni, és látod, hogy volt a kölyöknek már jobb kedve is, mert eléggé komoran tekint a világára, no meg rád. Amikor megérdeklődöd, hogy hova megy, tömören válaszol
/Angol/ A hivatalba - és meg sem áll, így neked kell felvenni a tempót, ha lépést akarsz vele tartani. A kérdésedre, hogy mit tud az F osztályú gyémántokról, csak megvonja a vállát
/Angol/ Sok helyen - és csiszoló,vágó anyagként használják. Szinte minden lakott bolygón el lehet adni - érzékelteti, hogy tucattechnológiáról van szó. Ellenben amikor a vezető kristályról esik szó, már eltöpreng.
/Angol/ Ritka. Két helyen használják ipari mennyiségben. Az egyik hely az Ares - amiről te is tudod, hogy egy hold, ami az Iskellian Technology hadihajógyára - a másik pedig a Beylix.
De ennél többet nem mond, s ha kérdezed is, legfeljebb csak egyszavas mondatokkal válaszol. Láthatólag nem örül a társaságodnak - sőt, úgy semminek sem, és nincs kedve cseverészni veled. Úgy tűnik, hogy a hajón valami eléggé elvette a kedvét.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #410 Dátum: 2018. Március 15. 11:26:03 »
Visszagondolva a ma estére annyira nagyon szerettem volna valaki más, valahol máshol, lenni. Életemben először, bevettem egy gyenge altatót, mert sehogy sem sikerült elaludni. Hiába erőltettem. Aludj el aludj el, aludnod kell! Holnap kialvatlan leszel és figyelmetlen, mindent el fogsz cseszni! Rogert persze sajnálom de tény hogy nem szeretem. Kedveltem és tetszett de mindig ott lógott a fejem felett, hogy csak egy gyerek. A szememben az is marad és hiába jönne, jött volna azzal hogy 3-4 év múlva már sokkal idősebb lesz. Azt se tudom hol leszek én már akkor!? Addigra Rina kinyír? Vagy lelépek? Persze hogy pocsék a kedvem és kerül az álom, amiért el kellett a kölköt küldenem melegebb éghajlatokra de ez volt a helyes lépés. És igen ezért osztottam ki a vacsoránál. Black persze nem értette, vele később őt egyszerűen ott hagytam szó nélkül. Nevezheti női hisztériának, vagy, hogy már megint a havi izém van. A pasik egyszerűek, mindig erre fogják ha valami bajunk van "már megint beütött a piroska". Nem baj, hogy, vérig sértenek, mert nem tudják mennyire bunkók. Black legalább volt  annyira  normális legutóbb hogy keresett valami kamu kifogást izééé dolga van sürgősen! Ezen mindig mosolyognom. Kivéve most érzem hogy kezd hatni az altató vagyis csak gondolom. Gondoltam...de legalább a szemüvegem levettem.
Aztaaa! Soha többet altatót még gyengét se! Véletlen belenézek a tükörbe. Assetommelyik évszázdba vagyok!!!!(érzés, látvány) Ja szemüveg! Így még rosszabb, hátha a kávé helyretesz meg egy zuhany.
De messze van...lassan odaérek és megvan!

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #411 Dátum: 2018. Március 18. 19:28:41 »
Roxana

A mai nap valóban sikerülhetett volna jobban is - már ami Roger dolgát illeti. De ki gondolta volna, hogy megfogadja a tanácsodat? Ez, s a holnapi műtétek azok, amelyek nem hagynak nyugodtan aludni, mert a gondolataid ezek körül a témák körül rajzanak fáradhatatlanul. Így olyasmivel élsz, amivel nem szoktál - mégpedig altatóval. Így kezdesz kissé lelassulni, de a zsongó témák továbbra is járják táncukat, s a végén kaotikus összevisszaságba olvadva ringatnak álomba.

Az ébredés után az első amivel szembesülsz, azok Roger virágai. Ő még nem vitte el őket - és ha jól értetted, nem is fogja - és te sem dobtad még ki őket. Ráadásul azt sem tudod elsőre, hogy mennyi az idő - így szégyenszemre meg kell nézned az órát, hogy tudjad, mennyi idő van még kezdésig. Mivel korán lefeküdtél, így nem ér nagy meglepetésként, hogy az óra 03:47-et mutat. Azaz még van bőven időd a reggeli kezdésig. Amire lehet, hogy szükség is lesz, már ha a tükör nem hazudik. A helyzet normalizálásának egyik sarkalatos alapköve a kávé - amit szerencsédre anélkül is lefőzhetsz, hogy kitennéd a lábad a kabinodból. Miután az életmentő feketét megittad, egy zuhannyal próbálod meg olyan állapotba hozni magad, hogy Black ne szaladjon el rémülten, ha találkozik veled. Ami kicsivel később a következő tükrös ellenőrzés alapján úgy tűnik, hogy sikerült - és még csak hajnali négy óra van. A hajó most csendes - Black is két óra múlva kezd, ha nem változtatott a rutinján. A páciensek kilencre jönnek, ha minden igaz, úgy hogy bőven van időd.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #412 Dátum: 2018. Március 20. 11:25:47 »
A kávé és zuhanyozás, elnézve magamat. Meg ha lehet többet nem használok semmilyen altatót, inkább fekszem és fekszem várva "a Jó tündér keresztény anyára" vagy egy bunkósbotra legrosszabb esetben, hogy elaludjak.
Másnap reggel ilyenre se volt még példa, de meg kell néznem hány óra van. Majdnem négy. Még egyszer megfogadom soha többet altató!
A tükörbe nézve ki ez a 100 éves nő? képe néz vissza.  A saját kávéfőzőm amiből alapból négy adagot megiszok, kimondottan örülök hogy a víz most már meleg, de inkább gyengébb 14 fokosra  állítottam az elején. Csak utána adtam hozzá a meleget, ha Rinának lehet pancsikolni mindig akkor én is megtehetem ezt egy ilyen nehéz nap előtt.
Még egy kávé, fogmosás,  szokásos szerelés. Irány az orvosi, előtte tükör. Most már elfogadható a kinézetem, és mennyi időbe telt? Fél óra? Nem értem más nőknek miért tart ez  két vagy három óráig? Rejtély!
Az orvosiban minden működik, és elérhető fél kézzel ha probléma lenne. A műtőágy is tökéletes, ezt magam ellenőrzöm. Lestoppolom. aztán elkezdem rángatni minden irányba de nem mozdul, ez jó. felmászom rá és ugrálok rajta. Na elég stabil, most még. Nem néztem meg hány kilós betegek jönnek. Black nemsoká kezd jön az első beteg is, Petersen úr. Néhány dolgot muszáj megbeszélnem vele, húú már ennyire eltelt az idő? fél hét. Amúgy is kávézni akartam.
Csak akkor lépek be a konyhába mikor már Rina eltűzött. A biztonság kedvéért azért szétnézek.
-Black Petersen úr nagyjából fél óra múlva jön. Eleve már két órával azaz hétre hívtam mint a többieket. Ő a lábtöréses, de addig is ha kérhetem mesélj magadról egy kicsit, vagy bármit hiszen alig tudok rólad valamit. Én már elregéltem majdnem az egész családfám szóval te jössz!

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Take the Lead
« Válasz #413 Dátum: 2018. Március 20. 17:03:26 »
Rina

Egy Black és egy Kikötőpancserrel később, amikor már minden finomság a pocimban és minden, amit megtudni lehetett velem van, akkor megkeresem a két-lábon-járó-kis-okost és megörvendeztetem a társaságommal még akkor is, ha esetleg valamilyen mentális betegségre hajazó arcidegrángással reagálna rá. Nem zavartatom magam előbb belekarolok, vagy épp átölelem a vállát, talán lesz annyi esze, hogy a derekamra tegye a kezét, de ha nincs… úgy is jó.

/Angol/ Később a Plázába is benézhetnénk! – vetem fel, de most kísérgetem, mert úgy sincs jobb dolgom… mint őt faggatni – Szerintem ez lehetne nekünk is üzlet, ha vennék némi kristályt és eladnánk valamelyiken – vetem fel, majd nézem milyen lehangolt

Szinte majdnem biztos vagyok benne, hogy nem én voltam! De ami azt illeti egy férfinek két dologtól megy el az életkedve, ha szex rossz volt, vagy ha nem is volt szex. Szóval itt az utóbbiról lesz szó, így amikor épp morcosan bambul valahova, akkor szépen a keblemre húzom a fejét és megsimogatom a vöröslő fejét. Nem szólok, nincs rá szükség, de az biztos, hogy ha nagyon kapálózik, akkor csak annyit súgok a fülébe, hogy foghatom máshol is.

Ha tovább kapálózik, akkor egyszerűen megeszem a száját hiszen tudvalevő, hogy attól elég jól lefagy. Máskülönben nyugodtan telik az idő, nézem mit intéz, hogyan intézi és persze, hogyan döntött, eljön e a Plázába…

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #414 Dátum: 2018. Március 21. 19:23:29 »
Rina

Szó se róla, Roger nem igazán örül neked, és amikor belekarolsz, még amennyire lehet el is húzódik. A felvetésedre, csak egy bágyadt aha a válasz, ami akár azt is jelenthetné, hogy csinálj amit akarsz.

Úgy tűnik, hogy ez ügyben talán tévedtél, mert mikor magadhoz húzod a fejét, bizony felélénkül! Sőt, nem rest hátra ugrani, és közben a szabad kezével még nagyot is taszít rajtad hastájon.

/Angol/ Szakadj le rólam, és hagyjál békén! Ha nem vetted volna észre, nem vagy az esetem! - vágja a fejedhez, majd a tőle szokott eleganciával megcsúszik az úton, és ha elengeded, igen látványosan eltaknyol. Ha valamiért ragaszkodsz hozzá, akkor viszont jó eséllyel magával ránt a jeges-zúzottköves talajra.

Míg a szavait dolgozod fel, látod, hogy közben Mia is előkerül - a központ felől sétál felétek. Még elég messze van, de egy-két perc múlva odaér hozzátok. Mikor már ott van, látod rajta, hogy ő az idejét kozmetikusoknál tölthette. Bár eddig sem lehetett azt mondani rá, hogy nem ügyel a megjelenésére, de most a maga nemében minden tökéletesen klappol, ha nem számítjuk a meleg ruházatát. Ahogy elnézed, frissen manikűröztetett, de emellett vakító mosolyt, és diszkrét - a szeplőit, no meg a szemeit kiemelő sminket visel.
/Angol/ Sziasztok! - köszön nektek vidáman, majd meglátja Roger arckifejezését.
/Angol/ Mi történt, Nyuszikám? - kérdezi, de emiatt most Roger valamiért szinte robban.
/Angol/ Ne nyuszikámozzál le! - csattan fel, amire Mia csodálkozó tekintete a válasz
/Angol/ Rendben van, Bogaram! - válaszolja békülékeny hangon, de Rogert ez nem hatja meg
/Angol/ Roger a nevem! Próbáld meg ezt használni! - idegeskedik, és már majdhogynem üvölt.
/Angol/ Felőlem - válaszolja Mia, amitől legalább Roger kicsit visszavesz - és ha nem akadályozzátok meg, elsiet a központ fele.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #415 Dátum: 2018. Március 22. 19:30:03 »
Roxana

Még szerencse, hogy Greenleafen vettél magadnak kávéfőzőt - most például életet mentett - a tiédet. S hogy tökéletesen induljon a reggel, még a zuhany is működik! Igaz, először inkább ébresztésre használod, s amikor már úgy érzed, hogy a jóból is megárt a sok - hát még a hűvös vízből - akkor feljebb állítod a hőfokot. Most, hogy Rinának hála volt lehetőséged megtapasztalni, hogy milyen a valódi hideg víz, már sokkal inkább meg tudod becsülni azt a luxust, hogy nem kell azzal foglalkoznod - hogy s meddig folyik a meleg víz a zuhanyban.

A reggeli készülődés után az első utad az orvosiba vezet. A legalaposabb vizsgálatnak az új műtőasztalt veted alá - ami bár nem rendelkezik pár motoros kényelmi funkcióval mint a régi, de amit tud, azt stabilan. Ha száz kiló alattiak a páciensek, akkor tuti bírni fogja.

Bekukkantasz a konyhába - sem Rina sem Roger nincs sehol. Rinát ismerve még legalább két óráig nem is fog előkerülni. Roger meg bárhol lehet már ilyenkor - mivel ő elég véletlenszerű időpontokban kezdi a napot. Mia ezzel szemben pontos. Reggel fél nyolckor szokott megjelenni a társalgóban, és a reggelit eddig egyszer sem hagyta ki - annak ellenére, hogy ő mindenféle vackot eszik Black főztje helyett. Ezért nem volt sok esély rá, hogy Blacken kívül bárkivel is találkozz a konyhában. Black viszont bent van. Egy csuporral az egyik kezében, és tollakkal a másikban. A tollakat belenyomja a csupor alján lévő tojássárgájába, és ráérősen végigkeni a konyhaszigetre tett tepsiben pihenő tészták hátát. Az ismertetődre felnéz

/Angol/ Neked is jó reggelt! - hívja fel a figyelmedet arra, hogy elfelejtettél köszönni - Ami a sántát illeti - úgy látom, szeretnél túlesni a nehezén - véleményezi, hogy aztán az érdeklődésedre kissé odaszúrva kérdezzen vissza
/Angol/ S mi az, amit nem tudtál meg a naplómból és érdekelne? - kérdezi. Aztán csak megoszt veled pár fontos tudnivalót
/Angol/ A Hérán születtem - tudatja. A Héra az ismert univerzum egyik "mezőgazdasági" bolygója, és az élelmezés miatt stratégiai jelentősége volt a hét évvel ezelőtt véget ért háborúban. Emiatt nem is csoda, hogy a Hérán volt a legvéresebb összetűzés a bolygók közül. A legfájóbb pont mind a Szövetségesek, mind a Barnakabátosok számára a felégetett Serenity Völgy, ahol több mint félmillió sírhelyet állítottak az ott meghaltak emlékére.
/Angol/ S a Santon dolgoztam egy hotelben szakácsként, majd ráuntam, és az Ólommadárra szegődtem el szakácsnak. Már akkor is kiszuperált katonai teherszállító volt. Jó ideig nem is volt gond, de aztán kitört a háború. Aminek az közepe fele igényt tartottak a hajó szolgálataira, és így kerültünk a barnakabátos lázadók közé. Sajnos a háború sokat követelt - minden rokonomat elveszettem. Ezért nem is megyek soha vissza a Hérára. Talán majd egyszer a Santonra, de az is nagyon megváltozott - és nem az előnyére - zárja a témát. Santon egyébként tipikus prospektus bolygó volt - azúrkék lagúnák, pálmafák, hotelek és kaszinók, tengerparti kunyhók és apartmanok. Maga a paradicsom. De ennek már bő tíz éve - és azóta nem sok reklámot láttál a bolygóról az Arielen, és ha tippelned kéne, akkor biztos nem véletlenül.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Take the Lead
« Válasz #416 Dátum: 2018. Március 22. 20:07:16 »
Rina

Amennyire lehet… nem lehet. Elvégre nem véletlenül szedtem össze annyi év alatt számtalan harcművészet morzsáit, hogy egy ilyen kis pattanás csak úgy feszüljön, mint valami blúz a melleimen. Most, hogy ezt éreztettem vele már vidámabban sétálgatok és nem nagyon érdekel mit duzzog addig, míg válaszolgat. Aztán amikor elsírná magát, hát babusgatnám, hiszen volt nekem plüssállatkám, de a bides kölyke bepróbálkozik. Nos, ha elég gyors vagyok akkor bizony elkapom a kezét és csavarok rajta egyet

/Angol/ Figyelj kölyök mert a bunkó paraszt stílusodnak eddig tudtam ellenállni. Legalább csináltad volna viccesen vagy szexin, de így nem emelsz kezet egy nőre, mert nehéz ám törött kézzel vérző orrot törölgetni – jegyzem meg neki vidáman, társalgási hangszínben – Nem mellesleg jó lesz ez az erő később szarni is. – ezután finoman ellököm és ha nem ettől, akkor majd magától taknyol, ami nekem teljesen megfelel – Karma egy nagy ribanc.

Ezt szerintem már mondtam, de hát beszélhetek én…

/Angol/ Neked a talaj az eseted, elég sokat fogdosod. Szóval a lapos dolgokat szereted. Kis huncut. – pillog rá, majd elnézek mellette-felette, amikor felfedezem a kis vöröset – Itt jön anyád, viselkedj! – vigyorgok, majd hagyom őket kommunikálni, de egy biccentéssel azért üdvözlöm a démont, aztán amikor Roger beszól, megjegyzem – Nem kapott a Szöszitől szexet, most emiatt frusztrált. – tippelek, de aztán hagyom elsietni – Zárva volt a bolt? – érdeklődöm, majd kacsintok, hogy csak ugrattam, de nem kérek bocsánatot – Körülnézek a plázában. – közlöm, nem tudom érdekli e, de nem sokat várok, hamarost elindulok…

A tervem egyszerű. Csak annyit kérdezek, hogy nem látta véletlenül… és már adom is a leírást Kai-ról, ahol persze csak az igazat, vagyis a tökéletességét írom le…

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:Take the Lead
« Válasz #417 Dátum: 2018. Március 23. 10:25:22 »
-Bocsánat, jó reggelt! Vagy inkább részemről jó napot hajnali négy óta ébren vagyok. A műtőasztal nagyon jó lett, köszönöm! Utoljára ellenőriztem mindent. És észre se vettem mennyire eltelt az idő.-Na igen Black nagyon ad az ilyen "kérem köszönömön", (társasági viselkedés) ezt én is ismerem  csak a mai napon kicsit se érdekel.
Petersen Urat "lesántázta" ezt viszont tudom, hogy nem viccelt. Túllendülök rajta, az én betegem nem az övé.
-A műtét rutinfeladat, egy emberes. (Orvosos) inkább a hossza miatt tűnik nehéznek. Lásd altatás, ébresztés minden korrekt e.
Szurkálódunk? Az nekem is menne, mármint milyen állapotban találtunk rájuk Joe szobájában. Erre még nem is kérdeztem rá eddig.
Na majd egyszer, csak egy szemforgatással jelzem hogy hagyja már azt a nyüves naplót. Ami persze nem könnyű hiszen Rina igazi felolvasó délutánt kerekített belőle.
Lehet, hogy még vagy megint írja. Bejelentem hogy mindjárt jövök, és egy perc múlva vissza térek egy szatyorral, amire a Papír írószer van írva.
-Mondtam már nem is tudom hányszor, letértünk a pályáról kellett a navigáció aztán meg túl nagy volt a csábítás bocsánat! -Halvány gőzöm sincs hanyadszorra kérek bocsánatot és miközben hallgatom élete történetét átadom a zacskót.
-Neked vettem de semmi születésnap hanem csak úgy.-A zacskóban egy szép bőrkötéses Napló van radír és ceruzák. Igazi férfias kívülről sötétkék,belülről hófehér lapokkal.
Most jó lenne átölelni de ha Roger éppen most lépne be elkezdene dühöngeni "Már Black a célpont?"
-Ígérem, nem kérdezlek a múltról, csak ha magad akarsz beszélni róla Petersen Úr mindjárt jön  12, 13 perc. Még belefér egy kávé . Kivéve ha nem jön vagy késik mert akkor csúszunk.-Bólintok rá én is.

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #418 Dátum: 2018. Március 28. 19:46:59 »
Rina

Ahogy elkapod Roger kezét, és megcsavarod, felszisszen
/Angol/ Engedj el! Azzal szoktam szerelni - utal a kezére, és arra, hogy nem lenne túl előrelátó dolog a hajó technikusának eltörni a munkaeszközét.

/Angol/ Már korábban is próbáltalak rávezetni! - válaszolja arra, hogy nem tartod túl elbűvölőnek a módszerét. Mikor hanyatt vágódik mint a büdös-bogár, lentről még folytatja
/Angol/ Herótom van a nyomulásodból! Nő létedre elég nagy gyökér vagy, de örülök, hogy ez a közlési mód végre célba ért, és sikerült megértened az üzenetet - hagyjál békén! - láthatólag elég dühös a világra, és ez most elég elszántságot ad neki ahhoz, hogy kertelés nélkül elárulja - zavarja a viselkedésed. A jelek szerint Roger nem kér a babusgatásból sem. Legalábbis nem tőled.

Mia faarccal fogadja a megjegyzés-magyarázatodat, de Rogert ez még jobban felidegesíti. Ugyanígy elengedi a füle mellett a boltra tett vicces kérdésedet is, miközben gondterhelten néz Roger után.
/Angol/ Eddig egyszer láttam csak ilyen feldúltnak - miután Blackék fellázadtak, és a hajón próbáltunk egérutat nyerni - hasonlítgatja a jelenlegi helyzetet - Eddig azt hittem, hogy egész jól megvan a Dokival. De Nyuszika valami nagy baromságot csinálhatott, ha a doki ezért így kicsinálta - vélekedik. A felvetésedre, hogy te bizony a plázába mész, csak bólint, hogy hallotta
/Angol/ Ahhoz képest, hogy a világ végén vagyunk, egész kellemes csalódás - válaszolja - Én meg megyek vissza a hajóra, mert most hogy szinte üres, sokkal könnyebb lesz megkeresnem a cuccaimat - reménykedik, aztán elindul az űrkikötő felé.

Te pedig megcélzod a plázát, ami itt valójában üvegtetővel fedett utcákat jelent - és ahol az épületek a boltok.



Kellemes 21-22 fok lehet, és eddig ez a legkulturáltabb plázája ennek a naprendszernek, nem mintha ezt leszámítva másikban lettél volna, de az o'ville-i vegyesboltot fényévekre előzi. Van itt minden - kozmetikus, ruha és cipőbolt, elektronikai szaküzlet, virágbolt, kávézó, bár, szolárium, könyvesbolt, ékszerbolt, kifőzde, mozi, illatszerbolt, body shop és tetováló szalon, bank, étterem, lakberendezési áruház és egy konditerem is - és ez csak az a része, amin átrobogsz.
Van elképzelésed, hogy egy ilyen hajóról merre vezetne Kai útja, így egyből a számára kedves helyeket nézed végig, amiket mindenhol meglátogat. Az egyik ilyen fix pont a tetováló szalon. Ugyanis Kai minden egyes olyan bolygón, ahol még nem járt, magára varrat valamilyen aprócska ábrát. S hát ezt a jégvermet bizony még elkerültétek. Belépve a boltba, láthatod, hogy nincs sok hely. A falak mentén több vitrinben csodálhatod meg az árukínálatot, ami mindenféle fém, műanyag és zselé jellegű implantátumot jelent. A szabad helyeket pedig fotók borítják, mutatva az eddigi vevők által kért tetoválások, piercingek, ajakfeltöltések, orr és fülbevalók sokasága. Az bolt közepén van egy kényelmes fogorvosi fotel, és egy szék, amin éppenséggel


egy megnyúlt fülű, testes tetovált Buddha ücsörög, és keresztrejtvényt fejt.

Ahogy belépsz, leteszi a tollat, és végignéz rajtad.
/Angol/ Mit szeretne? - érdeklődik, és kissé tanácstalanul méricskél. Láthatólag próbálja kitalálni a jöveteled célját. Nem is tartod sokáig kétségek közt, és mikor elmondod, hogy kit keresel, megrázza a fejét.
/Angol/ A minap leszállt hajóról voltak itt ketten, de a leírás egyikükre sem hasonlít. Két férfi - egyikük keletiesebb vonásokkal, a másik pedig inkább negyven felett lehetett. Amíg az egyiknek vastagító injekciót adtam a szolgálatiba, addig arról érdeklődtek, hogy van-e más is, aki import munkásokat foglalkoztat. De ebben nem tudtam segíteni nekik, ami nem tette őket boldoggá. Ennek a városnak még sok is egy kényszermunka-telep - komorodik el. Amikor látja rajtad, hogy nem teljesen érted, még kicsit színezi
/Angol/ Van egy büntetés-végrehajtási bánya, ahol rabok dolgoznak. Magas a baleseti ráta, és a rossz nyelvek szerint nem csak a hivatalosan elítélteket dolgoztatják. A bányászatból húsz százalékot kap a városi tanács - amit a városra költenek el. Bár szerintem nem biztos, hogy minden kreditet arra fordítanak...

Utána még több óra alatt végig járod a lehetséges bárokat, fegyver és ruhaboltot, de csak annyit sikerül megtudnod, hogy a legénység többi tagját látták, de Kait nem. Ellenben több helyen is érdeklődtek szervdonorokat vagy kényszermunkásokat alkalmazó szervezetek után. S erősen gyanítható, hogy eladni szándékoztak volna, de nem emlegettek nekik mást - csak Kharát...
A helyieket viszont egy dolog foglalkoztatja - hogy egy hónap múlva polgármestert választanak - és felmerült a gyanú hogy a nem túl népszerű polgármester lecsippent a bányásztársaság által folyósított összegből. Igaz, akik ezt vizsgálták, azok közül ketten rejtélyes módon eltűntek - és holmi gyilkosságot feltételeznek a dolog mögött. Persze most a város száját egy park-dómmal akarja kiszúrni a polgármester, hogy legközelebb is rá szavazzanak...
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"

Nem elérhető Dierol

  • Global Moderator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 3641
  • Aktivitás:
    7%
  • Karma 5
  • Digitális Nomád
    • Archívum
Re:Take the Lead
« Válasz #419 Dátum: 2018. Március 28. 19:54:52 »
Roxana

/Angol/ Az asztalt Roger csinálta, neki köszönd - árulja el Black - Ha csak a műtét hossza zavar, akkor tartsál közben szünetet. Ha alszik a beteg, akkor nem fog panaszkodni, hogy öt perccel tovább tartott az ellátása, mert szusszantál - javasolja - Nekem sem szokott panaszkodni a kelt tészta, hogy már tíz perce rám vár.

Miután ismét a naplóra kerül a sor, visszamész a szobádba, hogy egy adag papírral térj vissza. Ismét magyarázkodással-bocsánatkéréssel kezded, de ebben az ügyben láthatólag Blacknek más véleménye van, még ha nem is mondja.

Amikor átadod a zacskót, megköszöni
/Angol/ Köszönöm, igazán nem kellett volna! - kukkant bele utána - s azért elárulja - no, ez az amivel felhagytam - nézi meg jobban az üres naplót - talán majd idővel - villant feléd egy szomorú bocsánatkérő mosolyt.

/Angol/ Hát vannak dolgok, amikről nem szívesen beszél az ember - köszöni meg burkoltan Black, hogy tapintatos kívánsz lenni a kérdések terén. Tölt még egy kávét neked, aztán ismét a tepsivel kezd el foglalkozni - neked pedig lassan fel kell készülnöd Petersen fogadására.
Aki ráadásul öt perccel előbb is érkezik - de azért, mert nem akart feltartani. Szerencsére valóban nem evett és ivott semmit, pont úgy ahogy kérted - így semmi akadálya, hogy elkezdj vele foglalkozni. De előtte még egyeztetned kell a bőrgyógyásszal, aki Petersennel együtt érkezett. A doki harmincas férfi, és elég hátrányos megjelenésű. Ennek főleg az az oka, hogy a jobb arcfelén több régi vágás nyoma látszik, a fülének egy része is hiányzik, akárcsak a könyöktől lefele a jobb karja. A nyomok egyértelműek - valami felrobbanhatott a közelében, és örülhet, hogy túlélte. A fizikumát elnézve jó kiállású férfi volt a balesetéig, ami ha saccolnod kéne - pár éve történhetett.

/Angol/ Üdvözlöm, dr. Fyodorov vagyok! - mutatkozik be, de érthető okokból nem nyújt kezet.
/Angol/ Igazán örülök, hogy sikerült ideérniük! A kapitány úrral már lebeszéltük a részleteket - már csak a pénzügyi megállapodás megerősítése maradt, mielőtt nekilátnának! - néz körbe, aztán megkérdi - A kapitány úr mikorra várható? - kérdezi, és nem kétséges, hogy Joe-ra gondol, aki jelenleg valahol az űrben lebeg kiszínezve dicstelen mementóként.
/Angol/ Ugyebár a megállapodás az volt, hogy Petersen úr ötszáz kreditet ér, a többiek - a maradék hat páciens pedig fejenként kétszázat. Azaz ezerhétszáz kreditet fizetünk a mai napi munkájáért. Már ha a kapitány úr is megerősíti - teszi még hozzá.
"Minden nagy kaland a rossz tervezés eredménye"