Szerző Téma: Teliadan és barátai - a kaland  (Megtekintve 4925 alkalommal)

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Teliadan és barátai - a kaland
« Válasz #30 Dátum: 2015. Augusztus 24. 13:14:35 »
Teliadan

Ezt gyorsan lerendeztük. Bólintok, majd egyből vissza is megyek a szekérbe. Elsőnek azonban jó rejtekhelyek után nézek, amiket vész esetén használhatok, csak aztán kezdem el átnézni az egész helyet nyomok után kutatva.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nasirius

  • Vendég
Re:Teliadan és barátai - a kaland
« Válasz #31 Dátum: 2015. Augusztus 27. 21:00:22 »
Shirin őrködik, míg Teliadan a szekeret kutatja át, de előtte "biztosítja" a terepet. Visszamegy a szekérbe ezután, hogy további nyomokat keressen. /OFF: írd le, hogy pontosan mit keresel, milyen szempontból kutakodsz!/

Nasirius

  • Vendég
Re:Teliadan és barátai - a kaland
« Válasz #32 Dátum: 2015. Augusztus 31. 21:39:11 »
Teliadan:

Először a szekeret nézed meg (ha gáz lenne, alá be tudsz bújni). Nincs külsérelmi nyom sem a záron, sem az ajtón, sem belül máshol. Odabent nincsenek kutatási nyomok. A testen sem látsz különösebb sérülést. Viszont a holtest szája, arca elkékültnek tűnik, ami fulladásra utalhat. De nincs fojtogatásra utaló jel sem.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Teliadan és barátai - a kaland
« Válasz #33 Dátum: 2015. Szeptember 09. 10:36:22 »
Teliadan

Sehol nem látok erőszakra utaló nyomot, tehát a gyilkost vagy beengedték vagy profi zártörő, és vagy méreggel ölt vagy mágiával.
Megkeresem Shirint.
-Menjünk innen mielőtt észrevesznek.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nasirius

  • Vendég
Re:Teliadan és barátai - a kaland
« Válasz #34 Dátum: 2015. Szeptember 13. 20:13:59 »
Mindketten:

Elsurrantok a szekértől, illetve a gyilkosság helyszínétől. Úgy tűnik senki nem vett észre semmit. Félrevonultok, illetve vissza tudtok menni a saját szállásotokra, vagy máshová, ahol meg lehet vitatni a tapasztaltakat.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Teliadan és barátai - a kaland
« Válasz #35 Dátum: 2015. Szeptember 15. 22:54:28 »
Teliadan

Messze vezetem Shirint a tábortól, és körülkémlelek, csak azutàn szólalok meg.
-Vagy mindkét tábor tele van varázslókkal vagy sz itteniek sokkal jobb gyilkosok mint én. Az idősebb füvésznőt meggyilkolták, behatolásnak és dulakodásnak nyoma nincs, ès a holttesten sincsen semmilyen nyom. Van ötleted mi történhetett leszámítva a mérgezést és a mágiát?
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

rolcsy

  • Vendég
Re:Teliadan és barátai - a kaland
« Válasz #36 Dátum: 2015. Október 09. 20:19:41 »
Shirin

- Szerintem ne zárjuk ki azt a lehetőséget sem, hogy a Lythia ismerte a gyilkosát, és nem is gondolt arra, hogy kioltja az életét. Ha visszagondolsz a leveledre volt egy olyan rész benne, hogy "óvakodj a füvesasszonytól". Lehet nem véletlen halt meg Lythia. Ez egy jól kitervelt történet. Szerintem mindennek megvan a maga ideje. Hamarosan itt minden megváltozik, érzem, hogy az "erőben" zavar van. Meg kellene találni a leveled íróját. - válaszolok röviden Telaiadan monológjára.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Teliadan és barátai - a kaland
« Válasz #37 Dátum: 2015. Október 09. 23:38:53 »
Teliadan

-Úgy értem a gyilkosságot hogyan követték el. Az addig világos, hogy Lythia ismerhette a gyilkost, de valahogy meg is kellett öln a nőt. Ami meg a változást illeti, itt azóta káosz van mióta megérkeztem, soha semmi nem maradt nyugton. És igen, a levél íróját is meg kéne találni, de őt már akkor nem találtam, amikor megkaptam a levelet. Mostanra akár hetedhét határon túl is lehet, vagy nyomtalanul a táborban. Na mindegy, reggelig őrködjünk felváltva, utàna meglátjuk mi lesz. Ha nem gond, lehetnél első, én kifogytam a szellemi energiákból, vissza kéne töltenem.
Ezzel leülök és elkezdek meditálni. Ha feltöltődtem és még nem jött el őrködésem ideje, alszok is egy kicsit.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nasirius

  • Vendég
Re:Teliadan és barátai - a kaland
« Válasz #38 Dátum: 2015. Október 13. 19:10:50 »
Kissé tanakodtok még, majd mindenki nyugovóra tér, ki ki meditál, alszik, illetve a megbeszéltek szerint őrködik. Másnap reggel a tábor szedelőzködni kezd. Titeket hív a parancsnok - Dork - és ismét felderíteni küld előre. Ezért hát elindul ismét a karaván, ti jóval előrébb haladva derítitek fel az erdőt. Ezúttal nincs nyoma orkoknak, goblinoknak a közelben. Egy rövid idő után azonban egy dombon találjátok magatokat, ahonnan egy völgyre lelátva egy kisebb várat pillantotok meg.
« Utoljára szerkesztve: 2015. November 04. 21:24:45 írta Nasirius »

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Teliadan és barátai - a kaland
« Válasz #39 Dátum: 2015. Október 13. 21:22:50 »
Teliadan

-Valami nagyon nem stimmel ezzel az egésszel. - morgom Shirinnek mikor már jó messze járunk a karavántól. Többet aligha tudnék mondani ezzel kapcsolatban, egyszerűen nem értem, hogy hogy nem tűnik fel nekik a hulla a szekérben. vagy ha feltűnik, mért nem érdekel senkit sem.
Később megpillantva a völgyet és a várost, újra felé fordulok.
-Mit gondolsz, felderítsük csöndben, vagy szóljunk a karavánnak?
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

rolcsy

  • Vendég
Re:Teliadan és barátai - a kaland
« Válasz #40 Dátum: 2015. Október 16. 18:23:14 »
Shirin

- Az nekem is fura, hogy nem találták meg a füvesasszonyt. Vagy senki nem kereste vagy valaki már eltette a holttestét. Mi lenne, ha valami fortéllyal keresnénk Lythiat és majd kiderül ki hogy reagál rá. - felelelek Teliadan gondolataira, miközben felérünk egy dob tetejére, ahonnan egy falvat és egy várat pillantunk meg.
- Nem rossz gondolat, nézzünk körül, úgyis unalmas volt már a semmittevés - vágom rá Teliadan kérdésére.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Teliadan és barátai - a kaland
« Válasz #41 Dátum: 2015. Október 16. 21:06:40 »
Teliadan

-Abból ítélve, hogy mi minden történik, kétlem hogy át tudnánk verni őket. Sajnos magunktól kell kikecmeregni, méghozzá csendben.
(Később)
-Akkor induljunk.
Majd nekiindulok a leejtőnek.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nasirius

  • Vendég
Re:Teliadan és barátai - a kaland
« Válasz #42 Dátum: 2015. Október 25. 14:27:43 »
Leereszkedtek a dombon, majd egy völgybe értek, ahol 2-3 mérföldnyire látszik az említett vár. Látjátok, hogy egy út kanyarog a völgyben, és az vezet a várig - Ti nem azon jöttetek, hanem az erdőből - valószínűleg ez az az út lehet, amin a karaván is halad, és nagy eséllyel bekanyarog majd a völgybe. A várat megközelítve látjátok, hogy annak kapuja zárva van, fent a toronyból számszeríjas őrök figyelik a tájat.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Teliadan és barátai - a kaland
« Válasz #43 Dátum: 2015. November 04. 22:09:47 »
Teliadan

-Menjünk inkább az útról. - mondom Shirinnek, majd megindulok az út felé.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

rolcsy

  • Vendég
Re:Teliadan és barátai - a kaland
« Válasz #44 Dátum: 2015. November 10. 19:51:00 »
Shirin

Nincs mit tenni, követem Teliadan barátomat. Közben figyelem a katonákat és a mozgást.