Szerző Téma: New Orleans: a csevegő  (Megtekintve 11506 alkalommal)

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #135 Dátum: 2015. Szeptember 05. 16:50:35 »
...Mióta ülnek az Üresek lusta naplopóként otthon a kanapén? Ezt honnan szeded? Ez nekem tényleg új. :o ...

Üresek, gyengeségek:

"Néhanapján még ahhoz sincs kedvük, hogy kikeljenek az ágyból. És ez a viselkedés előbb-utóbb eluralkodik rajtuk.
...
de a legtöbben csak ülnek a seggükön napestig, és nem tesznek semmi érdemlegeset."

Értem én, hogy ez egy sztereotíp megfogalmazás, mint hogy minden brujah üresfejű zúzógép, de ez a fajta hátrány valahogy bélyeget hagy rajtuk, játéktechnikailag megmutatkozik. Értsd: ha emiatt kapnék mondjuk egy lustaság hátrányt ami csökkenti a kockatartalékomat például, akkor nem hoznám a karaktert ebből a tradícióból, mert nem illene a személyiségéhez. De akkor kérdés: miben mutatkozik meg a gyengeségül játéktechnikailag és hogyan?

Ezek alapján a paradigmád az lesz, hogy ami más szerint normális, azt nem csinálhatod, különben nem működik a "mágiád". Nekem megfelel, csak akkor egyezzünk meg valamiben végre. :) Egyébként lehetetlen nem rutinból tenni valamit, amit már egy jó ideje rutinból teszel, ha nem figyelsz rá, és nem tudsz mindenre figyelni mindig. Kíváncsi vagyok, hogy mindent máshogy tudsz-e csinálni mindig...ez már csak azért is nehéz pl hatás létrehozásnál, mert 2x ugyanazt a fókuszt nem használhatod így, előbb-utóbb ki fogsz fogyni az ötletekből. ;)

Nem feltétlen. A paradigma majdnem egyenlő lenne a C'est la vive kifejezéssel. Tehát hogy ne csináljon olyan dolgokat, amitől begyöpösödne, ami rutinná válna, élje az életét aztán majd valami lesz. Nyilván vannak dolgok, amit nem lehet máshogy csinálni mert véges számú lehetőség rejlik benne, pl. egy kártyapakli adott lapjának kiválasztása, emelése, stb. Arra gondoltam inkább, hogy tudatosan figyel, hogy kétszer ne menjen egymás után ugyanarra a helyre, pókerpartinál mondjuk kézben lévő kártyára ne fogadja ugyanazt (egyszer bedobja, egyszer meg all in). Hogy ne kelljen azzal foglalkoznia, hogy minden reggel 6:30 kel és bemegy dolgozni délután 4ig, majd bevásárol és lefekszik, hogy másnap kezdődjön elölről a mókuskerék.

Mellesleg nem vetem meg ezt az ötletet sem, hogy mindig próbáljon valami újabb fókuszt találni a mágiájához, kihívás lenne számomra is. Ha pedig a karakter "elbukik" vele, még mindig van olyan opció hogy tanítóhoz fordul, aki továbbsegíti, esetleg kiszélesíti a látókörét.

Illetve végül Üres karaktert hoznék, megtetszett végül a rugalmasságuk.

Remélem így már érthetőbben írtam le, és sikerül valami "kompromisszumot" kötnünk. :)


"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #136 Dátum: 2015. Szeptember 06. 04:45:49 »
Lehet az az én szerencsém, hogy ezt a szöveget sosem olvastam, ezért ilyen butaságot sosem tartottam róluk. ;D Adtam egy általam írt szöveget anno, abban benne van a lényeg az Üresekről, ha érdekel, akkor íme újra. Szerintem minden kérdésedre velük kapcsolatban válaszra lelsz itt. Játéktechnikailag az lenne a hátrányuk, hogy a nincs specializált szférájuk ezért minden szférafejlesztésük 8-as szorzóval történik. Mivel én nem adok TP-t, ezért nálam ez a hátrány nem érvényesül. Én úgy különböztetem meg őket a Tradíciók előnyeitől, hogy a Tradíciósok könnyebben találnak maguknak mestert, aki képes őket gördülékenyebben tanítani, míg az Üresek találnak egy másik Ürest, aki tanítja őket, de nekik ki kell rendesen próbálni valamit ahhoz, hogy az mindenképp működőképes legyen, hisz aki tanította annak nem egyezett szinte semmiben sem a paradigmája a tanoncéval. Viszont a Tradíciókban legalább a Tradíciós alapeszme egyezik, így az egész gördülékenyebben folyik. :)

Tehát akkor a paradigmádat úgy lehetne megfogalmazni az általam kért mondattal, hogy "a világ rutinos cselekedetekkel mozog, változtatni rajta úgy lehet, ha kilépünk a megszokott kerékvágásból"? A fókuszod hozzá pedig az, hogy semmit sem csinálhatsz kétszer ugyanúgy? Nekem megfelel, és rettentően kíváncsi leszek rá, hogy miként találsz úgy új módszert mindig, hogy az nem hétköznapi, hanem különleges, de mindig valami új különleges. ;)

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #137 Dátum: 2015. Szeptember 07. 21:57:59 »
Elolvastam, és maradok az Üreseknél. Majd maximum korrigálsz ha szerinted nem hozom eléggé a filozófiájukat, aztán konzultálunk hogyan tudnám javítani a játékomat. Persze ha neked is jó, és van rá időd.

A paradigma okés és a fókusz is. És én is kíváncsi leszek hogy sikerül hozni mindig az újításokat. ;)
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #138 Dátum: 2015. Szeptember 07. 22:38:00 »
Alaric

Rendben, akkor te ezzel meg is vagy, majd az előtörténetedre lennék kíváncsi, remélem játékkezdésig össze tudsz rittyenteni valamit. :)

Többiek? Ki hogy áll?

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2238
  • Aktivitás:
    15%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #139 Dátum: 2015. Szeptember 08. 18:55:05 »
Alaric

Rendben, akkor te ezzel meg is vagy, majd az előtörténetedre lennék kíváncsi, remélem játékkezdésig össze tudsz rittyenteni valamit. :)

Többiek? Ki hogy áll?

Sehogy még mindig bent ülök a munkahelyemen és dolgozom reggel hét óta és a múlt valamint most következő hétvégén is dolgoznom kell  ::) Ami kevés időt otthon lészek a hétvégéből azt alvással és a gyermekemmel töltöm mert a végén csak fényképről ismer majd fel  ???

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #140 Dátum: 2015. Szeptember 11. 17:56:57 »
Filio

 Értem, nálad mondjuk csak az az egy mondat hiányzik, Filio, szóval, ha van 5 perced gondolkodni rajta, akkor azért ne tartsd vissza magad. ;) Mivel ilyen elfoglalt vagy, és mivel te ritkábban tudsz lenni, így neked max később kezdem a kalandot, de van-e ötleted arra, és ha igen, akkor mi, hogy legkorábban mikor tudnál belekezdeni? Lehetséges-e Október vége előtt még, vagy csak Novemberben?

Caius, Gabriel, Quator

Ti hogy álltok? Engem csak információ érdekelne, hogy nagyjából mikor tudtok újra érdemben foglalkozni a kalanddal. Ha azt mondjátok, hogy 2 hónap múlva, akkor 2 hónap múlva, csak szimplán információra van szükségem, hogy tudjam mihez tartani magam. Ha senkinek nincs szüksége semmi segítségre, akkor én sem foglalkozom a dologgal nagyon, nekem is van más dolgom, csak érdekelne. A válaszotokat előre is köszönöm!
 

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #141 Dátum: 2015. Szeptember 16. 17:05:49 »
Üdv!

Sajnos egyéb négybetűs ÉLET-beli teendők és az ehhez párosuló ihlethiány miatt rám ne várj/atok. :-\ Ha rendeződnek a dolgok és érdemben tudok ismét a Mage-el foglalkozni, szólok.

Jó játékot!

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #142 Dátum: 2015. Szeptember 17. 15:53:27 »
Értem, és sajnálom, a problémáddal én is küszködök az ihlethiányt leszámítva, szóval megértelek. Amúgy egész jó ötlet volt részedről az a szakács, szívesen láttam volna a játékban. :(

Caius, Gabriel?

Nata108

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #143 Dátum: 2015. Szeptember 20. 08:44:16 »
Én már várom, ha külön kezdünk akkor ilyen heti 1re számíthatsz tőlem minimum, akár mától is :)

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #144 Dátum: 2015. Szeptember 22. 20:25:34 »
Rendben, Nata, ezt már szeretem ;) , viszont a hétvégét a kezdéssel már megvárom, addig még talán 1-2 rövidebb előtörténet beérkezik, ami igen jól jönne, mert anélkül necces lesz bármit is csinálnom, nem hogy mesélnem. :o

Pillanatnyilag rajtad kívül még Filionak, Teppiknek és elviekben Gabrielnek tudnám elkezdeni a kalandot. Reménykedem benne, hogy Alarictól kapok egy előtörténetet addig, és nagyon-nagyon reménykedem Sentinelben, hogy pár apróbb infóval azért ő is be tud szállni, mert nagyon örülnék a jelenlétének attól függetlenül, amit korábban közölt. :)

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #145 Dátum: 2015. Szeptember 22. 22:30:29 »
Jepp, a fejemben már 80%-osan készen van, már csak papírra kell vetnem.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #146 Dátum: 2015. Szeptember 22. 23:35:29 »
Helyes, alig várom már, hogy olvashassam. Próbáld képernyőre, akkor nem kell szkennelni utána. ;)

SentinelWex

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #147 Dátum: 2015. Szeptember 23. 11:32:08 »
Jól van, beszállok. :P

Ha a múlt homályába veszett volna, akkor bemásolom ide mégegyszer a karakter koncepciómat:

Tolvaj Akasha (Li-Hai) köntösben:

A világ változik és mi is változunk vele. Minden kölcsönhatásban van mindennel, ezért jól meg kell gondolnod, hogy miféle hullámokat keltesz. Gondold csak végig. Állítólag az ember 7 évente megújul, mert a testnek ennyi időre van szüksége, hogy minden sejtje újjászülessen. Vannak olyanok a környezetemben, akik ebből a mondatból csak annyit hallanak, hogy hét, mert a számokra koncentrálnak. Vannak olyanok, akik a sejtet emelik ki, mint mondanivalót. Megint mások a megújulásra fókuszálnának. Én pedig felteszem a kérdést: mit jelent a változás a számomra?

Tehát az alaptörvény az, hogy minden hullámként változik. Az emberek fejlődnek és velük együtt fejlődik a környezetük és az eszköztáruk. Évszázadokkal ezelőtt bármelyik embernek beadhattad volna, hogy egy sárkány repül az égen. Ezt ma is beadhatod nekik, csak legfeljebb papírsárkányra asszociálnak. Mert megváltoztak. A múlt szabályai gyakran érvényüket vesztik és ha ezt nem vagy képes elfogadni, akkor egy napon arra ébredsz, hogy semmi fölött sincs már hatalmad.

Különösen a keresztények között szokott számos örökérvényűnek nevezett bölcsesség terjedni, de elárulok neked egy titkot: általában nincs olyan, hogy örökérvényű. Neked pedig ebben a világban meg kell találnod azt, ami hasznos és használható és el kell határolódnod a használhatatlantól. Az íj halálos fegyvernek számított ezer éve, de most miért ragaszkodnál hozzá, ha van sokkal alkalmasabb eszköz is ugyanannak a feladatnak az elvégzésére.

Engedd meg, hogy meséljek még magamról egy kicsit. Az alvók között járva tolvajként kerestem a kenyeremet. Különös tehetséggel nyúltam le bármit, ami megtetszett. Felhasználtam a leglehetetlenebb eszközöket is, hogy elérjem a célomat. Az egyetlen tabu a gyilkolás volt. Soha nem öltem azelőtt. És megelőzve a kérdésedet, nem, sosem buktam le. De ez nem számít, mert a feleszmélésem óta más ember vagyok. Persze használom a korábban megtanult dolgokat is, ha úgy hozza a szükség, de más célok vezérelnek. Mert elért és hatott rám a változás, én pedig meglovagoltam a hullámait. Megtanultam fegyverként használni vagy épp pajzsként magam elé emelni.

Az a legérdekesebb az egészben, hogy az emberek akarják a változást, de félnek tőle. Mindenki változni akar, de a többség a saját maga ellensége és nem képes a legapróbb lépést sem megtenni az áhított változás felé. Ki-ki szebb, gazdagabb, okosabb, menőbb, ne ennyire menő, szerencsésebb, stb. akar lenni, a lista végtelen. Ha belepillantasz az elméjükbe, látni az elnyomott hullámokat, melyek a felszínre akarnak törni, de vagy a félelem vagy pedig valami más visszaszorítja őket. Mindig könnyebb olyan változtatást létrehozni, amit ők maguk is szeretnének. Egy erőszakos embernek szívességet teszel, ha erőszakos cselekedetre csábítod és elárulom, nem lesz nehéz dolgod. De ha ugyanezt az embert arra kérnéd, hogy empátiával nézzen egy idős nőre, igencsak nehéz feladatot tűzöl ki magad elé.

Tudom, hogy ez most sok. Idővel egyre többet megértesz majd a képességeid természetéről és képes leszel a kedved szerint alakítani. A Tradíció tárt karokkal fogad téged.


Röviden: a karakter a lehetőségei közül igyekszik az adott szituációra a legalkalmasabb eszközt megtalálni. Alapvetően a frissen felébredett mágusokat próbálja megkeresni és a tradíció irányába terelgetni őket.

Sajnos paradigmát nagyon nehezen tudok társítani valamiért ehhez a karakterhez, szóval minden javaslatra nyitott vagyok(valamiért én a hullámokat mint formát tudom elképzelni a karakterhez). Az sem állt még össze a fejemben, h "hogy varázsol". Szférák tekintetében az elme mellett valószínűleg a tér, anyag, erők és eredet jöhetnek szóba.

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #148 Dátum: 2015. Szeptember 23. 14:52:21 »
Tipikus pszichopomp a karaktered, mindenkinél észleli, hogy mire van éppen szüksége, és megadja nekik az utolsó löketet hozzá, hogy létrejöjjön az, aminek létre kell. :)

Nekem megfelelnek a hullámok, csak szeretném én is jobban elképzelni ezt, hogy tudjak mesélni neked. ;) Miféle hullámok ezek, hogyan képzeli el ezt a karakter? Honnan jött számára az ötlet, hogy ezt "hullámoknak" nevezze? Ha a buddhista tanokból indulsz ki, akkor azon belül ez minek felelne meg?

Itt egy kicsit nehezebb dolgom van, mint egy korábbi játékosom karakterénél, akinek a paradigmája Extatikusként a 'pulzus' volt, változtatni rajta pedig úgy tudott, ha hozzásegítette magát ahhoz, hogy érezze a pulzust, ezt főleg elektronikus zenével lehetett, azaz neki szüksége volt valami elektronikai szerkezetre ahhoz, hogy működjön a "mágiája". Viszont abból a szóból már, hogy 'pulzus' el lehetett képzelni könnyedén a dolgot, ami rezonanciaként ki is hatott a környezetére, így amikor elment valaki mellett, aki épp kutyát sétáltatott, akkor az az ember pl valamilyen zenei ritmusra lépkedett, a kutyája egy adott zenei ritmusra vonyított, ez a többségnek nem tűnt fel az Alvók közül, de egy intelligensebb Feleszméltnek igen, sajnos szegény srácot a sors mindig a butábbakkal hoztak össze.

Ezen felül pedig annyira lenne szükségem, hogy valami hozzátartozóról írj, családtagok, barátok, stb. Továbbá a karakter miért van éppen most New Orleansban? Ha Tradíciók arra használja őt, hogy keressen éppen feleszmélt tagokat, vagy feleszmélés előtt állókat, akiket a Tradíciók tárt karokkal várhat, akkor feltételezem afféle vándor szerzetről van szó.

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #149 Dátum: 2015. Szeptember 23. 22:05:46 »
Helyes, alig várom már, hogy olvashassam. Próbáld képernyőre, akkor nem kell szkennelni utána. ;)

Az nem biztos, hogy jót tenne a képernyőnek ha arra írnám... :D De nyilván digitálisan akartam én lejegyezni, mintsem papírra.  :)
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."