Szerző Téma: New Orleans: a csevegő  (Megtekintve 11478 alkalommal)

Nata108

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #75 Dátum: 2015. Július 31. 21:59:07 »
Keress valami kötetlent, akik messze laknak :D

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #76 Dátum: 2015. Július 31. 22:51:43 »
Személy szerint nem vagyok oda a filozófiáért, úgy érzem mindent meg lehet magyarázni benne csak akarni kell.

"A Technokrácia célja, hogy az emberiség békében és biztonságban éljen az emberiséget ősidők óta rettegésben tartó szörnyetegektől, és hogy rájuk egyszer ne legyen már szükség, mert az emberiség is meg tudja védeni önmagát, ezért a kezükbe akarják adni a fejlesztéseiket, csak egyelőre azt látják, hogy az emberiség még nem felkészült erre agyilag." Nekem ez hatalmas kamu szövegnek tűnik a technokraták részéről. ;) :)

Mellesleg elolvastam amit linkeltél, de nem mondanám hogy közelebb kerültem a megfejtéshez. :D Még mindig nem értem, hogy a tradíciósok milyen előnyt kovácsolnak abból, ha az emberek ismét elkezdenek hinni a csodában? Miért jó ez nekik? És miért kell a valóságot a saját akaratukra formálniuk? (Persze csak finoman a Paradox miatt.)
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nata108

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #77 Dátum: 2015. Július 31. 23:08:03 »
Alaric, nekem az utolsó kérdésre az volt a megértést hozó rész, hogy a világ "demokratikus", azt hiszem Konszenzusnak, vagyis közmegegyezésnek hívják azt a visszafogó hitet, ami tagadja a mágiát.
A lényeg, hogy az van, amit a népek hisznek, és ha beszürkül a világuk (amire a Technikrácia játszik), akkor ugye kiszámítható minden és mindenki, és emellett a fantázia és az akarat sorvadásával eltűnik a mágia.
Ellenben, ha mindenki hinne a csodákban, és abban, hogy ő is beleszólhat a dologba a mágia OP lenne, nem lenne visszafogva, mint ahogyan a jelenlegi helyzetben van.

Nekem ez hozta meg a megértést, remélem valamivel hozzájárulhattam a dolgokhoz.

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #78 Dátum: 2015. Július 31. 23:14:38 »
Azt hiszem igen. Tehát az emberiség bevonása a csodákban nem feltétlen a jelen miatt szükséges, hanem az örökség miatt, mert a varázshasználók is csak halandók. Mert attól függően bárki bármit is gondol, ha a varázshasználó hisz, akkor képes változtatni a valóságon. Jól mondom?
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2238
  • Aktivitás:
    15%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #79 Dátum: 2015. Július 31. 23:15:07 »
Üdv!

Játéktechnikai kérdés a kések - tőrök forgatása a krónikában Kézitusa vagy inkább a Vívás képzettséghez fog-é sorolódni (tudom, hogy a játék nem harcközpontú de hangulatilag szükségem van a válaszra  ;) mivel a drága baltatarcum kés - tőrmániás lészen a hosszabb pengéket hanyagolom  8) )

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2238
  • Aktivitás:
    15%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #80 Dátum: 2015. Július 31. 23:20:33 »
Azt hiszem igen. Tehát az emberiség bevonása a csodákban nem feltétlen a jelen miatt szükséges, hanem az örökség miatt, mert a varázshasználók is csak halandók. Mert attól függően bárki bármit is gondol, ha a varázshasználó hisz, akkor képes változtatni a valóságon. Jól mondom?

A varászhasználó elméletileg saját akarat szerint formázza a valóságot ha rendelkezik megfelelő tudással és hatalommal hozzá osztán a csavargatás mértéke és a környezet dönti el, hogy eme valóságcsavargatás egybeeső hatásnak avagy kellemetlen mellékhatásokkal járó vulgáris hatásnak számolandó é  ;D
A mágusoknak könnyebb volt az élete a múltban ahol a csodák és a "mágia" elfogadott jelenség volt szóval a tradíciók valahol mélyen örülnének ha a világban a racionalizmus és a banalitás mértéke csökkenne vissza a boldog és csodás gyermekkorba  ;)

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #81 Dátum: 2015. Július 31. 23:25:07 »
Oké, most már teljesen világos. Köszönöm nektek! ;)
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Nata108

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #82 Dátum: 2015. Július 31. 23:25:46 »
Ja, a Tömeg gondolata alapján csap vissza a valóság. Ha pl mindenki azt gondolja, hogy lehet levegőt venni a víz alatt a mágus lazán megteszi, és kb erőfeszítésbe sem kerül neki.
Most egy picibe kerül, és annál nagyobba minél több "hitetlen" szemtanú látja.
De lehet enyhíteni, pl ha van egy palack a hátadon, lehet kamu is. És vízlélegzést varázsolsz, akkor a hitetlen szemek nem árthatnak (akkorát) mert ugyebár elfogadott, hogy van légpalack.

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #83 Dátum: 2015. Július 31. 23:30:50 »
Tehát akkor ennyi erővel megölsz egy vámpír egy karóval, mert ugyebár az a tévhit, hogy a karózás halálos a káinitára nézve?  :o
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #84 Dátum: 2015. Július 31. 23:38:05 »
Sentinel

Klánt? ;D A Vampire pár ajtóval odébb van. ;D Amúgy az a bajod inkább, hogy nem fér bele sehova, vagy az, hogy túl sok helyre is befér? Utóbbi könnyebben orvosolható, hisz egy karakter lehet több Tradíció tagja is, az alapkönyvben van is egy ilyen előny: Kettős Tradíció (7 pont). Ha sehova nem illik be, akkor Üres még lehet, bár ha mentorálni is akar, akkor meg kell fűzni a másik játékost is, akit tanítványul akar, hogy ő is legyen Üres, így bár nem lesz a Tradíciós mester-tanítvány szerep kettejük között, de talán annál jobb, szabadabb az egész. Esetleg kezdetben a karakter Üres, így is eszmélt fel, de nem azért, mert egyetért a Tradíciók valamelyikével is így hirtelen, sokkal inkább azért, mert a Tradíciók képesek neki védelmet nyújtani pl a Technokrácia és a korruptsága elől, így be kíván lépni, próbaidőn van most, és még nem döntött, hogy hova lép be, a kaland alatt kiderül számára.

Esetleg tudnál még mesélni a karakter koncepciódról még valamit? Megpróbálok segíteni, max az lesz a vége, mint az imént is, hogy kiválasztod az ellenkezőjét annak, amit én, de legalább valamilyen döntésre jutunk. Például a karakteredhez illik szerintem az Akashayana Li-Hai frakció is, az elég rugalmas, ezt mondom azért is, mert köztük van a legtöbb nem-keleti ember, illetőleg nem-keleti filozófia, pl ilyen a Roda d'Oro is, vagy a Route de la Vérité, esetleg a Marcheurs. A csirkefogó énjéhez tényleg a Lhaksmists (Chakravanti - tudom te nem szereted őket, bár kíváncsi lennék, hogy azért nem, mert te is azok között vagy, aki félreérti őket, vagy más az indok?) illik a legjobban, hisz úgy gondolják, hogyha valamit el lehet lopni, akkor azt az istennő akarja, de te tudod. Ha szeret belegondolni a dolgok mélyébe, és oktatni is akarna, de a könnyedebb életérzést, és a mindent túlzottan durva szabályok szerint való életet azért nem kívánja a háta közepére sem, akkor Pán Szövetsége vagy a Disszonáns Társaság (mindkettő Extatikusok) lenne egy megfelelő választás. Aztán lehet úgy döntött, hogy megtér a törvény oldalára, hisz rablóból lesz a legjobb pandúr, de az ideáit sem akarja hátrahagyni, és a korrupció túl vastag számára, így a legjobb talán annak berkein belül mozogni, mert úgy lehet a legjobban kicsavarni annak gyökereit a helyéről, így az Utópiánusok (Éteriták), és rajtuk keresztül az Árnyékminisztérium lehetne egy jó választás számára. Hermész Rendjén belül még mindig Tytalus háza illik a karakteredhez a legjobban, csak ebben az esetben a jövendőbeli tanítványodnak nem lesz jó lenni, szegény véletlenül belehal. ;D

Esetleg egy ex-Szindikalista, aki bár nem ért egyet a Tradíciók hagyománytiszteletével, amit ő humbugnak is tart, de valahol meg kell húzza magát egy időre, míg elvesztik a nyomát. A korrupció észlelése miatt lépett le, nem bírta tovább viselni az egészet, de hogy miért keresik konkrétan, azaz mivel károsította meg a Konvencióját azt még ki kell találni hozzá. Valszeg nem pénzzel, mert a pénz nem számít nekik, ezek még a szarásért is fizetnek.

Egyelőre ennyi ötletem van, ami illene akár csak 1%-ban is a koncepciódhoz.

Nata

A góc tetszik, főleg az, hogy Ken nem járt utána a dolognak, hogy miért van mindez így abban a házban, jó alkalom lehet a kaland alatt megtudni. Tehát akkor a góc rezonanciája statikus (nyugtató)? Az anyagi háttér Ken esetében egy folyamatos jövedelem, azaz van munkahelye is, vagy szimplán az eladott társasjátékokból befolyó pénzt jelenti, ami néha növekszik a kiadóval kötött szerződés okán?
A rezonanciád legyen eltérő a Természet/Viselkedéstől, ezt szerintem a rendszer topicba írtam is. Az észleléshez és felfogáshoz írj egy specializációt. Az előtörténet kapcsán még gondolkodom, hogy mit érdemes beleírnod, mert egyelőre csak az az érzésem van, hogy valami még hiányzik. Például kezdetnek egy kérdés, hogy mik Ken félelmei, és mik a céljai?

Egyébként, amit Alaricnak magyarázol azok alapján azt veszem észre, hogy nem is lesz a karaktered annyira kezdő, egész jól fogod fel a dolgokat. ;)

Alaric

Tűnjön, semmit nem tehetek ellene, ettől függetlenül így van, tényleg az a céljuk, hogy egyszer rájuk ne legyen szükség, és az emberiség megálljon a saját lábán. Ők azok, akik ezért a célért bármire hajlandóak, azaz a cél pozitív, de az eszközök, amikkel teszik nem feltétlen.

Neked nem elég indok az, hogy te írod a világ törvényeit, és nem te igazodsz valamihez, amihez nem igazán tudsz? Tegyük fel nacionalista érzésű magyar vagy. Egyik napról a másikra bejön az új törvény, hogy aki magyarul szólal meg, az megy a dutyiba. Az emberek nehezen bár, de betartják egy fél évszázadon keresztül a dolgot, így már csak egy maroknyi ember marad, aki beszéli még a magyar nyelvet, köztük te is, akinek ez fontos, ez lételeme. A többi ember, akinek nem volt olyan fontos szétszéledt a világban, asszimilálódott. Ha neked se lett volna fontos, akkor te is így teszel, hisz kit érdekel az egész hülyeség? Viszont te fontosnak tartod, hogy megmaradjon a nyelved, és a kultúrád, így ezért hajlandó vagy, ha máshogy nem is, de passzívan ellenállni. Na, a Tradíciók ha nem is ennyire passzívan, de ezt teszik.

A vámpíros példád egy picit másmilyen, a vámpír "avatárja", avagy a Fenevad (az alapkönyvben találsz a Függelék végén egy olyan hátrányt, hogy Filakterion, na a Fenevad is annak számít, de pl az alakváltók esetében Gaia jelenti ugyanezt) tartalmazza a vámpír számára a permanens paradoxont, azaz az összes hátrányt, amivel a vámpírok rendelkeznek, így esetükben az működik, ami ebbe bele van kódolva, a konszenzus ezen nem változtat. Lehet akkor tudna változtatni rajta, ha köztudott lenne a vámpírok létezése, avagy a Maszkabál nem létezne már, akkor elképzelhető, hogy az egész tovább változna.

Nata108

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #85 Dátum: 2015. Augusztus 01. 00:19:42 »
A góc igen, az előtörténetbe beleírogattam, meg az értékeket is szövegeztem.
A félelmek "kimaradtak", de azok szerintem egyértelműek, a család (feleség), meg a hobbi-munka (játékok) féltése.

SentinelWex

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #86 Dátum: 2015. Augusztus 01. 01:23:51 »
Tradíció na. A Dark Ages fórumot olvasgattam és összeért a fejemben a két világ. :D

Szóval. A karakteremre ne úgy tekintsetek, mint valami tanítómesterre, mert nem az lesz. Pusztán egy mágus, aki annak szenteli a tehetségét, hogy frissen feleszmélt halandókat keres és elindítja őket a tradíciók irányába, netalán segít nekik, ha bajba jutottak.

A szabálykönyvben leírt "kötöttségeket" nem szeretem, mert úgy érzem, hogy megfojtanak és megölik a szabadságomat. Én el tudok képzelni olyan Hermész rendit, aki tesz a hermetikus szabályokra. Ugyanúgy el tudok képzelni olyan Verbénát is, aki már csak azért is tanít másokat függetlenül attól, hogy milyen irányzatot képvisel. A történet bármikor felülírhatja azt, ami a szabálykönyvben "meg van írva".

Gondolkodtam a koncepciómon. A Verbénák nekem túl véresek, meg ez a karakter nem igazán a rituálézós/életkörforgásos fajta. A hermetikusokat eredetileg a korrupció miatt szemeltem ki, de ha a karakterem szabadlelkű, akkor az nem fér bele.

Nekem is van olyan tradíció, akiket szimplán nem kedvelek vagy nem akarok játszani, így az Extázis kultusza elsőként esik ki. Az Euthanatosról nekem mindig a halál és a változás jut eszembe és ezzel a koncepcióval nem igazán tudom összeegyeztetni, ráadásul 17-es óta ellenszenvesek. :D

Semmi közöm nincs a szellemvilághoz - biztosan nem lesz szellem szférám se - így az álomszólók is kirostálódnak.

Eddig jutottam most a gondolkodásban. Most megyek aludni, hajnalban hazarepülök és gondolkodom tovább. :D

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #87 Dátum: 2015. Augusztus 01. 02:44:05 »
Sentinel

A Chakravantival kapcsolatban köszönöm a választ, most már tudom, hogy te is a félreértők között vagy.

Gondolj arra a játékra, ahonnan a Hermész Rendet átvette a White Wolf, ez az Ars Magica volt, nos a Mage-beli vonalas, hatalmi játszmás Hermész Rendiek semmik az Ars Magica-s változathoz képest, annyi elvárás éri ott a mágusokat, hogy egyszerűbb, és kellemesebb egy hajléktalant játszani, aki talán 15 évet megél bármely középkori város utcáján, és ha mázlija van, nem kap el semmilyen betegséget, csak éhen hal. A kötöttségek teszik a világot azzá, ami, ez minden fantasy/sci-fi világban így van, és mit tesz a véletlen, a valóságban is, sőt ott 100x annyi van, mint máshol.

Ezzel nem azt mondom, hogy nem lehetsz Hermész Rendi, aki tesz magasról egy-két szabályra (értelemszerűen nem az összesre, mert akkor már önként lépett volna ki), csak azt, hogy ehhez egy olyan előtörténetet kell írjál, amiben ez rendesen meg van indokolva. Például benne van, hogy mi történt vele a taníttatása alatt, ami miatt a dolgot megutálta (valszeg nem úgy ment oda, hogy rögvest tett mindenre, mert akkor a mester nem tanította volna), netán mit tett le az asztalra, hogy a mestere azt mondta, hogy falaz neki, és nem kötelessége a gyűléseken megjelennie ezért. Lehet a karaktered már nem Hermész Rendi, azaz nem tagja a Tradíciónak, de a mágiáját hermetikus módon rakja össze, és ő fontosnak tartja a Tradíciója egyes elemeit, és hisz benne, de mivel a Tradíciója hatalmi játszmákra és politizálásra épít, ami mellett még vonalas is, így a mesterén kívül senki más nem tartja azon Tradíció tagjának. Lehet megsértett egy befolyásos mestert, tett valami galád dolgot ellene, elcseszett valamit, ami miatt kvázi menekülnie kellett, és nem is nagyon térhet vissza hivatalosan a Rendbe, amíg az a befolyásos mester életben van. Akármit kitalálhatsz, és tehetsz magasról a vonalasságra, DE meg kell indokold többel annál, minthogy "hát mert csak", mert ez utóbbit nem fogadom el semmiképpen sem.

>>A történet bármikor felülírhatja azt, ami a szabálykönyvben "meg van írva."<< Ez teljesen igaz, és ki írja azt a történetet főként? A KM, szóval ha megengedek egy rakat dolgot, akkor legalább a kéréseim egy részét próbáld teljesíteni, mert nem hülyeségből írogatom le őket, meg mert annyi szabadidőm lenne. Nem mellesleg, ha valami konkrétumot is kapnék, nem csak azt, hogy ez szar, az szar abban, amivel téged próbállak segíteni, már előbbre járnánk.

SentinelWex

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #88 Dátum: 2015. Augusztus 01. 05:13:22 »
Nagyraértékelem a segítségedet, én tényleg próbálom keretek közé szorítani a koncepciómat. :D Na majd otthon. :D

Númenor

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #89 Dátum: 2015. Augusztus 01. 11:29:40 »
Idézet
Mindenesetre ott jött elő egy olyan helyzet ezzel az adrenalinfüggő paradigmával, hogy volt egy készülék, aminél el kellett érje, hogy az olyasmit is mérni tudjon, ami a normál fizikai törvényeken kívüli. Az elektronikus készüléknek adrenalin löketet kellett adnia. Te hogy oldanád ezt meg?

Természetesen elképzelhető a karakterednél olyan is, hogy másra nem tud hatni, csak saját magát tudja fejleszteni az adrenalinnal, lévén minden akaratmester számára az egyedüli határ az önnön akarata/hite, és ha úgy hiszi, hogy csak magára tud hatni, akkor az számára úgy is van.

Számomra a második verzió a szimpatikusabb. Bár kérdéses, hogy ez az állandó túlfűtött, izgalmas, adrenalint termelő helyzet megvalósítható e?! Nekem az első verzió kicsit Crank filling, és az elég nehezen kivitelezhető a játékbeli életben...

De mindegy is, mert újabb ötletem támadt, amit szeretnék átrágni, mielőtt feldobnám! ;)