Szerző Téma: New Orleans: a csevegő  (Megtekintve 11387 alkalommal)

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #210 Dátum: 2015. December 08. 14:41:30 »
Filio

Ez a kártyás cucc nem igazán illik véleményem szerint a karaktered eszköztárába. A paradigmát jól kifejezésre juttattad a beszélgetéssel, de szerintem ennyi tökéletesen elegendő is. A kártyára nagyon nincs szükség. A helyedben inkább meditációra javítanám a dolgot, és egyértelműsíteném, hogy mit is akarok csinálni. Lévén a leírásodba azt írtad, hogy az aurák érdekelnek, a spoilerbe pedig azt, hogy a tudatodat erősíted meg, akkor most melyik? Mindenesetre, ha törölted a kártyás részt, akkor dobj nekem ide 2 próbát:
1. Észlelés+Meditáció
2. Megvilágosodás

Auraérzékelés terén azt áruld el nekem, hogy milyen színnel mit akarsz megfeleltetni? Esetleg elég neked az a szokványos dolog, ami pl a Vampire Jelenés 2-nél van leírva?

SentinelWex

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #211 Dátum: 2015. December 22. 00:38:07 »
Itt is bocsi a késői reagért, kezdem azért magam lassan utólérni. :D

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #212 Dátum: 2015. December 23. 16:47:19 »
Semmi gond, én is így állok a dologhoz mostanában, próbálok mindent előre tervezni, írni is 1-1 reagot, de nem mindig jön össze, sokszor meg idő lenne, de a fáradtság győz a napi teendők befejezését követően. Szóval, ha ritkábban írsz, annyira nem vág engem haza, remélem titeket sem, hogy nekem is hasonlóan kevés az időm. Februártól az egész változik, jobban rá fogok érni, addig marad mindez így, ahogy most van.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #213 Dátum: 2016. Szeptember 12. 14:50:40 »
Nekem volna pár kérdésem, most jöttem rá, hogy egy üzeneted kimaradt, amiben a motor leírását taglalod. Ha jól értelmezem, akkor a varázslás létrejöttének rendszerét kell kitalálnunk, ami egyénenként változó? Írtad a black metál riff okkult visszafele lévő hörgés - itt pl. elnyom a karakter egy varázslatot, tehát alap esetben minden elnyomott varázslatának így kellene kinéznie?

Pl. Beszéltünk a leendő karakteremről, hogy egy antikvitás tulajdonos, ott dolgozik és könyvmoly. Egy adott könyv hatására ébred fel. Nála például mi lenne a motor? Mert nekem szerintem hülyeségek jutnak eszembe: egy üres könyv, amibe beleír egy adott varázslatot pl: "dermedj kővé", majd ha beleírta ezt kihúzza, mintha kezébe lennének a betűk és az illetőre mutat, vagy ilyesmi. Szóval ilyenekre kell gondolni?

Bocs ha értetlen vagyok vagy hülyeséget beszélek.

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #214 Dátum: 2016. Szeptember 12. 17:25:22 »
Abban igazad van, hogy egy hozzászólásom kimaradt, mert még nem fejeztem be, szerettem volna minden Tradícióra példát találni, hogy el tudjátok képzelni, hogy miről is van szó, mi az alternatív opció, amit kínálok, ha nehéz esetleg az, hogy saját magatok találjatok ki egy paradigmát. Abban viszont nincs igazad, hogy részletesen le akartam vezetni nektek a motort, hisz nincs szükség rá, mert ott van rá a könyv, amit elérhetővé tettem. Ellenben, most hogy kéred, mert nem érted a dolgot, szívesen leírom még az ominózus hozzászólásom előtt. ;)

Ha jól értelmezem, akkor a varázslás létrejöttének rendszerét kell kitalálnunk, ami egyénenként változó?
Igen, és szerencsére az alkalmasint felkínálandó alternatíva alapján is változó lesz egyénenként.

Írtad a black metál riff okkult visszafele lévő hörgés - itt pl. elnyom a karakter egy varázslatot, tehát alap esetben minden elnyomott varázslatának így kellene kinéznie?
Alapvetően igen, ilyesmit kellene írni hozzá, van egy paradigmád, ami leírja azt, hogy miként működik szerinted a valóság. Ez egy szűk mozgástérnek tűnik, de többféle értelmezésre ad lehetőséget, ezért szükséges csupán egyetlen szóval megfogalmazni. Ehhez jön egy második mondat, ami leírja, hogy mi kell a megváltoztatásához, ezzel leírod a fókuszaidat, melyek a karakteredhez és a paradigmádhoz vannak rendelve, semmiképpen sem a karakter szféráihoz, azzal túlzottan bekorlátoznád a karaktered, és ha kombinálnod kellene őket, nem biztos, hogy menne. Például a black metal riff esetében az egyik fókuszod a zene lehet, egy másik fókusz a verselés, egy harmadik az elektromosság, és így tovább.

Pl. Beszéltünk a leendő karakteremről, hogy egy antikvitás tulajdonos, ott dolgozik és könyvmoly. Egy adott könyv hatására ébred fel. Nála például mi lenne a motor? Mert nekem szerintem hülyeségek jutnak eszembe: egy üres könyv, amibe beleír egy adott varázslatot pl: "dermedj kővé", majd ha beleírta ezt kihúzza, mintha kezébe lennének a betűk és az illetőre mutat, vagy ilyesmi. Szóval ilyenekre kell gondolni?
Olyat nem engednék biztosan, hogy csak annyit írj, hogy "dermedj kővé", olyat viszont igen, hogy mondjuk a paradigmád kimondja, hogy a "a valóság egy narratíva", a következő mondat pedig "a narratívát pedig az író szövi úgy, ahogy akarja", így sem kell pl egy kővé dermesztési célzattal 5 oldalas hozzászólásokat írnod, csak leírod 1-2 mondatban, hogy mi fog szerepelni a műben, mi lesz a kerete, hogyan fogalmazódik meg benne a célpont, akit kővé akarsz dermeszteni, hogyan kapcsolódik ez egy korábbi cselekményhez? Hisz ha szerinted a valóság egy narratíva, akkor a dolgok összefüggnek, azaz valami korábbira épül az, hogy az illető keresztezte az általad elképzelt főhős útját, avagy a tiedet. A kővé dermesztés mikéntjét is meghatározhatod, ha azt írod, hogy "hát csak úgy kővé dermed, vagy a kezemből kicsapó varázslat által dermed kővé, akkor a konszenzuális valóság meg fog szexuálni, mert az úgy a mi világunkban nem lehetséges, de ha azt mondod, hogy "valami magas épület állványzatáról pont a tagra ömlik némi megkötni induló beton", akkor az egy szerencsétlen baleset volt, és hát megtörténik az ilyen, ha nem is minden nap. A másik dolog ezzel a paradigmával az, hogy nem nehéz tovább fejleszteni, mert kezded azzal, hogy egy bizonyos toll fajtával egy bizonyos naplóba írva jöhet létre az, amit csinálsz, majd rájössz, hogy akár még digitálisan is működik, ha tartod magad a narratíva alakításhoz, aztán még később rájöhetsz, hogy szóban is működik, mert a nyelvezet számít, aztán arra is, hogy nem is kellenek hozzá latin strófák, bármilyen nyelven működik, és így tovább..érdemes ilyesmire is gondolni egy paradigma alkotásakor, hogy fejleszthető legyen, mert ha egy túl bonyolult koncepciót találsz ki, vagy egy kibonthatatlan egyszerűséget, mint egy faék, akkor meg vagy lőve vele a játék későbbi szakaszára.

Azt is mondhatod, hogy egy könyv alapján eszméltél fel, de amellett, hogy egy könyvmoly vagy a paradigmád nem ezzel függ össze, csak hát mindenkinek kell egy hobbi, és neked a munkád is összefügg vele, ezért már egy boldog ember vagy, aki még fel is eszmélt egy Primer (olyan Grimoire, ami képes arra, hogy megadja az utolsó löketet egy feleszmélésre esélyes arcnak) olvasását követően, és az alapján rájött az univerzum egyes összefüggéseire, így a Primer alapján lehet nem könyvhöz köthető paradigmád lesz, lehet pl valamilyen tudományra alapozott, vagy a könyvben taglalt kortárs filozófiai okán egy művészeti stílusra, sőt az is lehet, hogy valami érzelem, élmény elérésére, mint pl az adrenalin, vagy az öröm/boldogság, netán egy nem evilági tudatállapot, mert mondjuk mindig meg voltál győződve róla, hogy Albert Hofmann nem fedezett fel mindent az LSD-vel kapcsolatban, és abban több rejlik, az is lehet, hogy az egész alapja a gasztronómiában keresendő vagy éppen egy különlegesebb kohászati technikában, így amit gyártasz az lesz különleges, esetleg az alapja a dolognak a teológián keresztül valamiféle isteni jelek, esetleg nyelv összessége. Végtelen lehetőség van még abból is kiindulva, hogy egy Primer adta meg az utolsó löketet.

Bocs ha értetlen vagyok vagy hülyeséget beszélek.
Semmi gond, azért van ez a topic többek között, hogy megkönnyítsük egymás számára a játékot. Kérdezz továbbra is, ha még mindig nem világos, megpróbállak közelebb vinni hozzá egyre inkább. Nekem pl ez a kitalálsz valamit és használod megnyerőbb, mint az, hogy 5 millió könyvet olvasol el, és minden egyes varázslat előtt éveket gondolkodsz rajta, hogy miként is rakom most össze azt, ilyen pl az Ars Magica, nem akarom lehúzni, jó játék az, csak a varázsrendszere egy picit körülményesebb számomra, de majd meglátod azt is, ha valaki vállalkozik mesélésre.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #215 Dátum: 2016. Szeptember 12. 19:23:25 »
Első átolvasás után még nem teljesen értek mindent. Valószínű többszöri nekifutásomra fog sikerülni a teljes megvilágosulás. :) Én csak példaként írtam a dermedj kővét. Valójában, ha jól értem van egy motor, ami jelen esetben 3 komponensből áll. Mindig ugyan azon alapokból. Ha elsütsz egy varázslatot, akkor ezen három dologból kell összehoznod, leírnod, de úgy, hogy klappoljon?
Még többször nekifutok meg még tanulmányozom a könyvet, most a tradícióknál tartok. De még ha jön kérdés szólok ígérem :) S persze köszönöm!

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #216 Dátum: 2016. Szeptember 12. 22:51:34 »
Én meg felhasználtam a példádat, hogy lásd, hogy a játékban hogyan nézne ki. Jobb azt a példát használni, amit az érdeklődő hoz, mert ahhoz már igazította magát, nekem meg nem esik nehezemre e téren kapott anyagból dolgozni. ;)

Nevezzük rendszernek, ne motornak a dolgot, de igen van egy rendszer, ami 3 komponensből áll: paradigma + fókuszok + szférák, ezeket szépen átgondolod, és leírod utána a mondatot, ami mindhárom halmazba beletartozik, és megfelel az általad elképzelt célnak. Szólj, ha a szférákhoz jutottál, ott arra kérlek, hogy fusd át mind a 9 1-5-ös szintjét, de a példa-hatásokat hagyd ki. Ezt azért kérem, mert sokan értelmezik úgy a dolgot (e játék kezdetén is volt ilyen játékosom sajnos), hogy a példa-hatásokat alapból tudja is a karakterük. Ez azért téves, mert lehet a szférát ismeri a karakter, de a paradigmája nem teszi lehetővé, hogy használja, és ő meg közli, hogy "de hát ott van a könyvben az adott szféránál, a karakterlapomon rajta van a szféra, akkor tudom használni", nem, nem így működik a dolog, az egész attól függ, hogy a paradigmája lehetővé teszi-e neki a dolgot vagy sem.

A paradigma szót magyarán mondva úgy használjuk ugye, hogy "gondolkodási keret", ha az én világszemléletemben nincs benne pl az, hogy Isten teremtette a világot az angyalkáival, mert én kegyetlenül nem hiszek ilyenekben, csak a tudományos tényekben, akkor még csak fel sem merül bennem, hogyha megtámad egy gigászi idegen lény, hogy bosszúálló angyalokat idézzek ellene, mert szerintem ez egyáltalán nem létezik, hanem előkapom a rakétavetőmet, és beleeresztek egy szép nagy lövedéket, vagy nekiugrom karddal, vagy valami.

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #217 Dátum: 2016. Szeptember 13. 07:41:36 »
Köszönöm! Lassan, de biztosan haladok a tudás felé. :) Jelentkezek, ha az adott részeken túl vagyok :)Ill. Ha menet közbe eszembe jut valami.

Faust

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #218 Dátum: 2016. Szeptember 24. 12:21:27 »
Huha éledezik a jàték. Kezd érdekelni :)

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #219 Dátum: 2016. Szeptember 24. 15:13:31 »
Örülök neki, be is szállnál esetleg? Legkésőbb holnapra megalkotom a játékhoz a segédletemet kezdő játékosok számára, ha nehéz nekik önálló paradigmát kitalálniuk, akkor mit tegyenek. Nem tudom, hogy te játszottál-e már, csak azt, hogy korábban is érdeklődtél, és mesélni is óhajtottál volna, szóval nem tudom, hogy e segédlet segítene-e neked, de már nem tart soká, és elérhető lesz. Mindenesetre, ha beszállnál, akkor a kapu nyitva áll előtted, és szívesen látlak. :) Ha kérdésed van, tedd fel nyugodtan, a játékról való tudnivalókat itt találod, a kalandhirdetőben, illetőleg a rendszerrel kapcsolatos minimális változtatásokat, itten, ni. : )

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #220 Dátum: 2016. Szeptember 24. 15:20:39 »
Üdv!

A partvonalon én is itt vagyok, csak egyelőre még a koncepció nem tiszta, aztán én is megpróbálkozom egy karakteralkotással.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Faust

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #221 Dátum: 2016. Szeptember 24. 18:41:52 »
Nos jàtszottam és meséltem is. Nagyon szeretem a vilàgàt és a koncepciót de nem vagyok benne nagymester. Vàmpìrral jócskàn többet foglalkoztam.

Érdekelne persze. Koncepcióm így hirtelen még nincs de majd lesz :)

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #222 Dátum: 2016. Október 08. 02:07:28 »
No, először is mindenki elnézését kérem, közbe jött pár dolog munka terén, meg még jól meg is fáztam időközben, úgyhogy bár ide-ide pillantottam, de semmi energiám nem volt befejezni az ígért hsz-t, ami viszont most már sikerült, és lehet olvasni a lehetőségek tárházát, meg a példákat az egyikhez. Még egyszer elnézést kérek mindenkitől, és remélem ezek elolvasása után több ötlet születik azok részéről, akiktől eddig nem kaptam még semmit. Kellemes olvasást, és alkotást kívánok mindenkinek! :)

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #223 Dátum: 2016. November 11. 11:40:46 »
No, ki hogy áll a karakterével? Kinek kell még segítség? Szívesen segítek továbbra is, csak ne álljunk üresben. :)

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #224 Dátum: 2016. November 11. 13:19:47 »
A magam részéről dolgozom az ügyön. :)

Majd kapsz PMet. :)

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca