Szerző Téma: New Orleans: a csevegő  (Megtekintve 11382 alkalommal)

SentinelWex

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #195 Dátum: 2015. Október 26. 13:46:58 »
Oké, íme a lista prioritás szerint rendezve:
1. egy másik mágus (elvégre szándékomban áll megkeresni az itteni csoportosulást)
2. mágikus aktivitás (ami esetleg elvezethet további mágusokhoz vagy csoportjukhoz)
3. rendház vagy góc
4. bármi, ami nem a mágiával kapcsolatos és segíthet "megkezdeni" az életemet itt

Elképzelhető, hogy ez a hatás egyébként nem kizárólag Tudat szférából, hanem egy összetettebb, Tudat+Eredet kombináció lenne, de a szférák szintje nem fogja meghaladni az 1-et. ;)

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #196 Dátum: 2015. Október 26. 14:48:14 »
Az utóbbi megjegyzéseddel rátapintottál a lényegre, ha "mágusokat" keresel, akkor talán még önmagában az Eredet jobb is, a Tudat, mint mondottam volt, főleg ilyen alapszinten az érzelmekre összpontosul, így ha elsősorban Tudatot használsz, akkor az általad leírtakat köszönöm, mert végre valami hasznosat is írtál számomra (bocs a megjegyzésért, de tudnom kell a karakterek célját, nulla információra én is csak nulla információval tudok felelni), viszont semmit nem tudok ezzel kezdeni, mert a Tudattal érzelmet fogsz keresni, így a célodként érzelmet kell megadnod. Az Eredet már más téma, ott ezek a célok fontosabbak, bár koránt sem biztos, hogy vezetnek valahova, mert rezonanciája mindenkinek és mindennek van, nem csak feleszmélteknek, vagy hozzájuk tartozó tárgyaknak, hatásoknak. Ellenben így tudok neked valamiféle választ faragni még a mai napon, de nem azonnal, van pár elintéznivalóm még. ;)

Addig is példaként írok egy olyat, hogy Eredettel ilyen választ kaphatsz:
 - rezonancia típusa: dinamikus, statikus, entrópikus;
 - rezonancia erőssége: 1-2-3-4-5.

Tudattal pedig valamilyen érzelmet és annak erősségét, de az erősség nem biztos, hogy korrelálni fog egy rezonancia erősségével, lehet nem ahhoz tartozik, lehet csak valaki kurva dühös a közeledben, ami kiváló ok arra, hogy arrébb gurulj, és átadd a pástot az illetőnek. ;)

SentinelWex

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #197 Dátum: 2015. Október 26. 14:57:12 »
Oké, várom a folytatást :) Nekem valahonnan az rémlett, hogy egy mágus kilétét Tudat+Eredet szféra együttes használatával meg lehet állapítani :)

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #198 Dátum: 2015. Október 26. 15:53:58 »
Tudod, ez olyan, mint a statisztika, azon belül pedig a faktorelemzés, ezzel a módszerrel kiváló faktorokat tudsz alkotni, de a pontos kilétét nem fogod megtudni, viszont ha az a mágus sokat hibázott az életében, akkor valszeg nagyon jó közelítő értéket tudsz majd meghatározni, ha vigyázott, akkor 1%-nál is kevesebb esélyed van, mert pl csak 1 rezonanciával rendelkezik, és abból is gyengével, így pedig tű a szénakazalban. Kedvenc Technokrata kalandomban a karakterem például ilyen, a mesélő már csak úgy hivatkozik rá, hogy "túl sok irányba pucsít", de egyszerűen nem lehet elkapni, főleg, mert nem is menekül, viszont a társa kegyetlen sok rezonanciát halmozott már fel az élete során a kísérleteivel, őt szabad szemmel látni egy műholdról is. :D

SentinelWex

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #199 Dátum: 2015. Október 30. 15:15:34 »
Papskalle az esős metaforád nagyon jól sikerült, grat érte. Én magam sem tudtam volna ezt frappánsabban megfogalmazni, ráadásul plusz dimenziót adott a már meglévő elképzeléseimhez. Minden sorát élveztem olvasni. :)

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #200 Dátum: 2015. Október 30. 17:31:47 »
Köszönöm. :) Már pont az ellenkezőjét gondoltam, hogy nem fog tetszeni, hisz nem pont így írtad le a hullámzó tavat nekem, de gondoltam valamitől hullámoznia kellene annak, és ki kell emelkednie belőle valaminek, ami számodra releváns lehet, így jött az ötlet. :)

Hagyom egyelőre, hogy értelmezd mindezt, ahogy gondolod, ha segítséget óhajtasz hozzá, akkor csak szólj (ez mindenkire vonatkozik), és mondom milyen próbát kellene dobni hozzá, máskülönben pedig amit egyes a karaktered szerint megbízható NPC-nek (majd ha találsz) elmondasz 1-1 ilyen észlelést követően, az is elmondhatja a véleményét, lehet tud is segíteni, lehet kevesebbet tud, mint te, próbálkozni érdemes. A lényeg a lényeg, hogy a kalandjaimban senki sincs egyedül, kivéve, aki minden erejével azon van, hogy egyedül legyen. ;)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2227
  • Aktivitás:
    10%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #201 Dátum: 2015. November 01. 08:33:45 »
Üdv!

Ma még megpróbálok írni a mesébe de utána előferdülhet, hogy már csak december elején tudok újra írni teljes szabadidőhiányra tekintettel november hó folyamán  :puppy-eyes:


Nos végre átolvastam és megrágtam a postot az államügyész jelenléte erős hátteret sejtet és pont ezért kérdem a mesélőt, hogy mennyire durva kezdést fog megengedni, gondolok itt arra, hogy esetleg van olyan személy a rendőrség vagy ügynökség kezében akire a motoros banda foga fáj, konkrétan szívesen tanítanák repülni a tizedik emeletről ejtőernyő nélkül és eme személyt hajlandók lennének-e beáldozni a beépülés érdekében. Ha már durva a karakter megjelenése akkor kezdjünk durván is........ Vagy kezdjük pitibb kisebb léptékű mocsok kapargatásával.....

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #202 Dátum: 2015. November 01. 15:12:19 »
Semmi gond, a November nálam is kissé fórummentesebben fog telni, bár azért gyakrabban leszek, mint te. :)

A következő gondolatmenetet segítségképpen azért írom le, mert ha te nem is, de a karaktered profi lévén gondolhat erre: ha ezt a karaktered végiggondolja, akkor annyi bizonyos lehet számára, hogy egy ilyen személy védőőrizetben tartása fontosabb, mint beáldozni őt egy esetleges beépülésnél. Ha a tagot szimplán börtönbe zárják, akkor valószínűsíthető, hogy a bezárást követő egy napon belül valaki megöli, akit a banda bízott meg. Ha a karaktered teszi ezt meg úgy, hogy nem is ismerik, akkor azt megköszönik a karakterednek, de ezek után a beépülés ugrott, és a banda minden lépését figyelni fogja a karakternek. Nem fog rá rendőrként gondolni, de mivel ugye most elvileg összeszűrte a levet a maffiacsaládokkal, így a maffiacsaládok egyik emberének fogja gondolni, ami nem rossz alapvetően, de a maffiacsaládoktól rákérdezve a dologra sosem azt fogja visszakapni, hogy a karaktered az ő emberük, így pedig két tűz között lesz úgy, hogy még semmit sem tudott letenni az asztalra.

A DEA az Államügyész segítségével alapból tud egy bűnlajstromot adni egy általad kitalált személynek minden oldalról megtámogatva, DE a valóságos emberek ettől még nem fogják tudni alátámasztani mindezt, hisz számukra egy múlt nélküli ember lesz a karaktered, így ha meg is támogatnak, el is terjed az utcán a neved, vagy felveszed valakinek a személyazonosságát, akiről eddig az a hír járja, hogy eltűnt, de mondjuk csak a hatóságok tudnak róla, hogy igazság szerint meghalt. Ez egy olyan személy, akivel a karaktered személyesen találkozott, tehát ismeri a viselkedését, és elég gyakorlással el tudja azt játszani, sőt a tag a határon túlról jött, ahova a Bandidosnak és a Vagosnak (másik a mexikói határon működő motoros banda) van befolyása, de annyira azért nem ismerik ki magukat a másik oldalon, akkor az egy jó kezdet. Ehhez kellene kitalálni valamit, hogy miért jött át a határon a tag, miért vállalja, hogy akár el is kaphatják, és mi dolga lenne a Bandidos-szal? Ha szimplán védelmet kér, akkor nem mozoghat szabadon, tehát nem kutatgathat, valami más okot kellene kifundálni.

Itt csak azt közöltem, hogy merrefelé NE tapogatózz, mert erre a karaktered azért gondol előzetes ismereteiből, és ezek a "határok" még elég csekélyek azért, sok mindent ki lehet találni. Ha esetleg úgy gondolod, hogy nem a bandába akarnál belépni, hanem a Gabrielli család perifériáján több esélye lenne a karakterednek, akkor azzal is lehet próbálkozni, az is egy járható út, sőt van még egy amerikai-olasz család, az Albano, ami a város területén működik, és szövetségese a Gabriellinek, ezt nem nevezte meg az Államügyész konkrétan, mert nem érintett az ügyben közvetlenül, ettől függetlenül használható azért, és a karaktered tud a létezésükről, bár az ő bűnlajstromuk nem köthető a drogüzlethez. A negyedik család pedig a Rhillieux, közöttük van afro-amerikai és fehér créole is, kisebb a Blanchard családnál, szintén nem drogüzletben utazik, róluk alapból kevesebbet is tudni, de a tengeri árumozgatás terén erősebbek a többi családnál.

Ha valami nagyon durva beépülésre gondolsz, akkor ismered az Államügyészt annyira, hogy nem lépne ki még ezért se a törvényes keretek közül úgy, hogy az emberek életébe kerüljön. Keith más téma már, ő hajlandó tágítani azt a keretet a sikeres akció érdekében, azaz, ha efféle módszerre gondolsz, akkor azt kizárólag Keithtel és a társaddal beszéld meg, avagy kérj időt személyazonosság kitalálására, és hagyd meg Keithnek, hogy tartsa a hátát neked, ez a dolga végül is. Nem kell piti bűnözőként kezdenie a karakterednek, csak egy nagyon jó story kell, amit a hatóságok meg tudnak támogatni jogi és virtuális szinten, terjeszteni a hírt, a hír alátámasztására tett szerepjátszás, tényleges vad cselekedetek már a te dolgod. Viszont a személyazonosságot, amit a rendőrség megalkot utána teljességgel te találod ki, amely ember bőrében a karaktered a legjobban érezné magát, és ugye valamilyen valós személyiségjeggyel rendelkeznie kell ennek a szerepnek, különben nem hihető.

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #203 Dátum: 2015. November 13. 13:11:56 »
Sentinel

Lépjünk pár lépést még előre. A feltett kérdéseidet hétköznapi szempontból értetted? Mit csinálsz, ha a 2 tag kocsiba pattan? Az állomás elől tovább lehet menni busszal, illetőleg kocsival, kegyetlen nagy a parkoló, ahogy már írtam, telis-tele személyautóval. A karaktered gyorsan összerakja a fejében, hogy ha valami nehéz, és még e két izmos tag számára is nehéz, akkor nem fogják gyalog keresztülcipelni a városon.

SentinelWex

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #204 Dátum: 2015. November 17. 22:09:16 »
Aha. Én ezt valahogy úgy képzeltem el, hogy elkezdem követni őket, mert egy sugallat rájuk terelte a figyelmemet. Eredetileg csak megfigyelni terveztem őket, de ha autóba akarnának szállni, akkor megragadom a lehetőséget, otalépek hozzájuk és beszélgetést kezdeményezek. :D Valószínűleg valami olyasmit, hogy új vagyok a városban és útbaigazítást kérek. :) De mielőtt megszólítanám őket, tudnom kell, ki kettejük közül az erősebb egyéniség. :D Ehhez nem akartam mágiát használni.

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #205 Dátum: 2015. November 17. 23:33:29 »
Rendben, így már tudok választ írni neked. :) Köszönöm, hogy megosztottad a terveidet. :)

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #206 Dátum: 2015. November 27. 05:26:37 »
A mai nap folyamán mindenki kap reagot, de este 6-7 (kontinentális időszámítás) előtt nem érdemes számítani rá.

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #207 Dátum: 2015. December 02. 19:17:24 »
Teppik! Szombaton kapsz reagot. Mégis összejött sok minden erre a hétre is. ;)

SentinelWex

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #208 Dátum: 2015. December 04. 14:44:37 »
Nos megszólítottam őket. Ha nem zavarnak el a fenébe rögtön, akkor valószínűleg ideiglenes szálláslehetőségről/munkáról érdeklődök náluk, illetve ahogy majd hozza a beszélgetés. :D

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #209 Dátum: 2015. December 05. 18:14:36 »
Meglássuk, Sentinel, meglássuk! ;)

Teppik, gondoltam hagyok neked kis mozgásteret, de ha úgy érzed, hogy nincs szükséged rá egyelőre, és ide írod, hogy mit rendeltél, akkor beleírom a szövegbe, és folytatom a leírást az üzlettel kapcsolatban. ;)