Szerző Téma: New Orleans: a csevegő  (Megtekintve 11478 alkalommal)

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #180 Dátum: 2015. Október 05. 02:17:23 »
Azt nagyon megköszönném, Filio! :) Reménykedem benne, hogy jövő héten nem kell dolgozzál! :)

Addig is, mindenkinek bemutatom a topicját, melyek a külön történések alatt lesznek mérvadóak, így a kezdetek-kezdetén is, lassanként mindenkinek próbálok reagot írni, valakinek már jutott, valakinek még nem, senki se bánkódjon, rövidesen lesz. ;)

Mielőtt valaki megkérdezi, igen, konkrét okom van arra, hogy ilyen topic címeket adtam, valakinek a karakteréből fakad, valakinél pedig a vele kapcsolatos elkövetkezőket is tartalmazza. ;)

Alaric - Hamis Lapokkal a Sors Ellen.
Filio Mortale - Kétkedve Kétélű Pengével.
SentinelWex - Kereslet és Kínálat.
Teppik - Furfanggal egy Színjáték Csapdájában.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2238
  • Aktivitás:
    15%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #181 Dátum: 2015. Október 05. 18:03:17 »
Azt nagyon megköszönném, Filio! :) Reménykedem benne, hogy jövő héten nem kell dolgozzál! :)

Üdv!

Nos sajnos szombaton már biztosan dogoznom kell a dolgos hét végeztével, szóval ha szombaton bevégeztetem a munkát akkor maximum vasárnap délután férek hozzá a cucclihoz, mert a délelőtt a gyermeké (Star Wars Infinity no  meg Agymanók szintén Infinity)  :panic:

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #182 Dátum: 2015. Október 05. 23:24:34 »
Rendben, kíváncsian várom, addig is neked már biztosan írtam postot. ;) A gyerekkel pedig jó játékot kívánok! :)

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #183 Dátum: 2015. Október 11. 01:13:21 »
Akinek még nem kezdtem el, attól elnézést kérek, közbejött pár dolog, legkésőbb jövő pénteken már belekezdek mindenkinek, és folytatom annak, aki addig írna. ;)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2238
  • Aktivitás:
    15%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #184 Dátum: 2015. Október 11. 11:40:16 »
Rendben, kíváncsian várom, addig is neked már biztosan írtam postot. ;) A gyerekkel pedig jó játékot kívánok! :)

Üdv!

Nevekkel kiegészítettem az előtörténetet és PM-ben átküldtem és így a lezárt karakterhez is bekerülhetne engem nem zavar  :ninjabattle: a többi meg úgy is kialakul játék közben  :u-rock:

Teppik

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #185 Dátum: 2015. Október 19. 13:05:36 »
Harmadik hete várom a beígért kezdő kezdő reagot. Lesz egyáltalán ebből valami?

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #186 Dátum: 2015. Október 19. 14:05:32 »
Ebböl biztosan, nem ùgy, mint sok màs kalandìgèretböl... nekem idöközben közbejött valami, a problèmàt megoldottam mùlt hete, hètvègèn kipihentem magam, holnap dèlutàn belekezdek mindenkinek immàron. :)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2238
  • Aktivitás:
    15%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #187 Dátum: 2015. Október 19. 19:29:43 »
Üdv!

Leghamarabb a hétvégén jutok odáig, hogy írjak a mesébe mert mint tuggyuk ez azért nem egy olyan könnyed műfaj mint egy SW  :u-rock:

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #188 Dátum: 2015. Október 25. 17:25:02 »
Sentinel

Segíts kérlek, pontosan mit is akarsz ezzel, hogy "Légzését rendezve ismét becsukta a szemét és elméjét megnyitotta az őt körülvevő tudathullámoknak. Kíváncsian várta, hogy milyen impulzusok érik majd, ami segít neki megtenni új életének első lépéseit"? Mit vársz ettől kb. adjak valami random ötletet, hogy merre tovább, vagy mit akarsz elérni ezzel, és mégis hogyan gondoltad pontosan?

SentinelWex

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #189 Dátum: 2015. Október 25. 19:39:43 »
Hát a karakter ugye egy tök új helyre került, ahol nem ismer senkit és semmit. Egyetlen támasza a mágia lehet, így arra gondoltam, hogy tudat 1-gyel "körbescannelem" a környezetemet, hátha valami érdekeset találok. :)
Igazából valamilyen jelre várok, hogy egyáltalán merre is induljak el. :D

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #190 Dátum: 2015. Október 25. 21:09:01 »
Figyula emberek, azaz mindenki figyeljen ide, nem csak Sentinel! Elérkeztünk egy hatáslétrehozó határvonalhoz, érdemes megfigyelni, hogy játéktechnikailag ez hogy is működik, azt kérem mindenkitől, hogyha eljuttok egy ilyen pontra, akkor ti is így csináljátok!

Ha hatást akarsz létrehozni, akkor kérlek írj ide is egy postot, ahol a játéktechnikai részét beszéljük át, és oldjuk meg. Nem mindig kell dobni rá, ha a leírás körültekintően van megfogalmazva, az elvárásokkal együtt, most például nagyjából fogalmaztad meg a dolgot a játékon belül.

Hogy használd a "tehetséged" a témában egyensúlyba kell kerülj, te ezt úgy gondoltad megoldani, hogy ráhangolódsz a többi ember érzésére körülötted, azaz egyensúlyba kerülsz velük, jó nem rossz persze, bár elég nehéz lesz egy nyüzsgő tömegben egy nirvana-szerű állapotba kerülni. Ehhez dobj kérlek egy Észlelés+Meditáció próbát!

Mellé fogalmazd meg kérlek, hogy eme észlelésed eredménye milyen formában jelenik majd meg számodra, tehát pl hallani fogsz valami konkrétat, látni fogsz valamit, érezni fogsz valamit, stb.? Nekem teljesen mindegy, hogy ezt miként fogalmazod meg, csak tudjam, mert azok alapján fogom leírni neked, mindenki ugye máshogy észlel, mindenki más szimbólumokat használ, máshogy használja, és mást is jelenthetnek számára. :)

Amikor leírsz valami ilyet, akkor mondd el, hogy azonnali hatást szeretnél, vagy rituálét alkalmazol! Utóbbi értelemszerűen az előbbi ellentettje, ez akár napokat is igénybe vehet, de a gyorsabb megoldás szerint egy dobássorozatot jelent, ami több körre tevődik ki, így kvázi a körnek nincs jelentősége, mert nem olyan szituációban vagy, hogy ez számítana, de pl ha "harcról" lenne szó, akkor lenne értelme. Egy gyors hatás olyan, hogy csak 1x dobsz a kockatartalékoddal, ami a Megvilágosodásod értéke, a célszám pedig Egybeeső hatás esetében 3 + a használni kívánt szféra szintje, ami jelen esetben 1, tehát a célszám 4. Minden észlelő hatás (1-es szféra értékű) Egybeeső, amíg az eredményeket teljességgel magadnak tartod meg, és semmi jelét sem kommunikálod mások számára annak, hogy te valami "természetfeletti" dolgot használtál volna. Az Egybeeső azért jó, mert egybeesik a valóság működési elvével, és nem kapsz érte paradox pötyit, kivéve, ha elszúrod. :D A Vulgárisnál minden használat esetében 1-et így is úgy is kapsz, tehát pl egy tűzgolyó eleresztése még akkor is, ha azt nem látja senki rajtad kívül. :)

Szóval a rituálé úgy működik pl jelen esetben, hogy az 1. körben dobsz úgy, mint az azonnali hatás esetében, tehát 4-es célszámra, majd a következő körben dobsz 5-ös célszámra, azutáni körben 6-os célszámra, és így tovább egészen addig, amíg te szeretnéd azt folytatni, ezt te döntöd el teljességgel. Minden körben elhasználhatsz 1 automatikus siker érdekében 1 Akaraterőt egészen addig, míg annyi Akaraterőd marad, amennyi a használni kívánt szféra értéke, ha az alá csökken az Akaraterő, akkor automatikusan a hatás sikertelen, és az egész abbamarad. Kvintesszenciával tudod csökkenteni a célszámot, körönként annyival, amekkora az Avatár értéked.

Egy hatás létrehozásához, hogy az egyszerűséget megragadjuk annyi siker kell, amennyi a hatásban lévő legmagasabb szféra értéke! Amennyiben valaki elér ennél többet, úgy az extra sikereket fel lehet használni a hatás erősítéséhez, tehát pl extra hatóidő, mert alapból egy hatás azonnali, +1 siker = +1 kör, +2 siker = 1 jelenet, +3 siker = 1 nap, +4 siker = 1 hét, +5 siker = 1 hónap, +6 siker = fél év, és így tovább, lehet hatótávot növelni ameddig a szem ellát, vagy Tér szférával még tovább, ehhez kvázi Tér 2 kell csak, lehet sebzést is növelni, ha olyan hatásról van szó, és így tovább. A lényeg, hogy ti, mint játékosok tudjátok, hogy mi a célotok az egésszel, milyen eredményt vártok, és ez az eredmény akár pozitív, akár negatív, de a karakteretek számára milyen formában jelenik meg, ha erről szóltok, akkor a hozzászólásomban így fogom ezt leírni attól függően, hogy sikerült-e a hatásotok, és az mennyire, vagy sem. ;)

Egyelőre Sentinel, ha eldöntötted, hogy azonnali hatást akarsz, vagy rituálét, avagy 1x dobsz csak vagy többször, akkor tedd meg ezt a dobást vagy dobássorozatot, de írd is le nekem, hogy mit választottál. A próbát mindig a Megvilágosodás kockatartalékával dobjuk, a szférák sosem számítanak bele, azok csak a célszámot növelik minél komplexebb dolgot akar az ember. :)

SentinelWex

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #191 Dátum: 2015. Október 26. 09:36:34 »
Oké. Tudat 1-et szeretnék használni és azonnali hatást elérni. A cél: valamilyen benyomást szerezni arról, hogy hogyan tovább, merre is lenne érdemes elindulni. :D
A karakter ezt valahogy úgy fogja elképzelni, hogy ott van egy tó zavartalan víztükörrel (a környezete), ő pedig kiemelkedik középen, mint valami kis sziget és a tó felszínén hullámokat kelt. A hullámok útnak indulnak és a fontosabb tárgyakról visszaverődnek, ezzel hívva fel a figyelmet magukra, míg a lényegtelen dolgokon egyszerűen áthalad a hullám. ;)

Lesz külön téma dobásokhoz vagy itt dobjak? :)

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #192 Dátum: 2015. Október 26. 09:56:45 »
Itt dobj, mert így a szöveggel együtt értelmezhető a dobás. :)

Ugye Tudat 1-gyel felszíni érzéseket mérhetsz, mely érzések érdekelnek inkább?

SentinelWex

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #193 Dátum: 2015. Október 26. 10:18:57 »
Útmutatást várok ettől a hatástól, mert fogalmam sincs, hogy merre induljak el. Se kapcsolataim, se tapasztalatom nincs a várossal kapcsolatban, ráadásul nulla támponttal rendelkezem. :D Egyszerűen csak fel akarok figyelni valamire, amit érdemesnek tartok követni. :D

Megvilágosodás dobás:
Próbadobás 2d10: ( 5,4 ): Célszám: 4. Eredmény: 2 Siker

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #194 Dátum: 2015. Október 26. 13:41:20 »
Na, làtod, ez az, erre voltam kìvàncsi, hogy mi az, amit èrdemesnek tartasz? Ha ìrsz 1-2 pèldàt, akkor könnyebb vàlaszt adnom, ìgy meg leìrhatok bàrmit, lehet semmit nem kezdesz vele. Kapcsolòdàsi pontot szeretnèk talàlni a vàlaszlehetösègek ès az àltalad elvàrtak között. ;)