Szerző Téma: Beszélgető  (Megtekintve 8497 alkalommal)

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #30 Dátum: 2016. Június 09. 14:43:21 »
a karakterem természetesen még nem 100%-os-de a hétvégén kész lesz.

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #31 Dátum: 2016. Június 16. 21:49:17 »
Sziasztok!

Visszajöttem, de mára már nincs erőm írni. (kicsit elmaradtak az itthoni dolgaim) Viszont holnap folytatjuk, addig még egy kis türelmet kérek :)

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #32 Dátum: 2016. Június 19. 14:16:30 »
Seth!
Csináltam egy képtár nevezetű témát, és a hajó alaprajza alapján tudsz most már pontosabban cselekedni. Nem teljesen értem az írásod, mert a helyzet egyértelmű. A kapitány szólt h maradjatok a helyeteken, te pedig kimész nézelődni oda ahol akár csata is várható, és búvóhelyet keresel. Hol? Egy hajón nem igen akad ilyen alkalmatosság.  :D  Vagyis azt szeretném írni h akadhat pl leereszkedsz egy kötélen a hajóoldalán, elbújsz a raktérbe, esetleg az árbóckosárban... De légyszíves pontosabban írd le mit szeretnél. :give-up:



A válaszom alapján úgy jön ki hogy mindketten egyszerre cselekedtek. Mivel nem akartam 2x leírni ugyanazt ezért lett ilyen,
de ez külön időben kb 2-5 perces különbséggel történik. Tehát először Coryon nézelődik/cselekszik aztán a boszilány követi. Ettől függetlenül nincs sorrend (bárki írhat) csak a történet szempontjából vázolom a helyzetet.


Tengeribetegség: Nem tudom másnál hogy szokás, de nálam a harc helyhez kötve módosítók érvényesek (a hajón való harcnál). A dobásnál pedig elírtam, mert érzékeléspróba volt. -2-es modosítóval


Most nézem hogy beszélgetni sem tudtok mivel nincs azonos nyelvismeretetek:

Coryon:
-ylanor (alap)
-shadoni

Hélia:
-dzsad (alap)
-gorviki

Ejnye! erről beszéltem.  :pacman: Legyen az hogy megelőlegezem a közösnyelv 2.fok -ig 3kp ért (az előtörténet után tanultátok meg a nyelvet) Hélia a kaszt bónuszait megkapja ezért neki csak 2kp-ba kerül.



« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 19. 16:50:47 írta wolftern »

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Beszélgető
« Válasz #33 Dátum: 2016. Június 19. 19:49:03 »
először olyat vágtam volna a kapitányhoz hogy tudok én harcolni, aztán rájöttem hogy harc helyett a sunyulós ölések az erősségeim :D ezért gondoltam arra, hogy körülnézek olyan pontok után, ahonnan lecsaphatok majd eltűnhetek.

és tényleg benéztük, pedig úgy emlékeztem felvettem... :) most akkor -3kp-ban vagyunk?

Ui: még bővebben kifejtve: olyan pontokat keresek, ahonnan a csata közben észrevétlenül, egyenként csaphatok le meglepetésből a kalózokra, anélkül, hogy nagyobb társaságnak szemet szúrnék.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 19. 19:51:32 írta seth »
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #34 Dátum: 2016. Június 20. 06:19:33 »
Nem kell, átírom az egyik nyelvet shadorira és kész. Mivel a tisztelt KM nem írta meg az elején melyik városban (országban) vagyok,-gyunk ezért tőlem legyen már oly szíves és ne vegyen már el 2 Kp-t az ő kihagyásai miatt. Átírtam shadonira. A másik, meg kell várom míg seth ír vagy írhatok ha van ötletem?
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 20. 07:36:28 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #35 Dátum: 2016. Június 20. 20:06:45 »
Na itt vagyok. :) Csak azért h trónfoljak  :kill:

Idézetet írta: wolftern Dátum 2016. Június 01. 22:03:10 »
Helyszín: Shadon, Gorvik, Gályák tengerének szigetvilága -még gondolkozom pontosan mi hol
Nézd az időpontot!  ;)

Idézetet írta: wolftern Dátum: 2016. Június 02. 21:01:24 »
Azért nem írtam pontos információt, mert a történet jelenlegi állása szerint mindegy hová tartoztok, esetleg ha az egyik államhoz -melyet szándékosan nem említek most - könyebb dolgotok lehet.
Erre írtam/értettem azt még h a karaktered nem az határozza meg h milyen kalandba indulsz vagy hányadik szintről kezdesz. A legtöbb kaland bármilyen kasztú karakterrel végigjátszható. Az más kérdés h a Tisztelt KM azért nem enged adott kasztokat (pl. a boszmestert egy olyan játékba ahol a BM a főgonosz, mert könnyedén kiderítheti a JK boszorkánymester h mi az adott varázslat amivel a főellnfél átvágja a népet) mert megkönnyíti/megnehezíti a játékosok dolgát.

Idézetet írta: wolftern Dátum: 2016. Június 05. 15:15:46 »
Induláskor a Tévelygő fedélzetén tartózkodtok, ami Erone-ból Berrana-Roda-ba tart.
Ehhez képest az első reagom « Dátum: 2016. Június 07. 23:38:02 » érkezett... :speechless:

Idézetet írta: wolftern Dátum: 2016. Június 07. 23:10:04 »
Két észrevételem van még, ami nem igazán hiba csak szúrja a szemem, mert én márcsak mizót iszom.  ;)

a kultúrkört és az induló nyelvtudást miért nem nevezi meg soha senki? Miért én találgatok? A könyvben egy általános karaktert "készítettek" és azért nem írtak kultúrkört v nyelvet  mert ezzel is csak összezavarnák a kezdőket, akik éppen akkor készítenek/nézegetnek először ilyet. Illetve még az az elképzelésem hogy számtalan variáció létezik és mindet számításba venni elég hosszú lenne és mint a nevében is benne van: az csak egy példakarakter.

Kérnélek mindkettőtöket hogy nevezzétek meg mind a nyelvet, amit anyanyelvi szinten ismer. Mind a kultúrát amiben a karakterek nevelkedtek.
Itt elismerem hogy én vagyok a hibás, mert nem voltam elég erőszakos... mert egyikőtök sem írta még mindig be az alap kultúrkört (habár megbeszéltük- de jeleztem h ettől függetlenül írjátok fel) 
Igazából erről írogattam, h mindig a levegőbe beszélek mert a játékos mindig tud trónfolni.
De miért nem lehet úgy karaktert csinálni hogy ne kelljen minden egyes betűt átolvasni, 60milliószor utánanéznem/utánakeresgélnem?
Ha megolvasom a karaktereket az a baj, hogy túl szigorúan nézem. Ha meg nem akkor meg játék közben derül ki a turpisság. És ilyenkor a játékosok 90%-a igyekszik meggyőzni a másikat h deeeeee meg blabla -> közben hányszor is írtam h hol kezdünk/leszünk? Mind1. Köszönöm, ha átírod, de akkor egyikőtök sem érti a kakitány szavát... Vagyis mindkettőtökhöz Shadoni nyelven beszélt, de a buzdítást már közösnyelven mondja el, ami számotokra érthetetlen mivel nem rendelkeztek ezzel a nyelvtudással.  :D



Seth!
Akkor nem kell semmit felvenni/átírni mert a kakitány a hétarcú nyelvezetén fog beszélgetni veled és Utazó is kénytelen mivel csak az a közös nyelvetek.

Idézet
először olyat vágtam volna a kapitányhoz hogy tudok én harcolni, aztán rájöttem hogy harc helyett a sunyulós ölések az erősségeim :D ezért gondoltam arra, hogy körülnézek olyan pontok után, ahonnan lecsaphatok majd eltűnhetek.
Ok. értem és gondoltam  :u-rock: Egyedül annyit kérek, hogy ne kelljen úgymond a "szádbarágni" mit csinálhatsz. Leírod (mostmár ;)) mit csinál a karakter, aztán ha nem bírod megírom h xyz miatt nem bírod ezt csinálni. VAGY! ha nem szeretnéd ezt, ez a téma éppen ilyenek miatt van hogy utánaérdeklődhes:
hogy mi lenne ha a karakterem felmászna az árbóckosárba miután lejött a megfigyelős matróz? -ÉN: semmi. A karakter egy 10 m hosszúságú hálón kell felmászon képzettségpróba +25% -kal dobsz, aztán ennyi. (persze ha már 100% fölötti az értéked akkor nem mivel azt csak 00-val rontod el)

Idézet
Ui: még bővebben kifejtve: olyan pontokat keresek, ahonnan a csata közben észrevétlenül, egyenként csaphatok le meglepetésből a kalózokra, anélkül, hogy nagyobb társaságnak szemet szúrnék.
Szerintem ez meg helyzet függő -> Ugyanis ha a kalózok látják h úgy hullanak mint a legyek, DE sehol nem látnak íjászt akkor egyértelmű h keresni fogják a lesből támadót. :panic:


Idézetet írta: Az Ezüst Utazó
A másik, meg kell várom míg seth ír vagy írhatok ha van ötletem?
Erre is válaszoltam két válasszal ezelőtt:
Idézetet írta: wolftern Dátum: 2016. Június 19. 14:16:30 »
...Ettől függetlenül nincs sorrend (bárki írhat) csak a történet szempontjából vázolom a helyzetet....
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 20. 20:24:57 írta wolftern »

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #36 Dátum: 2016. Június 21. 05:38:47 »
Nincs kérdésem, mindenre választ kaptam.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Beszélgető
« Válasz #37 Dátum: 2016. Június 21. 09:23:25 »
Utazó, ha kérhetlek, kissé finomabban fogalmazd meg a véleményedet :) nem kell nekiugrani a km-nek, akár hibás, akár nem. Mindannyian követhetünk el hibákat. Egyébként pedig nincs igazad, jelezve volt, hogy milyen környéken leszünk, és az is, hogy legyen meg a közös, így a hiba a mi részünkről volt. szintlépéskor (ha lesz), vegyük fel mindketten a közöst.

wolftern: akkor még pontosabban kifejtve :D lehet olyan "útvonalat" csinálni, hogy orvtámadás, hátrébb vonulok miközben néhányan követnek, majd újra orvtámadás? mert ugye nagyobb csoportot amúgy sem lehetne legyilkolni, hiszen közben csatáznak a mi matrózainkkal (optimális esetben...). szerintem ilyenkor egy kis ritkítás nem annyira feltűnő mint egyébként.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #38 Dátum: 2016. Június 21. 14:20:20 »
Bocsánat az erős fogalmazásért. Megnéztem a karaktert és néhány dologra itt most semmi szükségem. Mint például udvari etikett/intrika 1 Kp és lovaglás 1Kp színészet 2Kp. Egy hajón minek lovagolni?  Ezeket beváltanám nyelvekre, a kapitány és shet gorwicki nyelvére. Már ha a KM megengedi.

A másik Hélia inkább nem harcolna inkább valami búvóhelyet keresne valamelyik alsó raktérben persze nem csak magának hanem a többi utasnak is. Ezért kellene a közös nyelv a hajósokkal, mert ha jól gondolom a raktér le van lakatolva.

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #39 Dátum: 2016. Június 21. 19:46:52 »
Jövök már.... :panic:

Szval, visszatérve Utazó írására: nem vettem sértésnek, meg nem kell finomabban írnia/írnotok.  :yay: Egyedül annyit kérek h értsük amiről beszélek. Ha valamit mondok/kérek/írok legtöbbször nem azért írom h szórakoztassam magam, hanem a félreértések elkerülése végett. Ezt szeretném ha mindenki megértené.

Idézet
Bocsánat az erős fogalmazásért. Megnéztem a karaktert és néhány dologra itt most semmi szükségem. Mint például udvari etikett/intrika 1 Kp és lovaglás 1Kp színészet 2Kp. Egy hajón minek lovagolni?  Ezeket beváltanám nyelvekre, a kapitány és shet gorwicki nyelvére. Már ha a KM megengedi.

Már elkezdtük a játékot, és szerintem szükséged lehet még ezekre a képzettségekre. Illetve a karakter/előtörténet túl magyarázásnál erre gondoltam: 
Amikor valaki megalkot egy karaktert (fajtól/kasztol függetlenül) azt szeretném elérni hogy ne egy számokból és betűkből álló egységet csináljon, mert az jól nézz ki. lásd a bemesélő blablázásom is. (NE a KM 2 szavas mondatára tudjunk csak karaktert alkotni. Ugyanis azt mindenki tudja már, h xyz-nek hívják, kukutyinból jött és nagyon ért az emberek levágásához. Legyen egyedi, aminek van célja meg előélete. MIÉRT? Először is azért mert legtöbbször azok a játékosok látják/élik át igazán a helyzetet, akik nem a képzettségek és számok jelentése alapján döntenek -> van saját megoldása. Ekkor sokkal könnyebb mesélni, és nem három órán keresztül fogalmazom a történet folytatást, mivel a játékos akaratlanul is helyzetet teremt nekem. Másodjára az "inkább lecserélném" kategóriát könnyű újra alkotni és ezeknél mindig lesz újabb kifogás h miért nem jó így, meg hogy nem-e lehetne még.

Ha lesz szint lépés Seth megoldását javaslom. Mindketten 4.fokú oktatói bónusszal tanulhattok új nyelvet akár 2.fokig.


Idézet
A másik Hélia inkább nem harcolna inkább valami búvóhelyet keresne valamelyik alsó raktérben persze nem csak magának hanem a többi utasnak is. Ezért kellene a közös nyelv a hajósokkal, mer tha jól gondolom a raktér le van lakatolva .
Hát, ahogy játékostársad írta ezt benéztük.  :pacman: Írtam 2x. Először amikor említettem h miért én találgatok. Másodjára pedig amikor  jeleztem h vegyétek fel a közösnyelvet. Csinálgattátok, de senki nem vette komolyan.  :puppy-eyes-2: Így legalább több Tp-t gyűjthetsz  :work:

Ok, nem is várom hogy harcoljon, de jól gondolod amúgy hogy a raktér le van zárva.


Idézet
wolftern: akkor még pontosabban kifejtve :D lehet olyan "útvonalat" csinálni, hogy orvtámadás, hátrébb vonulok miközben néhányan követnek, majd újra orvtámadás? mert ugye nagyobb csoportot amúgy sem lehetne legyilkolni, hiszen közben csatáznak a mi matrózainkkal (optimális esetben...). szerintem ilyenkor egy kis ritkítás nem annyira feltűnő mint egyébként.
Persze. válaszd ki a helyet ahol ezt alkalmasnak látod. A térképen minden láthatót feltüntettem, de szerintem ez még mindig helyzetfüggő.

Lehetőségek:

-felmászol az alsó vitorla keresztrúdjára és onnan "például" ledobótőrözöd ellenfeleid
-elbújsz a csónak mögött
-a "TAT" -ra vezető lépcsőn várakozol (amúgy 3 fokos), ide követnek, majd a korlátot átugorva (ha szerencséd van mást nézz ki magának az ellenfél) hátba támadhatod
-leereszkedsz egy kötélen a hajó oldalán, és mikor valaki közelbe kerül, visszamászol és leszúrod
-átmész a másik hajóra
-az orárbócon vigéckedve megvárod míg valaki kiszemel magának -habár ez kétséges mert én ilyen esetben inkáb a legközelebbi eszközt vágnám hozzád, jelen esetben egy vödör- és felveszi veled a harcot szemtől szembe.


Nagyjából ennyi lehetőséged van, nekem más ötletem most nincs. Viszont erről írtam (HUH! de unalmas már megint ezt írni  :speechless:) előzőleg. Ne kelljen szájbarágni, hanem várd ki a helyzetet, mert ha jól olvastam Utazó is a nyomodban van és téged követ. Az ellenség pedig minimum 150 méterre van még. Értem h fel akarsz készülni előre, de a térkép alapján neked kell kitalálni a jó taktikát, amivel kimászhatsz majd a slamasztikából. Azután amikor odaérünk, elválik mit megy az ötleted. 
Igazából kicsit azt érzem, h mindketten az olyan mesékhez vagytok szokva amikor a mesélő egy adott helyzetbe varázsol, és az igen/nem cselekvéseken kívül mást nem lehet csinálni. Ha tévedek akkor bocsánat, de az hogy a bemesélő reagom után nem "találtátok" fel magatokat, (az általános cselekvéseken kívül mást nem írtatok a kezdésemhez) engem erre enged következtetni. ŐŐŐŐ....egyébként ezért is írtam az elején hogy ismerkedni kell a stílusommal. Nem vagyok egy könnyű eset.  :ufo: Általában nálam bármit megcsinálhat/elérhet a karakter (pl: egy nincstelen lovag kitanálja, hogy neki kell egy felvértezett harciló, akkor én nem mondom h ninncs vagy véletlenül van a faluban egy jó lovász, aki épp a királyi ménest nevelgeti. Viszont van lehetősége beszerezni egy számára megfelelő állatot, hozzávaló vérttel. DE! ezt a játékosnak kell kitalálni hogyan érheti el ->kérdezősködik, utánanéz, gondolkozik. Ha épp szerencséje van, akkor a kalandfolyamán megszerzi, vagy a megbízó beszerzi neki.)
Ha valaki jól csinálja, akkor sikerül úgy elérnie a célját, ahogy ő elgondolta, ha meg nem (pl: mert nincs ötlete) akkor azt kapja amire megalkudott. A megvalósítás szinte mindig a résztvevőkön múlik. 
A történeteim "reális" feladatokat állítanak a játékosok elé. (kinek mi a reális? - nálam nem kell 5-6.szinten Calowyn-re utazni, vagy világmegváltó dolgokat véghezvinni... habár jobban belegondolva még csak 1x jutottam el a játékosommal erre a szintre  :yjawn:

Azt hiszem mára befejeztem a napi kiskönyvem.  :chase: Ha van valami, úgyis írtok... Jah! és a játékot se felejtsétek!   ;)
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 21. 20:48:48 írta wolftern »

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #40 Dátum: 2016. Június 22. 10:20:08 »
Én átírtam a közös nyelvet shadonira, már csak a kultúrát kell beírom ami persze dzsad. Kérdés: ezek a hajósok nem a kapitány mennyire vegyes társaság? Akadhat köztük akivel meg tudom értetni magam? Ahogy a KM írta bármit lehet. Szóval improvizálhatok? Tehát azt teszem.
Az én mesémben is ez megy. Egy kikötésem van: Nem lehet megölni a JK-t amúgy mehet bármi.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #41 Dátum: 2016. Június 22. 12:19:50 »
Ha nem tetszik átírom...de szerintem jó lett, semmit nem írtál a matrózokról ezért mertem kockáztatni.

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #42 Dátum: 2016. Június 22. 18:14:26 »
Erre gondoltam  :yay: Ne csak én írjak szépeket, hanem ti is tegyetek hozzá valamit.  :) Utazó szuper amit írtál  :u-rock: Egyedül annyit kérek hogy ha NJK-t irányítasz (most nincs ezzel semmi gondom, mert jól kitanáltad) azt majd azért hagyd meg nekem hogy leírjam mit cselekszik, mivel nem mindig ilyen egyszerű a helyzet.... főleg később.

Társaság: vegyes. Gorviki ifjúk a legtöbben. Egy-két (de semiképp nem tucat) öregebb shadoni, akik már láttak ezt-azt. Néhány pyarroni középkorú paraszt, akik megunták a földművelést (szabadok rétegéből) s vagy egy tucat dzsad. Ők vegyesen öregebbek/ifjabbak és a 30-40 éveskorúak is megtalálhatók köztük.
Aki tud számolni az nagyjából olyan 35 főt számolhat össze. Ebbe ti és a kakitány nem vagytok benne.


UI: Utazó mostmár addig nem tudsz majd cselekedni amíg a kalózok nem fognak átérni a tévelygőre. A lemegy a raktérig, vissza a szobába felöltözik dögösen, elcsábít, elmondja mondandóját legalább 5-7 percbe telik.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Június 22. 20:56:16 írta wolftern »

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #43 Dátum: 2016. Június 23. 05:58:18 »
Még jó hogy nem töröltem ki a színészkedést  ;D. Nem fogok mindig NJK-t bevetni de itt muszáj volt. A csatazajt úgyis halljuk, lehet hogy arról írok másról úgysem tudok.

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Beszélgető
« Válasz #44 Dátum: 2016. Június 24. 18:46:43 »
Seth! rád várunk. Légyszíves a heti egyet legalább tartsuk. Közel 1 hete nem írtál.