Szerző Téma: XCOM: a Bázis  (Megtekintve 6053 alkalommal)

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #135 Dátum: 2016. Április 27. 15:19:57 »
John Smith

Mondanám én kapásból a fogadás tétjét, de a nő mozgása és alakja belém folytja a szót. Átfut a fejemen a gondolat, hogy vajon mindig így jár-e, vagy valami külön oka van rá, de egyből el is hessegetem. Most koncentrálni kell. Hogy nyerjek egy kis időt, válasz helyett odaállok a hozzá legközelebbi szabad pályára ugyanolyan felszerelésben és célra tartok.

/Angol/ Ha nyerek, elmondod a valódi nevedet. - az improvizálás néha sokat segít. - Ha te nyersz, arra találj ki valami hasonlót. Én arra fogadok, hogy egy dokit kapunk.

Majd beleeresztek egy tárat a céltáblába, mindegyik lövés előtt gondosan célozva.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #136 Dátum: 2016. Április 29. 20:32:34 »
John Smith

A nőiesség egy olyan fegyvertény, ami az emberiség születése óta tiltott fegyver kéne legyen. Az efféle merényletek a férfinép ellen kifejezetten kellemes-alattomos támadásoknak minősülnek és legalább annyira galád, mint amennyire szemet gyönyörködtető. Ami azt illeti Raven olybá tűnik, hogy túl esett a holtponton, míg te picit kába vagy és nem bánnád már a takarodót, de nem tudtál ellenállni a tekintetnek vagy… szóval itt vagy és most te is arra készülsz, hogy elfoglald a helyed és tüzet nyiss a nem túl kihívó, álló célpontra. A többiek, szinte mindenki más – még Evan is – odagyűltek szótlan-érdeklődve, hogy lássák mivé lesz ez a lövöldözés. Egyedül Kuksi az, aki úgy dönt, hogy neki jó ott ahol van, a mesterlövész fegyverének társaságában amit épp úgy babusgat, ahogy csak egy mesterlövész képes.

R. /Angol/ Először legyünk túl az első fogadáson – pillog kihívóan

Majd hirtelen előrántja a fegyvert és pillanatok alatt kilövi a megbeszélt öt töltényt, melyből egy kivételével mind célba talál. Ez a makacsul nem közép-felé tartó lövedék az utolsó volt és kissé lejjebb – képzeletbeli derék alatt – csapódott be adott esetben igen kelletlen érzést sugallva. A te lövéseid is rendre érkeznek – talán kevésbé teátrálisan – de a második tévedésnél már tudod, hogy vesztettél. Mivel nem állapodtatok meg abban, hogy mikor legyen a másik párbaj, így lehetőséged van most felvetni egy esetleges időpontot, míg a többiek, Raptor szótlanul, Rock téged vállon veregetve (amitől lehet nem bánnál egy másikat) távozik. A béta raj dokija nem távozik, ő téged fürkészik azzal a sokat látott veterán tekintettel, ami nem egy nem létező bevetés következménye lehet. Ha néhány másodpercet áldozol rá, akkor látod, hogy nem csak téged fürkészik eképpen, hanem úgy tűnik Raven-t is. Akármire is kíváncsi nem kérdez rá, csak biccent amikor megint felé nézel és visszatér a többiekhez.

R. /Angol/ Az igazi név hatalom! De amikor elérkezik az ideje megmondom mi az ami egyenértékű lehet egy ilyen kinccsel.

Visszacsúsztatja a fegyverét, majd elpillant John felé, aki láthatóan nem egy társasági lény, aztán visszareppen a tekintete rád, hogy végül pimasz mosollyal, de szó nélkül tudassa veled, hogy cudar időknek nézel hamarost elébe. Aztán, hogy döntsön végre a két lehetőség közül:

R /Angol/ Ezek szerint akkor tippeljek a Tank-ra.

Kuncog és bólint, hogy akkor így tesz és a fogadás ezennel hivatalos…


Evan Mallory

Lassan merülsz az összeesküvés-elméletek között, de nem tudod megválaszolni, hogy mi is lehetett. Ki döntött, hogyan és miért, csak a végeredmény egyértelmű. Az, hogy itt vannak és nem igazán barátságosak. Azt, hogy valaki létezésbe szólított egy szervezetet ami nemzetközi erőfeszítéseknek hála a legjobb lehetőségnek minősül, hovatovább a Remény szerepét tölti be az emberiség számára.

A pilóták kiléte meglehetősen homályba vesző, sajnos még a fura szállítóeszközt irányító személlyel sem találkoztál. Könnyedén lehetnek barátok, de akár vadidegen, még náluk is tehetségesebb emberek. Akárhogyan is legyen, a Hangár már nem tartogat neked semmit, ahogyan étkezés után az étterem sem. Innen az időközben magadhoz vett felszereléseddel azon helyiség felé igyekszel, ahol szinte mindenki ott van akit itt megismertél.

A visszaköszönés elég vegyes. Az az ádáz nő, aki tekintettel képes ölni, csak biccent, a férfi, akivel beszélgettél – az orvos – barátságosan vállon vereget, míg a nagydarab férfi egy kézi-ágyúval a lapáttenyerei között a rajparancsok üdvözölésével él, hogy végül a Kuksinak nevezett fickó inkább magával és a fegyverével törődve figyelmen kívül hagyja személyed és mindazt amit kívántál. A Szanitéc lép hozzád és halkan

Scalpel /Angol/ *w* Üdvözöllek Testvérem a Harcban! Kérlek ne szólítsd Uramnak Raptort, mert kifiléz a karmaival!

A jó tanács után sietve elhúzódik, majd a saját dolgával kezd foglalkozni, így neked is van időd mindenféle fegyvert magaddal hozni és állítgatni. Úgy véled, hogy akár még az is megeshet, hogy gépfegyverrel kell harcolnod felsőbb utasításra, de minél többet gondolkodsz ezen, annál bizonytalanabb vagy. Miért tennének ilyet, amikor te egyértelműen mesterlövész vagy? Milyen körülmények miatt változhatna egy alapvető tény oly módon, ami messze nem hatékony?

Mindenesetre előfordulhat, te pedig úgy véled, hogy akkor már akár gyakorolhatsz is. Ezt zavarják meg Raven és John kettőse, akik korábbi fogadásukból fakadó dologra kívánnak pontot tenni. Raven egy igazi nőstényragadozó kecsességével lépdel, John pedig kissé elbambulva-lemaradva követi. Érdekesnek tűnik, hiszen két elit egység, más-más fegyverhez szokva csap össze. De a pisztoly az bizony közös pont.

Ha kívánsz, csatlakozhatsz a lövöldözés utáni csipkelődésbe vagy tehetsz úgy is, mint a béta raj tagjai. Akárhogyan is, idővel bizony eljutsz oda, hogy céltáblákra lövöldözz. Ezek rögzítettek, bizonyos távolságra állítható-látható. Azt a méter/láb éréket adod meg, amelyiket csak kívánod és már el is kezdheted a gyakorlást. Ez pedig vegyes sikerrel történik, nem a legjobb formád, de nem is pihentél eleget.

A fizikai edzéshez picit kóvályogsz, de végül megtalálod az Edzőtermet egy Bár féleség felett. Itt aztán mindenféle gép rendelkezésedre áll, bármilyen izomcsoportot megdolgoztathatsz egyszerre vagy külön esetleg vegyesen, ha úgy kívánod. Itt eltöltött idő alaposan megizzaszt, még inkább kiszívja belőled az erőt, de ez csak később fog jelentkezni. Most még fürgén térsz majd vissza a Lőtérre, ahol továbbra sem a legjobb formádat nyújtod…

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #137 Dátum: 2016. Május 10. 09:12:15 »
John Smith

Nos, ez igazi nagy beégés volt, és nem csak Raven előtt, de Evan és a Béták előtt is. Szakaszvezetői karrierem nem indul túl jól. Azért próbálok jó képet vágni hozzá.

/Angol/ Úgy néz ki inkább neked kéne mesterlövésznek menned nem nekem.

Közben a Béta raj tagjai szótlan részvétet nyilvánítanak. Nem tudom eldönteni, hogy simán csak a vereségért, vagy azt is tudják, mi volt a tét... Mindenesetre megnyugtató, hogy nem gúnyoltak ki. Legalábbis szemtől szembe nem. Egyébként Raven is megnyugtat, hogy bizony érdekes időknek nézek elébe, de hála égnek csak két napig. Néma imát mormolok magamban az égieknek, hogy ezalatt a két nap alatt ne támadjanak az Ufók, vagy ha igen akkor oda a másik rajt küldjék ki. Végül is, komoly katonák vagyunk, csak nem lehetnek olyan rosszak a nő utasításai... Közben Raven elárulja, hogy a második fogadás tétjét majd később nevezi meg. Na ez már valami. Vajon mi lehet olyan téma, amit még nem akar elmondani?
Közben bólintok arra, hogy neki kéne a Tankra fogadni. Bár lehet hozzá kéne tennem, hogy nem kötelező fogadni, hiszen csak a versengésért nem kéne belemennie. A nevét úgyis megszerezhetem ha kikérem Bradfordtól a szakaszom aktáit - elvileg vezetőként jogom van tudni mindent a beosztottjaimról. Ez egy hagyományos katonai bázison valószínűleg nem működne, de ez ugye most nem egy sima bázis.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #138 Dátum: 2016. Május 11. 21:12:46 »
Evan Mallory

Amikor beérkezem a gyakorló terembe, a hölgy, akit Raptornak neveznek csupán a fejét megbillenti, amit a fekete, hatalmas lőfegyvert kezében tartó katona átvesz, míg a mesterlövész, az rám sem hederít, azonban nem úgy a szánitéc, az északi a rá jellemző  modorral és jókedvvel beszél.
Magamat százszorosan megátkozom minden egyes lövés után.
"Nem lehet, hogy ennyire visszafejlődtem volna! Nem lehet!"
Mint a vesztőszériában lévő szerencsejátékos, addig játszom ameddig nem nyerek, aztán addig játszik amíg tart a nyerő szériám, majd újra indul eme ördögi kerék.
Mikor már a fogamat csikorgatom, akkor jelenik meg a John- Raven páros. A nő  magabiztosan vonul be elől, azonban John sem marad le tőle.
Úgy tűnik párbajra készülnek.
"Ideje egy kis pihenésnek, amelyik fegyvernek van vállszíja azt felveszem, amelyiknek nincs, azt kézbe veszem és megállok a béta osztag mögött, és onnan szemlélődik. Hamarosan el is kezdődik az összecsapás, Raven villámgyorsan mozog, de elhibáz egy célpontot, majd utána John jött, aki a kezdeti sikerek után elront egyet, majd még egyet.
Én betudom annak, hogy a rajparancsnokunk egész nap bevetésen volt, látta csapattársát lelőve és másikat neki kellett megóvnia amíg nem értünk vissza a bázisra. Ezzel szemben a Raven nevű hölgy...
Nem tudom, volt e bevetésen, vagy ki volt e téve ekkora megmérettetésnek, de ki tudja, hogy a fáradtság milyen szinten ül ki a közelre lövési képességben.
Úgy vélem, egy délelőtti nap igazságosabb, vagyis kiegyensúlyozottabb összecsapás lehetne kettejük közt. Bár nem tartom jó ötletnek hogy már most rivalizáljanak.
"Igaz, én és John talán versengtünk a csatamezőn, de az nem is volt az."
Vállon veregetem Johnt.

/Angol/ Ne zavarjon, nekem se megy ma, igen durva napunk volt.

mondom egy baráti mosollyal. Könnyű ezt így mondani, én magam sem nyugodom bele hogy nem vagyok formában. De lehet hogy Johnnak menni fog. Majd elmegyek edzeni. Miután ott végeztem, visszamegyek a lőtérre, onnan pihenni megyek, nem tudom hol a szállás, de meg akarom találni
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #139 Dátum: 2016. Május 19. 17:56:28 »
John Smith

Idézet
/Angol/ Ne zavarjon, nekem se megy ma, igen durva napunk volt.

Evan nyugtatása nem túl hatékony, de azért hálás vagyok érte. Felé fordulok, és halkan válaszolok, hogy Raven véletlenül se hallja amit mondok.

/Angol/ Kösz. De Raven ma mind a három csapattársát elvesztette.

Majd úgy állok hogy háromszögben legyünk.

/Angol/ Nos, Evan Raven, Raven Evan - mondom hogy hivatalosan is be legyenek mutatkozva ha eddig nem tették volna - A titokzatos negyediket pedig majd megismerjük valamikor. Már kaptunk magánfrekvenciát is - majd elmondom nekik a sávot is, és hagyom hogy ismerkedjenek.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #140 Dátum: 2016. Május 21. 20:51:35 »
Evan Mallory

Miután a párbaj befejeződött, odalépek Johnhoz hogy megnyugtassam, nem azért vesztett mert roszabb lövész lenne, mint a hölgy. Erre azonban John igazán nem várt választ ad, miszerint mindegyik társát elvesztette Raven az elmúlóban lévő napon.
Azután hátrébb lép, hogy beférhessen közénk Raven, és bemutat minket egymásnak.
 
/Angol/ Örülök a találkozásnak, Raven. Evan Mallory, SAS mesterlövész alakulata

Egészítem ki a bemutatást, majd megköszörülöm a torkomat.

/Angol/ De úgy hiszem már találkoztunk, úgy tűnik szerencsénk van, ahogy láttam igazán jól bánsz a puskával.
 

Ezt az utolsó mondatot egy széles mosollyal zárom, és ügyelve arra, hogy "gun" t mondjak.

/Angol/ Viccet félretéve, örülök a találkozásnak.

Nyújtom felé a kezemet
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #141 Dátum: 2016. Május 26. 19:54:24 »
John Smith

A vereség nem kell, hogy keserű legyen, de lehet, hogy annak érzed. A kérdés csak az, hogy Raven mit kezd azzal, amit most megszerzett. Úgy véled, hogy kelletlenül kell, hogy érintsen az ami történt, de senki nem teszi szóvá vagy érezteti veled, hogy alkalmatlan lennél a feladatra.

R /Angol/ A pisztoly mindkettőnknek legalább annyira alapkiképzés, mint amennyire nem használjuk egy-egy bevetés során. Biztos vagyok benne, hogy a csipással jobban bánsz.

Míg a béta raj egy kivétellel elszivárgott, időközben bár kétled, de talán tényleg nem gúnyolnak sem most, sem a későbbiekben azért, mert… ahogy Raven mondta.  Valószínűleg a lány nem tudna annyira jól bánni egy mesterlövész puskával, mint ahogy neked is nehézségeket okozhat az ő shotgun-ja.


Evan Mallory

/Angol/ Tetszik az akcentusod!

mondja vidáman Evan-nak, miközben aki szemfüles, az felfedezheti, hogy a lányé sem az a tiszta, mindenki által ismert – talán hollywoodi – angol, hanem inkább afféle délies hangzású. Könnyű elképzelni, hogy mielőtt katona lett, egy farmon élt és naphosszat lovagolt egy winchester társaságában

/Angol/ Eltekintve attól, hogy pisztoly volt, köszönöm!

kuncog, úgy tűnik igen jó a kedve, sőt, ebből a hangulatból némi vidámság akár át is ragadhat. Ő nem lapogat háton, mint tette a Viking harcos, de nem is néz üresen, mint Kuksi vagy oly kegyetlen-ridegséggel, mint Raptor. Ez a lány az eleven élet! Lehet, hogy ez még a korábbi, vele történt események utóhatása?

/Angol/ Szólíts nyugodtan Raven-nek!

Rendes tőle, megengedi! Egy pillanatra elpillant melletted és int a Béta raj medikusának, majd vissza rád-rátok, hogy kérdő-érdeklődő tekintetét rátok szegezze… felváltva.


Mindenki

/Angol/ A külön engedélyezett hullámhossz, sáv – kezd bele – a tied. Ezt Bradfordon kívül csak az ismeri akinek elmondod. Ezen felül van a Bázisé, a rajé és bevetésé! Alapvetően és persze értelemszerűen mindegyiknek megvan a maga helye és ideje, de azt már tudom, hogy nincs miért aggódni

Érint meg titeket vállnál, ott felejtve a kezét. Kissé olyan, mint egy összeesküvés, ahogy halkítja a hangját és esetleg ösztönösen csal titeket közelebb és közelebb, míg leginkább egy futball mérkőzés csapatmegbeszélésére hasonlít az egész pillanat

/Angol/ Szóval… Bradford… nem hallgat bele a frekvenciákba, csak akkor, ha a többin nem tud elérni vagy csak veled akar beszélni. Ezt három rövid csippanás fogja megelőzni

Nevet fel és hullik szét emiatt a pici háromszög, mint egy ’hajrá’ után indulnak a játékosok a posztjukra, de itt ez most nem szükséges, hiszen minden bizonnyal, de legalábbis nagy eséllyel ez egy jó pillanat arra, hogy megismerjétek egymást.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #142 Dátum: 2016. Május 27. 15:33:53 »
John Smith

Ugyan a gúnyolódás elmarad, de ez nem is nagyon tűnik fel. A probléma, hogy ennyire béna voltam, ugyanúgy ott van. Egy mesterlövész nem attól lesz az, aki, hogy tud bánni egy nagy puskával amire ráraktak egy távcsövet. Egy snipernek tudnia kell célozni, és nem a szó hagyományos értelmében: a célzás nálunk szinte művészet. Kiképzésünkben sarkalatos pont, hogy tökélyre vigyük ezt: le tudjuk lassítani a szívünket egy kicsit, hogy a szívverés ne zavarjon be (hosszú távon sokat számít), pillanatokra kitörlünk mindent az elménkből, hogy a pillanat precizitása áthasson. Egy szakállas katonavicc szerint a csipásoknak tilos gondolkodniuk. És ehhez a tényhez jön hozzá az most, hogy Raven, aki közelharci katona és teljesen más képességeket sajátított el, legyőzött. Na ehhez próbáljon ember jó képet vágni... Bár végül is sikerül.

Közben Evan és a nő ismerkednek. Mivel én már "ismerem" úgy-ahogy kettőjüket, rájuk hagyom a beszélgetést, hogy be tudják hozni a lemaradást. Ugyanakkor az is feltűnik, hogy az egyik Béta (talán Scalpel volt a beceneve) itt maradt, és kérdőn nézek rá, hogy rám vár-e.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #143 Dátum: 2016. Június 04. 22:33:06 »
Evan Mallory

Raven megjegyzést tesz az angolomnak a kiejtésbeli hibáira, bár pozitívnak tűnik az. Miközben hallgatom mondandóját, én is kiveszek pár apróságot, melyet rosszul ejt ki.

/Angol/ A tiéd sem rossz, bár lehet a fáradtság miatt tűnik olyannak,  mintha a hangja kissé elnyújtott lenne. Déli? - vonom fel a szemöldökömet.

Déli alatt az Amerikai Egyesült Államokból kivált déli államokbelit értek.

/Angol/ Bár nem vagyok otthonos az Amerikán belüli kiejtésstílusokban, csak egy könyvben találtam rá - magyarázkodom.

Azután, megnevezi magát is.

Idézet
/Angol/ Szólíts nyugodtan Raven-nek!

Huh, ez igazán rendes volt tőle, hogy megengedte ezt. Csodás. Nos akkor legyen

/Angol/ Én inkább megmaradnék a Ravennél.

Ezután megadja nekünk az összes információt a kom sávokról, frekvenciákról, meg egy alapozót.
"Mért ô tud mindent, mért nem a szakaszparancsnokot tájékoztatják ezekről?"
Kicsit furcsállom, talán versenyeztetni akarnak minket? Vagy csak Raven ambiciózus, és könnyen megtud dolgokat? Vagy lehet hogy szimplán ilyen a természete?
Nekem is feltűnik, hogy a Béta raj egyik tagja itt maradt. A doktor, a viking mitológiát hangoztató úriember.
Biccentek a névleges parancsnok felé.

/Angol/ Parancsnok, visszavonulok a hálókörzetbe. - egy mosoly kíséretében indulok el
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #144 Dátum: 2016. Június 10. 16:07:46 »
John Smith

Lehetséges, hogy a gondolataid érzelmi alapon ültek ki az arcodra, mert amikor Raven-re pillantasz egy megnevezhetetlen arckifejezéssel találkozol, amiből valahogyan mégis némi rosszallást érzel ki. Egyfajta „Nem történt baj, ne aggódj ennyire” összhatás, de szóban nem hangzik el semmi efféle de még hasonló sem. Olybá tűnik, hogy megérezte a belső tusád, melyet ezzel különös testbeszéddel próbálna enyhíteni, de az is lehet, hogy csak te látod így és valójában semmi hasonló nem történt.

Az bizonyos, hogy Raven bármilyen kiképzést kapott, a választott fegyvere pont ellentéte a tiednek, így nagy valószínűséggel közel-, netalán pusztakezes harcban is képzettebb nálad. Lehetséges, hogy egyszer ki kéne próbálnod, ki tudja, ha tényleg így van a tanultakat még hasznosíthatod egyszer akár harci szituációban is. Nem beszélve, hogy így lehetséges a legális testi kontaktus, ha vágynál effélére a nevén nevezett hölggyel^^

Magadra maradsz képletesen szólva, hiszen Evan-nak adod meg a lehetőséget, hogy pár szót váltson a csapatod új tagjával, miközben feltűnik, hogy annyira nem is vagy egyedül. A neve… igen, pontosan fel tudod idézni, valóban Scalpel ahogy az elsőre beugrott, de a kérdő tekintetedre csak egy enyhe főhajtás a válasz, amolyan „Nem kívántalak feltartani/megzavarni”. Sokkal inkább egyfajta orvosi pillantás volt ez ami az állapotodat fürkészte, mint a várakozás feletti el-eltévedő tekintet.

Tulajdonképpen szabad vagy, de az is igaz, hogy Evan nem soká tartja szóval Raven-t, aki most téged figyel, miközben Mallory közlegény az engedélyeddel távozik.


Evan Mallory

A hölgy nem is a hibára, mint inkább a különleges, számára egyértelműen másképp hangzó kiejtésre tett vidám észrevételt. Ahogy te is inkább effélét, mint hibát vettél észre, sőt a megjegyzésedet követően oly tökéletesen utánozza a tiédet, mintha született Perthi vagy Sydney-i lenne!

/Angol/ Gyakorlás kérdése csupán! – nevet, majd a brit akcentust felvéve – Mallory közlegény, a kiejtésem valóban déli volt!

Könnyű kacagása vonzza a tekintet, a jókedve a társaságot, mert Raptor figyelmét és személyét felkeltette, aki érdeklődve nézi a boldogságtól sugárzó finom arcot. A Viking harcorvos mosolyogva figyel, miközben már csak úgy záporoznak az információk, amikről úgy véled a szakaszparancsnoknak kéne tudnia. A kérdés az lehet ezek után, hogy vajon Raven nem az volt?

Ez magyarázat lehet pár dologra, de az is működő elmélet, hogy mindenki a másikat sarkallja jobb teljesítményre, hiszen nem akármilyen tétről is szól ez az egész! Nos, végül a természet kérdése is fennmarad a rostán, ez is egy választható magyarázat a ki nem mondott kérdéseidre.

De végezetül csak egy dolog: a távozás maradt, amint a parancsnok erre engedélyt adott…

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #145 Dátum: 2016. Június 11. 21:24:38 »
John Smith

Úgy néz ki, sok minden kiült az arcomra (furcsa, Raven közelében mindig ez van) és a nő a maga módján próbál vigasztalni - vagy épp nem reagál és én látok bele többet. Erről egyenlőre nem tudok meg többet, majd később hátha fény derül erre. Is.
Közben Evan nem nyújtja hosszúra a beszélgetést, és engedélyt kér távozásra. Először Bradfordot keresném magunk körül reflexből, majd rájövök: valóban én vagyok a szakaszvezető.

/Angol/ Megadva.

Bár a katonai stílus megvan, a magabiztosság és vezetői hangnem hiányzik belőle. Ezen még dolgozni kell. A Béta dokija se engem vár, így lényegében azt csinálok amit akarok. Ennél a gondolatnál azonban eszembe jut, hogy ironikus módon nincs így, Ravennek tartozok engedelmességgel. Remélem nem ássa alá nem létező tekintélyemet...

/Angol/ Szolgálatra jelentkezem, hölgyem.

Fordulok felé, utalva, hogy részemről keresztül esnék vesztésem következményein, de figyelek, hogy ezúttal semmi negatív ne látszódjon az arcomon.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #146 Dátum: 2016. Június 20. 09:10:40 »
Evan Mallory

"Bevallom, kissé lesokkolt, amikor a nő ausztrál akcentussal szólalt meg"
Azután a brit már nem volt annyira komoly, brittet mindenki tudja így vagy úgy utánozni., sokkal komolyabb lelki ütésként vágódott belém a hazai kiejtés visszhangzása..
"Belém hasít a vészjelző, mintha... Raven valami titkos ügynök volna? Legalábbis igencsak a kém kategóriás csoportba osztanám be, ha kéne... Lehet azok a régi James Bondos filmekhez hasonló?"

/Angol/ Remek kiejtése van, gratulálok, de igazán lenyűgözött.

Mondom egy erőtlen mosoly közben megfogom a kezét. Óvatosan megszorítom, bajtársiasan, nem pedig úgy, hogy a fájdalom legkisebb nyomát is a lányba juttassam, majd hátrálok, és amint John nagylelkűen engedélyt ad, el is indulok.
Csak a gyakorlatlan szem nem vette észre az amerikaiban feltámadó értetlenséget... Mármint nem értetlenséget, zavartságot.
"Megszokott, ha hirtelen kineveznek valakit parancsnoknak."
Így nem vetem meg a férfit, annyiban reménykedek, mint ahogy a többség, az akcióban már meg fog edződni ezen a téren és nem esik zavarba.
Felkapom a fegyvereimet, és mint egy málhás szamár viszem el a karabélyt és a mesterlövészpuskát a lőtérről, majd elindulok, hogy megkeressem a hálókörletem.
"Remélem messze esik a Johnétól, nem szeretnék hajnalban furcsa hangokra ébredni, ha ne talán tán fellángolna valami a csapaton belül. Remélem nem fog történni ilyesmi, mert akkor a jó öreg parancsnok úr lehet vak lesz majd bizonyos opciókra a küldetéseink során.
Amint megtaláltam, feltehetőleg hosszú kutatás után a hálókörzetet, keresek valamilyen beosztást, hogy hol is vagyok elszállásolva, majd az ágyam köré, amennyiben lehetséges egyáltalán kivinni a fegyvertár körzetéből azokat, és megszólnak érte, szertartásosan elosztom a három fegyvert az ágyam körül. Nincs semmi jelentése, de jól néz ki. Természetesen tárak nélkül, azokat kivétel nélkül elrejtettem a matrac alá.
"Azért még nem szabad óvatlanná válni"
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #147 Dátum: 2016. Június 22. 19:27:08 »
John Smith

/USA-Angol/ Pihenj katona!

Hangja úgy pattan mint egy igazi parancsnoké, de mosolya inkább egy csintalan lányé, aki mindezek után állát érintve és nem létező szakállát simogatva jár körül, mint aki alaposan szemrevételezi mi is került elibé.

/USA-Angol/ Víígyázz!

S miután haptákba vágtad magad úgy dönt, hogy ennyi elég és bár mintha összemosolyognának a norvég katonával, Evan legalább annyira indulófélben van, mint amennyire esetleg visszapillant, de:

/USA-Angol/ A hálókörletbe pihenés céljából futólépésben induuljj!

S ha így tennél, a katonanő maga is elindulna… egy másik irányba.


Evan Mallory

Teljesen ismeretlen nő úgy tűnik fiatal kora ellenére számtalan dologban meglehetősen jártas. Esetleg te nem fordítottál csak erre kellő időt, de talán neked nem is kellett, hiszen egészen más irányú tapasztalatokkal gazdagodtál. Ki tudja viszont, hogy Raven nem azért érkezett e, hogy kiszűrje az alkalmatlanokat? Belülről lássa az egység működését és ha kell jelentsen vagy akár be is avatkozzon adott esetben. Az sem kizárt, hogy már előre meghatározott feladata van…

/USA-angol/ Köszönöm!

Kacsint és… picit mintha meglepetten nézne rád amikor megfogod a kezét, de nem húzza el. Előbb megszorítod, majd picit megkésve érzed a viszonzást, de talán leginkább a tekintet amivel magával ragad. Oly fajta gyengédség van benne, ahogy egy anya tekint a gyermekére, ahogy a szerelmes tekint párjára vagy éppen bajtárs segít másiknak… nevezhetjük bárhogy, a bizalom üzenetét hordozza magában. Tekintete még elkísér az ajtón túlra és…

Útközben már John körül járnak a gondolataid, de semmi kelletlen, csak az amiről úgy véled látható-érzékelhető volt. A Fegyvertárban mindenki fegyvere le volt adva, ugyanakkor nem láttál semmilyen tiltást. Ha gondolod magaddal viheted, de ki tudja, hogy mit szólnak emiatt. Lehetséges volna, hogy Raven és Smith között kialakult valami, ami akár testiségbe is torkollhat? Ha így is van, ez még csak egy lehetőség, egy talán avagy esetleg… abban bízol, hogy nem lesz ebből gond, de biztosra nem tudhatni.

A kutatásod alatt az egyik kanyarnál vagy lépcsőnél úgy tűnik eltévedhettél, mert most egy olyan helyen állsz, amit eleddig nem láttál. Ugyan nem nehéz felismerni, mert hatalmas fehér – vagy világoskék – betűkkel ki van írva: Laboratórium.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #148 Dátum: 2016. Június 23. 06:57:34 »
Evan Mallory

A nő igencsak képzettek tűnik a számomra. " Lehet valamilyen CIA vagy FBI ügynök... Hiszen azok is beleférnek a koboldok elleni titkos harcba
 És igencsak magas színvonalú tudással rendelkezik. Talán az IQ hányadosa a zseni értéket elérte, de ezt nem erősíti még. Azért azt mégsem hiszem"
Válaszként csak biccemtek felé, közben az arcáról olvasok. Szébe nézve gyengédséget látok, mely nem tudom mennyire lesz hasznos a küzdelmem során. "Hogyha úgy hozza a sors, képes volna bajtársait feláldozni egy ügyért? Nem hiszem. És ez itt a problémákat szülhet, bár jómagam sem tudom a választ. Hogy mit tennék."
Azután lelépek, bár egy ideig róluk gondolkozom.
"Remélem nem lesz semmi gond. Tehát bármi is legyen John meg Raven közt, nem fog kihatni rám vagy a csapat tagjaira s küldetésére."
Közben, fegyvereimmel a vállamon állok egy gócpontnál, mert sikertelen voltam a lakrészek megtalálásában.
Előttem egy tábla jelzi, hogy a laboratóriumhoz jutottam.
Káromkodok egy rövidet anyanyelvemen, majd elindulok a kiváncsiságtól hajtva.... Mi is lehet odabent
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #149 Dátum: 2016. Június 27. 11:02:13 »
John Smith

Nos, ez lehetne rosszabb is, de lehetne jobb is. Rosszabb akkor lehetne ha Raven a végletekig kihasználná a bukott fogadást. Cserébe lehetne jobb is ha csak akkor élne "nyereményével" amikor nem szégyenít meg ezzel mások előtt. Bár az is lehet hogy Evan rég hallótávolságon kívülre került, és így csak Raven előtt vesztek nem létező tekintélyemből. Habár az is igaz hogy vállalom vesztésem következményeit, és nem hátrálok meg, ezzel visszaszerezve egy kicsit.
Mindenesetre az utasításnak (és fáradtságomnak) eleget téve a hálóba megyek ledőlni egy kicsit, és beállítva egy ébresztőt hogy véletlenül se késsem le a következő programot.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.