Szerző Téma: XCOM: a Bázis  (Megtekintve 6024 alkalommal)

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
XCOM: a Bázis
« Dátum: 2015. Április 27. 17:52:07 »


Valahol a Reserva de la Biosfera La Sepultura és El Triunfo Natural Park között
Chiapas, Mexikó
1999. január 1.
08:00 am (GMT -6 hrs)


A különleges légi szállítójármű hajtóművei nem sokkal korábban csendesedtek el és az így visszamaradó csend meglehetősen zajosnak tetszik az akár öt gépet is befogadni képes hangárban. A gép egy barlang félében landolt – egy hatalmas kör alakú mozgatható leszállóhelyen – amiben természetesnek ható sziklaképződmények igazolhatják egyesek gyanúját, miszerint az új állomáshelyük a világ valamely magashegységében található. Nem messze tőletek kissé balra egy teherliftnek látszó szakaszon megtörik a talaj egyenletessége és a távolabb álló dobozok, hordók és ládák is ezt funkciót vélik megerősíteni. Ez a lift közvetlenül kapcsolódik a kör alakú leszálló platformhoz, melyen az eleddig sosem látott Szállítógép parkol mögöttetek nyitott rámpával…

Négyen érkeztetek alig pár perce.
Hova? Nem tudjátok, de...
ott álltok most ahova leléptetek a gépről.
Három férfi és…
… egy nő.
az első: bal felső sarokban kék alapon fehér csillagok sokaságát és piros-fehér csíkokat visel,
a második: kék alapon hat fehér csillagot, melyek elhelyezkedésükben és alakjukban is különbözőek, illetve a bal felső részén a Brit birodalom jelképe látható
a harmadik: vörös alapon öt aranycsillagot melyből az egyik nagyobb, mint a másik négy,
és az utolsó, a hölgy pedig: zöld, fehér és piros függőleges színekkel, melyből a fehérben valami embléma látható.

Az egyenruha mindenkin ugyanazon színben feszül: a homok-színtől az olíva-zöldig terjedő, melyen: a páncélzat jelen esetben maga az egyen-öltözet, mely védi a törzset, a vállakat és a könyököt illetve a térdet. A bakancsot talán már be tudtátok törni, de az is lehetséges, hogy még ez nem történt meg. Mindannyian két azonosítót viseltek a teljesen azonos felszerelésetek mellett: az egyik egy kékesen matt, és egy másik narancssárgán éktelenkedőt. Míg az első azon szervezet jele, melyhez áthelyeztek benneteket, a másik azon belül elfoglalt helyeteket jelöli. Az első, egyértelműen a földi egységek jelölése, míg a második azt mutatja, hogy a nem túl fantáziadús, de annál többet mondó Alfa raj tagjai vagytok. Az etalon, amihez majd a többi rajnak fel kell zárkóznia.

Az elsők az elsők között!

Az ellenben teljesen biztos, hogy ilyen kézifegyvereket eleddig még nem használtatok, mégis úgy igazodnak hozzátok, mintha mindig is ezek álltak volna rendelkezésre. A pisztoly, mely a combra szíjazva pihen tokjában, láthatóan nagy átütőerő a jellemző, de ezzel feláldozták a tűzgyorsaságot. A kezetekben nyugvó géppuska alapállásában a rövid sorozatra van kalibrálva. Mindkét lőfegyver a maga nemében egyedi és biztos, hogy ott nincs is párja. Magukba foglalják a hasonló fegyverek minden pozitív tulajdonságait, a negatívakat azonban nem.

Úgy tűnik, hogy nem sietnek az üdvözletetekre, de más módon sem értesültök arról, hogy merre kellene jelentkeznetek. Nincs senki más, csak ti és a tudat, hogy másik három idegen katona áll mellettetek…

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #1 Dátum: 2015. Május 03. 14:36:07 »
Evan Mallory

/Angol/ Evan Mallory, SAS - mutatkozom be.

Az úton nézem a fegyvereimet, amiket kaptam újonnan, hát egyik se az én stílusom, azt meg kell hagyni. Közben a Walkmanemben szól Eminemtől az Infinite szám, mely az első albumának a része. Ez hároméves, annyira nem idős még.

"Ayo, my pen and paper cause a chain reaction
To get your brain relaxing, a zany acting maniac in action"


Az ütemet halkan dobolom a lábammal, a fülhallgatón keresztül áramlik fülembe a mennyei muzsika. Eddig két album jött ki tőle, most készül egy új, amint kijön meg fogom venni. Zseni az az ember.

"A brainiac in fact son, you mainly lack attraction
You look insanely whack when just a fraction of my tracks run"


Ahh ez a kedvencem tőle.
Közbe nézem a pisztolyt forgatom, keresem a súlypontját.
Na majd kipróbálom... Bár sokkal jobban örülnék egy távcsöves orvlövészpuskához.

"My rhyming skills got you climbing hills"

Hát lehet szükség lesz rá.... - elmélkedek. Még ki se próbáltam.
A gépfegyver határeset, a gránátot túlzásnak találom. Én nem ezek híve vagyok.

"Twist them up, and indulge in the marijuana smog"

Körülnézek a többieken, majd vissza a pisztolyra. Megnézem a tárát, majd feldobom a fegyvert és elkapom. Majd mégegyszer.

"Examination of more cartoons than animation
My lamination of narration
Hit's a snare and bass of track f*cked up rapper interrogation"


Nos, hát nem tudom miért vagyok itt, de megbíztak, jöttem. Bár furcsának tartom hogy ennyire internacionális ez az akció.

"You heard of hell well I was sent from it
I went to it serving a sentence for murderin' instruments"


Felemelem a pisztolyt, célzok vele az ajtóra, majd leteszem. Remélem nem hord félre.
Nos, azt hiszem jók leszünk. A legjobbak legjobbjai duma? Hagyjuk már... I am infinite...

"I'm Infinite"

Mondom magamba a szöveget .
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #2 Dátum: 2015. Május 06. 10:22:00 »
Chong Wu

Miután kiszálltunk a szállítógépből alaposabban szemügyre veszem útitársaimat.
Az első egy nő... a tépőzárral feltett jelzése alapján először olasznak tippelem,de aztán jobban megnézve a színek sorrendje nem stimmel és a fehér sávban az állam címere is díszeleg... talán Mexikó... mélázok rajta kicsit. Jobban megnézve a nő is inkább latin amerikai vonásokkal büszkélkedhet mint "digóval"... jelenléte egyáltalán nem zavar... a kínai népi hadseregben több tízezer nő szolgál nagyon jó teljesítménnyel.
Aztán van egy amerikai férfi... sok mindent nem tudok kinézni belőle egyenlőre. Majd ott az ausztrál vagy új-zélandi fickó,nem vagyok teljesen biztos benne... de talán ausztrál mégis.
Még a gépen bemutatkozott... akkor bólintottam felé és én is bemutatkoztam:

/Angol/ Chong Wu - eztán nem sok figyelmet szenteltem neki.

Most a rámpán ácsorgunk és sehol egy teremtett lélek se... alaposan körbenézek, de a furcsa gépmadáron kívül semmi érdekeset nem fedezek fel. Vagy elfeledkeztek rólunk vagy direkt váratják meg az újoncokat.
Mindegy... a holmimat a lábam mellé rakom és a klasszikus "pihenj" állást veszem fel,kis terpesz... kezeim a derekamnál hátul keresztbe. Rezzenéstelen arccal állok,ha váratni akarnak hát várunk... rajtam nem fognak ki vele.


Oswin

  • Vendég
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #3 Dátum: 2015. Május 06. 14:13:45 »
Calixto

Kegyetlenül hosszú az út… az áthelyezés óta minden pillanat ideges türelmetlenséggel telt… nem jó ez így. Hideg fegyelemmel kell szembenéznem a következő próbával.

/Angol/ Calixto százados… legalábbis a CFEM-nél. - Biccentek röviden, megkívánt udvariassággal a többieknek bemutatkozáskor.

A zászlók változatossága világméretű problémára utal. A modern - vagy annak tűnő - fegyverzet pedig kizárja egy békés mentőakció lehetőségét. Ezekkel nem árvízben evezni vagy földrengés romjait takarítani megyünk…

Német, kínai… és talán ausztrál… vagy ez Új-Zéland? nem fogom megkérdezni tőle… de ezek velünk együtt… túl furcsa világháborúnak. És ki lenne az ellenség? Talán végre visszavághatok annak a pofátlan texasi határőrnek, mit képzelt magáról…

- sóhaj -

Olyan közel volt már… pont ilyenkor jön áthelyezés? A saját háborúnkat sincs időnk megnyerni. Nem értem miért engem választottak… mikor lettem ennyire jó?
Bármi történik itt, gyorsan és hatékonyan akarok végezni vele. Utána talán sikerülhet szép Mexikót is megtisztítani… elég már a lövésekből.

A platformot világító fénynél jobban megnézem a különleges osztagomat… valami Alfa rajt emlegettek… mindegyik elég profinak tűnik a maga nemében. Csak maradjanak egyben és haladjunk.
A fogadóbizottság vagy legalább egy eligazító tiszt hiánya szervezetlenséget jelent… vagy mégsem vagyunk annyira különlegesek? Zöldfülű lettem valami nemzetközi hatalmasság osotba katonásdijában és viseljük el a hóbortjait? Na nem…

Kedvem volna kipróbálni a pisztolyt, pár lövéssel jelezni érkezésünket…
De inkább kapnak még pár másodpercet mielőtt kopogni kezdek azon az ajtón. Fő a nyugalom.
Addig is fegyvert vállra, ellenőrzöm miből áll az orvosi felszerelésem.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #4 Dátum: 2015. Május 10. 09:45:50 »
Evan Mallory

A ferde-szemű bemutatkozására biccentek, majd visszatérek foglalkozásomhoz. Próbálom felmérni a fegyvert. Mikor a nő mutatkozik be, mosolyogva, mégis keserűen megjegyzem:

/Angol/ Százados? A végén én leszek az egyetlen nem-tiszt...

"Battle a band of phony MC's and stand the lonely one
Imitator, Intimidator, Stimulator, Simulator of data, Eliminator"


Amint megérkezünk és kinyílik a rámpa, felállok.

/Angol/ A hölgyeket előre - szöveg kíséretében engedem előre a nőt. Majd megvárom míg mindenki más is elhalad mellettem.

"Orvlövészek hátra"
Azután lehuppanok a gépről, kiveszem a fülhallgatót.
A Csongvu-ként bemutatkozott fickó felszólal, valami viccet süt el biztos.

/Angol/ Talán. - válaszolom neki.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #5 Dátum: 2015. Május 11. 09:29:08 »
Chong Wu

Percek teltek el a leszállás óta, a többiek téblábolnak még én csak álldogálok. Aztán belegondolok... ez nem Kína, lehet hogy itt több hangsúlyt fektetnek az egyéni kezdeményezésre és most arra kíváncsiak hogy hogy oldjuk meg a helyzetet. Vagy esetleg történt valami... bár semmi riadó jelzés vagy hasonló nem észlelhető.

Feladom a passzív várakozást és a többiekhez lépek:


/Angol/ Azt kell mondjam akármelyik országból is jöttünk mindannyiunknak furcsa lehet hogy nem vár minket senki aki eligazítaná az újonnan érkezőket. Elképzelhetőnek tartom hogy mindez csak egy teszt,hogy lássák hogyan oldunk meg önállóan helyzeteket... - kis szünetet tartok - ... de hogy a legrosszabb forgatókönyvet is figyelembe vegyük,azt sem zárhatjuk ki hogy a bázist támadás érte... bár erre utaló jeleket nem látunk és riadójelzés sem működik. Csak javasolnám hogy pilótáink mutassák az utat az eligazítóig vagy a parancsnoki helységig hiszen ők ismerősek a bázison, de legyünk éberek. Amíg nem találkozunk senkivel a bázisról addig a katonai hierarchia szerint Calixto százados a parancsnok. A parancsnoki lánc már egyértelmű, az én rendfokozatom törzsőrmester. Ellenvetés...? Hölgyem, uraim?

Kivárom társaim reakcióját.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #6 Dátum: 2015. Május 11. 19:31:47 »
Evan Mallory

Amikor már eltelik pár perc, Csongvu nevű katona megszólal, és tart egy mini kiselőadást.
Amikor megemlíti a vezetőséget, megrántom a vállam
"Amíg engedi hogy azt tegyem amihez értek , egy epilepsziás koala is lehet a parancsnokom..."
Százados, mi? Hát nekem nem nagyon van rangom.

/Angol/ Ehemm... Várjuk a parancsait hölgyem! - kis mókás rájátszás... - Na jó, komolyan veszem a témát. Nos hölgyem?

Közben előveszem a géppuskát, elforgatom, körbevizsgálom, majd átállítom egylövetűre. " Legalább távcsövet adhattak volna."
"Mért nem hordok magamnál távcsövet?"
Körbenézek, biztonság kedvéért kibiztosítom a puskát amit kaptam.
"Remélem nem hord félre..."

/Angol/ Hölgyem, kérem majd vegye számításba hogy hátul érzem magam jól. Orvlövésznek képeztek ki.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #7 Dátum: 2015. Május 17. 14:58:46 »
John Smith

Az úton jobb híján a fegyvereimet és a repülőt nézegetem. Mindegyik különleges, azt viszont elsőre furcsállom, hogy minden kiképzésem ellenére nem ismerem az előbbieket, sőt, mintha útitársaim is így lennének ezzel. A pisztolyra inkább a sebzés nagysága mint a gyorsaság jellemző, a géppuskát viszont a gyors és rövid sorozatadásra állították, így ezzel sem lehet percekig folyamatosan lőni. Az egyenruha szintén azonos, gyakorlatilag mindenben. Viszont úgy néz ki, hogy mi valamilyen első osztag lennénk, akik majd utat mutatnak a többieknek. Na azt megnézem, hogy ebből mi sül ki. Végül leszállunk, és szép libasorban kibaktatunk a teljesen üres hangárszerűségbe. A többiek szép lassan bemutatkoznak (a nő tényleg felettünk áll századosként), sőt, a kis kínai tart egy kis beszédet, melyben tanúságot tesz Sherlock Holmes-hoz mérhető megfigyelési képességeiről, miszerint nem vár minket senki itt. A brit mintha nem is figyelne oda, inkább kijelenti, hogy ő is a nőt választja parancsnokunknak. Én ezalatt körbejárom a repülőt - nem szakosodtam ilyen téren, de mivel a repülő láthatóan egyedi, ezért érdemes megtekinteni - illetve közben a termet is fürkészem. Mikor körbeérek, én is bemutatkozok.

/Angol/ John Smith hadnagy szolgálatra jelentkezik! - biccentek a hölgy felé.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Oswin

  • Vendég
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #8 Dátum: 2015. Május 17. 16:05:39 »
Calixto

A felszerelés rendben… közben volt időm meghallgatni a nemzetközi egység véleményét helyzetünkről. Hozzá kell majd szoknom az akcentusukhoz. Bár szépen beszélnek angolul, az ausztrál kiejtés különleges, a kínai pedig… egyszerűen furcsa. Legalább az amerikai ismerősen hangzik…

Úgy tűnik annyira kevés infót kaptak az áthelyezés alatt mint én…
Hónapok óta terveztük az akciót, ma esedékes. A bandák óvatosak, de az év utolsó napján ők is az egész országgal ünnepelnek… remélhetőleg a társaknak sikerült kihasználni a pillanatot. Nekem pedig… ideje kiderítenem mit hozott az új év, mi lesz új egységem feladata.

Tőlem várnak parancsokat? Ez új… hozzájuk hasonló katonákat sosem irányítottam, a rang inkább volt orvosi elismerés… és biztosíték, hogy senki ne feleseljen a doktorral. Mindegy is… a parancs az parancs, ha ésszerű és célravezető követni fogják.

Biccentek feléjük, jelezvén megértettem az észrevételeket. Tetszik a kínai felfogás, minden lehetőséggel számolni kell… de csak nem egy elesett bázisra szálltunk le… annyira rossz napunk nem lehet. Mindenesetre…

/Angol/ - Wu. Nézzen utána a pilótának. A többieknek… maguknak pihenj. De nyitott szemmel, a fegyver legyen kéznél.

Addig is megnézem magamnak az ajtót… talán van rajta valami amivel jelzem: itt vagyunk. Ha nincs gomb vagy kar, kellő határozottsággal, de az udvariasság korlátain belül kopogok hármat a fémlemezen.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #9 Dátum: 2015. Május 17. 16:50:49 »
Mindenki

A százados az ajtó felé indul, amikor az halk szisszenéssel feltárul és egy középkorú, jóképű férfi lép be rajta katonás fegyelemmel és mozdulatokkal, hogy minden bevezetőt félretéve elétek siessen és megálljon rövid terpeszben háta mögött összefogott kezekkel. Nem szól, de tekintetén át a lényéből sugárzik a vezetők egyedi aurája, mely kérlelhetetlenül hűti le az esetleges becsvágy és arrogancia feltörni készülő lángjait.

Egy zöld pulóvert viselve (melynek könyökrészeire sötétebb zöld foltot varrtak), és aminek nyaki részénél egy ing gallérja és egy nyakkendő csomója látható. Az elmaradhatatlan khaki árnyalatú nadrág és fekete bakancs is katonás, ahogyan a rövidre nyírt barna haja. Szív felett ugyanazt az emblémát viseli mint amit is, különbség mindössze annyi, hogy ez zöldes színben látható.

Még mindig szótlanul áll – rangjelzést nem látni rajta – mindössze egy head-set az, ami egyértelműen árulkodhat… valamiről. Egyetlen apró mikrofon ível előre a jobb fülében hordott kommunikációs eszközből, mely most határozottan néma… vagy szimplán olyan halk, hogy nem hallatszik belőle semmi. Akárhogyan is, itt áll előttetek megdöntve néhány teóriát és feltéve vagy tucat más kérdést…

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #10 Dátum: 2015. Május 19. 09:10:18 »
Chong Wu

Már indulnék a szállítógép felé amikor feltűnik a helyi tiszt. Visszafordulok majd visszalépek valaki mellé hogy elkezdjem valahol a sorakozót. A fegyvert a vállamra kanyarintom és várom az estleges mondandóját.


Oswin

  • Vendég
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #11 Dátum: 2015. Május 19. 18:20:00 »
Calixto

Épp az ajtóhoz lépek, mikor a hirtelen felbukkanó fogadó fél érkezése valamelyest meglepetésként ér, de csak egy pillanatra rezdülök reflexszerűen a fegyver után. Az évek során kiélesedett érzékek hamar felmérik a helyzetet, s a ruháján feszítő jelkép láttán már tudom, nem ellenség… hacsak nem álcázta magát ügyesen. A kínai monológja után már semmiben sem lehetek biztos… de a kisugárzása csak a tapasztalt, magasabb rangú tisztekre jellemző… ellenben hiányzik róla a zászló. Azért rajta tartom a szemem, de mindenek előtt:

/Angol/ - Calixto, Alfa raj, uram! - vágom magam tökéletes vigyázzba, jobb kézzel röviden, keményen szalutálva. Tekintetem egyenesen az övébe fúrom, egyrészt parancsra várva… közben bármilyen árulkodó jel után kutatva.

Egy pillanattal később fejem kissé oldalra fordítva - de tekintetem továbbra is előre szegezve - kellő határozottsággal hátraszólok.

/Angol/ - Sorakozó!

A válogatott kis egység - ha már nem is sokáig - de még az én parancsnokságom alatt áll. Remélem nem hoznak kellemetlen helyzetbe az új vezetőség előtt.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #12 Dátum: 2015. Május 19. 18:56:02 »
Evan Mallory

Éppen kibiztosítom a puskát mikor nyílik az ajtó.
És egy ember fárad ki. A fegyvert megemelem, de nem tartom rá.

"Díszes egy kompánia"

A fickó szótlan míg a százados jelent. Amikor sorakozót rendel el, szalutálok.

"Csak nehogy lövöldözni kezdjen ez a fickó"
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #13 Dátum: 2015. Május 22. 08:18:25 »
John Smith

Legújabb ismerősünk sem egy bőbeszédű alak. Elgondolkozok rajta, hogy vajon tudnunk kéne, hogy mi ez az egész, és azért nem közöl velünk senki semmit, vagy egyszerűen csak nem tartják fontosnak, hogy tudjunk bármiről is. Az álmodozásból a százados parancsa zökkent ki, és mint jó katona, "ugrok" teljesíteni. Gyakorlatban ez annyit tesz, hogy Wu mellé állok - ő előbb reagált az utasításra - és szótlanul haptákba vágom magam.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #14 Dátum: 2015. Május 23. 13:31:06 »
Mindenki

/Angol/ Üdvözlöm Önöket az XCOM főhadiszálláson.

Köszönt titeket, miután a sorakozó megtörtént. Calixto mindössze egy biccentést, a többiek pedig szigorú pillantásokat kapnak. Ezúttal nem várat titeket soká, alig néhány lélegzetvétel múlva megválaszol néhány kérdést:

/Angol/ Bradford összekötő tiszt vagyok. Kettős szerepem van a projektben; taktikai támogatást adok a harci műveleteinkhez és tájékoztatom a Századost az aktuális helyzetről. Erőfeszítéseim lehetővé teszik, hogy a Hölgy a nagyobb problémákra összpontosíthasson.

Ugyanott áll ahol eddig, hangja pedig határozott és ugyan parancsnok kiosztásához szokott, mégis pont annyi tisztelet van benne, amitől az emberek - akik követik - felnéznek rá és nem megvetik. Rövid ideig tartó pillantásokkal méregeti a csapatot, majd folytatja:

/Angol/ Fogtunk egy helyi adást, ami idegen tevékenységre utal egy nagyobb városi területen. Le kell menniük oda, és felszámolni minden ellenséget.

Kissé hosszabb ideig szentel figyelmet a türelmetlenül fegyverét matató őrmesternek, majd az eligazítást azzal zárja, hogy:

/Angol/ A helyszínen nincsenek civilek, járulékos károk miatt nem kell aggódni.

A következő pillanatban, hallani ahogy, a különleges gép hajtóművei felzúgnak, beindulnak, hogy hamarost felszállásra készen álljon: már csak ti hiányoztok a gépről. Úgy tűnik, hogy a pilóta tudja hova kell mennie…