Szerző Téma: Az arany tükör  (Megtekintve 4587 alkalommal)

SentinelWex

  • Vendég
Az arany tükör
« Dátum: 2015. December 24. 20:22:57 »
Helyszín: Amber Star Felhőkarcoló, 49. emelet
Időpont: 1996. március 5. kedd, 20:04


A luxuslakosztályod kényelmét élvezve - egy pazar bőrfotelben ücsörögve - azon gondolkodtál, hogy mihez is kezdj a mai éjszakájával. Már több, mint egy órája ébren voltál és ebből legalább tizenöt percet azzal töltöttél, hogy a felhőkarcoló ablakából a várost nézted. Teremtésedet követően egy ideig rettegtél elhúzni a függönyöket, mert attól féltél, hogy egy tévedés következtében korábban ébredtél fel és a nap pusztulást hoz rád, de az évek elteltével ezt a csacsiságot maga mögött hagytad. Ma már csak mosolyogtál az ilyesmin, persze csak azt követően, hogy kellően körültekintően meggyőződtél az ellenkezőjéről.
Hirtelen ötlettől vezérelve felálltál a fotelből és átmentél a fürdőszobába, ahol kipróbáltad a korábban vásárolt fésűt. Átverés, nem is adja vissza a haj természetes színét. Csalódottan hagytad hát ott a hasznavehetetlen holmit és tértél vissza a nappaliba.
Kopogtattak. Vajon ki lehet az? Nem sokan ismerik ezt a címet. Abban biztos vagy, hogy nem vársz sem vendéget, sem pedig csomagot. Kisvártatva újabb kopogás.

- Elnézést hölgyem, egy levele érkezett. Kívánja, hogy becsúsztassam az ajtó alatt? - hallod meg a felhőkarcoló egyik alkalmazottjának a hangját. Korábban többször találkoztál ezzel a fiúval.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Az arany tükör
« Válasz #1 Dátum: 2015. December 24. 22:39:50 »
Carmelita Atrayente del Encantador

A múlt kérlelhetetlenül magunk mögött maradt. Ami történt megtörtént, már sokan nem foglalkoznak vele. Mások túlságosan elmélyülnek benne és vannak akik csak a számukra fontos dolgokat jegyzik meg. A magam részéről úgy vélem, hogy a múlt nagyon sok kérdésre adhat választ, olyasmikre, amit máshol nem találhatunk meg. Elzárt, elveszett vagy épp elfelejtett tudás vagy annak holléte és még annyi dolog… Segít legyőzni… dolgokat. Érzéseket és más, számunkra szinte lehetetlennel felérő kihívásokat. Legyen az a félelem felett aratott vagy épp egy értelmetlen tárgyon – ami a fürdőszobában volt találtható – való nyugodt továbblépés. Nincs értelme a haragnak, ellenben a forrást le kell majd ellenőrizni és a kereskedőt meg kell győzni arról, hogy visszatérítse a termék árát. 

Később, újra a nappaliban – kedvenc bőrfotelemben ülve – ölemben egy könyv, egy ritka, bőrkötéses apróság. Óvatosan pihentetve rajta a kezem azon tűnődöm, hogy korai még az éj és az eddig megszokottól eltérően, talán nem kéne belemerülnöm egy rég letűnt nyelven írt alkotásba. Teljesen mozdulatlanul ülök, nem lélegzem, ahogy más apróságokra sem figyelek oda. egyetlen apró pislantás sem… semmi. A társam, a halandó barátom, kinek életét a vitae-m óvja az idő vasfogától – és ruházza fel emberfeletti tulajdonságokkal – lép hozzám egy serleggel, melyben még forró rubint élet örvénylik. Minden éjjel úgy hagyom el az Otthonomat, hogy bár várom a jót, de a legrosszabbra készülök.

Felkelek ültemből és elfogadom a felém kínált serleget. Nem kicsi, két kézzel tartom, hogy aztán ajkaimhoz emeljem. Ilyenkor mindig végigsimít az aromája egy ideje holt tüdődön és ingerlően hívogat, hogy engedjek a vágynak és ne kortyolgatva fogyasszam el e különleges folyadékot, aminek hatalmunkat és örök életünket köszönhetjük. Ezért kell megbecsülni azokat, akik lehetővé teszik azt, hogy minden éjjel ébredés után egy ilyen fűszeres finomság fogadjon minket. A különleges fűszerek adta pikáns íz elméletileg segít embernek maradni…

A hatalmas lakásban szinte semmilyen vagy igen kevés fény ég, éppen annyi, ami feltétlenül szükséges. Ez és sok más apróság szavatolja a biztonságunkat. Most épp hű társam, aki miután letette a tálcát egy asztalra, fegyverrel a kézben siet az ajtó felé rendkívül óvatosan, kellő odafigyeléssel. Taktikai érzékéhez kétség sem férhet és már magam is megtanultam, hogy soha nem állunk az ajtóval szemben. Ezúttal sem teszem, de türelmesen várakozom, hogy ki zavarta meg elmélkedésemet és milyen (ind)okkal. Rövid időn belül kiderül, de mivel nem számítottam effélére, gyanú árnyéka vetül a borítékra, amit az ajtó alatt próbálnak betuszkolni.

A megerősített ajtó alatt azonban nem biztos sikerül, így némi tűnődés után a közeli falrészhez lépek és bekapcsolom az apró monitort, mely az ajtó fölé szerelt kamera képét mutatja meg. Ha minden rendben lévőnek tűnik, akkor magam nyitok ajtót – míg a Testőröm szükség esetén azonnal be tud avatkozni – rámosolygok a fiatal alkalmazottra. Egy kecses mozdulattal veszem el tőle a borítékot, majd némi borravalót ejtve a helyére búcsúzom, hogy nem túl közel állva az ablakhoz, de azért tökéletesen rálátva a városra álldogáljak a küldeménnyel, amit végül – perc után talán – fel is bontok.

Lássuk, mit tartalmaz.

SentinelWex

  • Vendég
Re:Az arany tükör
« Válasz #2 Dátum: 2015. December 24. 23:30:35 »
Helyszín: Amber Star Felhőkarcoló, 49. emelet
Időpont: 1996. március 5. kedd, 20:07


A monitoron a várt kép fogad: a fiatal alkalmazott, akit csak afféle mindenesnek mondanál. A felhőkarcolóban számos különböző helyiség megtalálható: vannak szállodai szobák, magán lakások, kisebb-nagyobb üzlethelyiségek vagy vállalkozások irodái. Egy ilyen helyen pedig elkél a segítő kéz.
Még épp elkapod a monitoron, ahogy a haját igazgatja, mielőtt kinyitod az ajtót. A fiú - mert biztosan nem lehet több húsznál - kihúzza magát és bárgyú mosoly jelenik meg az arcán. Szemeit alig tudja koordinálni az arcod és a melleid között. Nem kell hozzá nagy tehetség, hogy megállapítsd: őt anélkül varázsoltad el, hogy akár egyetlen ujjadat is megmozdítottad volna.

Arcán még szélesebb mosoly jelenik meg, amikor átadja neked a borítékot és biztos lehetsz benne, hogy ez a mosoly nem a borravalónak szólt. Szegény flótás, fogalma sincs róla, hogy egyetlen méteren belül két halálos veszély is fenyegeti. Elmédben elraktározod az információt, hogy ha szükséged lenne valamire, ez a szerencsétlen kezét-lábát törné, hogy segíthessen neked. Még azt sem tartod kizártnak, hogy önként vállalta, hogy felhozza neked a levelet a recepcióról. Talán kissé csalódott, hogy nem kezdeményeztél vele beszélgetést és a becsukódó ajtó egyértelművé tette: ma nem tudhat meg rólad semmi izgalmasat.

Az ablakhoz sétálva kezedben a borítékkal kitekintesz a városra. Az utcát benépesítő autók fényszórói úgy néznek ki, mint a királynőjük körül szorgoskodó hangyák. A te hangyáid.

De most valami sokkal érdekesebbel - a levéllel - szeretnél foglalkozni. A súlyát tekintve biztos vagy benne, hogy mindössze egy papírlapot tartalmazhat a boríték, semmilyen tárgyat vagy egyéb dolgot nem rejt. Ez persze nem szegi kedvedet. Óvatosan kibontod, majd a levelet kettéhajtva olvasni kezdesz.

Kedves Miss Encantador,

Legutóbbi találkozásunk alkalmával a lelkemre kötötte, hogy értesítsem, amint valami érdekes tárgyra bukkanok. Nos bizonyos körökben, néhány napja semmi másról sem hallani, csak egy rejtélyes férfiról, akinek birtokába jutott Nadir Csillaga és egyes híresztelések szerint még a hét folyamán szeretne megválni tőle. Amennyiben Önt is érdekelné ez a kivételes gyémánt, kérem értesítsen az 555-432-es számon, hogy megtehessem a szükséges lépéseket az ügyben. Amennyiben péntekig nem lép velem kapcsolatba, úgy azzal a feltételezéssel fogok élni, hogy nem érdekli az említett tárgy.

Üdvözlettel: Donald Lebenizt


A Nadir Csillaga. Egy legenda úgy tartja, hogy valaha a Ventrue klán jogarát díszítette ez a mágikus tulajdonságokkal bíró kő, hogy uralkodásukhoz bölcsességet adjon. Számos feljegyzés készült róla - s a krónikások Mithrász Köveként is emlegetik -  egészen a 17. századig a mítikus Mithrász tulajdonában volt, akitől egy Nadír nevezetű Ravnos lopta el. Véletlen egybeesés lenne az egész? Vagy csak egy csaló akarja kihasználni a tudatlanokat?



Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Az arany tükör
« Válasz #3 Dátum: 2015. December 26. 17:33:28 »
Carmelita Atrayente del Encantador

A fiatal férfi, talán még nem is teljesen az, minden bizonnyal maga jelentkezett, hogy felsiet és átadja a küldeményt. Valószínűleg a puszta lehetőségtől, hogy találkozhat, megpillanthat hevesebben dobogott a szíve, sietős pulzusa csak még édesebbé tette azt  rubint életet, melyet egyenesen, nos akárhonnan magamhoz vehetnék, ha beinvitálnám. Minden bizonnyal ő maga ajánlaná fel, ha tudná…

Nem teszem szóvá el-eltévedő tekintetét, hagyom, hogy kalandozzon, kedvére bambuljon. Ez csak neki okoz nehézséget, számomra pedig érdektelen, hogy ilyet tesz. Legalábbis addig, amíg magunk között vagyunk. Ugyebár ez társaságban kellően illetlen viselkedés lenne, de mivel ezúttal szó sincs ilyesmiről…

Ugyanakkor attól tartok, hogy bármilyen hasonló látvány képes lenne ájulás környéki állapotba juttatni eme fiatalurat, így a megbízhatósága erőteljesen kérdőjeles. Mindössze ezért nem vezettem még be az igazság szövevényes útvesztőjébe. Az ilyen korú hímek általánosságban kérkednek és nagyot mondanak, eltérnek a valóságtól, ami bizonyos fokig még aranyos, aztán inkább csak bosszantó.

Mindezek ellenére úgy vélem nem baj, ha a varázsom nem csak fizikai, de más módon, a pénz nyelvén is egy metaforikus láncot képez köztünk, ha úgy döntenék, hogy bővítem a szemek/fülek számát környezetemben. Ártatlan még, naiv. Ez legalább annyira áldás mint amekkora átok, de egyenlőre még hagyom az illúzióban lubickolni.

Legközelebb… kap egy percet, hogy ne tudjon megszólalni vagy össze-vissza dadogjon, de ma, sajnos ez a nap csak ennyivel ajándékozta meg. Remélem azért számomra ennél többet tartogat, így álldogálva – immáron zárt ajtó mögött – a borítékkal bíbelődöm. Hű társam mellém léphet, vagy kedvére leülhet, nem teszem és soha nem tettem szóvá. Ha kell, az életét áldozza értem, így én ezt megbecsülöm: bizonyos szintig.

/Spanyol/ Úgy tűnik, hogy jó hír. Nem kívánom elkiabálni, de ha minden megfelelően alakul, akkor megerősítheti a pozíciónkat a városban.

Említem meg, miután átfutottam a papírra vetett szavakat. Időközben már a történelmi tanulmányaimból idézem fel, hogy egy változat szerint Endostan nevű halandót vádolták eme ékszer elrablásával, mely azóta sem került elő. Mindez, ha az emlékezetem nem csal, pontosan 573 éve történt egy palotában.

Mint tudjuk a történelem nem igazán a pontosságáról híres, így most ez is inkább kérdéseket vet fel, semmint válaszokat adna. A Káinita történelem kevesebb idő elteltét jelöli – úgy 300 évet – és Szemfényvesztők klánját vádolja, ami akár még helytálló is lehet. Több már csak akkor fog kiderülni, ha továbblépünk a tervezési fázison és teszünk is valamit.

A boríték szerencsére nem rejtett semmilyen kellemetlen meglepetést: nem lehetett érezni semmit, nem látszott rajta vagy volt tapintható valamiféle igen rosszindulatú anyag, így biztonságosnak ítélve lett kibontva. A tartalma, pedig ahogy korábban említettem, meglehetősen csábító, ha van benne bármi igazság. Ennek kiderítésére első lépésben pedig telefonálni kell, ami most meg is történik!

SentinelWex

  • Vendég
Re:Az arany tükör
« Válasz #4 Dátum: 2015. December 27. 17:11:33 »
Helyszín: Amber Star Felhőkarcoló, 49. emelet
Időpont: 1996. március 5. kedd, 20:10


Ismét leülsz a fotelbe és annak kényelmében feltárcsázod a megadott telefonszámot. A negyedik csengésre veszik fel és a vonal tulsó oldaláról felismered Donald hangját. Korábban volt már párszor dolgod vele, így szinte biztos vagy benne, hogy most is a füstös irodahelyiségben ül és a lába az asztalon van. A nikotinfüggőségétől csak a kávéfüggősége volt rosszabb. Állítólag napi tíz-tizenöt kávét iszik, ráadásul valami szívnyavaját is megállapítottak nála az orvosok. Ezt, és hogy - túlsúlyának köszönhetően - egyre nehezebben mozdul ki, mindenkinek elmondja.
Donald a tipikus pitiáner alvilági alak, aki pályafutását óralopásokkal kezdte és kitartó munkával küzdötte magát feljebb. A kezdeti sikerek elbizakodottá tették és amióta megengedheti magának, hogy alkalmazottakat "foglalkoztasson" elkezdett hízni. Csak idő kérdése, hogy a koporsófedelet rácsukják és ha szerencséje van, ez azt követően történik csak meg, hogy már nem él. Addig persze kiváló szolgálatot tehet neked, mert minden rossz tulajdonsága mellett el kellett ismerni, hogy rendkívüli érzéke van a ritkaságokhoz.
- Hallo, itt Donald Lebenitz beszél.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Az arany tükör
« Válasz #5 Dátum: 2015. December 27. 18:27:08 »
Carmelita Atrayente del Encantador

A városra pillantva – mint minden ragadozónak – nekem is megfordul a fejemben, hogy talán uralkodnom kéne a gyengéken, utat mutatva nekik, hogy felismerjék az igazságot és megértsék, hogy… de ilyen hívságokra nincs időm. A hatalom, az efféle ki a kakas a szemétdombon butaság temérdek időt és még több energiát emészt fel, amit szeretnék másra fordítani. A kötelezettségek, bizonyos korlátok, amiket e pozíció állít fel köréd… mind-mind egy kötél, ami csak visszahúz ahelyett, hogy bármiben segítene.

A lapot hagyom, hogy maga módján – finom érintésre – mint egy virágszirom összezáródjon, majd lágyan visszacsúsztatom a borítékba, hogy aztán a fotel melletti kisasztalkán pihenjen meg. Ezután helyet foglalok a fekete bőrfotelben és egy pillanatra hátradőlve lehunyom a pilláim, hogy kizárjam a külvilágot, hogy a reám váró feladatokra összpontosíthassak. Kiszűröm mindazokat, amikre később kívánok háttér-információt szerezni, amihez még szükséges valamilyen anyagi komponens és a verbálisan végrehajthatóakat veszem előbbre.

/Spanyol/ Lehetséges, hogy ki kéne derítenünk ki a legalkalmasabb senor Lebenitz helyére, ha esetleg idő előtt távozna köreinkből. Nem szeretném, ha egy ilyen remek forrás elapadna. Adott esetben segíthetünk ennek az illetően, hogy elő tudja készíteni a zökkenőmentes átállást.

Gondolok itt mindenféle megoldásra, némelyikben még erőszak, sőt vérvörös szín is szerepel. Természetesen megtehetném, hogy felfedem a kilétem és közlöm vele, hogy igazából két választása van, miszerint: továbbiakban nekem dolgozik vagy a halálnál is rosszabb vár rá, de kár lenne kapkodni és emiatt hibákat véteni: kockáztatni. Az egészsége igencsak megrendült, a tekintélye még kétesélyes, de hosszútávon semmiképpen nem fog ez így tovább működni. Részemről pedig ilyen irányú terveim vannak.

/Angol/ Üdvözlöm Donald! Szép jó estét! Carmelita vagyok. Örömmel tölt el, hogy hallom a hangját, hogy van mindig?

Cameron láthatja az arcomat, melyen pont annyi érzelem tükröződik, mint amennyit egy márványszobor kifejezni képes. Hangom mégis úgy hullámzik, mint a tenger hullámai egy gyönyörű lágy szellős naplementében. Simogatóan ölelnek körül, lágyan cirógatnak és kedvességük mellett, mintha a tisztelet árnyalatával hódolnának előtted. Tökéletes keveréke mindazon dolgoknak, amikre az emberek igen nagy része azonnal felsőbbrendűnek érzi magát és mint ilyen sokkal közlékenyebb a „feletted állok” érzéstől motiválva.

/Angol/ Rég hallottam a hangját, de mintha nemesebben lenne érces. Remélem megkapta az apró figyelmességet amit Önnek szántam, szűzlányok combján sodorták, igazi Kubai (Cohibe Behike). Ön a legjobbat érdemli!

A tiszteletköröket is hihetetlenül felesleges időpocsékolásnak tartom, de azt is megtanultam, hogy segítségükkel mérhetetlenül megkönnyebbül mindenféle ügyintézés. Egy kedves szó itt, egy apró ajándék ott és a gépezet olyan olajozottan működik, hogy szinte mást nem is kell tenni, mint hátradőlni és újabb kortyokkal elfogyasztani a serleg tartalmát. Minden alkonyatkor megfizetem a vámot és azt bizony pótolnom kell. Az egyik Kehely épp a hálószobában pihen, kimerült boldogságban lassan egy órája, de nem zavarom, nem ébresztem fel.

Egy utolsó gondolat – amíg az a darab koleszterin paca felfogja a bókot, majd megered a nyelve – miszerint minden esetben megadom a számomra fontos dolgoknak a kellő tiszteletet. Ilyenek azok a halandók, akik önként hajtanak előttem fejet és vérvörös életükkel táplálnak minden éjjel. Tudják, hogy bármikor szükségem lehet rájuk, de ok nélkül nem zaklatom őket. Azt, hogy ha gondjuk van meghallgatom őket – ha igazi gondjuk van – és ha módomban áll talán még segítek is.

Ilyen apróságok elő-előfordulnak és cserébe olyasmit kapok, ami a mai piacon felbecsülhetetlen értékű. Bizalmat és tiszteletet. Soha nem veszek el többet, mint amennyi még egészséges és nem küldöm őket halálos veszélybe. Nem egy nap alatt épült ki ez a kapcsolat, de minden percét megérte. Kicsinyes vágyaikat kielégíteni pedig szinte szórakoztató a sok más és sokkal komolyabb feladatok között. Egy apróság itt, egy divatos ruhadarab, vagy egy apróság ott, egy fejlett számítógép ott, legyen az „Beszélj kérlek a barátnőmmel”.

A férfi pedig, Cameron… ha még lenne bennem élet… nehéz volt lenevelni a Csók-függőségről, de nem volt lehetetlen vállalkozás. Egy ideig ugyan kétséges volt, hogy megéri e, hogy miért is tettem mindezt, de talán Atyám óvó szemei segíthettek át a bizonytalanság óráin-napjain. Végül a férfi nem csak testileg és lelkileg erősebben került ki belőle, de még a hűsége is megkérdőjelezhetetlenné vált. A vitae pedig amit tőlem kap, olyan képességekkel ruházza fel, ami akár még egy kölykön is felülkerekedik.

SentinelWex

  • Vendég
Re:Az arany tükör
« Válasz #6 Dátum: 2015. December 29. 01:24:45 »
Helyszín: Amber Star Felhőkarcoló, 49. emelet
Időpont: 1996. március 5. kedd, 20:12


- Az úr unokaöccs talán méltó utód lehet, ha megszabadul a nagybácsi árnyéktól. Fiatal, lelkes és könnyen meglehet, hogy kisujj mozdítás nélkül is előjönne a lehetőség. - mondja Cameron nem teljesen tökéletes spanyol nyelvtannal. Való igaz, az ifjú Joachim előtt még nagy lehetőségek állnak. Megörökölte apai ágon Donald fiatalkori lendületét és figyelemmel követi az üzletet. Ráadásul otthonosan mozog a csirkefogók és csempészek világában, ahol hírnévre is szert tett. Cameron jól látja, talán idővel anélkül veszi át nagybátyja helyét, hogy nektek ebbe bele kellene avatkoznotok.

- Csókolom a kezét drága miss Encantador. Én is örülök, hogy hallom a hangját. Én remekül vagyok, az üzlet pörög, ahogy a fiatalok mondani szokták. Hogy az ajándék? Hát szó szerint ráharaptam erre a kiváló minőségű dohányra, ellenállhatatlan. Feltétlenül meg kell adnia a beszerzője elérhetőségeit. - recsegi Lebenitz a telefonból.

- Nem is akarok hálátlannak tűnni. A levelemhez néhány szál rózsát is szerettem volna küldeni - hazudja - de az a fránya futárszolgálat pont most nem elérhető. De legközelebb mindenképp. Vehetem akkor úgy, hogy a levelemben említett drágaság felkeltette az érdeklődését? Vagy valami egészen más ügy miatt tisztelt meg a telefonhívásával?

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Az arany tükör
« Válasz #7 Dátum: 2015. December 29. 11:31:23 »
Carmelita Atrayente del Encantador

/Spanyol/ Valóban. Köszönöm Cameron. Kísérjük figyelemmel a fiatal feltörekvő tehetséget és csak akkor segítsünk neki az árnyak közül, ha valami bosszantó apróság miatt nem tudná megtenni amit elvárunk tőle.

Egy apró kérdés, nem sok. Éppen csak annyi, ami még nem kerül túl sok felesleges figyelembe, de kellő időt takar ahhoz, hogy adott esetben akár számunkra kedvező mód be tudjunk avatkozni. Egyelőre a türelem – mint a legtöbb alkalommal – most is a legkifizetődőbb választás. Elvégre előttünk az Örökkévalóság… nos, majdnem. Az idő egy igen fura dolog, főleg, ha olyan helyen vagy ahol nem is igazán érzékelhető…

/Spanyol/ A helyes szóhasználat…

Apró javítások, melyeket Cameron nem büntetésként, hanem egy lépésként értelmez, hogy elsajátítson valamilyen tudást anélkül, hogy a jövőben megismételné ezen hibát. Nagyon kellemes tulajdonsága, hogy képes megérteni ezt és nem kezd el duzzogni, mint az emberek nagy többsége vagy érzi úgy, hogy ez ’lehetetlen’. Sok ostobasággal találkoztam már és ezek között akadt professzor is. Nem igazán szeretik, ha az ember megcáfolja az elméleteiket, esetleg olyan tényeket tár fel, ami jobb esetben is legalább megkérdőjelez dolgokat.

/Angol/ Ugyan Donald kérem, nem ön tehet róla, hogy ilyenkor már nem szállít egyetlen futárszolgálat sem.

A hang, amin mindez elhangzott továbbra is szinte búgja a hangokat, de a mondanivalóra, ha valaki tényleg odafigyel, észreveheti benne némi cinizmust és persze azt, hogy a női hang tulajdonosa tudja, hogy hazudnak neki. Természetesen ezt még Cameron is észrevehette, hiszen érti a szavakat, a válaszból pedig egyértelmű lehet, hogy ki mit is mondott, ha ilyen ’felmentést’ kapott. Az, hogy a beszerző neve vagy elérhetősége nem hangzik el, olyan apróság lehet, ami arra utal, hogy ne lépjünk át bizonyos határokat…

/Angol/ Igen, Donald. Pontosan emiatt hívom. Érdeklődnék a levélben említett tárgy után. Igazán lekötelezne, ha értesítené ezt a férfit, hogy van egy komoly érdeklődő, aki még a héten üzletet kötne vele. Adott esetben... – kis szünet, mint aki épp egy naptárt lapozgat – akár ma éjjel is fel tudok szabadítani erre némi időt.

A lehetőség, hogy ez a dagadt patkány esetleg kellő közvetítői díjra tehessen szert, elég motiváló lehet számára, hogy minél előbb leszervezzen egy ilyen találkát és ha valóban arról a bizonyos Ravnos által eltulajdonított drágakőről van szó, akkor egy nagyobb lépést tehessünk a hűség és megbecsülés ösvényén. A klánnak ez igen fontos, mi több szimbolikusan talán az elmúlt évszázadok legnagyobb… de ne szaladjunk ennyire előre. Az elemzés ráér akkor, ha már ujjak fonódnak arra a gyönyörű ékkődarabra.

SentinelWex

  • Vendég
Re:Az arany tükör
« Válasz #8 Dátum: 2016. Január 03. 14:03:32 »
Helyszín: Amber Star Felhőkarcoló, 49. emelet
Időpont: 1996. március 5. kedd, 20:14


- Akár már ma este is? - kérdez vissza Donald és szinte látod, hogy száját széles mosolyra húzza.
- Egy pillanat Miss - takarja el kezével a telefonja mikrofonját, de ennek ellenére kihallani vélsz valami olyasmit, hogy "kikötő" meg "raktár", meg hogy "idejön".

- Itt is vagyok. Egy ilyen kiemelt ügyfél számára természetesen azonnal rendelkezésre állunk. Sajnos a ma este nem megfelelő, de tekintettel az ügy fontosságára - lapozgatja közben a naptárát - meg tudnék szervezni egy találkozót mondjuk holnap délutánra. Az eladó elég zárkózottnak tűnik, ami ugye érthető is, ha ilyen ritkaság van a birtokában. - fecseg feleslegesen.

- Nézzük csak... mondjuk holnap délután olyan kettő körül megfelelne Önnek?

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Az arany tükör
« Válasz #9 Dátum: 2016. Január 04. 00:27:24 »
Carmelita Atrayente del Encantador

Emberi bolondság, rákérdezni a nyilvánvalóra. Oly bosszantó tulajdonság, hogy kezdetben Carmelita bár szóval illette, később be kellett látnia, hogy értelmetlenség a tehetetlen tömeg szemben hadakozni. Ellenben a megerősítésük ebben az ostobaságban oly előnyökkel jár, amiről butaság lenne lemondani

/Angol/ Úgy értesített, hogy az ügy rövid határidővel bír.

A kért pillanat magában hordoz egy megvetőnek tetsző ajakbiggyesztést, de végül csak a magabiztosság aurája lengi körül, mikor Cameronra pillant. Volt idő, amikor még gyenge lehetett a férfi előtt, de ez a korszak már a múlté. Ahogyan az elmúlt pillanat amikor lehet, hogy túl érdeklődőnek mutatkozott. Mindenesetre így is megérte talán, hiszen azok az elkapott szavak…

/Angol/ Értem, ez nagyon sajnálatos. Mennyire biztos, hogy ez így van… hogy ennek így kell lennie? Úgy vélem, hogy bizonyos körülmények esetleg elősegíthetik, hogy még ma éjjel…

Vetik fel árnyaltan a lehetőségét egy a szokásosnál is előnyösebb üzletnek. Természetesen az ajánlat csak egyszeri alkalommal él és amennyiben nem jöhet létre, úgy a délutáni időpontra tett javaslatot egy módon kezelhetik csak:

/Angol/ Sajnálom, de a holnap délutáni programomat már nem tudom lemondani, később, az este vagy éjszaka folyamán adódnak megfelelő pillanatok.

A felesleges fecsegés az egyik legkedvesebb tulajdonság az efféle senkiháziakban, melyet mindig örömmel üdvözöl. Ugyanakkor aki másról pletykál, az rólad is fog alapon, a Ventrue lány, sosem ad okot arra, hogy ezeknek bármilyen alapja legyen. Kivéve, ha abból valamilyen előnye származik…

SentinelWex

  • Vendég
Re:Az arany tükör
« Válasz #10 Dátum: 2016. Január 05. 14:11:15 »
Helyszín: Amber Star Felhőkarcoló, 49. emelet
Időpont: 1996. március 5. kedd, 20:15


Kezével eltakarva a telefont valami olyasmit motyog, hogy "egyszer akarok kedvezni és akkor se sikerül", meg hogy "én meg azt gondoltam, hogy a délig alvó típus vagy"...

- Nos van lehetőség gyorsított eljárásra, ha kegyed erre tart igényt. Nem akartam egy ilyen finom hölgyet azzal terhelni, hogy késő éjszakai találkozót szervezek meg, de ha kívánja, akár ma éjjel is sort keríthetünk rá.

A háttérből matatást hallani, s mint ha egy papírlap gyűrődne össze.

- Ez felettébb érdekes. Most értesítettek, hogy Önön kívül van még egy komoly érdeklődő. Ebben az esetben viszont cégünk - pff még hogy cégünk, csak egy közönséges csirkefogó banda - szabályai szerint árverést kell tartanunk. A másik érdeklődő is éjszakai időpontot kért. Esetleg ma éjjel két óra megfelelő lenne az Ön számára? Ennyi idő alatt meg tudnám tenni a szükséges előkészületeket.

Vajon tényleg most értesült a másik potenciális vevőről? Vagy kezdettől fogva tudta, hogy mást is érdekel a gyémánt? Nem, ennyi furfangot nem nézel ki Donaldból. Sokkal valószínűbb, hogy tényleg most léphetett vele valaki kapcsolatba.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Az arany tükör
« Válasz #11 Dátum: 2016. Január 05. 15:06:58 »
Carmelita Atrayente del Encantador

A korábbi gondolatok csak megerősítést nyernek, ahogy behallatszanak bizonyos szavak. Az efféle férgeket az ember féli, hamis hatalom mögé bújva osztják kicsinyes akaratukat, mely csak egyetlen dologra összpontosul: az anyagiak köré. Azt hiszik a pénzen mindent megvehetnek, holott nagyobbat nem is tévedhetnének. Ezt olykor fel is ismerik, de általában a pillanat már későn érkezik. Egy bizonyos, hogy nem fogja senki megsiratni ezt az emberi hulladékot ha végre szemétre kerül.

/Angol/ Köszönöm Donald, ez nagyon figyelmes öntől! Ellenben, ha van rá mód, úgy ragaszkodnék akár a ma vagy holnap estéhez, amelyik az Ügyfelének kellemesebb, jobban megfelel.

A zörgésnél türelmes várakozás a válasz, kemény leckék árán sikerült elsajátítani és csak idővel általánossá tenni eme erényt, mert a kapkodás soha, nos ritkán vezetett megfelelő eredményre. Természetesen bizonyos helyzetekben a hirtelenség előny vagy épp egy nagy kaland, de az leginkább a halandókra jellemző ostobaság és ezt bizony érdemes a fent említett tulajdonsággal helyettesíteni.

/Angol/ Értem. Az Ön által megjelölt időpont tökéletesen megfelel. Köszönöm Donald! További kellemes estét!

A búcsú lehetett volna hosszadalmasabb, de teljesen felesleges szócséplést már Carmelita is nehezen viseli. Olykor szükséges, de értelmetlenségében ritkán alkalmazandó megoldás. A telefon a helyére kerül, a pillantás pedig Cameronra. A férfire akinek sötét bőre, mindig is vonzó volt és most sincs ez másképp.

/Spanyol/ Éjjel két óra. Akadt hirtelen egy másik érdeklődő. Árverést tartanak. A legrosszabbra készülj. Kell, ez az ékkő!

A serleg kiürül, majd egy térkép kerül elő. A kikötőt tanulmányozzák egy ideig, lehetőségeket mérlegelnek távozási pontokat és mindenféle stratégiailag fontos részletet, ami adott esetben a biztos menekülést jelentheti. Emellett természetesen olyan apró trükkökkel is fel kell készülni: mint fémhajtűk, selyemsál és persze oly ékszer, ami vallási elkötelezettséget sugall.

Egy pillanatra olyan gondolat is felmerül, hogy talán értesítenie kéne Anderson nyomozót...

SentinelWex

  • Vendég
Re:Az arany tükör
« Válasz #12 Dátum: 2016. Január 08. 14:47:29 »
Helyszín: Amber Star Felhőkarcoló, 49. emelet
Időpont: 1996. március 6. szerda, 00:54


Mielőtt letettétek volna a telefont Donald közölte, hogy az ügy kényességére való tekintettel csak éjjel 1 körül tudatja veled a találka pontos helyszínét. A tőle szokásos behízelgő - már-már irritáló - hangon búcsúzott el tőled. Az este hátralévő részét azzal töltöttétek, hogy átnézzétek a kikötő környékét és Cameron igyekezett minél több információt memorizálni a lehetséges helyszínekről.

Egész este azon töprengtél, hogy vajon ki ellen kell majd licitálnod, de egyetlen név vagy arc sem ugrott be, ami miatt kissé feszült lettél. Mennyivel egyszerűbb lett volna, ha az a dagadt Donald elmondta volna a másik vevőnek a nevét, akkor most készülhetnél rá. Így viszont csak a nagy semmivel kell beérned.

Éjjel egy előtt nem sokkal ismét megcsörrent a telefon és Donald szűkszavúan elmondta a részleteket. Ennek értelmében a 6-os mólónál vár rátok az egyik embere, aki matróz sapkát fog viselni és cigi lesz a kezében. Ő majd elkísér benneteket az árverés helyszínére. Jó. Talán mégis maradt benne valami fiatalkorából.

A kikötő innen alig fél órányira van, még bőven van időtök felkészülni a találkozóra, szükség esetén egy kisebb kitérő is belefér.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Az arany tükör
« Válasz #13 Dátum: 2016. Január 08. 21:16:47 »
Carmelita Atrayente del Encantador

A kitétel nem tölt el örömmel, de nem is tehetek ellene semmit. Így tényként fogadom el és nem pazarolok rá felesleges energiát azzal, hogy bosszankodom, ne adj isten mérgelődnék vagy valami még nagyobb butaságot tennék. Antik bútoraim vannak, nem örülnék, ha a bennem rejtőző esetleg azon töltené ki mérgét. Nem mintha bármikor könnyű dolga lenne, hiszen rendszeresen etetem és állandóan törődöm mindazzal amire szüksége van, hogy ha adott pillanatban ne forduljon ellenem.

Az időpont tehát csak egy informatív jellegű értesítést hordoz magában, miszerint adott időpontban tájékoztatnak majd a részletekről. Ez és a kiváló érzékeim azért sejtetnek néhány dolgot, így a kikötő és a raktárak szemrevételezése legalább térképen pontosan olyan feladat amit Cameron és én közösen végzünk el. Eközben bár felrémlik a férfi behízelgő, a „torkodat kitépem ha még egyszer megszólalsz” hangja, képes vagyok a feladatra koncentrálni.

Mindketten annyi információt jegyeztünk meg amennyit csak lehetséges beleértve a veszélyesnek tetsző és menekülő pontokat. Normális esetben egy tartalék biztonságos autó is a környéken lenne, de most nem nagyon volt idő ilyesmire és nem is akartam erre időt és energiát fordítani. Miután minden általunk lehetségesnek vélt problémával megküzdöttünk azon tűnődöm, hogy ki lehet a rejtélyes másik érdeklődő, ki az, akivel esetleg már korábban is volt érdekellentétem.

Nem sok információ, alapvetően a semmivel egyenlő. Így nehéz bármire is felkészülni, tehát ahogy korábban mondtam: a legrosszabbra készülünk. Nem töltök el tovább egy másodpercet sem azzal a felesleges és hiábavaló dologgal amit idegességnek vagy efféle érzelmi zsákutcának hívnak, hanem kiegészítem a viseletemet egy olyan fémdarabbal, ami nemes acélból készült és melynek forgatásához véletlenséggel egész jól értek. Ez a darab ugyan nem sétapálca, de egy számomra kedves esernyő része, mely anyagában is különbözik a megszokottól. Nehezebb lett, de ellenállóbb…

A telefont nem veszem fel azonnal. Sohasem teszem. Egyszer talán kellemetlen lesz emiatt, de nem kapkodom. Még valaki félreérti a dolgot és azt hiszi, hogy valóban fontos. A harmadik csöngésre azonban általában Cameron vagy én mindenképp felvesszük és ez nincs másképp ezúttal sem. Az a dagadt kis féreg az. Tájékozat, hogy mikor és hol, ki és miképp illetve, hogy onnan merre tovább. Szerintem egy közeli raktárba, de most először felmerül bennem a lehetőség, hogy talán egy másik raktár az ipar negyedben. Mégis, kétlem, hogy ekkorát utaznánk…

Nincs értelme tovább itt várni, ideje a megfelelő járművel a megadott helyre indulni. Cameron tudja a dolgát, nem szólok bele. Ezúttal is röviden vázolja a megtett biztonsági intézkedéseket, majd ahogy mindannyiszor elmondja, ha beüt a baj, mit kéne tennem. Nem szólok közbe, ez a rituálé fontos számára. Mindketten tudjuk, hogy már visszafelé is el tudnám mondani, mégis… most pedig útközben a város fényeit figyelem. Talán egy Bál-t kéne rendeznem, ahova mindenki hivatalos. Ideje lenne jobban megismerni azokat akik adott esetben kellemetlenséget okozhatnak.

A lányt, a Kelyhemet otthon hagytam egyedül. Eléggé boldog mosollyal aludta az igazak álmát miután engedtem kérésének és lágyan megcsókoltam. Aprót éppen csak, de elég volt ahhoz, remegve kapaszkodjon belém és szinte fent akadjon a tekintete. Úgy vélem, hogy könnyedén függővé válhatna, ha nem ügyelnék oda, hogy csak különleges alkalmakkor engedjek unszolásának. Ébredésére talán vissza is érek, de ha nem, akkor sem aggódom, hiszen tudja mit kell tennie…

Közeledünk.
Óvatosabbá válunk.
Távolabb állunk meg és körüljárunk.
Végül, ha minden rendben lévőnek tűnik,
Odasétálunk.
Időben.

SentinelWex

  • Vendég
Re:Az arany tükör
« Válasz #14 Dátum: 2016. Január 12. 14:47:03 »
Helyszín: 6-os móló, Detroiti Kikötő
Időpont: 1996. március 6. szerda, 01:49


A kikötő többek között egy olyan hely, amit eddig - akarva vagy akaratlanul - elkerültél. Már az autóban megcsapta orrodat a kikötő szagkavalkádja, a gyomorfacsaró halszag, a rothadt gyümölcs és az emberi ürülék átható keveréke. S bár az utcák nem annyira szemetesek, mint a város rosszabb negyedeiben, a szag emberi mértékkel mérve is nehezen elviselhető. Mint ha a környező épületek évszázadokon át szívták volna magukba ezeket a szagokat, hogy aztán hatványozottan onthassák ki. Undorító.

Cameron a mólótól egy saroknyira parkol le az autóval - pontosan ott, ahol korábban te kérted a térképet nézegetve - így az utolsó néhány métert gyalogosan teszitek meg. A móló bejárata fölött lógó táblán kissé megkopott már a festék, de azért még kivehető a 6-os szám. A bejárat mellett egy magányos alak ücsörög, aki hanyag mozdulatokkal szív bele a kezében lévő cigarettába. A lábánál már legalább két elnyomott csikket szúrsz ki, ami arról árulkodhat, hogy a férfi itt állhat már egy ideje. A zsebéből fehér sapka lóg ki félig - egy matróz sapka lenne? - és a földet bámulja, de amint közelebb értek, felegyenesedik és eldobja a cigit. Először Cameront nézi meg magának, majd téged. Láthatóan felismer - valószínűleg kapott rólad egy futó leírást meg ugyan mit keresne egy ilyen nő a kikötőben ezen az órán? - ezért kezével a bejárat felé int.

- Erre tessék. - mondja szűkszavúan, s az életekre áll.

A móló számos raktárépületnek ad otthont. Jól feltételezted, hogy az egyik ilyen épületben kerül majd sor a találkozóra. A bejárattól alig néhány tömbnyire a 617-es számú raktár előtt áll meg kísérőtök, s kezével kettőt kopog az ajtaján. Kisvártatva kitárul az ajtó, s a raktár belsejéből már hallani Donald hangját, amint épp kioktató hangnemben beszél az egyik beosztottjával.