Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 13770 alkalommal)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #150 Dátum: 2016. November 23. 18:02:29 »
Con!

Javítok a kép minőségen, de ti éppen a "főtérről" menekültetek ide.

Főtér=kovács melletti terasz/terület.

Visszamehetsz oda, -egyébként szerintem a többiek az Ibara felé akarnak egérútat nyerni, amire én is gondoltam :) - ha visszamész/mentek ott a biztos halál vár. Ezt a karaktered is tudja.


Egyéb:
Faust egyéb problémákkal küzd, ezért nem folytatja.
« Utoljára szerkesztve: 2016. November 23. 18:45:53 írta wolftern »

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #151 Dátum: 2016. November 26. 04:16:40 »
Rendben, a többiekkel tartok mert nem vagyok öngyilkos :) (tudom, hogy így írtad a reagot is csak megerősítettem ezt :) )

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 736
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #152 Dátum: 2016. November 28. 20:03:45 »
De hogy fogom én odaadni Laha-nak ezt a papírost... Remélem még összehoz a sors vele...

Jó gyorsan.  :read:

Ott áll melletted.  :kacsint:


Amúgy van vmi terv, hogy merre tovább? Vagy csak úgy neki a sivatagnak?  :threaten:

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #153 Dátum: 2016. November 29. 19:27:20 »
Idézet
De hogy fogom én odaadni Laha-nak ezt a papírost... Remélem még összehoz a sors vele...

Jó gyorsan.  :read:

Ott áll melletted.  :kacsint:

 ;D ezért is írtam (két nappal ezelőtt) hogy egyértelmű legyen.


Gondolom, nem nekem szól a "terv" kérdés, de mielőtt valaki tévedésbe esne válaszolok én is.  :phone:
vagy visszamentek az erődbe megharcolva minden amunddal
vagy kikerülitek az erődöt (de sz.tem ha erre lenne/lett volna esély, az amundok azzal is próbálkoztak/nak) mondjuk ezt igazán Laha tudhatja csak. (rábízom, viszont ha van akkor nagy kerülő kb 4 napos)
vagy valahogy kapcsolatba léptek a Krad pappal: hol van.
negyedik vagy: Sol ötlete, indulás a sivatagba, akár a térkép alapján... (mondjuk arról meg Laha nem tud, h mi történt/mit kaptak az apróságok krániaktól)  :ufo:

Nem elérhető Sol

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 736
  • Aktivitás:
    2%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #154 Dátum: 2016. November 30. 10:59:02 »
Valóban megfordult a fejemben h az erődöt megkerülve közelítsük meg az ivót ...
De Lahanak hiányzik az az infó h hol és merre van a pap.
Goblin mondá: iszkoljunk innen
Laha: arra van a kapu
De h az erődön túl merre ...

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #155 Dátum: 2016. November 30. 15:06:20 »
A térképről jó eséllyel  a goblin se tud,hiszen épp a harc forgatagában volt amikor a törpe kapta.
Neki sincs fogalma merre tovább,a pap valahol van...de hogy ebben a káoszban hol lehet...

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #156 Dátum: 2016. December 02. 08:13:20 »
Bocs én kevertem a dolgot. Én a papra gondoltam, neki kell adnom valamit. Igen viszont nem tudjátok ezt a részt, a következő reagban majd ha úgy alakul akkor tudtotokra hozom, vagy ezt írjam át?

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #157 Dátum: 2016. December 02. 12:34:54 »
Szerintem ráér beleszőni a következőbe...azzal is bővül a kaland  :)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #158 Dátum: 2016. December 02. 19:16:50 »
Idézet
"Szerintem ráér beleszőni a következőbe...azzal is bővül a kaland  :)"

Nem kicsit.   :D

Amúgy a goblin és a törp sejti hogy, a pap a túloldalt... talán a városban? (Warvik) Esetleg az ivóban lehet.

Idézet
Valóban megfordult a fejemben h az erődöt megkerülve közelítsük meg az ivót ...
De Lahanak hiányzik az az infó h hol és merre van a pap.
Illetve ezt csak lábjegyzetben említem....  Laha hallotta még réges-régen, mikor az erődbe került. Hogy a gáttól kb 4 (ebben nem biztos) napi járásra van egy mocsár, amin keresztül az amundok megkerülhetik a védművet. De ennyi. A szóbeszéd nem taglalta a miérteket. Az biztos, ha az ingovány létezik az nem a tenger felé van. -> a Gorviki úthálózat elég karbantartott, s a közeli település (aminek nem tudjátok a nevét, de elárulom h akit érdekel utána nézhessen: Medera) alig 90 mérföld. Tehát ha itt lenne átjáró azt a 3-4 év alatt biztosan megtalálták volna.  ;)


 

Nem elérhető kalidar

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 710
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #159 Dátum: 2016. December 02. 20:20:37 »
Idézet
Amúgy a goblin és a törp sejti hogy, a pap a túloldalt... talán a városban? (Warvik) Esetleg az ivóban lehet.

Igen,sejtik  ;D ...valahol 3000 amundon túl  :panic:  :give-up:

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:OFF
« Válasz #160 Dátum: 2016. December 04. 13:16:05 »
Lehetőségem van-e Quator karakterének kiáltására hátrasandítani és felkészülni a félreugrásra a madár támadása elől?

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #161 Dátum: 2016. December 05. 19:30:26 »
Itt vagyok.  :)

Úgy látom zavar van az erőben. (Nem akarok szabály jogász lenni, de!!!)

Ismétlő csel: a kiválasztott kézzel egy támadást hajt végre. Mely siker esetén nem megsebzi, hanem bónuszként hozzáadhatja támadó értékként a következő támadásához.
vagyis függetlenül a találattól dobunk sebzést amit hozzáadunk a másik Té-hez.

Kettős védelem: a rosszabbik kéz fegyverének támadásait feladva, a karakter mindkét fegyvere VÉ-jére támaszkodva számíthatja ki az adott körre a védő értékét. Vagyis: a karakter fegyveres védőértéke + a másik fegyver Vé-je + esetedben a 4. fok bónusza azaz +10. ( Tudom negyedik fokon nincs roszabbik kéz, viszont csak az 5.fok -nál/tól érvényes h alap esetnek számít a két VÉ összeadása, azaz itt még biztosan fel kell adni 1 támadást).

Védekező harc: Az érintett fél egyetlen célja, hogy megóvja magát a támadásoktól. Kizárólag a védekezésre öszpontosít. A védekező harcban viszatámadásra nincs mód.


Na mármost, ez nem kekeckedés hanem nem bírom értelmezni a cselekedeteidet.  ;D
Idézet
Gyógyítás 7 Kegy-pont -->7 Fp -->7 szegmens alatt

1. kör: Ismétlő csel (jobb kéz) + védekező harc (bal kéz)
2. kör: Védekező harc (bal kéz)+ Ismétlő csel (bal kéz)
3. kör: a csata kimenetelétől függően változhat, egyelőre ledobom védekező harcnak (bal kéz)//
ezt írtad a játéktérbe, de a kockáknál már ez kettős védelemre változott.
Védekező harcban NINCS támadás!
+25 falhoz szorítják esetben
+10 a pszi-t v mágiát használ esetben.
Azt hiszem, a könyv valahol arra is tesz említést, h ilyenkor is védő varázslatok alkalmazhatóak csak. -persze lehet h ez már a saját hülyeségem/szabályom-
Tehát, vagy védekezel és nincs támadás, v nem kapsz védekező harc plusszokat.


Illetve a másik probléma hogy az ismétlő csel és a kettős védelem kizárja egymást. Mert: ismétlő csellel TÉ-t növelünk, úgy h feláldozzuk az egyik kéz támadását a másik sikere miatt.
Kettős védelemmel pedig összeadjuk a fegyverek VÉ-jét. A hiba ott van h a támadásról nincs szó benne, de ez egy plusz cselekedet ami nem jár semmivel ->időveszteség, mozdulat stb. csak pozitívumokkal. Hmm? :o
A kétkezesharc 4.fokkal elfogadható magyarázat lenne, ha a támadás kiesne.->Olyan nincs h egyik kézzel támadok 2x 5szegmens alatt, majd a maradék 5 szegmensem, csak védekezem+ az előző fegyverem aminek már kihasználtam minden kapacitását (5 szeg/kör/fegy) még1x használom mert a kétkezes harc ezt jelenti.  :fear:
Persze az is egyértelmű h játékban nem így működik a dolog, h most 2 szegmenst lépek 1 alatt kardot rántok, meg a maradékban támadok... De erre akarok utalni h mennyire jogos a kétkezesharcnak + 1 mozdulatot adni? szerintem semennyire, mert az kétkezesharc kétfegyver egyidejű használatát jelenti, nem pedig...
Nem akarok erről ódákat és oldalakat írni. Kérlek fogadd el, h ez a döntés, vagy az egyik vagy a másik. 

És 1/1 dobásban és 2/1 dobásban is van oda nem illő rész  :sneeze:
Idézet
Jobb kéz 1: Dobás 1d100+84: ( 63 )+84: Össz = 147 , sebzés: Dobás 1d10+1: ( 4 )+1: Össz = 5
Bal kéz 1: Dobás 1d100+84: ( 80 )+84: Össz = 164 (plusz még az előző támadás sebzése), sebzés: Dobás 1d10+1: ( 3 )+1: Össz = 4

Jobb kéz 2: Dobás 1d100+84: ( 83 )+84: Össz = 167 , sebzés: Dobás 1d10+1: ( 5 )+1: Össz = 6
Bal kéz védekezik, VÉ: 146
Közben: Ismétlő csel alatt a kiválasztott kézzel egy támadást hajtunk végre.

Idézet
Harcmodor:
1/1 - jobb kéz ismétlő csel, bal kéz támad
1/2 - jobb kéz támad, bal kéz kettős védelem
2/1 - bal kéz ismétlő csel, jobb kéz támad
2/2 - jobb kéz támad, bal kéz kettős védelem

Ezt a kört egyelőre ledobom így, aztán majd meglátjuk, hogy alakul az első két kör:
3/1 - jobb kéz támad, bal kéz kettős védelem
3/2 - jobb kéz támad, bal kéz kettős védelem

Az ismétlőcsel és a kettős védelemet megbeszéltük (vagy az egyik vagy a másik... vagy védekező harc) Miután eldőlt mi lesz hogy lesz, akkor:
Quatort meghallhatod, sőt lehetőség is van cselekedni (bármit). Viszont ez a karakternek -1 kör. Ellenben felőlem lehet az is h a kidobott dolgok ne csak mostanra vonatkozzanak, hanem a köv 1 percre ha!

1. lehetőség Nusar számára:
-amikor a fayuma legyőzte saját ellenfelét, (a handzsáros sivatagi a 4-5.körében szabadul fel) ekkor marad kb 10-20 mp kiabálni/segíteni - de ezutáni is kizárólag a páncélos amundot érintheti fizikailag, a madarat semmiképp nem bírja legyorsulni.
Ebben az esetben: mivel a dervis Nusar-ra van utalva, ezért amíg az nem szól, Jaszefet leköti a nehézvértes amund. ->vagyis CKL "új" dobásai érvénybe lépnek. (Az első félpercet lejátszottuk, 4-5-6.kör) Így CKL-nek ez először a 7 körben ad mozgást, ami feláldozódik kitérésre, de ettől a vértes amund és a madár is támadni fog.  -ekkor a harci tapasztalatokra hivatkozva nem kell semmilyen dobás, csak elment a kör. Ellenben a madár meglepetése TÉ-je nem érvényesül, de az érvényes találata igen-

2. lehetőség Nusar számára:
-Quator kivár (megvárja az utolsó utáni pillanatot, ami v a 7.kör vége v a 8. eleje. ->mindenki támadott kivéve a Rukh) -ami sok mindentől függ- és a legutolsó pillanatban szól. Ennek az a kockázata, h nem biztos h elég gyors a dervis. Viszont egy mínusz 1 gyorsaság próbával minden maradhat (kivétel a cselek tisztázása) és CKL ekorra akár felgyógyíthatta magát, közben Quator is belép, aki az amundot lefoglalja támadásával v egyébbel, amíg a Rukh elszáguld a dervis felett / dervissel  :pirate:


Fontos h a 7 mp-ces ima, mikor hangzik el:
 *ha védekező harcot folytat, simán lehetséges még a 7.kör alatt is vagy helyett. (Nusar beszólásától fügően. Ha szólt, akkor van idő, ha nem: akkor a dervis támad v imádkozik)
 *ha pedig Jaszef valamelyik harcitakticsban van, akkor ez már a 8.kör után van/lesz. Amihez az amund sikertelen találata is szükséges, hogy a fohász megvalósuljon.

 
Szóval nem ártana tisztázni, ki? mikor? mit és hogyan tenne.  :D Vagy ha valakinek van más ötletete, ami nem borítja fel az alaphelyzetet.
(Nusar lát, Jaszef harcol, Ruk és az amund támad)
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 05. 20:21:32 írta wolftern »

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:OFF
« Válasz #162 Dátum: 2016. December 05. 22:33:38 »

Illetve a másik probléma hogy az ismétlő csel és a kettős védelem kizárja egymást. Mert: ismétlő csellel TÉ-t növelünk, úgy h feláldozzuk az egyik kéz támadását a másik sikere miatt.
Kettős védelemmel pedig összeadjuk a fegyverek VÉ-jét. A hiba ott van h a támadásról nincs szó benne, de ez egy plusz cselekedet ami nem jár semmivel ->időveszteség, mozdulat stb. csak pozitívumokkal. Hmm? :o
A kétkezesharc 4.fokkal elfogadható magyarázat lenne, ha a támadás kiesne.->Olyan nincs h egyik kézzel támadok 2x 5szegmens alatt, majd a maradék 5 szegmensem, csak védekezem+ az előző fegyverem aminek már kihasználtam minden kapacitását (5 szeg/kör/fegy) még1x használom mert a kétkezes harc ezt jelenti.  :fear:
Persze az is egyértelmű h játékban nem így működik a dolog, h most 2 szegmenst lépek 1 alatt kardot rántok, meg a maradékban támadok... De erre akarok utalni h mennyire jogos a kétkezesharcnak + 1 mozdulatot adni? szerintem semennyire, mert az kétkezesharc kétfegyver egyidejű használatát jelenti, nem pedig...
Nem akarok erről ódákat és oldalakat írni. Kérlek fogadd el, h ez a döntés, vagy az egyik vagy a másik. 

És 1/1 dobásban és 2/1 dobásban is van oda nem illő rész  :sneeze:
Idézet
Jobb kéz 1: Dobás 1d100+84: ( 63 )+84: Össz = 147 , sebzés: Dobás 1d10+1: ( 4 )+1: Össz = 5
Bal kéz 1: Dobás 1d100+84: ( 80 )+84: Össz = 164 (plusz még az előző támadás sebzése), sebzés: Dobás 1d10+1: ( 3 )+1: Össz = 4

Jobb kéz 2: Dobás 1d100+84: ( 83 )+84: Össz = 167 , sebzés: Dobás 1d10+1: ( 5 )+1: Össz = 6
Bal kéz védekezik, VÉ: 146
Közben: Ismétlő csel alatt a kiválasztott kézzel egy támadást hajtunk végre.

Idézet
Harcmodor:
1/1 - jobb kéz ismétlő csel, bal kéz támad
1/2 - jobb kéz támad, bal kéz kettős védelem
2/1 - bal kéz ismétlő csel, jobb kéz támad
2/2 - jobb kéz támad, bal kéz kettős védelem

Ezt a kört egyelőre ledobom így, aztán majd meglátjuk, hogy alakul az első két kör:
3/1 - jobb kéz támad, bal kéz kettős védelem
3/2 - jobb kéz támad, bal kéz kettős védelem

Az ismétlőcsel és a kettős védelemet megbeszéltük (vagy az egyik vagy a másik... vagy védekező harc) Miután eldőlt mi lesz hogy lesz, akkor:
Quatort meghallhatod, sőt lehetőség is van cselekedni (bármit). Viszont ez a karakternek -1 kör. Ellenben felőlem lehet az is h a kidobott dolgok ne csak mostanra vonatkozzanak, hanem a köv 1 percre ha!

Üdv!

A szabállyal magam is tisztában vagyok, nem emlékeztem a kettős védelem kifejezésre, amikor a reagba írtam az offot, így elírás történt. Természetesen a dobások alapján azt hittem, hogy egyértelmű lesz, hogy nem védekező harcot folytat a karakter, hanem a kettős védelem technikát alkalmazza. My bad.

A kettős védelem és az ismétlő csel szerintem egy támadás folyamán zárja ki egymást, és mivel körönként kétszer támad a karakter mind a két kézzel, ezért lehetőség nyílik arra, hogy a körnél kisebb időigény miatt egy körben mind a két harcmodort alkalmazza.
A sebzésből adódó plusz TÉ-t gondoltam rád bízom, hogy számold hozzá (az ismétlő cselnél) mivel nem tudtam kigondolni, miként lehetne a kockadobóval egyszerűbben megoldani a helyzetet. Lusta voltam két reagba szétszedni. Megintcsak my bad.

Ami azt illeti, a kétkezes harc cseleinek alkalmazása szerintem nem plusz cselekedet. A harcmodor lényege az, hogy a két, azonos szinten (nincs rosszabb kéz) forgatott fegyverrel a támadó olyanokra képes, amire egyetlen fegyverrel nem lenne.
Jelesül, úgy tesz, mintha szúrna, de valójában egy másik vágást indít el, a másik kezével, amire így a védekezőnek nem marad lehetősége, hogy teljesen elkerülje. Ez az ismétlő csel. 5 mp-be kerül. Nem teljes körös cselekedet, hanem egy támadásra vonatkozik. Legalábbis szerintem.
A 10 mp-es körbők hátra levő másik 5 másodperc, ami a második támadó szegmnes (és ennek semmi köze a kétkezes harchoz, ennek a fegyverek időigényéhez van köze), amiben a támadó az egyik kézzel úgyanúgy támad, a másikkal viszont -feladván a támadást- arra összpontosít, hogy az ellencsapást kivédje.Újabb 5 mp, letelt a kör.

Lehet, hogy te nem akarsz ódákat zengeni a dologról, de ettől függetlenül sehol nem találtam olyat, hogy bármelyik csel alkalmazása teljes körös cselekedetnek számítana, ennélfogva szerintem alkalmazhatóak egy körben, ha egy kör alatt az adott karakter számára több támadási ciklus engedélyezett.

Olyan nincs h egyik kézzel támadok 2x 5szegmens alatt, majd a maradék 5 szegmensem, csak védekezem+ az előző fegyverem aminek már kihasználtam minden kapacitását (5 szeg/kör/fegy) még1x használom mert a kétkezes harc ezt jelenti.

Ne haragudj, de ezt nem értem, ezrért muszáj volt kiragadnom.
Az egyik kézzel 5 szegmens alatt egyszer támadok, és a másik kézzel is támadhatok az 5 szegmens alatt, mert rendelkezem a Kétkezes harc képzettség 4. fokával. És mivel 5-ös időigényű fegyverekkel küzdök, ezért ezt a manővert elvégezhetem kétszer egy 10mp-es körben. Innentől kezdve nem tudom, milyen fegyvernek a milyen kihasznált minden kapacitásának a még1x használom VÁÁÁÁÁ.

Fontos h a 7 mp-ces ima, mikor hangzik el:
 *ha védekező harcot folytat, simán lehetséges még a 7.kör alatt is vagy helyett. (Nusar beszólásától fügően. Ha szólt, akkor van idő, ha nem: akkor a dervis támad v imádkozik)
 *ha pedig Jaszef valamelyik harcitakticsban van, akkor ez már a 8.kör után van/lesz. Amihez az amund sikertelen találata is szükséges, hogy a fohász megvalósuljon.

Ami az imát illeti, a KM-i reagból nekem úgy tűnt, hogy a madár általi megragadás és a páncélos amund felbukkanása között eltelik néhány másodperc, amit a dervis a sebeinek a beforrasztására szán.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #163 Dátum: 2016. December 06. 20:04:38 »
Idézet
Üdv!

A szabállyal magam is tisztában vagyok, nem emlékeztem a kettős védelem kifejezésre, amikor a reagba írtam az offot, így elírás történt. Természetesen a dobások alapján azt hittem, hogy egyértelmű lesz, hogy nem védekező harcot folytat a karakter, hanem a kettős védelem technikát alkalmazza. My bad.
Vettem, vettem.  ;)

Idézet
Lehet, hogy te nem akarsz ódákat zengeni a dologról, de ettől függetlenül sehol nem találtam olyat, hogy bármelyik csel alkalmazása teljes körös cselekedetnek számítana, ennélfogva szerintem alkalmazhatóak egy körben, ha egy kör alatt az adott karakter számára több támadási ciklus engedélyezett.
Akkor ennyi erővel az én álításom is helyt álló, mivel az sincs benne, h használható egyszerre.  :please:
Szóval ismét visszatérünk a legelejére:
Nem akarok sem szabályokon vitatkozni, sem pedig a "kinek van igaza" megint végigjátszani. Az elmélkedéshez hozzáfűznék még, de unom, h ilyenkor mindenki csak a magáét hajtja.

Két lehetőség van: Vagy elfogadod v nem.
Idézet
Ami az imát illeti, a KM-i reagból nekem úgy tűnt, hogy a madár általi megragadás és a páncélos amund felbukkanása között eltelik néhány másodperc, amit a dervis a sebeinek a beforrasztására szán.
Ezt már lejátszottuk. 4-5-6.kör Mindenki úgy értelmezi a mesélői posztokat, ahogy neki jól esik. (ha valami nagyon zűrös, akkor szólok)
Nem célom, h minden mondat alatt ugyanazt értsük/lássatok, amit én. A lényeg h élvezhető legyen, és ne szabály korlátolt.


Tisztában vagyok vele, h idétlen a kijelentésem miközben én hivatkozom a szabályra. Ennek az a magyarázata h vannak bizonyos dolgok, melyet mindenkitől egyformán elvárok. lsd: nem cselekszünk többször, mint ami lehetséges. A kettős védelem és az ismétlő csel külön-külön alkalmazható csak. Mivel mindkettő szigorúan csak: két különböző kézben forgatott fegyverrel hajtható végre egyszerre. > Vagyis egy jatagánnal nem fogsz sem ismételni, sem kettős védelmet kihasználni.


UI: a páncélos amund és a Rukh nem jelent semmit, nem sajnálom őket mielőtt bármi ilyen felmerülne. Ebbe belefutottatok.  :o Épp az ilyen helyzetekre lenne alkalmazható a félelem szabály, de ettől mindenki írtózik. Ezt dobta a gép, el kell fogadni. 








Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:OFF
« Válasz #164 Dátum: 2016. December 06. 20:19:35 »
Akkor ennyi erővel az én álításom is helyt álló, mivel az sincs benne, h használható egyszerre.  :please:
Szóval ismét visszatérünk a legelejére:
Nem akarok sem szabályokon vitatkozni, sem pedig a "kinek van igaza" megint végigjátszani. Az elmélkedéshez hozzáfűznék még, de unom, h ilyenkor mindenki csak a magáét hajtja.

Két lehetőség van: Vagy elfogadod v nem.


Pfff. Most erre mit mondjak?
Ha valaki elfoglal egy álláspontot, de egyáltalán nem áll szándékában értelmesen megindokolni a dolgot, akkor azt hiszem azzal nem tudok mit csinálni. De a KM szava szent, hát csinálj amit akarsz.

Nem fogadom el, amit mondasz, de menjünk tovább, mert annyira nem érdekel. Akkor újradobom vagy nem az egész kócerájt, és akkor a lentebb írtaknak megfelelően a 2. körben váltottan alkalmazok ismétlő cselt - az első támadási szekcióban jobb helyet csinál bal támad, a másodikban fordítva - (vagy azt sem lehet?).
A 3. körben pedig kettős védelmet alkalmazok.

Majd újradobom, ha kell.

Ezt már lejátszottuk. 4-5-6.kör Mindenki úgy értelmezi a mesélői posztokat, ahogy neki jól esik. (ha valami nagyon zűrös, akkor szólok)
Nem célom, h minden mondat alatt ugyanazt értsük/lássatok, amit én. A lényeg h élvezhető legyen, és ne szabály korlátolt.

Igazad van, ezt én néztem el. Akkor a 7. kört gyógyításra használom, és a 8.-9. körben támadok. A rúkh megcsinál amit akar.


CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca