Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 13758 alkalommal)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #45 Dátum: 2016. Augusztus 22. 18:28:42 »
Jatagán:
Én csak az Újtekercsekhez viszonyítottam, ahol szerintem viszonylag jól belőtték (jobban mint az ÚTK-ban) az értékeket. Mivel ugyanez volt a sebzése a jatagánnak ezért nem gondoltam jogosnak a felvetést. Viszont az észrevételed is reális, ezért azt mondom számoljunk az általad mondott 1k10+1-es sebzéssel.  ;D

Idézet
van egy pakli cinkelt kártyám ;D ez mennyire számít varázstárgynak? Már jó sok pénzt nyertem vele és robbantottam ki kocsmai verekedést de ez a karakterem része.
Semennyire. Viszont kíváncsi leszek hogyan játszol majd vele a játékban?  :)

Nálam így nézz ki az ilyen helyzet:
  • A party leül kártyázni.
  • Te előveszed (vagy épp ezzel kezdtek játszani) a paklit.
    Hasamra ütve azt mondom az NJK-im intelligencia értéke 10.
  • elsőként mindenki dob észlelést. (érzékelés+int) ez legyen össz. 22
  • dobás megvolt (sikertelen)
  • másodikként jön a karaktered, először egy ügyesség próba szükséges (elég ügyes-e a karakter a csaláshoz)
-ha sikeres az ügyesség, márcsak azt kell kidobni (k10+1) hányszor vezeti meg a karaktered a kártyázókat.
-ha sikertelen, természetesen az észlelés miatt senki nem borítja a karakteredre az asztalt, de immáron 72% (22 [alap észlelés] + 50 [sikertelenség miatt] ) esélye van a lebukásnak...
  • Aztán ha tovább próbálkozol, (lejárt a megvezetési kvóta) jön a feltámadt gyanú. ami így fog kinézni: érzékelés+int+feltámadt gyanú=47% Véletlenül pont 47 tehát észrevették a csalást.  :yay: Jöhet a szerepjáték. Hogyan magyarázod ki vagy tereled másra a dolgot.

NA ehhez hozzátartozik h a cinkelt pakli, megint hasamra ütve mínusz 10%-ot ront a lebukásra irányuló felfedezésen. Illetve a szerencsejáték képzettség foka is mérvadó. Ha magas sokkal több pluszt kapsz. 

Ez egy jó ötlet! és jóindulatóuan írtam mindezt, nem azért h leszóljam az ötleted.  :D


Idézet
Nem ez per pill a problem hanem a kinn lévő zuhéé dörgés és villámlás. Nem tudom meddig tart és addig nem is esnék neki a kar.-nek. Legutóbb mikor ez ment 3 napig nem volt net megtanultam madzsongozni (nem így írják de min1). Szóval ha most is ez lesz jöhet a fekete macska.
:kill: reménykedjünk, h nem ez lesz. Amúgy semmi siettség, úgy is akkor kezdünk mikor minden karakter nálam van, és átbeszéltük a számomra értetlen részt.  8)
« Utoljára szerkesztve: 2016. Augusztus 22. 18:37:40 írta wolftern »

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:OFF
« Válasz #46 Dátum: 2016. Augusztus 22. 20:03:59 »
Jatagán:
Én csak az Újtekercsekhez viszonyítottam, ahol szerintem viszonylag jól belőtték (jobban mint az ÚTK-ban) az értékeket. Mivel ugyanez volt a sebzése a jatagánnak ezért nem gondoltam jogosnak a felvetést. Viszont az észrevételed is reális, ezért azt mondom számoljunk az általad mondott 1k10+1-es sebzéssel.  ;D

Igen, valóban megegyezik a sebzéskód az ott leírtakkal, csak az ÚTK-ban az összes többié változott. :D
Akkor 1k10+1-gyel számolok, köszönöm.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #47 Dátum: 2016. Augusztus 23. 07:42:41 »
Picikét hosszú lett az előtörténet de muszáj volt ez egyszer.

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #48 Dátum: 2016. Augusztus 23. 21:40:13 »
Ok, inkább akkor van baj ha rövid az előélet. ;D

Faust

  • Vendég
Re:OFF
« Válasz #49 Dátum: 2016. Augusztus 23. 23:09:29 »
Nézegettem a karaktereket ( hamar én is majd felteszem a sajátom bővebben).

Megakadt a szemem Quator karakterén. Elnézést a bolond kérdésért, de a Jellem: Halál-Káosz nem véletlenül egy "közveszélyes pszihopata vigyázz mert megesz reggelire tarkababbal"? :D

Bocsánat csak érdeklődöm, jellemek tekintetében egy picit homályosak az infóim.

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:OFF
« Válasz #50 Dátum: 2016. Augusztus 23. 23:42:46 »
Üdv!

Nem feltétlenül kell pszichopatának vagy közveszélyesnek lennie.

Igen, valóban elég távol áll attól, ami a társadalmi normák szerint "emberinek" nevezünk, de ugyanúgy lehet bármelyik "Halál" aspektust tartalmazó jellemből pszichopata karaktert kihozni. Alapvetően leginkább talán azért, mert mindenképp valami véreset társítunk a szóhoz, holott ugye más is lehet pszichopata, csak nem érezzük annyira veszélyesnek.

Ettől függetlenül szerintem egy Halál, Káosz jellemű karakter nemes egyszerűséggel olyan valakicsoda, aki nem sokra becsüli a társadalmi normákat, törvényeket, nem érzi magára érvényesnek őket, de ettől függetlenül nem egészen irracionálisak a cselekedetei, gyakorta inkább csak érzelmi alapon dönt. Ha neki így jó, akkor így jó, és kész. Az életet semennyire sem tiszteli, oly mindegy, ki él, ki hal. Nem öl szórakozásból, mert annyira nem érdekli, nem jelent számára örömet, de ugyanakkor semmi lelkiismeret-furdalást nem érez amiatt, ha el kell tennie valakit láb alól.
Nem mondom, hogy nem különc és furcsa az a jellem, akit itt gyorsan felvázoltam. De ettől függetlenül nem fog felkoncolni azért, mert miért ne. Persze, nem érdemes rá sandán bámulni, de ha erősebbnek érez magánál vagy szüksége van rád valamiért, akkor nálad az ütőkártya. :D

Csak arra akartam rávilágítani, hogy valszeg nem arról szól a dolog jelen esetben sem (ugye Holg is KG jellemű... :)), hogy koncoljuk fel a csapattársakat - egyszerűen csak a többi jellembe nem fér bele a karakter ideológiája. :)
Egyébként azt hiszem, a Káosz-Halál a legsötétebb jellem.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:OFF
« Válasz #51 Dátum: 2016. Augusztus 24. 20:33:27 »
Üdv!

A fayuma hadzsi ötlet felvetésénél is írtam, hogy "ő az Ibara legaljasabb szociopata sorozatgyilkosa" vagy ilyesmi. 8) ;D (EZ tetszett meg Cyrgaan kollégának is. ;) )

Tehát igen, ha sokat fixírozzátok, akkor egyik napról a másikra tarkababos resztelt embermáj lesz a reggeli. :kill: :zombi: :pumpkin:

Egyébként meg Cyrgaan teljesen jól kifejtette, így ha nem haragszotok nem írom le hosszan. A karakter és a jellem kijátszása nem azt jelenti, hogy mindenki rettegjen a PvP-től. 8) Nyilván nehezebb és sötétebb hangulatú tőle a játék, de a "gonosz" is összefog a "jóval", ha az önző gonosz céljai egybevágnak a jó üggyel. (Pl.: Amund fenyegetés.)

Illetve érdekes fordulat tud lenni, mikor "akaratán kívül" (nem mágikus befolyásoltságra gondolok, hanem a körülmények és a saját döntése révén) a sorozatgyilkos megmenti a csapatot. ;) ;)
(Ld. a Cyrgaan által említett Holg esetét, akit csakis sütivel és még-több-sütis ígéretekkel lehetett kordában tartani az "uncsi hétköznapokban", de harcban mindig elöl járt és emlékeim szerint sohasem hagyta meghalni vagy komolyabban megsebesülni a csapattársait. :ahoy: )

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #52 Dátum: 2016. Augusztus 24. 21:05:30 »
Idézet
Megakadt a szemem Quator karakterén. Elnézést a bolond kérdésért, de a Jellem: Halál-Káosz nem véletlenül egy "közveszélyes pszihopata vigyázz mert megesz reggelire tarkababbal"? :D
Helyeslőn bólint. ;) Viszont szerintem az igazi pszihópapa az a Káosz jellem.

Elolvastam a tárgyalt fayuma előtörténetét, és ha én lennék a helyében szintén ezt a jellemet választanám ehhez a karakterhez.  Ugyan nem nektek írtam, hanem a másik játékban beszéltem erről. Számomra az ÉLEt, HALÁL, REND, KÁOSZ jellemek csak útmutatók, mely gondolatok alapján él/cselekszik (javítanám: kellene cselekdnie) a játékos. Egy halál-káosz jellemű karakter, nem feltétlenül fog mindenkit megtámadni.
Igazából igyekszem úgy mesélni, h bármit lehessen játszani, és ezt Quator annó kifejtette, h: "a rossz, rosszal nem biztos hogy jól kijön..." és ő ilyen karaktert hozna/ ilyenben gondolkodik. Színesebb lesz a játék, és akár ti magatok is generáltok bonyodalmakat.  :fella:

Azt megígérem hogyha arénaharc vagy egymás leöldöklése lesz a cél, akkor vége a játéknak, mivel:
1. ez szemétség (mármint egymás kinyírása)
2. a kaland egyedül nem megoldható.
3. egy embernek nem mesélek.

Értem, amúgy mire gondolsz, de az érintett és CKL is leírta már helyettem a tutit  :u-rock: én is így gondolom, meg a valóságban is előfordulhat h valaki csak úgy megtámad. Tudom ez nem valóság, -de törekszem hasonlatossá tenni-  :D  úgy vélem ez lenne az igazi szerepjáték, (az ilyen helyzetek legyűrűse) nem pedig a megyünk gyilkolunk, kitanánjuk a csapdát, megoldjuk a feladatot, begyűjtjük a tépét





Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #53 Dátum: 2016. Augusztus 27. 15:45:23 »
Mikor lesznek karakterek?  :puppy-eyes:

Faust

  • Vendég
Re:OFF
« Válasz #54 Dátum: 2016. Augusztus 27. 20:31:31 »
Én holnap küldöm egy picit javítva és fényezve :D

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #55 Dátum: 2016. Augusztus 27. 20:59:10 »
OK. Csak azért mert akkor kezdünk, mikor mindenki kész.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #56 Dátum: 2016. Augusztus 28. 06:13:08 »
Az enyém ha semmi nem jön közbe egy-két napon belül. Az alapadatokat írom és a felszerelés kell.

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:OFF
« Válasz #57 Dátum: 2016. Augusztus 28. 19:13:32 »
Amint befejezem a jellemrajzot és az előtörténetet, küldöm is a kész karaktert.

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Faust

  • Vendég
Re:OFF
« Válasz #58 Dátum: 2016. Augusztus 28. 20:49:11 »
Bocsánat de még kések :D

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #59 Dátum: 2016. Szeptember 01. 04:45:51 »
végül közbe jött ez-az, bocs. Bár azt még mindig nem értem miért a KM-nek kell PÜ-be megírni az egész karakterlapot.  Mert így hangulatosabb? Szerintem nem. Viszont nem tudom amit dobtam jó e és miért fordulnánk egymás ellen? Biztos én vagyok a hülye mert tényleg nem értem.