Szerző Téma: Fakalapács - Megbeszélős  (Megtekintve 1200 alkalommal)

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2238
  • Aktivitás:
    15%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Fakalapács - Megbeszélős
« Dátum: 2015. Május 25. 21:52:38 »


Fakalapács - Megbeszélős


"Valaha az emberek istenek voltak. Tisztán láttunk, és képesek voltunk cselekedni. A Teremtő azonban ellopta istenségünket, és elzárta érzékeinket.  Vakok lesztek az igazságra, csak azt látjátok, ami hamis. Hatalmatok ikerlelketekbe száll, és soha többé nem lesz részetek, mondá a Teremtő, és a valóság börtönébe zárt minket. Bukott angyalok vagyunk, hajótöröttek egy hamis valóságban, amely még fogságunk tényét is elrejti előlünk. Évezredekig azt hittük, egyszerű halandók vagyunk, akiket felsőbb hatalmak uralnak. Rövid életet éltünk, és elviseltük az égő purgatóriumokat anélkül, hogy valaha is az Igazságról kérdeztünk volna."
- Theodor Mimesis Emberi gnózis

Titkos társaságok találkoznak elegáns konferencia központokban, hogy tervezzenek, és elérjék az árnyak mögött pár pillanatig meglátott hatalmakat. Kárhozott emberek kergetik a halhatatlanság titkát. Óvatos szervezetek pazarolnak arra embereket, hogy az őrültek aluljárókra firkált szövegeit megfejtsék. Korunk boszorkánymesterei a hatalomhoz vezető utat keresik. Mindnyájan az egyeduralomért küzdenek a kulcsokat keresve, amik megmagyarázzák a talányokat, s amik az egész valóságra fényt derítenek.
De semmi sem az, aminek látszik. A valóságnak csak néhány oldalát érzékeljük. A világ, amit magunk körül látunk, puszta illúzió. Azok, akik a láthatatlan erők urainak képzelik magukat, kegyetlenül kiábrándulnak, mikor összeomlik az illúzió, és megérkeznek a démonok, hogy összeszedjék hívőiket.
A sötétség, örület, álom és halál közti határon van egy érzékeken túli valóság. Az álom és az illúzió anyagot ölthet. A rémület kiforgathatja a testeket, és az őrület fizikai valóság lehet. A külső és a belső közti korlát csak illúzió.


Enor

  • Vendég
Re:Fakalapács - Megbeszélős
« Válasz #1 Dátum: 2015. Május 26. 22:49:35 »
Uff, nem kell megijedni, de egy picit kevésbé leszek aktív a hét hátralévő részében: értsd a karakter nem valószínű, hogy elkészül, de a koncepción gondolkodok :)
Jól ismersz, tudod, hogy sokat tud változni :D

Pappskalle

  • Vendég
Re:Fakalapács - Megbeszélős
« Válasz #2 Dátum: 2015. Május 31. 01:15:43 »
Szervusz Filio, rég láttalak, mostanában ritkán jársz felénk. Mivel semmi más módját nem láttam a kalandra való jelentkezésnek, ezért bátorkodtam ebbe a topicba írni. Anno sok KULT kalandba kezdtem már bele, de egy mesélő se mesélte soha végig őket, se asztaliban, se így fórumon. A legutóbbi hazai pályán volt, de a mesélő ott is elmászkált másfelé inkább, pedig egészen érdekesen indult a kaland.

Mielőtt jelentkeznék a kalandra, szeretnék pár dolgot tudni róla, azaz van-e valami, amit például nem fogadsz el a rendszer oldaláról, előnyöket/hátrányokat? A karakter koncepciója, története milyen nem lehet mondjuk? Ez a játék hol játszódik pontosan?

Szeretném ezeket így előre tudni, hogy előbb önmagam is eldönthessem, hogy a karakter, amivel játszani szeretnék elfogadható lenne számodra, avagy sem, lévén van egy kész karakterem előtörténettel, és karakterlappal együtt teljességgel alappontokból összerakva, alig tudtam vele játszani pár post erejéig, és gondoltam megpróbálom a szerencsémet itt.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2238
  • Aktivitás:
    15%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Fakalapács - Megbeszélős
« Válasz #3 Dátum: 2015. Május 31. 21:37:03 »
Mielőtt jelentkeznék a kalandra, szeretnék pár dolgot tudni róla, azaz van-e valami, amit például nem fogadsz el a rendszer oldaláról, előnyöket/hátrányokat? A karakter koncepciója, története milyen nem lehet mondjuk? Ez a játék hol játszódik pontosan?

Üdv!

Az információk zanzásítva

Csung Kuj kimonon kapuja
Színhely: Idaho államban Drakstone városa (kitalált). Lakosság: kb. 57.000 fő
Darkstone fölött található a világ egyik legnagyobb földalatti rézbányája, tengerszint feletti magassága több mint 2000 méter. Manapság a város fölött található bányavárosnak már csak egy működő épülete van, a várost bemutató múzeum, amit a csoportosan odautazó turisták látogathatnak. A bánya kiapadásával a nehézipar népszerűsége is visszaesett Drakestonban és a hangsúlyt a város vezetősége az erdőgazdálkodásra helyezte. Az ipari átalakulás folyományaként a város határában találhatóak elhagyatott ipari épületek a bányászat idejéből valamint az erdőgazdálkodásnak köszönhetően több fűrésztelep is mik a mai napig üzemelnek.
A város bár nem számít egyetemvárosnak azért egy erdőgazdasági főiskolával büszkélkedhet.
Idő: 2014. decembere

Ami "megkötés" egyenlőre csak az alapkönyvet használnánk a Sötétség Légiói és egyéb fincsi kiegészítőket hanyagolnánk, valamint még az lenne a kérésem - kívánalmam, hogy a készülő karakter ne legyen az Éj Gyermeke, valamint az sem baj ha nem túl kiművelt a KULT hátborzongató okkult hátterében ez amolyan "bevezető" kaland a Kult világában. Akiket könnyen tud motiválni az induló kaland azok a állami "ügynökök", oknyomozó riporterek, bosszúállók, magán nyomozók és más mindenlébe kanál egyének. A recept 1 rész X-akták, 1 rész Hannibal, 3 rész Twin Peaks.

Tiszteletem...

Pappskalle

  • Vendég
Re:Fakalapács - Megbeszélős
« Válasz #4 Dátum: 2015. Június 19. 21:24:55 »
Amint látod, eléggé gondolkodóba ejtettél ahhoz, hogy ennyire sokára válaszoljak csak. Volt pillanat, hogy azt mondtam átalakítanám a karakterem, volt pillanat, amikor úgy egy az egyben át akartam küldeni neked, hogy te dönts róla, hogy mit is lehetne kezdeni vele, pillanatnyilag viszont ilyen "meg vagyok lőve" állapotban leledzem, mert annyira szívesen játszanék a karakteremmel, amivel a múltkori játékban nem sikerült, de hát ez nem túlzottan kompatibilis a te elképzeléseiddel.

A helyzet az, hogy a karakter nem az Éjszaka Gyermeke (soha nem játszanék ilyesmivel KULT-on, elveszi a lehetőségeket a játékostól, egy kvázi zsákutcával játszik az ember, én nem tartom megfelelőnek), viszont valamennyire művelt a KULT okkult hátterében (ez nem jelenti, hogy mindent úgy lát, hisz és gondol, ahogy az a KULT könyvekben le van írva). A saját vallása szerint látja a dolgokat, és végez rituálékat, és így járt már Metropolisban, ahová nem átall alkalmanként visszatérni, mindig úgy helyeket keres, ahonnan átjuthat. Személyiségileg nem mondható jóságosnak, egy igazi fasztarisznya az emberekkel, és egyáltalán nem számít neki egy másik ember élete. Viszont a család és a vallás fontos neki attól függetlenül, hogy az előbbivel már nem rendelkezik, mert a felmenői meghaltak. Gazdag, amit még így is tisztes munkából szedett össze.

Ebbe az Idahoban lévő városkába azért jöhetett, mert nyaralni akar, esetleg hogy megvegye a fűrésztelepet, felvirágoztassa és az embereknek munkát adjon, ez neki ugyebár csak még több profit, ha valaki esetleg közben elhalálozik.

Szerintem, ha átküldöm a karaktert, akkor azért látni fogod az előtörténetből, hogy bár többet tud egy átlagembernél, ami az okkultat illeti, de nem a kiegészítőkben leírt KULT világképet ismeri, hisz az a gnoszticizmusra épül, ez a karakter pedig nem abból indul ki.

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2238
  • Aktivitás:
    15%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Fakalapács - Megbeszélős
« Válasz #5 Dátum: 2015. Június 20. 14:17:23 »
Amint látod, eléggé gondolkodóba ejtettél ahhoz, hogy ennyire sokára válaszoljak csak. Volt pillanat, hogy azt mondtam átalakítanám a karakterem, volt pillanat, amikor úgy egy az egyben át akartam küldeni neked, hogy te dönts róla, hogy mit is lehetne kezdeni vele, pillanatnyilag viszont ilyen "meg vagyok lőve" állapotban leledzem, mert annyira szívesen játszanék a karakteremmel, amivel a múltkori játékban nem sikerült, de hát ez nem túlzottan kompatibilis a te elképzeléseiddel.

A helyzet az, hogy a karakter nem az Éjszaka Gyermeke (soha nem játszanék ilyesmivel KULT-on, elveszi a lehetőségeket a játékostól, egy kvázi zsákutcával játszik az ember, én nem tartom megfelelőnek), viszont valamennyire művelt a KULT okkult hátterében (ez nem jelenti, hogy mindent úgy lát, hisz és gondol, ahogy az a KULT könyvekben le van írva). A saját vallása szerint látja a dolgokat, és végez rituálékat, és így járt már Metropolisban, ahová nem átall alkalmanként visszatérni, mindig úgy helyeket keres, ahonnan átjuthat. Személyiségileg nem mondható jóságosnak, egy igazi fasztarisznya az emberekkel, és egyáltalán nem számít neki egy másik ember élete. Viszont a család és a vallás fontos neki attól függetlenül, hogy az előbbivel már nem rendelkezik, mert a felmenői meghaltak. Gazdag, amit még így is tisztes munkából szedett össze.

Ebbe az Idahoban lévő városkába azért jöhetett, mert nyaralni akar, esetleg hogy megvegye a fűrésztelepet, felvirágoztassa és az embereknek munkát adjon, ez neki ugyebár csak még több profit, ha valaki esetleg közben elhalálozik.

Szerintem, ha átküldöm a karaktert, akkor azért látni fogod az előtörténetből, hogy bár többet tud egy átlagembernél, ami az okkultat illeti, de nem a kiegészítőkben leírt KULT világképet ismeri, hisz az a gnoszticizmusra épül, ez a karakter pedig nem abból indul ki.

Üdv!

Küld át a karaktert a mail cimemre (newemorekaliban@gmail.com) osztán majd jól megrágom, valójában mint "Titonok" csak a helyzeteket akarom elétek szórni és azt szeretném ha külön nem kéne motiválnom a karaktereket, mert az eléggé nyögvenyelős  ::) ha minden jól megy a hétvégén feltolom a mese topicját abban egy kicsit bővítem, no nem túlzottan a zanzásított infot és megadom a kezdő időpontot ami már most sem titok egy héttel járunk Szenteste előtt a hó és a hideg a markában tartja a kisvárost és mindenfelé vörös karácsonyi fények ragyognak a főiskola kiürült mindenki az ünnepekre készülődik  8)

Pappskalle

  • Vendég
Re:Fakalapács - Megbeszélős
« Válasz #6 Dátum: 2015. Július 23. 17:01:39 »
Rendben Filio, dolgozz az előtörténetemből, örülök neki, hogy valaki használja, amit leírok, nem csak a semmibe megy, amit gépelek. :)

Utolsó kérdésem már csak az, hogy körül-belül mikor számíthatok kezdésre?

Nem elérhető Filio Mortale

  • I. számú Patás
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2238
  • Aktivitás:
    15%
  • Karma 3
  • Szabadkőműves
Re:Fakalapács - Megbeszélős
« Válasz #7 Dátum: 2015. Július 27. 09:12:24 »
Rendben Filio, dolgozz az előtörténetemből, örülök neki, hogy valaki használja, amit leírok, nem csak a semmibe megy, amit gépelek. :)

Utolsó kérdésem már csak az, hogy körül-belül mikor számíthatok kezdésre?

Üdv!

Nem tudom mikor kezdünk főleg azért mert ez kimondottan nem egy szóló mese és mások nem nagyon érdeklődnek pedig 1-2 "társ" el-kellene, ha egyedül maradsz erősen át kell variáljam az eseményeket (természetesen az is megoldható) most rápihenek  8)