Szerző Téma: Teliadan és barátai - karakterek  (Megtekintve 901 alkalommal)

Nasirius

  • Vendég
Teliadan és barátai - karakterek
« Dátum: 2015. Április 27. 21:12:17 »
Ide meg a karakterek.

Nasirius

  • Vendég
Re:Teliadan és barátai - karakterek
« Válasz #1 Dátum: 2015. Április 28. 19:47:35 »
Nasirius
És ide jöjjenek fel újra a karakterek. ::)
________________________________________
rolcsy




Név: Shirin Yadah
http://kepfeltoltes.hu/140508/Shirin_Yadah_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Faj: ember
Kaszt: harcművész
Jellem: Rend
Iskola: remete
Vallás: Pyarroni (Arel)
Szülőföld: Inis
Kor: 20 év
Tsz:3
Tp:600

Tulajdonságok
- Erő: 13
- Állóképesség: 16
- Gyorsaság: 18
- Ügyesség: 18
- Egészség: 17
- Szépség: 13
- Intelligencia: 15
- Akaraterő: 15
- Asztrál: 15
- Érzékelés: 13
(érzékelésre 2k6+6-ot dobtam)

Harctéri statok (néhány példa)
fegyver:------------------/ké/té/vé/cé/tám.kör/Sp
- alap:----------/30/48/98/-/-/-

- ívkard: ------/06/14/16/-/1/1k10
            -----------------/36/62/114/

- sryn tőr: ----/10/14/05/-/2/k5
            -----------------/40/62/103/

- hosszú bot: /04/10/16/-/1/1k6
----------------/30/50/108/

- láb/kéz: -----/07/10/18/-/2/k5
----------------/37/58/116/

Ép: 11
Fp: 54
Pszipont: 17
Ame: 37
Mme: 37
képzettségek

- 10 fegyver használata: AF (rövid/hosszú bot, tőr, sryn tőr, egyenes kard, ívkard, kétkezes harci balta, lándzsa, tomfa, nuncsaku, buzogány,
- 4 fegyver dobása: AF (csillag (slan csillag), dobótőr)
- pszi (Slan): MF
- ökölharc: MF
- fegyvertörés (puszta kézzel): AF
- vakharc: AF
- lovaglás: AF
- úszás: AF
- futás: AF
- lefegyverzés: AF (7kp rááldozva)
- erdőjárás (életkörülményből) AF
- belharc (harcstílusból) AF
- mászás: 35 %
- esés: 58 %
- ugrás: 58 %
-

felszerelés:
- ló
- lószerszámok
- nyeregtáska
- övtáska
- hátizsák
- tarisznya
- ruha (saját+váltás)
- étel (szárított hús 5 adag)
- ital (2 db kulacs)
- fegyverek
- kötél 20m (végén kampó)

vagyon: 2 arany, 100 ezüst

fegyverek:
- ívkard (hüvelyben) (apámtól örökölve)
- 2 sryn tőr (saját kézre készítve)
- hosszú bot

Kinézet:
- középhosszú szőke haj, zöldesbarna szem, 173 cm /70 kg,
- felső részen: fekete posztó, fekete kimonó, alsó részen: takan
lábbeli: mokaszin, csizma

Előtörténet:
Valahol Tiadlan síkságai közepén születtem, Inis város közelében, hogy mikor azt nem tudni pontosan. Szüleim átlagos polgári életet élhettek, akik kereskedelemmel keresték a mindennapi betevőre valót. Egy ilyen kereskedelmi út során vesztettem el őket, a Köves-Elya és a Keleti-Elya völgyében. Nem tudni pontosan mi történ, de ahogy nevelőapám - kit mindig is apámként szerettem, és akiről apámként beszélek - mesélte, a szüleimmel vadállatok végezhettek. Éppen a városba utazott, de sajnálatos módon késve érkezett a szekerünkhöz. Csodával határos módon én megmenekültem. Mivel apám fia születésekor meghalt, így örömmel vett magához és a fiának szánt névvel ajándékozott meg. Így lettem Shirin Yadah. Az apám és anyám Inis városában éltek, ahol apám So-darak-kinito (Daru) harcművészetet oktatott. Ez a főként védekezésre alkalmas stílus főleg a helyes szellem kialakulását hivatott elősegíteni. Miután az első születendő gyermekük, születése után meghalt, elvonultak a nyilvánosság elől és a közeli hegyekbe költöztek. Megteremtettek mindent maguknak, amire szükségük volt. Az évek során egyre jobban látszott, hogy van érzékem e harcművészeti stílushoz. Apám nap, mint nap keményen edzett, hogy a tehetségem ne menjen kárba. Az ellépések, kifordulások, dobások, lábsöprések, rövid ütések, rúgások, lefogás és belharc, hosszúkardfélék, tőrök, botok mesterévé váltam 18 éves koromra, túlnőve apámon. Nem sokkal később elvesztettem őket - az öregkor elérte őket is -, ezért már nem volt miért maradnom a hegyekben. Eltemettem őket, és elindultam világot látni…
________________________________________
Seth
Név: Teliadan Liathas
Faj: elf
Kaszt: fejvadász
Jellem: Rend, Halál
Iskola: renegát, késobb embervadászok
Vallás: Narmiraen
Szüloföld: Haonwell
Kor: 50 év
Tsz:3
Tp:401

Tul
Ero 12
Állóképesség 15
Gyorsaság 20
Ügyesség 15
Egészség 16
Szépség 17
Intelligencia 15
Akaratero 14
Asztrál 13
Érzékelés 14
(érzékelésre 2k6+6-ot dobtam)

Harctéri statok (néhány példa)
fegyver/ké/té/vé/cé/tám.kör/Sp
alap/30/54/96/37/-/-      +4/12/12/6
sequor/40/67/114/-/2/1k6+3
mara-s./37/70/110/-/1/2k6+3
lándzsa/34/68/108/-/1/1k10+1
elf íj/36/-/-/48/2/2k6+1

Ép: 12 Fp: 56 Pszipont: 16
Ame: 19 Mme: 20

képzettségek
ökölharc Af
15 fegyverhaszn. Af
3 fegyverdobás Af
pszi Af
úszás Af
csapdaállítás Af
futás Af
álcázás/álruha Af
hátbaszúrás Af
hangutánzás Af
herbalizmus Af
írás/olvasás Af
Lovaglás Mf
Idomítás Mf
Erdojárás Mf
nyomolvasás/eltüntetés Af
mászás 50%
esés 30%
ugrás 30%
lopódzkodás 50%
rejtozködés 50%
csapdafelfedezés 20%

fegyverhaszn.: sequor, mara-s., elf íj, lándzsa, szigony, 1,5kezes kard, hosszúkard, 2kezes csatabárd, alabárd, garott, hárítótor, ostor, könnyu nyílpuska, tor, tüskés buzogány
fegyverdobás: dobótor, szigony, bola
felszerelés
ló+lószerszámok
nyeregtáskák
övtáskák
nagy hátizsák
tarisznya
ruha (1 rajta, 1 váltás)
étel, ital
fegyverek
gyógynövények
könyvek (alkímia, kétkezes harc, pszi, mérgek, stb)
10 fákyla
tuzszerszám
3 fenoko
kötél, 20 m (felszerelheto kampóval)
3 kulacs
2 mászóvas
tegez (60 sima, 10 páncéltöro nyílvesszo) *2 (íj+számszeríj)
vagyon: 6 arany

fegyverek: sequor (combra szíjazva), mara-s. (háton keresztbe hüvelyben), 1,5kezes kard (háton keresztbe hüvelyben), hárítótor (combra szíjazva), tor (csizmában), könnyu nyílpuska (nyergen tegezzel), elf íj (nyergen tegezzel), hosszúkard (nyergen hüvelyben), garott (ruhában), ostor (nyeregtáskában)

Kinézet

Elotörténet
Különös történetem van. Nem tudom hol láttam meg a napvilágot, és a szüleimrol sem tudok semmit. Legelso emlékeim Haonwellbol valók, ahol egy - akkor még nem - öreg kereskedo vett magához. Akkoriban még nem értettem, hogy mért kell nappalonta  aházában kuksolnom, és mér csak éjszaka mehetek ki, akkor is csak vele. Akkor még naiv voltam...
Nemsokára oktatni kezdett. A házában volt egy rejtett pince, ahol kész fegyverarzenál volt egy gyakorlásra berendezett teremben. Szalmabábuk, céltáblák, a szokásos. Amit csak utána fogtam fel, hogy o maga nem a legszokásosabb harcos. De ennek a tudásnak ára volt. Öreg tanítóm élete. De nem akarok elore menni, haladjunk sorjában.
Teltek az évek, én tanultam, o öregedett. 50-edik születésnapomra megkaptam Nailant, a lovamat. Nekem kellett kiképeznem, idomítanom, és legnagyobb örömömre sikerült is. Elválaszthatatlanok lettünk, barátok. Aznap, amikor megkaptam, az öreg bevallotta élete titkát: fejvadász volt, méghozzá renegát. Ha tudtam volna, hogy mit jelent, tán ma is élne. Onnantól kezdve segített kiépíteni a kapcsolataimat, akik munkával láthattak el. Lassan Haonwellbol, a közeli fovárosból is jöttek kuncsaftok, akik ezt-azt el akartak tetetni láb alól. Büszkén mondhatom, hogy a legtöbb célpont meghalt.
Az egyik ilyen sikeres munka után tértem haza az öreg halálára. Rendjének tagjai a nyomára akadtak, és az éj leple alatt megölték. Utolsó leheletével közölte, hogy az egyik szekrény alatt elrejtett egy levelet számomra. A levélben leírta élete fobb mozzanatait. A Sheral másik oldaláról, Yllinorból származott, az ottani Anat-Akhan fejvadászklán volt mortele, azaz orgyilkosa. Renegátságának okát nem írta le, és azt hiszem, ez olyan tanulság, amit az embernek (és elfnek) magának kell megtanulnia. Én is megtanultam, de nem ugrok elore.
Az öreg halála után nem volt maradásom, sírt ástam neki, összeszedtem kedvenc fegyvereimet, Nailant, és távoztam. Azóta nem is jártam ott. Talán majd egy nap. Utam eloször Haonwellbe vezetett, de ott túl sokan ismertek, és féltem, hogy rám találnak az yllinoriak, így onnan is odébb álltam. A következo megállóm Erigowban volt, az Embervadászok közt. Ott eltöltöttem fél évet, de rájöttem, hogy gyakorlatilag háború nélkül gyávák ölni, pedig egy fejvadászt arra képeznek ki, hogy tökéletesen öljön. Így egy éjjel megléptem tolük. Elhoztam tolük pár könyvet, hogy az úton tanulhassak, bárhova menjek is.
Most pedig ok is üldöznek.
________________________________________