Szerző Téma: Teliadan és barátai - a kaland  (Megtekintve 4815 alkalommal)

Nasirius

  • Vendég
Teliadan és barátai - a kaland
« Dátum: 2015. Április 27. 21:10:21 »
Itten folyt.

Nasirius

  • Vendég
Re:Teliadan és barátai - a kaland
« Válasz #1 Dátum: 2015. Április 28. 19:48:20 »
Nasirius
Itt folytatjuk!  :)
________________________________________
Nasirius
Amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan múlik is a rosszullét. Mégis egész biztosak vagytok benne, hogy ez nem csak egyszerű gyomorrontás lehetett, hanem valami mérgezés eredménye, amit a szervezeteteknek sikerült gyorsan leküzdenie. Hirtelen végigpörgetitek az eseményeket, hogy lehetséges mindez. Teliadan a bőrét vizsgálja meg, de ott semmi nyoma találatnak vagy sérülésnek. Körbenéztek a táborban, de más úgy tűnik nem lett rosszul. Ha a szakácsot kérdezitek, csak a vállát vonogatja, aznap száznyi adagot kiosztott, de nem tapasztalt semmi furcsát. Egyelőre nem tudjátok, hogy pontosan mi lehetett a mérgezés oka.
________________________________________
Seth
Teliadan

Futó rosszullét, mellesleg a semmiből. Egy gyors vizsgálat megmutatja, hogy sem tűvel nem lőttek meg, sem nem mentünk bele valami mérgező bokorba. Sőt a levegő sem tűnik mérgezettnek. Ez persze nem feltétlenül jelenti azt hogy nem mérgeztek meg, lehet szagtalan/íztelen!stb méreg is, de azt észrevettük volna, ha a mi táborunkban valaki alkimista labort dobott volna össze, az orkokból pedig nem nézem ki a méregkeverést.
-Nézzünk szét a táborunkban. - javaslom Shirinnek, és részemről vissza is megyek.
Mint kiderül, a táborban senki nem vett észre semmit (vagy nem mondja el), ami nyilvánvalóvá teszi, hogy a mérgezés egyedüli célpontjai mi voltunk. Vagyis a két tábor valamelyikében valaki csakis ránk utazik.
Miután átnéztük a tábort, megint Shirinhez fordulok:
-Úgy tűnik valaki nem akar minket a képben látni. Viszont ötletem sincs hogyan derítsük ki hogy ki az. Neked?
________________________________________
rolcsy
Shirin

- Mit szólnál a füvesasszonyhoz? Lehet, kicsit szét kellene nézni nála. El kellene hinteni, hogy nem hallott e a mérgezésről. Illetve lehet, hogy a grófnak is jelenteni kellene. Aztán figyeljük a reakciókat.

________________________________________
Seth
Teliadan

-Csak épp az időnk nagy részét kint töltjük megfigyeléssel, nem lennénk itt hogy figyeljük a reakciókat. Mellesleg - itt halkabbra fogom a hangomat hogy csak ő hallja - szerintem odakint nagyobb biztonságban vagyunk, mint a tábor környékén. Egyenlőre figyeljük az orkokat, és reménykedjünk hogy történik valami.
________________________________________
rolcsy
Shirin

- Akkor egyenlőre ne csináljunk semmit, lehet pont ezzel lepünk meg valakit, hogy életben vagyunk. Menjünk és lessük meg az ellenséges tábort.

________________________________________
Seth
Teliadan

-Kétlem hogy halálosnak szánták. - közlöm az első gondolatomat ami eszembe jut. Közben útra is kelünk, hogy elfoglaljuk őrhelyünket az "ellenséges" tábornál. - A tény, hogy könnyedén megmérgeztek és még csak nyomot sem hagytak amin el tudnánk indulni azt mutatja, hogy profival van dolgunk. Egy profi pedig megölt volna minket ha az a célja. Szerintem inkább el akarnak minket ijeszteni, hogy ne kavarjunk bele a kis játékukba.
________________________________________
rolcsy
Shirin

- Jogos a meglátás, be kell valljam, nagyon okosan látod a helyzetet. Akkor nézzük meg mi a helyzet az orkoknál, aztán majd itt is rendet teszünk a fejekben. - válaszolok Teliadannak, miközben ballagunk a régi ork leshelyre.
________________________________________
Nasirius
Tanakodtok magatokban, illetve hangosan egymás között, hogy vajon mi lehetett ez a titokzatos mérgezés - ha az volt egyáltalán -, ki vagy mi tehette ezt veletek. Közben eljön az idő, hogy tovább folytassátok a felderítő munkátokat, ezért másnap lóra száltok, és ismét megközelítitek a már jól ismert ork-goblin tábort, ahol nemrég izgalmas és rejtélyes dolgokban volt részetek.

Mikor azonban megközelítitek a helyet, furcsa, baljós érzés vesz erőt rajtatok. Egyelőre nem láttok se füstöt, és más nyomot, és nem halljátok a tábor szokásos zaját sem. Ahogy közelebb lopakodtok, meg is tudjátok ennek az okát: a tábor teljesen eltűnt, a nyomai - sátorhelyek, kiégett tűzhelyek - látszanak, de a lakói szőrén szálán eltűntek, úgy tűnik elhagyták ezt a helyet.
________________________________________
Seth
Teliadan

Döbbenten szemlélem az üres mezőt. Bármibe is csöppentünk bele Shirinnel, nagyobb, mint valaha is gondoltuk, és úgy tűnik nem oldódik meg egy sima összecsapással. Erre gondolva örülni és bánkódni is tudok. Egyfelől bánkódni, mert így a rejtély továbbra is megfejtetlen (sőt, kuszább mint régebben), és örülni, mert szerintem egy sima harcban az orkok győztek volna.
-Azt hiszem itt az ideje kettéválni. - szólok Shirinhez. - Menj vissza a táborba és jelentsd hogy ezek elmentek, és induljatok el. Én először körbeszaglászok, hátha találok valami nyomot, aztán beérlek titeket. Rendben?
________________________________________
rolcsy
Shirin

- Ejha, hát itt meg mi történhetett? - teszem fel a kérdést amint odaérünk a régi jó rejtekhelyünkre és nem látom a tábort.
- Szerintem maradjunk együtt és nézzünk szét közösen, nehogy valami meglepetés érjen minket odalent - válaszolok Teliadan megállapítására.

________________________________________
Seth
Teliadan

-Rendben, de akkor tedd amit mondok. Kicsit értek a nyomolvasáshoz. Elsőként is, ne mászkáljuk össze a területet, csak oda menjünk, ahol nincsenek nyomok.
Majd leereszkedek, és előveszem szerény tudásom a nyomok területén, hogy megállapítsam amit tudok.
________________________________________
Nasirius
Végül úgy döntötök, hogy együtt maradtok. Shirin kissé félreáll, míg Teliadan latba veti nyomolvasó képességeit.

Teliadan csaknem egy órán keresztül bújja a terepet, hol kúszik, hogy mászik, hol csak szemlélődik. Shirinnek meglehetősen furcsa, és kissé unalmas elfoglaltságnak tűnik a dolog.

Ellenben a kívánt eredményt meghozza: Teliadan, arra jutsz, hogy kb. tegnap estig a tábor még itt volt, aztán elkezdték módszeresen felszámolni a szállásokat, a sátrakat összeszedték, a tüzeket eloltották, majd elkezdték elhagyni a helyszínt. Nem úgy vonultak azonban el, mint ahogy egy karaván szokott, hanem valamennyi lábnyom a tábor szélének egy bizonyos, kb. 2-3 méter szélességű pontja/része felé haladt, néha egymás mellett, néha libasorban, majd ott minden eltűnik, nincs tovább előrehaladó nyom...
________________________________________
Seth
Teliadan

Türelmesen nézem végig a nyomokat, bár a tudásom még meg sem közelíti azt a szintet ami itt kéne. Annyit azonban kiderítek, hogy az orkok tegnap este összepakoltak és szőrén szálán eltűntek. Elsőnek arra gondolok, hogy a föld alatt egy titkos út vezet, de aztán eszembe jut a tegnap látott varázsló, és rájövök, hogy valószínűleg elteleportáltak. Ez viszont azt jelenti, hogy az idegen képes volt egy egész tábort elvarázsolni... Ami nem jó hír. Azért a biztonság kedvéért megnézem, hogy van-e valamilyen titkos dolog a nyomok végénél, de nem táplálok túl sok reményt.
Felegyenesedve Shirinhez sétálok.
-Tegnap az egyik idegen a sátorban eltűnt amikor megérintett valamit. Akkor varázslatnak hittem. Most, hogy az egész tábor eltűnt, biztos vagyok benne. Az orkok nem simán elsétáltak: a nyomok véget érnek ott. - mutatok a helyre - Tehát valószínűleg elteleportálta őket. Vagyis az illető nem kis erejű... Szerintem nagyon gyorsan menjünk innen.
________________________________________
rolcsy
Shirin

- Ok, Te vagy a főnök - mosolyogva válaszolok Teliadannak, majd folytatom - de aztán deríts ki valamit, nehogy szégyenbe maradj.
Picit arrébb állok, hogy ne zavarkodjak a területen, és nézem mit is csinál Teliadan barátom. Kis idő múlva már nagyon unom a számomra semmit mondó tanácstalanságot.
- Elkezdjem felállítani a sátrat, vagy még időben lesz eredmény?  - viccesen odaszólok Teliadannak.
Majd kis idő múlva megvan az eredmény, ami elég meglepő számomra.
- Ahha, akkor csak úgy eltűntek, érdekes. Akkor most mi tévők legyünk? Kezd nagyon aggasztó lenni a helyzet. - állapítom meg a helyzetet és követem Teliadant.
De azért még viccesen megkérdem Tőle:
- Engem is megtanítasz bámulni a földet?

________________________________________
Seth
Teliadan

(off: korábban a sátras megjegyzésre): - Kezd, és főzzél mellé teát is. - vigyorgok Shirinre.

-Megtaníthatlak, ha cserébe megtanítasz puszta kézzel harcolni. - felelem komolyan, nem véve észre a humort, ugyanis lefoglalnak a gondolataim.
Varázslóval még nem találkoztam rövid életem során, de hallani hallottam róluk, és nem tetszik az ötlet, hogy most egyet magamra haragítottam. A kevés szóbeszéd alapján a legtöbbjüknek van esze, de ennél kétségbe kell vonnom, különben nem állt volna össze orkokkal. Így aligha fogonk tundi vele elbeszélgetni és békésen megoldani a dolgot. Vagyis meg kell ölnünk... Ami nem jó hír, tekintve hogy fogalmam nincs a képességeiről, és valószínűleg másnak sincs. Tehát a legjobb, ha nem is megyünk közel hozzá, akkor pedig marad az íjam.
Edzenem kell egy kicsit vele.
________________________________________
Nasirius
Körbenéztetek a területen, elég hosszú időbe telt, de végül Teliadan ezeket a megállapításokat tudta tenni, másra nem juttok itt. A terület kihalt, nincs itt semmi és senki. Ideje visszaindulni a táborhoz, és jelenteni.
________________________________________
rolcsy
Shirin

- Még szép, hogy megtanítalak, de ez azt is jelenti, hogy nagyon sokáig kell majd egymás hátát védeni. Látom nagyon megviselt a látottak, ennyire szörnyű a helyzet? Úgy gondolom ehhez kicsik vagyunk jelenleg. Viszont várom már a gróf arckifejezését, amikor elmondjuk, hogy mi történt itt. - vázolom fel gondolataimat Teliadannak. Majd néhány másodperc szünet után folytatom.
- Akkor most mi a helyzet, felderítünk, vagy visszamegyünk? Lehet tudni, hogy a teleportal meddig juthattak el? - bámulok barátomra

________________________________________
Seth
Teliadan

-Nem gond, hacsak nem ölnek meg, azt kezdek az életemmel, amit akarok. Nem viseltek meg, csak épp egy varázslót piszok nehéz megölni, főleg egy erőset mint ez. Kicsiknek kicsik vagyunk, de ha már belekezdtünk, vigyük is végig, nem? A várgrófot meg simán el lehet képzelni, az álla a földet fogja söpörni. - mosolyodok el a képre ahogy elképzelem.
-Most menjünk vissza. Sajnos nem vagyok varázsló, hogy megmondjam meddig mentek. Az is lehet, hogy lesben állnak hogy lecsaphassanak.
Ezzel elindulok visszafele a táborba.
________________________________________
rolcsy
Shirin

- Én sem ismerem a varázslókat, de a megnevezés alapján elég ijesztőek lehetnek. Akkor menjünk és meséljük el a grófnak a helyzetet. - és követem Teliadant.

________________________________________
Nasirius
Végül abbahagyjátok a kihalt táborhely vizsgálatát, és elindultok visszafelé. A tábor még mindig egyhelyben vesztegel, addig nem akartak elindulni, amíg nem tudni biztosat az ork táborról. Visszaértek hát, és hamarosan érkezik elétek Dork parancsnok. Valóban szinte leesik az álla, amikor meghallja, hogy az ellenséges tábor, amely néhány napja még a létüket fenyegette, szőrén szálán eltűnt. Azonnal visz titeket az ifjú gróf elé. Ahogy elmondjátok a hírt ő is meglepődik. Láthatóan nem tudja hovatenni a dolgot. Rövid gondolkodás után ki is adja az újabb parancsot: induljatok előre tovább felderíteni az úton, és az út mentén, közben a tábor is elindul tovább az úton, amerre eredetileg tartott.
________________________________________
rolcsy
Shirin

Miután elmondták a látottakat, látszott rajtuk az ámulat. Sajnos ettől nem lettünk okosabbak. Valószínűsíthető volt, hogy ha nem tudnak majd okosat mondani, akkor marad az ismételt felderítés. Miután eltávoztunk a gróféktól és nem hall minket senki Teliadan felé fordulok.
- Mit gondolsz barátom, arról ha az éjszaka a táborban a történteket figyelnénk, hátha észreveszünk valami furát, és csak reggel indulnánk tovább. Most már benne vagyunk nyakig, és nem tetszik, hogy csak rejtélyekkel szembesülünk. Nagyon nem.

________________________________________
Seth
Teliadan

-Nem rossz ötlet. Habár nem hiszem hogy kívülről sokat láthatnák, belül pedig felfedeznék hogy nem teljesítjük amit megígértünk. Nekem úgy az egésszel van bajom, de ugye az életben kellenek kihívások is nem?
________________________________________
Nasirius
Teliadan:

Ahogy jelentettek a grófnak, és a parancsnoknak, beszélgettek Shirinnel. Valami azonban nem hagy nyugodni, mintha valami fura futott volna át az ifjú gróf arcán, amikor elmondtad a történteket. Mintha a meglepődése nem lett volna őszinte...
________________________________________
Seth
Teliadan

Most hogy távolabb kerülünk a tábortól, elgondolkozok a kis gróf arcán, és hogy nem tűnt meglepettnek eléggé. Viszont nem áll szándékomban egyedül megoldani ezt a rejtélyt, ezért körülnézek a környéken, minden érzékkel kutatva, hátha valaki hallgatózik. Ha biztonságosnak ítélem a helyet, beavatom Shirint is.
-Tudod, a kis gróf nem tűnt túl meglepettnek, szerintem tettette. Mit gondolsz, megér egy külön nyomozást?
________________________________________
rolcsy
Shirin

- Nem meglepő, annyira éreztem, hogy valami nem stimmel, és ezek pontosan tudják, hogy mi a helyzet. Igaz ellene vall a nézeteimnek, de legszívesebben kiverném belőle az igazat. Ki kellene hallgatni a beszélgetésüket a gróféknak, lehet megtudunk valamit. Véletlenül nem tudsz ilyen rejtőzködésfélét, amivel közel kerülhetnél a lakókocsihoz? – intéztem szavaimat Teliadan felé.


________________________________________
Seth
Teliadan

-Nos, nekem nincsenek olyan szabályaim, amik megakadályoznák, de nem hiszem hogy a katonáknak tetszene... És igen, elméletben tudok rejtőzködni, de nem tudom, mit érek ezzel egy kifáklyázott tábor kellős közepén. Ez sajnos nem egy ork tábor, ahol át lehet surranni a gyér tábortüzek között. Azt kell mondjam, hogy most nem fog segíteni a rejtőzködés. De egy próbát tehetünk, de semmiképp nem bukhatunk le.
________________________________________
Nasirius
Teliadannak (Shirin közben valahol megbújva figyel):

A tábor külső köréből elindulva fokozatosan elkezdesz lopakodni befelé, a grófi kocsi irányába. Képességeidnek, és szerencsédnek is hála senki nem fedez fel. Befelé haladva egyre több az őr, ezért koncentrálnod kell, hogy a lehető legjobb tudásod szerint közelebb lopózz. Végül sikerül a dolog és eléred a grófi kocsit. Tulajdonképpen olyan közel jutottál, hogy jelenleg a kocsi alatt bújsz meg. Onnan azt látod, hogy két őr posztol mindig a kocsi ajtaja előtt (azon őrök - persze nem ugyanazok a személyek - akikbe már többször belefutottatok, amikor bementetek a grófhoz).
________________________________________

Nasirius

  • Vendég
Re:Teliadan és barátai - a kaland
« Válasz #2 Dátum: 2015. Április 29. 18:56:41 »
Teliadan (Shirin ezalatt valahol meglapul):

Lényegében a kocsi alatt fekszel rejtőzködve, és az őrök lábát látod, illetve, ha továbbá nézel, látod, hogy még mozgolódik a tábor: bár már sötét van, de  még nincs éjszaka, lassan aludni készülnek az emberek. Ahogy hallgatózol, az alábbiakat figyeled meg: egyrészt a szekér egyik végéből néha hörgést, és köhögést hallasz, illetve reszelős lélegzést, másrészt viszont ezen kívül teljesen csend van a kocsiban, semmi egyéb zajt nem hallani.

Nasirius

  • Vendég
Re:Teliadan és barátai - a kaland
« Válasz #3 Dátum: 2015. Április 29. 21:54:16 »
Teliadan:

Kikúszol a kocsi alól arra a részre, ahol nincsenek őrök. Óvatosan kezdesz felegyenesedni, majd az egyik hátsó ablak párkányához kezded magad felhúzni, hogy bekukkanthass, amikoris a párkány hirtelen egy nagyot reccsen (bár nem szakad le). Az egyik őr azonban felfigyel a másik oldalon: "Hallottad? Mi volt az? Megnézem." Majd elindul hátrafelé az irányodba.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Teliadan és barátai - a kaland
« Válasz #4 Dátum: 2015. Április 29. 22:16:38 »
Teliadan

~Rosseb.~ összegzem mélyen szántó gondolataim tömegét, és gyorsan visszabújok a kocsi alá. Ha már alatta vagyok, az elülső kerék mögé guggolok, hogy ha az őr leguggol, ne lásson.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nasirius

  • Vendég
Re:Teliadan és barátai - a kaland
« Válasz #5 Dátum: 2015. Május 03. 13:01:55 »
Teliadan:

Gyorsan visszahúzódsz a kocsi alá, és megbújsz az egyik kerék mögött. Az őr közben - aki elindult a zaj miatt - körbejárja a kocsit, majd visszamegy a társa mellé. Közben értetlenül dörmög magában, illetve társával is közli, hogy "pedig ő egyértelműen és biztosan hallott valami furát".

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Teliadan és barátai - a kaland
« Válasz #6 Dátum: 2015. Május 03. 13:24:24 »
Teliadan

Szerencsére az őr nem vesz észre, viszont baj, hogy meghallott, mert most már éberebb lesz. Ennek ellenére újra kell próbálkoznom, nem hagyhatom ki az alkalmat, hogy szimatoljak a kis gróf után, és minél többet tétovázok és játszadozok az őrökkel, annál kevesebb időm marad.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nasirius

  • Vendég
Re:Teliadan és barátai - a kaland
« Válasz #7 Dátum: 2015. Május 10. 19:08:51 »
Teliadan:

A kocsi alatt sikerült meglapulni, közben az őrök újra a helyükön posztolnak. Ekkor kicsit kihajolsz, és megkocogtatod a kocsi falát. Ezután két hangot hallasz: az előbbi őr felmordul, hogy "Mi a fene ez már megint...", majd elindul a hang irányába. Bentről pedig félig köhögésbe fulladó hangon kiabál valaki, hogy "kköhhöhrrrrhgg ki az, mi kopog...hörghhköhh".

Shirin:

Hallod, hogy Teliadan "akcióhelye" felől különböző zajok jönnek: kopogás, illetve emberi hangok.

rolcsy

  • Vendég
Re:Teliadan és barátai - a kaland
« Válasz #8 Dátum: 2015. Május 11. 17:56:15 »
Shirin

Lassan telik az idő, egyre izgatottabb vagyok, hogy mi fog történni a következő pillanatban. Egyszer csak hangokat hallok, ami nem jó jelre utal. Kérdően küldök pszi üzenetet Teliadannak.
„minden rendben?”

off:
PSZI: 17-2=15
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 12. 17:30:32 írta rolcsy »

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Teliadan és barátai - a kaland
« Válasz #9 Dátum: 2015. Május 11. 18:08:13 »
Teliadan

Magamban szitkozódva kezdek el gondolkodni egy másik alternatíván, hogy bejussak a szekérbe. A kopogtatás nem jött be, abbéli reményem hogy a másik őr is odamegy, nem jött be. Mielőtt azonban eszembe jutna bármi más, egy hang szólal meg a fejemben. Elsőre meglepődök, csak aztán esik le, hogy Shirin szólt hozzám. Olyan rég nem használtam pszi-tudásomat, el is szoktam tőle.
~Gyere be a grófok szekeréhez, tereld el az őrök figyelmét.~ Elmém hatalma jócskán megcsappan ahogy elküldöm az üzenetet társamnak. Remélhetőleg érteni fogja.
(Pszipont: 16/6)
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 12. 17:18:25 írta seth »
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

rolcsy

  • Vendég
Re:Teliadan és barátai - a kaland
« Válasz #10 Dátum: 2015. Május 12. 17:37:19 »
Shirin

Szerencsére sikerült gondolati síkon az információcsere. Így segítségére sietek Teliadannak és az őrök felé indulok. Amint odaérek megszólítom őket.
- Nyugalom uraim, Shirin vagyok, csak érdeklődöm minden rendben van-e. – majd, megpróbálok úgy állni, hogy eltereljem a figyelműket a gróf kocsija mellől.

Nasirius

  • Vendég
Re:Teliadan és barátai - a kaland
« Válasz #11 Dátum: 2015. Május 13. 21:05:19 »
Shirin:

Odalépsz, és megszólítod az őröket. Az egyik éppen elindul hátrafelé. Nem is foglalkozik veled, meg hátra, közben valami ilyesmit mond: "Elnézését, most éppen dolgom van, valami...." A másik közben kérdően néz rád, miközben társa irányába tekintget.

rolcsy

  • Vendég
Re:Teliadan és barátai - a kaland
« Válasz #12 Dátum: 2015. Május 13. 21:10:47 »
Shirin

Az egyik őr mit sem törődve velem elindul valószínűleg Teliadan felé.
- Csak nincs valami probléma, esetleg segíthetek én is? - teszem fel mentően a kérdést.

Nasirius

  • Vendég
Re:Teliadan és barátai - a kaland
« Válasz #13 Dátum: 2015. Május 13. 21:14:44 »
Shirin:

Meg sem hallja a mondanivalód, egyenesen tart hátrafelé.

rolcsy

  • Vendég
Re:Teliadan és barátai - a kaland
« Válasz #14 Dátum: 2015. Május 13. 21:59:11 »
Shirin

~ ...hmmm, ez nem jött be, de ha erősködök az gyanús lenne. ~ morfondírozok.
Majd gondolati síkon üzenek Teliadannak.

- Feléd megy.

Off:
PSZI: 15-2=13