Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 13646 alkalommal)

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:OFF
« Válasz #30 Dátum: 2016. Augusztus 21. 10:45:25 »
Varázstárgyak téma még egy kicsit:

Jól értem, hogy  kb 3 db varázstárgy/fő? (Valami "folyamatos" cucc - kard vagy vért vagy kamulett - meg még két lötyi.)
Azt is jól értem, hogy 50MP/db?

Illetve ebbe a "limitbe" ugye nem számít, amit a kari maga el tud készíteni?
(Pl. papként lehet nálam 3 db 50MP-s valami, meg egy hordónyi "max. Kegyes" gyógyital. 8) :rofl: )


Karialkotásról is egy kis helyzetjelentés:
Még egy fél pap-stat van hátra kb. Jelenleg a Hadzsi a befutó. :)

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #31 Dátum: 2016. Augusztus 21. 11:35:28 »
Idézet
Jól értem, hogy  kb 3 db varázstárgy/fő? (Valami "folyamatos" cucc - kard vagy vért vagy kamulett - meg még két lötyi.)
Nem egészen.  ::) Nem akarom h eszetlenül szaladgájatok a varázstárgyakkal, mert abból úgy is csak az lenne "mindenkit megtámadok mert megtehetem" 
Arra gondoltam, hogyha valakinek nagyon agymenése van, mert nem éri be 2 gógyitallal, akkor egyefene legyen nála még valami. Vagyis különböző tárgyakból összesen 2 db/fő lehet. Nem osztályonként 2.
Ha épp úgy jön ki h egy méregellenállás + szerencse amulett (ebből hiába van mind2 a nyakába úgyis az érvényesül amelyik az erősebb. Ha ne adj isten véletlenül pont egyforma E-gű az amulett  :console: Én döntöm el melyik érvényesül, de nem úgy h 1x egyik másik esetben a másik  :puppy-eyes: ) meg mondjuk két gyógyital, akkor legyen.

Idézet
Illetve ebbe a "limitbe" ugye nem számít, amit a kari maga el tud készíteni?
A darabszámba mindenképp beleszámít, tehát nem felírok a felszereléshez 2 cuccot, + csinálok mindenféle tárgyakat egyszer magamnak, egyszer pedig a csapatnak is...  :wow!: Erről írtam, h ha a játék közben azt veszem észre, hogy arra megyünk h nyírjunk amundot, aztán kapunk/tudunk infót egy amhe-démon hollétéről, akkor mindent hagyunk a fenébe, és elmegyünk démont ölni, mert az szuper.

Nem fogok arénaharcot mesélni, akkor jobb ha el sem kezdjük.

Ha a karakter képes varázstárgyat alkotni, akkor a szabályok szerint (kivétel a gyógyital) készíthet relikviát. Tehát az egyszerre rendelkezésére álló Mp-mennyiséget felhasználva, ebbe az értékbe a hatalom amulett nem számít bele.


Idézet
(Pl. papként lehet nálam 3 db 50MP-s valami, meg egy hordónyi "max. Kegyes" gyógyital. 8) :rofl: )
1. Írtam h max 10 Ép-s gyógyital lehet.
2. max kettő db. Aztán ha valaki pappal lesz, annak a lehetőségei:
 -hogy vagy kijátsza az elkészítést
 -vagy vesz még a bemesélő reag után, a sivatagba induláskor.  ;)

Amúgy készíthetsz egy hordónyit, de azt már felélte (a hordót) a karakter v eladta. A játék kezdetekor mindenképpen kevés mennyiséggel indulhattok.

Idézet
Karialkotásról is egy kis helyzetjelentés:
Még egy fél pap-stat van hátra kb. Jelenleg a Hadzsi a befutó.
ok.

Kérdés a többiekhez: h mikor lesz karakter? Mert Fauston kívül senkitől nem kaptam még koncepciót.

UI: a varázstárgyak darabszámától függően, az 50 MP harmadolódik/negyedölődik és így tovább. (kivétel gyógyital, ebből mind2 lehet 10 ÉP-s) Tehát ha valakinek van egy szerencseamulettje, meg egy ősföld gyűrűje, akkor az amulett is max  25 MP-os és az ősföld is maximum 25 Mp-os lehet. 8)

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:OFF
« Válasz #32 Dátum: 2016. Augusztus 21. 12:20:09 »
Őszintén szólva én elvesztettem a fonalat a varázstárgyak között.

Idézet
Arra gondoltam, hogyha valakinek nagyon agymenése van, mert nem éri be 2 gógyitallal, akkor egyefene legyen nála még valami.

Szerintem ez ugyan az, amit én írtam:

Idézet
Jól értem, hogy  kb 3 db varázstárgy/fő? (Valami "folyamatos" cucc - kard vagy vért vagy kamulett - meg még két lötyi.)

Illetve az 50 MP harmadolódását/negyedelődését sem nagyon értem, hogy ezt mi is dönti el.

Számomra a konklúzió: Felírok mindent, amit gondolok és majd meglátjuk, hogy most akkor eldobtam az agyamat vagy sem.

Egyébként amiért ezt én fontos kérdésnek tartom: A "gonosz harcos" koncepció teljesen jó és érdekes lehet, azonban két technikai hátránya van, ami erősen meg fogja tudni ölni a játékot:
1, A "csak mágiával sebezhető" dolgok elég gyakoriak a Mélysivatagban. Ezt csak valami varázsfegyverrel tudja megoldani, mert nem tudja "helyben" saját mágiából megtámogatni a kardját. Viszont ha semmi "lényegeset" nem képes megsebezni, akkor semmi haszna a csapatban.
2, Mivel "gonosz", ezért szinte biztos a jellemellentét a "jó" papokkal, akik a helyben HP-tarisznya szerepet töltik be a csapatban. 25% esélye van, hogy hatni fog rá valamiféle gyógyítás. A természetes gyógyulással számolva egy rablótámadás után a csapat kb 2 hétig pihenget a legközelebbi oázisban, hogy újra hadra fogható legyen a harcos, aki "semmi máshoz nem ért" a csapatban. Ezt megelőzhetjük gyógyitallal, de nem is az Ép-k, hanem az Fp-k lesznek kérdésesek. (Az Fp visszaszerzés papi gyógyítással, meg pyarroni pszivel "gyerekjáték", de mással kínszenvedés.)


Nem kötözködésképp, csupán egy általános megjegyzés:
A Szerencse Amulettől általában mindenki tart, viszont ez egy fixen 120 MP-s tárgy, így gyakorlatilag sosem kap lehetőséget játékos karakter, hogy ilyen legyen neki. (Vagy megengedett kellen legyen egy 120 MP-s tárgy beválasztása, amit a +3-as kardok és sebezhetetlenség italok, stb-k miatt egy KM se mer/akar engedni. //Tisztelet a kivételnek.// Vagy egy 15. szintű Boszorkány kellene legyen a JK.)
Félreértés ne essék! Nem akarok szerencse amulettet, csak egy észrevétel volt.

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #33 Dátum: 2016. Augusztus 21. 12:55:08 »
Idézet
Nem kötözködésképp, csupán egy általános megjegyzés:
A Szerencse Amulettől általában mindenki tart, viszont ez egy fixen 120 MP-s tárgy, így gyakorlatilag sosem kap lehetőséget játékos karakter, hogy ilyen legyen neki. (Vagy megengedett kellen legyen egy 120 MP-s tárgy beválasztása, amit a +3-as kardok és sebezhetetlenség italok, stb-k miatt egy KM se mer/akar engedni. //Tisztelet a kivételnek.// Vagy egy 15. szintű Boszorkány kellene legyen a JK.)
Félreértés ne essék! Nem akarok szerencse amulettet, csak egy észrevétel volt.

Hát igen, elég nehéz a kérdés még számomra is. ::) Egyetértek veled amúgy, viszont az amulett 2 ezüstbe kerül, és....

Idézet
Illetve az 50 MP harmadolódását/negyedelődését sem nagyon értem, hogy ezt mi is dönti el.
Mennyi varázstárgy van az illetőnél? Ha kettő akkor, feleződik a karakternél egy tárgy maximális manapont értéke, vagyis így már nem 50, hanem csak 25 mp/tárgy.

Idézet
Számomra a konklúzió: Felírok mindent, amit gondolok és majd meglátjuk, hogy most akkor eldobtam az agyamat vagy sem.
:D Igen, szerintem is ez lenne a jó megoldás, mert nem lehet (szerintem) általánosítani, mivel minden karakter és JK máshogy képzeli el a dolgot. Van akinek elég, van akinek semmi nem elég.

Idézet
1, A "csak mágiával sebezhető" dolgok elég gyakoriak a Mélysivatagban. Ezt csak valami varázsfegyverrel tudja megoldani, mert nem tudja "helyben" saját mágiából megtámogatni a kardját. Viszont ha semmi "lényegeset" nem képes megsebezni, akkor semmi haszna a csapatban.
2, Mivel "gonosz", ezért szinte biztos a jellemellentét a "jó" papokkal, akik a helyben HP-tarisznya szerepet töltik be a csapatban. 25% esélye van, hogy hatni fog rá valamiféle gyógyítás. A természetes gyógyulással számolva egy rablótámadás után a csapat kb 2 hétig pihenget a legközelebbi oázisban, hogy újra hadra fogható legyen a harcos, aki "semmi máshoz nem ért" a csapatban. Ezt megelőzhetjük gyógyitallal, de nem is az Ép-k, hanem az Fp-k lesznek kérdésesek. (Az Fp visszaszerzés papi gyógyítással, meg pyarroni pszivel "gyerekjáték", de mással kínszenvedés.)
Tudom.  :puppy-eyes: Elméletileg visszafele is jár a dolog, h ha nem engedek sebezhetetlenség italt, v nagy erejű tárgyat, akkor nem is állítok legyőzhetetlen akadályt. A mese nagyvonalakban van meg. Mindig egy-két nappal (a játékban) előre tervezek csak, mivel sosem tudni mi fog történni.
De nem kell annyira aggódni.  :fella: Részemről nem az a cél h minden reag után új karakter készítsetek.

Idézet
Szerintem ez ugyan az, amit én írtam:
;D Nem, te azt mondod 3 tárgy/ fő lehet nálatok.
Én azt mondom, a pár válaszommal ezelőttieket alapul véve: h 2 különböző tárgy/fő. VISZONT! Ha valakinek annyira agymenése van (mert fel akar készülni, v csak ilyen koncepciót talált ki) h neki 2 amulett kell, meg gyógyital is, akkor az lehetséges.
Ellenben 3 amulett + 10 gyűrű + "varázskard" + tetkó már soknak számít. Ezek közül kettőt mindenki választhat, és vagy az első két pár, vagy a másik két pár lehetséges. Ilyenkor nincs plussz még a gyógyital, mert 1.kategória(amulett- amiből 3-at viselhet) + 1.kategória (gyűrű- amiből meg 10-zet viselhet. De ennyit biztosan nem engedélyezek.)

Azt javaslom, h aki szeretne varázstárgyat magánál, az írja fel a karakterlapra, (varázstárgyaknak a tudását/képességét is jegyezze fel) aztán ami nem jó átbeszéljük. Ha nagyon nem fér bele azt sajnos le kell húzni, de ennyi erővel, a felszerelésre is mondhatnám h ez meg ez, nem fér bele húzd le. --> Azzal is vesződni kell.

a
« Utoljára szerkesztve: 2016. Augusztus 21. 13:00:10 írta wolftern »

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:OFF
« Válasz #34 Dátum: 2016. Augusztus 21. 13:47:34 »
Kérdés a többiekhez: h mikor lesz karakter? Mert Fauston kívül senkitől nem kaptam még koncepciót.

Mivel az Adron-papot elvetettem végül, így a koncepcióim a következők:

- dervis (bár ha Quator a hadzsi mellett dönt, akkor ugye egy szerepre többen is leszünk - mindenesetre érdekes lenne talán a két dzsad közötti ellentét)
- valami gorviki (mert ha már a sivatagban vagyunk, mekkora fun lenne már egy arrogáns gorviki siedon)
- számszeríjász (ez praktikusan egy edorli gyalogos lenne, a pyarronita seregek felderítője)

Egyelőre itt tartok. A számok nagyjából rendben vannak, sokkal inkább a hátterük fogja eldönteni, hogy melyik lesz (vagy esetleg valami tök más... :D)

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:OFF
« Válasz #35 Dátum: 2016. Augusztus 21. 16:47:37 »
Nos a varázsmókusok nem lettek olyanok, mint én gondoltam volna. 8) Sajnos a fejvadi sem jön ki ezen a szinten úgy, ahogy én szeretném. ::)

Viszont a Fayuma Hadzsi az olyan lett, mint gondoltam! :ahoy: Ráadásul neki még az előtörténetre és motivációra is megvan, hogy miért is kerül a csapatba. :) Így maradok Fayuma Hadzsi.

Cyrgaan, ettől függetlenül szerintem gyere nyugodtan a Dervissel, én is kíváncsi lennék a két dzsad világnézet találkozására. :) (Nomeg Wolftern is ilyen "az érem két oldala" kihívásra vágyott, mint KM. :D )
//Technikailag meg nem árt, ha két ember is dobhat eltévedés ellen, meg futóhomok felfedezésre és ilyesmikre. 8) //

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #36 Dátum: 2016. Augusztus 21. 17:12:03 »
Idézet
Cyrgaan, ettől függetlenül szerintem gyere nyugodtan a Dervissel, én is kíváncsi lennék a két dzsad világnézet találkozására. :) (Nomeg Wolftern is ilyen "az érem két oldala" kihívásra vágyott, mint KM. :D )
:u-rock: Jeee.

Szval eddig:
van 1 boszmester
1 tolvaj
és 1 fayuma harcos

 szuper 8) alakul a molekula.   

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:OFF
« Válasz #37 Dátum: 2016. Augusztus 21. 17:56:31 »
Üdv!

Akkor maradjunk a dervisnél.
Legfeljebb próbálok egy kis huncutságot belevinni a dologba. :D

Hamarost érkezik.

Egyúttal jelezném a KM felé, hogy véleményem szerint a jatagán sebzése elhibázott az ÚTK rendszerében. Amennyiben senkit sem zavar a játékostársak közül, kérvényezem, hogy a szablyához igen hasonló felépítése miatt 1k10+1-es sebzéskódot használjunk.

CKL
« Utoljára szerkesztve: 2016. Augusztus 21. 18:03:28 írta Cyrgaan KheaLorn »
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #38 Dátum: 2016. Augusztus 21. 18:02:46 »
Én már elkezdtem írni a képhez kaptam némi segítséget varázstárgyam nincs.

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #39 Dátum: 2016. Augusztus 21. 18:57:19 »
Idézet
Egyúttal jelezném a KM felé, hogy véleményem szerint a jatagán sebzése elhibázott az ÚTK rendszerében. Amennyiben senkit sem zavar a játékostársak közül, kérvényezem, hogy a szablyához igen hasonló felépítése miatt 1k10+1-es sebzéskódot használjunk.
Sosem tudtam eldönteni h mi alapján döl el h egy kard mennyit sebez vagy egy buzogány. Szerintem reális az 1k6+2, mivel a minimum sebzés 3, k10 esetén meg csak 2. Ráadásul a fegyver értékei is sokkal jobbak mint a szablyáé.


A dervis azért  jó ötlet, amit Quator írt: Nagyobb esély van a sikerrel.
Azért megkérdezhetem h adron pap miért esett ki?

Idézet
Én már elkezdtem írni a képhez kaptam némi segítséget varázstárgyam nincs.
Ok  ;) Nem kötelező, de azért nem árthat.


Valamint: az ugye mindenkinek tiszta, h privát üzenetbe kellene elküldeni az egész karaktert. :puppy-eyes: Fórumra meg, csak az általános dolgokat kell ki tenni. Tudom az előtörténet nem általános, ezért, aki akarja az ki írja, aki nem az meg privátba elpostázza, a karakter statjaival együtt.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Augusztus 21. 19:00:08 írta wolftern »

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:OFF
« Válasz #40 Dátum: 2016. Augusztus 21. 19:50:51 »
A feltöltögetés közben fedeztem fel, hogy Faust BM-je 5.szintű a kiírtak szerint. Most akkor 4. vagy 5. szintű karival vagyunk?
(A kalandkiírásban 4. szerepel, ha jól tudom.)

Szerk.: Megnéztem. 5.szint szerepel a kalandhirdetőben, de én valamiért 4.-re emlékszem volt változás?
« Utoljára szerkesztve: 2016. Augusztus 21. 19:52:25 írta Quator »

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #41 Dátum: 2016. Augusztus 21. 19:53:53 »
Jól emlékszel :9 Időközben réges régen... átírtam 5. szintre a kiírást

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:OFF
« Válasz #42 Dátum: 2016. Augusztus 21. 20:00:42 »
Akkor ma mégse lesz kariküldés. ::)
Már nem vállalkozom arra, hogy +1 szinttel átszámoljak mindent és az jó is legyen végösszegben.

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:OFF
« Válasz #43 Dátum: 2016. Augusztus 22. 00:24:34 »
Üdv!

Ami a jatagán sebzését illeti, az észrevételem annak szól, hogy egyetlen ponttal sebez többet, mint egy hárítótőr. Ami ugye nem arra való - az összes többi 3. kategóriás fegyver sebzése min. 1k10. Pusztán a méretéből adódóan is többet kellene sebeznie szerintem.

De ha a KM szerint így rendben van, így marad az 1k6+2. :)

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #44 Dátum: 2016. Augusztus 22. 04:51:39 »
van egy pakli cinkelt kártyám ;D ez mennyire számít varázstárgynak? Már jó sok pénzt nyertem vele és robbantottam ki kocsmai verekedést de ez a karakterem része. Nem ez per pill a problem hanem a kinn lévő zuhéé dörgés és villámlás. Nem tudom meddig tart és addig nem is esnék neki a kar.-nek. Legutóbb mikor ez ment 3 napig nem volt net megtanultam madzsongozni (nem így írják de min1). Szóval ha most is ez lesz jöhet a fekete macska.