Szerző Téma: OFF  (Megtekintve 13644 alkalommal)

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:OFF
« Válasz #15 Dátum: 2016. Augusztus 16. 06:05:23 »
Cyrgaan, még nem tudom biztosan. Most ezt az ötletet is körbejárom. Aztán valszeg a hétvégén már lesz annyi időm, hogy összedobjam a Top3-at statilag is. Amelyik a számok tükrében is olyan lesz, mint amit én elképzeltem, azzal leszek.

A 3 "játékban lévő" ötlet:
Sogron-pap
Fayuma Hadzsi
Messeni Fejvadász

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:OFF
« Válasz #16 Dátum: 2016. Augusztus 16. 08:53:28 »
Okés.
Mondjuk a végleges karakteralkotás nekem is a hétvégére fog csúszni. :)

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #17 Dátum: 2016. Augusztus 17. 08:31:22 »
Én ezzel a karakterrel amit hozni szeretnék már egyszer játszottam a régi mágusfórumon, csak a fórumnak így kaland így a kalandnak is vége lett. De fejben megvan és mindig is újra akartam éleszteni mert nagyon szeretem ezt a karakter. Hétvégére fog csúszni nekem is szerintem mert az egy hét kimaradás miatt kissé megcsúsztam a hozzászólásokkal.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #18 Dátum: 2016. Augusztus 20. 05:02:44 »
nem tudok képet feltenni ez soha nem ment itt. kismilliószor leírták hogy kell de akkor se megy ebben béna vagyok.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #19 Dátum: 2016. Augusztus 20. 06:05:50 »
alap adatok még  a gyorsaság erő ügyesség stb?

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #20 Dátum: 2016. Augusztus 20. 06:11:58 »
Pedig nagyon egyszerű.  ;D

Utazó!
Azért a karaktert is küld el.
Idézet
nem. Név, faj, szülőföld, kaszt, jellem, iskola, kinézet,

Mindenki!
A képen kívül egy összesített kinézet és jellemrajz is kellene.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2645
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #21 Dátum: 2016. Augusztus 20. 06:26:05 »
már ott van, nem mind de nagyjából. ha beledöglök se tudok képet feltölteni ennyi!

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:OFF
« Válasz #22 Dátum: 2016. Augusztus 20. 10:17:33 »
Üdv!

Pénz, felszerelés, esetleges varázstárgyak terén miből gazdálkodhatunk?
(Vagy csak írjuk fel, ami a képünkre ráfér és ami nem tetszik, azt a KM lehúzogatja? 8) )

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #23 Dátum: 2016. Augusztus 20. 10:42:35 »
Idézet
Pénz, felszerelés, esetleges varázstárgyak terén miből gazdálkodhatunk?
(Vagy csak írjuk fel, ami a képünkre ráfér és ami nem tetszik, azt a KM lehúzogatja? 8) )
Többnyire. :D

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:OFF
« Válasz #24 Dátum: 2016. Augusztus 20. 11:29:32 »
Mondjuk nem rosszból, de azt konkretizálhattad volna, hogy varázstárgyakban érdemes-e például gondolkodni...
És most itt nem feltétlen egy paplovag áldott fegyverére gondolok, hanem akár varázsitalokra vagy ilyesmire. Nem ragaszkodom hozzá, nem azért írom, csak a francnak fáradjak vele, ha utána úgyis azt mondod, hogy menjen a kukába?

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #25 Dátum: 2016. Augusztus 20. 14:00:04 »
Ahogy érzed.  ;) A húdefasza gyerek vagyok, mert a ... állandó láthatatlanságot ad, és társai biztosan mennek a kukába.

Mint írtam, bármit lehet. Mindaddig amíg az egyensúly annyira meg van, h ti is jól érzitek magatok, meg én is bírok mesélni. ÚGY! h nem a szabályokat rágcsáljuk, érvényes-e, lehetséges-e. Általában ha valaki nem dobja el az agyát, mert ő látott egy filmet és ő is pont ugyanolyan fegyvert/tárgyat szeretne, ami amúgy tök idegen a M.A.G.U.S világától, (de ha nem is idegen, azért akkor is túlzás) akkor nem lehet problema.

Eddig csak Quator kérdezett a varázstárgyak felől, ezért gondoltam mást nem is izgat a kérdés.  :panic:

Nem vagyok annyira benne a varázstárgyak témába, ezért később írok valami keretet is hozzá.

Addig ami biztos:
-nem lehet olyan tárgy, ami híres: valamelyik nagynevű, hős v szervezet birtokában van.
-mivel az amundok elég veszélye7sek, ezért azt mondom (hasamraütve elsőre) h a tárgy max 50Mp-os lehet.

Nem elérhető Cyrgaan KheaLorn

  • Nemeskyr kardforgató
  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 858
  • Aktivitás:
    1%
  • Karma 0
  • A hóhajú erioni
Re:OFF
« Válasz #26 Dátum: 2016. Augusztus 20. 14:33:19 »
Üdv!

Okés, köszi. :)
Csak gondoltam Quator is legalább annyira a konkrét keretekre szeretett volna rákérdezni, meg én eddig nem is foglalkoztam vele tényleg. :)

CKL
"A férfit csak ezután vettem észre. Igazi ragadozó volt: hószínű, vállig omló sörény, markáns, óarany árnyalatú, kyr vonású arc, a szeme pedig... förgeteg-szürke, mint vihar után a hajnali ég. Egy tisztavérű kyr."

Alan O'Connor - A Halál hét arca

Nem elérhető wolftern

  • Moderator
  • Veterán
  • *****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:OFF
« Válasz #27 Dátum: 2016. Augusztus 20. 20:17:30 »
Fontos hozzátennem még néhány észrevételt a varázstárgy témához.  :)

-Tudom h mindenki egy szemszögből érzékeli a világot, és a döntését/nézőpontját megváltoztatni lehetetlen. (nem is akarom) A játékosok nagytöbbségének minden ésszerű és szabályos a karakterével kapcsolatosan.
-Ezenkívül a "húdefaszagyerek vagyok" kategória: (nálam) -> Olyan amulett amely állandóan visszatölti az Ép-t, vagy olyan kard melyben "isteni" lény lakik vagy azzá változik... A könyvben nem hiába nem írtak ilyen tárgyakról,  :please:

Mégha szabályos is a dolog, (mert ritka mikor valaki szabálytalanul áll elő egy varázstárggyal  ???) előre szólok h ez nem az a történet. Annak nem látom értelmét, h a JK jön egy xy ereklyével, s én mármár isteneket rakok be, (az eredeti történetszálltól teljesen eltérve) hogy valahogy visszatudjam terelni/kergetni a karakterét a történetbe. És ekkor jön az illető csattanős válasza h: "miért mesélsz ha nem tudsz?" vagy "én egy ilyen karaktert hoztam" esetleg a pofátlanabbak: "miért engedélyezted?" címszóval értetlenkednek.

1. Habár én vagyok a játékban a rend őre, semmi kedvem szabályt és karaktereket ellenőrizni.
2. Sosem értettem, miért jó ha valaki olyan karaktert készít ami vagy sérthetetlen, v olyan értékekkel rendelkezik h kisújjal lealáz egy trollt is.
Ebben az esetben mi értelme a játéknak? Ehhez nem kell KM. Felír a lapjára 6 értéket (KÉ,TÉ,VÉ, sebzés, ép, fp) ezután kinyitja a bestiáriumot és a dobókockáit dobálja.
3. Aki epikus játékot szeretne, megintcsak csalódni fog. Ez elég értelmetlen, de a mesét nem úgy készítettem h világmegváltót játszunk én meg arról mesélek hogyan győzitek le a manasét, aztán pár perc múlva a homoki elfeket végül mindenki örül h ilyen jól megoldottátok a feladatot.

Szerintem érthetően leírtam, mit szeretnék. A lényeg a fanatizmus elkerülése, nem számít kinek van igaza (legalábbis nekem nem ;D). Azt hiszem, erre mondják h két dudás nem fér meg egy csárdában. Ha felborul az egyensúly, (mert úgyis játék közben derülnek ki a turpisságok) nem fogok tudni mesélni, ezt akarnám elkerülni a "ne dobd el az agyad" sémával .

    Varázstárgyakra vonatkozó megkötések:
    • a relikviák 50 Mp-sak lehetnek max.
    • nem lehet olyan tárgy, ami híres: valamelyik nagynevű, hős v szervezet birtokában van.
    • életerő visszatöltés max 10 ÉP-ig (független attól a szabályok mennyit engedélyeznek)
    • gyógyital max 2 db lehet 1 játékosnál
    • amulettből a szabályok szerint; akármennyi (mindig a legerősebb érvényesül, vagyis egyszerre csak 1-et használhat) én azért szigorítanám annyival h max 3 db lehet a felszerelés listában.
    • gyűrű: elméletileg amennyi az illető újján elfér, de ha kérhetném az ne legyen már h minden "mágia osztályból" egyet hord
    • fegyver és vért: vagy az egyik vagy a másik. Az nem járható h a karakternek van mithrill vértje, meg rúnakardja is. (Vagyis az attól függ.)
    • egyéb: (ami nem sorolható egyik kategóriába sem) a vérfarkas ne szaladgáljon szabadon, esetleg a "segítő démon" szintén ne a karakter árnyéka legyen  :excited: valamint Bélyeg és tetkó (elméletileg) bármennyi, de sérülés esetén óriási a valószínűsége h nem csak az egyik szabadul el, hanem a robbanástól a közelben lévők is.
    • különböző varázstárgyak a karakternél: ez is függ a koncepiótól, de alapnak legyen az h 2. (pl: mithrillvért, meg két gyógyital)

    Nem elérhető Az Ezüst Utazó

    • Legenda
    • *****
    • Hozzászólások: 2645
    • Aktivitás:
      3%
    • Karma 0
    Re:OFF
    « Válasz #28 Dátum: 2016. Augusztus 21. 04:59:52 »
    Kicsit más téma, előtörténet kell?

    Nem elérhető wolftern

    • Moderator
    • Veterán
    • *****
    • Hozzászólások: 923
    • Aktivitás:
      0%
    • Karma 0
    Re:OFF
    « Válasz #29 Dátum: 2016. Augusztus 21. 07:54:47 »
    Mindig kell.