Szerző Téma: Bevezetés- Amerre az áramlat sodor  (Megtekintve 2410 alkalommal)

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Bevezetés- Amerre az áramlat sodor
« Dátum: 2016. Június 07. 23:38:02 »
Hajóval indultok útnak, Erone-ből  a kereskedő hercegségek legnagyobb kikötőjéből. A Tévelygő kapitánya fejenként 2 aranyat kért, hogy átfuvarozzon titeket a Gályák-tengerén. Ami elsőre elég borsosnak tűnik, de tekintve a délvidéki helyzetet, mostanság nem igen akad kalmár, aki vásárra vinné a bőrét holmi ezüstökért cserébe. Majd minden bárka  zsúfolásig telítve van fegyverforgatókkal. Így esett hogy Adron havának 15. estéjén tengerre szálltatok. A hajón rajtatok kìvül másik 3 utazó van még; egyikük egy magas, nyurga fiatalember, aki már a lélekvesztő indulásakor megcsillantotta tudását és kornyikált, a csillagoknak. Elég szőrnyű élmény volt...
A másik két alak valamiféle tudós a tanítványával. Ruházatukból ítélve pyarroniak lehetnek, akik Krad a minden tudás attyának kincstárába adományoznak. A fiú aki mégcsak most érheti el az ifjúkort, elég ügyetlenül tántorgott fel a hajóra. A matrózok jót vigyorogtak amikor elejtette a könyveit, és valaki  gorviki akcentussal meg is jegyezte "hogyan köphet ilyen szerencsétlent az anyaföld"
Szerencsétekre minden utazó külön kabint kapott, így aki akart nyugodtan pihenhetett egy jót. A kajiba nem volt kényelmes, mert egy 3x2 lakrész jutott, de a célnak megfelel....


Mit csináltok?

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Bevezetés- Amerre az áramlat sodor
« Válasz #1 Dátum: 2016. Június 09. 13:56:05 »
Az út eddig eseménytelenül telt, a kráninak nem leltem friss nyomát. A hajón négy másik utassal osztozok a legénységen kívül. Szabadidőmben megfigyelem őket messzebbről, hátha az egyikük a célpontom. Ezen kívül mindig ügyelek a holmimra, nehogy valaminek nyoma vesszen, és kerülöm a beszédet bárkivel.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:Bevezetés- Amerre az áramlat sodor
« Válasz #2 Dátum: 2016. Június 09. 14:51:44 »
Hélia:

A hajó első estéjén és napján semmi nem történt, kivéve a tegnap éjjeli szerenádot. Nagyjából mintha ezer macskát nyúztak volna élve. Ennél még az én lanttudományom is sokkal jobb. A többi utassal legfeljebb egy bólintásnyi,  köszönésnyi időre találkoztam eddig de lesz még idő jobban megnézni őket. A kabin túl kicsi a táncom gyakorolni egyenlőre csak ülök fekszem alszom eszem. Lehet éjjel kisurranok szétnézni hol van nagyobb tér mielőtt elpunnyadnék.

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Bevezetés- Amerre az áramlat sodor
« Válasz #3 Dátum: 2016. Június 17. 20:44:05 »
Lassan telnek a bárkán töltött órák, amit egyre nehezebb a tikkasztó hőség miatt elviselni. Közel egy napja már hogy úton vagytok, de szárazföldnek eddig nyomát sem láttátok. A matrózok többsége ilyenkor a kabinjaikban pihen, s csupán fél tucatnyian vannak fönt a fedélzeten. Magasan jár már a nap, mikor gyomrotok ebédidőt jelez, de ekkor hirtelen nagy csörtetéssel valaki végig szalad a folyosón felébresztve azt is, aki éppen aludna. Egyszeriben mintha az ember, el-Sobira végtelen bazárjaiba csöppent volna. Néhány percel később kopogás hallatszódik az ajtón.
-Kérem maradjanak a kabinjaikban! Két hajó közelít, és nem tudjuk hogy barát vagy ellenség.  mondja közös nyelven a kapitány, majd  meg sem várva a választ a következő utas szobájához lép. Eközben háta mögött tengerészek özönlenek a folyosóra, sokak álmos fejjel, de annál hangosabban tanácskoznak, vajon mi történhetett. Néhányan ezt megunva a fedélzet felé indulnak, s mikor a hajóparancsnok figyelmeztette összes utasát, ellenmondást nem tűrő hangon, a fedélzetre parancsolja matrózait, akik szófogadó kisgyerekként teljesítik is a parancsot.

Mit csináltok?

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Bevezetés- Amerre az áramlat sodor
« Válasz #4 Dátum: 2016. Június 17. 21:48:39 »
Coryon

Felfigyelek a mozgolódásra, és kimegyek körülnézni, fittyet hányva a kapitány szavára. Ugyan egy kapitány király a hajóján, egy fejvadásznak sokszor királyok se parancsolhatnak. Ha az említett szóvá tenné, hogy nem maradok a hátsó felemen, finoman közlöm vele, hogy köszönöm törődését, de tudok vigyázni magamra. Ezután megnézem magamnak az ismeretlen hajókat, és út közben felmérem gyorsan a sajátunkat is, hogy ha szükség van rá, hova tudok elbújni.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:Bevezetés- Amerre az áramlat sodor
« Válasz #5 Dátum: 2016. Június 18. 07:31:57 »
Hélia:

"Végre történik valami!"Eszem ágában sincs a kabinomban maradni. Miután hallgatózom egy kicsit, hogy elment a kapitány és a legénység kisurranok az ellenkező irányba. Nincs az idegen hajókkal semmi dolgom csak a kíváncsiság hajt. Út közben belebotlom az egyik utasba éppen a hajókat nézi. A szokásos fejbólintás köszönésképp, ez minden nyelven érthető, szóra bírni nem tudtam mert hamar eltűnt. Kellő távolságból követem, ha észrevesz majd hazudok valamit.

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Bevezetés- Amerre az áramlat sodor
« Válasz #6 Dátum: 2016. Június 19. 13:50:33 »
A fedélzetre lépve mindkettőtöket rosszullét fogja el, s ezen még a kellemes fuvallatok sem segítenek. Megtántorodva az oldalpalánkhoz léptek ami  biztos támaszt nyújt. Számotokra ismeretlen szó volt eddig a tengeribetegség, azonban most sanszos, hogy megízlelhetitek e szó jelentését. A  kapitány és a legénység tudomást sem vesz rólatok, mivel fontosabb dolguk is akad mint az utazók pátyolgatása. Egy kis idő eltelik mire  elviselhetővé válik  a bárka ringatózása, de miután az émelygésetek alább hagy, akad látni való bőven.
Az alsóbb szintről két tagbaszakadt matróz egy nehéz ládát hoz a fedélzetre. Eközben a kapitány hangos parancsszavakban adja ki a teendőket. A tengerészek izgő-mozgó hangyabojként teljesítik a feladatokat, hiszen az ismeretlen hajók egyre közelebb kerülnek. A közelebbi naszád hihetetlen gyorsan közelít, mintha maga Antoh úrnő akarná, hogy az beérje a Kereskedő Hercegségek neve alatt vitorlázókat. A távolabbi hajó egy  jóval nagyobb háromárbócós szerkezet, s a vörös-fekete vitorlái kétséget kizáróan kalózokra utalnak.
Amikor a Tévelygő legénysége elvégezte az összes kitűzött feladatát, rendezetlenül felsorakozik és áhítattal hallgatják a parancsnok szavát. Számotokra immáron sok helyen hallott, ám általatok mégsem értett nyelven szól embereihez. Szinte még el sem kezdte a beszédet, de azonnal zúglódás kezdődik a hajósok között -biztosan valami olyat mondhatott ami nem tetszik a legénységének, mivel nincs ember aki nem vitatná Eframon kapitány szavait. Ez látszik az arcokon és a hangok csengéséből is jól kivehető - Az Erónei fickó, hogy meggyőzze igazáról embereit, kézmozdulatokkal is gesztikulál; hol a közeledő hajókra, hol pedig magára és a körülötte lévőkre mutat. Ez úgy nézz ki, már inkább hatásosabb, és miután befejzete szónoklatát mindenki üdvrivalgásba kezd a hajón. Az emberek öröme és a hév amit a parancsnok szavai váltottak ki, nem téveszthető össze semmivel. Ráadásul ha most valaki a kapitány arcára néz, láthatja a szája szélére kiült elégedetséget, mely Yneven csak a nagyragadozókra jellemző. Ezután csak néhány másodperc szükséges a matrózok lecsillapodásához, s ismét örömmel hallgatják az Eroneit. Ekkor a kapitány és az elsőtiszt összenéznek, amire felnyitódik az imént felcipelt láda, melyben dzsad szablyák tönkelege látható. Minden hajós nekiugrik a ládának, s elsőként akarja kivenni a fegyvert, ám a kormányos a két jól megtermett matrózzal gyorsan helyreinti a tolakodókat. Alig két percbe telik, hogy a láda kiürüljön, és minden ember kezébe szablya kerüljön... 


Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:Bevezetés- Amerre az áramlat sodor
« Válasz #7 Dátum: 2016. Június 22. 12:17:18 »
Hélia:

Már régen kiadtam magamból a tegnap esti vacsorát, szembesülve a tengeribetegség legnagyobb hátrányával. Kiöblítettem a szám vízzel és valami cukrot kerestem, hogy még jobban elvegye a rossz leheletet. Ezután követtem az idegen férfit egészen a fedélzetig, ahol a kapitány a mozdulataiból és a legénység üdvrivalgásaiból ítélve valami buzdító beszédet tarthatott. Két kalózhajó egy ellen, nem sok esély a túlélésre. Ha a kabinomban maradok azonnal megtalálnak hiába van zár az ajtón betörik eladnak rabszolgának Kránba de előtte még ki tudja mit tesznek velem. Ezek a kalózok nem túl sűrűn látnak nőt, folyton a tengereken portyáznak. Elrohanok hátra az éléstárhoz, nincs szerencsém.
Megnézem a lenti raktárakat, nem lehet lemenni lakat van rajta. Vissza a kabinomba futok, kiválasztom a legvonzóbb legátlátszóbb ruhadarabomat még egy gombot ki is gombolok rajta, elégedett vagyok. Felmegyek a fedélzetre, de úgy hogy csak én lássam a matrózokat de ők egyenlőre engem ne. Vegyes társaság azonnal felismerem a Kereskedő Hercegségből jöttet, fekete hajáról olajos bőréről fekete szűk szeméről. Kicsit bamba a tekintete tökéletes jelölt. Szerencsére a kör szélén áll bár már van szabja a kezében.Megérintem a hátát, megfordul és kissé meglepődik a látványtól de vigyorog alig van foga már előre utálom azt amire készülök.
-Érted amit mondok?-Bólogat továbbra is vigyorogva.
-Gyere velem néhány percre.-Hívogató mozdulatot teszek és persze jön a kiszemelt áldozat. A folyosóra vezetem kézen fogva ahol a kabinok vannak.
-Hagynád, hogy egy egy ilyen gyenge nő kalózok martaléka legyen? Ki tudja mit tennének velem eladnának rabszolgának vagy még rosszabbat tennének velem. Nem is tudom...!-Egy könnycsepp gördül le az arcomon és a hangom is síróssá válik. Eltakarom az arcom ne is lássa ezt az "álszenvedést".
-Kérlek könyörgöm bújtass el, ha ezt túléljük ígérem nem leszek hálátlan. Hozd el a kulcsot a raktárakhoz.-Hosszan forrón megcsókolom. Hagyom hogy átölelje a derekam. A leheletétől majdnem elájulok.
-A csók csak előleg te édes, a többit megkapod a támadás után.-Pár percen belül érkezik egy kulcscsomóval. Átadja a megfelelőt és visszamegy a többi matrózhoz. Én meg igyekszem összeszedni a többi utast és elbújtatni őket a leghátsó raktérben na meg elgondolkodni azon hogyan oldom meg ezt a hála dolgot.

 
     

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:Bevezetés- Amerre az áramlat sodor
« Válasz #8 Dátum: 2016. Június 27. 09:05:28 »
Nem hallgatom végig a kapitány kétség kívül lelkesítő szövegelését, ehelyett átnézem a környezetemet. Sajnos olyan pozíció nincs a hajón ami jó lenne az ölj-vonulj vissza taktikához, így a másik utat választom, és a taton lévő csónakban elbújva figyelem a két hajó közeledését - persze jó kilátással mindenre.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Bevezetés- Amerre az áramlat sodor
« Válasz #9 Dátum: 2016. Július 02. 12:29:55 »
Coryon Kane

Vészterhesen közelítenek a kalózok, melyet a Tévelygő legénysége lélegzet visszafolytva figyel. A hatalmas gálya látványa félelemetes, hiszen kétszer akkora mint a Hercegségé. Az ellenséges hajó leginkább, most egy kardhalhoz hasonlít. Vérszínű vitorlái felfújódtak a szélben, hosszú orra pedig az Eronei felé mered. Amikor a bárka már hallótávolságba ér, hangos gorviki gúnyolódások hallhatóak. A kalózhajó evezői hirtelen lelassulnak, majd iránybafordítják a lélekvesztőt. Egy darabig úgy tűnik mégsem lesz harc, mert az ellenség, szinte megállt és magára hagyta célpontját. A támadó naszádról zajos csattogások és csigák csőrlőzése szűrődik át. Ezután a gálya ismét nekilendül, s pár pillanat múlva a fedélzetbe csapódik egy dárdalövedék. A vastag lándzsa szinte teljesen lebontotta a tat hátsó palánkját, szerencsére ezúttal nem sérült meg senki. Eközben a vezérhajó beéri testvérét, amelyről már jobban látszódik a szerkezet, mellyel az előbb a Tévelygőre is támadtak. Ez a vitrolás más fajta mint testvére, hasolít a kereskedő hajóra. Azonban robosztus méretei azt az illúziót keltik, hogy elpusztíthatatlan ki ezen a lélekvesztőn jár. Fekete vitorlái és a hajón szolgáló embertömeg, még jobban erősíti ezt az elképzelést. Parányi pontoknak tűnnek csupán, ám a hangzavarból ítélve elég sokan lehetnek. Ennek a bárkának nincsenek evezői, ám veszélyesebbnek tűnik mint az evezősoros.
Az elkövetkezendő percekben a lövések követik egymást. Az ellenség felváltva tüzel, s legtöbbjük célt is téveszt. Viszont egy-kettő megtépázza a vitorlát és a hajó hátsó részét is rendesen megrongálja. Az egyik ilyen lövedék átszakította a fedélzetet, és az alatta lévő folyosó tetejére egy 2 méter széles lukat csinált. Minden ehhez hasonló találatnál, összeszorított fogakkal ugranak félre a matrózok, ami sajnos nem mindenkinek sikerül. A tengerészek látva társaik halálát, feltüzelt dühvel ordítanak vissza ellenfelüknek. Ez körülbelül 5 percig folytatódik így, amire a gálya ismét beéri áldozatát. Végre megérkezett a végzet, az arcokról jól olvasható a feszültség. Hirtelen kötelek és csákják repülnek a Tévelygő felé, s elszabadul a pokol. Szablyák, kardok egymásnak feszülnek, vérfröccsen s a tenger morajlása elhalkul a csata láttán.
 


Mit csinálsz?
« Utoljára szerkesztve: 2016. Július 02. 12:37:50 írta wolftern »

Nem elérhető wolftern

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 923
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Bevezetés- Amerre az áramlat sodor
« Válasz #10 Dátum: 2016. Július 02. 12:53:12 »
Hélia

Az alfedélzet teljesen kiürül, lévén hogy ezúttal mindenki az életéért küzd majd. Semmi jóval nem kecsegtet amit eddig a gorviki kalózokról hallottál, habár már az is megfordult a fejedben, hogy ez is egy lehetőség, az új életre. Hiszen melyik nővéred mondhatja el magáról, hogy egy Kalózherceg bizalmát élvezi? Nem sokan, az biztos. Ezzel az eséllyel visszatérhetnél a rendhez, mert egy új, és erős szövetséges mindennél fontosabb a boszorkányszektákhoz hasonló klánok életében. Ilyenkor a régi sérelmek elfelejtettnek, helyébe pedig új érzelmek és eszmék kerülnek.
Ezen gondolatok is átfutnak fejeden, mire végre a szobádhoz érsz. Néhány pillanat alatt átöltözöl, majd a fedélzetre indulsz, s még csak éppen kilépsz a kabinod ajtaján, amikor váratlanul a hajó megremeg. Kicsit oldalra is kell lépned, hogy ne essél el, a hirtelen jött lökéstől. Azonban a fedélzetre lépve, furcsa állapotok fogadnak, mintha egy vihar söpört volna végig a hajón. A vitorlák itt-ott kilyuggatva, megtépázva, a főárboc nyeglén, s a padlózatba is óriás méretű dárdák fúródtak bele. Néhol pedig holttestek hevernek, akiket vagy a lövedék szúrt át, vagy a fedélzetből szétröppenő fadarabok vágták ketté. Nem kell sokáig nézelődnöd mire az egyik matróz észrevesz, gyorsan odarohan hozzád, és visszahúz hogy megmentsen. Visszaléptek a lépcsőhöz, majd miután eljátszottad az előre kitervelt színdarabod, a férfi el is indul a kulcsért, ám a sors megint közbe szól. A tengerész alatti padlózat felrobban, darabjai szétrepülnek.
(k10 fp vesztés) A lökés nekitaszít a falnak, amely azonnal kipréseli a tüdődből a levegőt, ráadásul a fejed is zúgni kezd és a látásod is elhomályosul. Miután sikerül lábra állni és visszanyerted az eszméleted, azt látod hogy a feljárót törmelék zárja el. Néhány vaskosabb fadarab, és deszka leszakadt a tetőről, a lépcsőt pedig súlyosan megrongálta a kő amivel eltalálták a hajót. Ezt követően egy-két másodpercen belül hangos csata kiálltások és kard zörgések csndülnek fel a fedélzeten. 


Mit csinálsz? Az fp sebzést dobd ki magadnak, gondoltam jobb ha ezt nem a KM teszi  ;)

« Utoljára szerkesztve: 2016. Július 02. 20:11:30 írta wolftern »

Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:Bevezetés- Amerre az áramlat sodor
« Válasz #11 Dátum: 2016. Július 06. 13:02:49 »
Hélia:

Kellett nekem kaland na most megkaptam! Bele is Halhatok a lökésbe, futni nem tudok járni is alig. A kulcs már nem kell, a hajó mindenképp elsüllyed. Végigfut az agyamban nem tudok úszni. A sivatagban nem kellett ezzel foglalkozni.  Szegény matróz aki a kulcsot adta volna már nincs az élők sorában. A raktárakig már nem jutok el a saját és a hajó állapotát elnézve. Bármilyen nagyon is fáj muszáj eljutnom a kabinomig. Nagy nehezen kiveszem a halott dzsad tengerész kezéből a szablyáját. Nem volt túl jó gondoltat "dög nehéz". Alapállapotban is, nem hogy, így sérülten. De legalább van mire támaszkodni. Majd mondok érte egy imát amint lesz rá időm, nem mostanában az biztos. Lassan nagyon lassan néha a törmeléken átmászva eljutok a kabinomba. A kalózok egyenlőre nem foglalkoztak velem, de annak is eljön az ideje. Mielőtt elsüllyesztenék a hajót  kirabolnak és az élőket eladják Kránba a rabszolgapiacon. De én nem adom olyan könnyen magam. Egyenlőre eszek és iszok mert nagyon kimerültem, aztán a szakadt ruhám helyett felveszek valami mást. Egy kevésbé férfibolondítót. Idegesen ülök a kabinomban a megszerzett szablyával. Ha bejön egy kalóz azt azonnal leszúrom.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Július 14. 05:23:44 írta Az Ezüst Utazó »

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Bevezetés- Amerre az áramlat sodor
« Válasz #12 Dátum: 2016. Július 20. 13:14:54 »
Anotrius Coldeval

<<.... nem ülhetek tétlenül tovább, valamit tennem kell!....>>

Fejemben ez és ehhez hasonló gondolatok járnak. Baloro atya kérése ellenére nem tudok tétlenül nézni és várakozni. Már percekkel ezelőtt magamra öltöttem vértezetemet, pajzsomat a hátamra csatoltam. Kardom a hüvelyében buzogányom az övembe tűzve.

- Atyám! Maradjon itt, megnézem mi a fene történhetett. Másnak ne nyisson ajtót csak nekem. Zárja be mögöttem kérem!

Kilépek a folyosóra. Körbe nézek. Ha nem látok senkit a folyosón, akkor bekopogok minden kabinba és bekérdezek, hogy minden rendben van-e.


Nem elérhető Az Ezüst Utazó

  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2648
  • Aktivitás:
    5%
  • Karma 0
Re:Bevezetés- Amerre az áramlat sodor
« Válasz #13 Dátum: 2016. Július 23. 04:55:22 »
Hélia:

Valaki kopog. És megkérdi minden rendben van e? A kalózok biztos nem kopognának rám törnék az ajtót.
-Kérem segítsen!-Kiálltok fel kapásból dzsad nyelven, de azt úgy sem érti átváltok shadonira.
-Kérem segítsen, nem tudok járni!

Nem elérhető Con Angilo Guerdo

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 757
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
Re:Bevezetés- Amerre az áramlat sodor
« Válasz #14 Dátum: 2016. Július 23. 18:21:06 »
Anotrius Coldeval

《...Egy női hang... Meg kell néznem mi baj lehet!...》
-
 Hölgyem! Most be fogok menni! - figyelmeztetem az alakot az ajtó túloldalán. Aztán benyitok.

- Üdvözlöm Anotrius Coldeval vagyok. - mondom shadoniul. / Egyenlőre shadoniul beszélek/ - Miben segíthetek? - folytatom.