Szerző Téma: Germa asszony fogadója  (Megtekintve 5844 alkalommal)

Oswin

  • Vendég
Re:Germa asszony fogadója
« Válasz #15 Dátum: 2015. Május 01. 19:42:32 »
Úgy tudom, mivel a varázsló Intelligenciából varázsol, a Mágus pedig Karizmából (befeszít és lő egy tűzgolyót :D ) nem adódnak össze a varázslataik, hanem külön varázslatlistákként, ha úgy tetszik egy testben két karakterként kell kezelni őket.

ha pl 3-as szintű varázsló és 2-es mágus vagy, akkor a varázskönyvedből úgy varázsolsz mint egy sima 3-as vari, ösztönből pedig 2-es mágusként. Így összességében alacsonyabb szintű varázslatokhoz férsz hozzá mint az 'egykasztú' varázshasználók, de rugalmasabb karaktered lesz.
Egy 5-ös szintű sima varázsló már kapna egy 3-as szintű varázslatot is, de ha te 3-as vari és 2-es mágus vagy, varázslóként csak 2-es szintű lesz a legnagyobb hozzáférhető varázslatod. (mint egy sima 3-as szintá varázslónak)

A könyvek szerint akkor érdemes ilyet csinálni ha a varázslód specializálódik valamelyik iskolára (ami azzal jár hogy egy másik varázslatiskola tiltott lesz számára). Ha mégis akar ebből a tiltott iskolából varázsolni, felvesz pár mágus szintet amivel már nem tiltott neki semmi, de külön varázslistaként kell kezelni.

Sajna ez nem úgy működik mint a kiemelt kasztoknál írt "+1 használói szint" :(

Nata108

  • Vendég
Re:Germa asszony fogadója
« Válasz #16 Dátum: 2015. Május 01. 19:51:07 »
http://archive.wizards.com/default.asp?x=dnd/ex/20061010a&page=3

Ja, ez az egy kivétel van elvileg :D ami hivatalos

Oswin

  • Vendég
Re:Germa asszony fogadója
« Válasz #17 Dátum: 2015. Május 01. 20:03:40 »

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:Germa asszony fogadója
« Válasz #18 Dátum: 2015. Május 01. 20:58:28 »
QQcs

érdekelne, hogy egy Varázsló aki INT-ből varázsol és életét teszi fel erre (ezért a varázslatai is erősebbek de cserébe könyvből memorizál) illetve teljesen más mentalitással varázsol mint a Mágus (aki KAR-ból) egy sokkal szabadabb de kevésbé (természetesen a Varázslóhoz képest) erős varázslatok megidézésére képes, mégis "ösztönösen" teszi azt, nem könyvből.
A kérdésem leginkább az, hogyan kombinálható össze, de leginkább minek?
A varázsló a könyve nélkül gyakorlatilag keményen meg van lőve, míg a mágusnak nincs ilyen gondja.

Nata féle ultimate cucc... akkor inkább indítok egy Pszionistát. Azzal még a Mágiavész idején vagy a mágiamentes helyeken is szét"varázsolom" a buksimat...

Mindentől függetlenül Oswin bácsi jól írta amit.

Ez az én véleményem volt, pont annyira kell figyelembe venni, amennyire számít valakinek :)

Nata108

  • Vendég
Re:Germa asszony fogadója
« Válasz #19 Dátum: 2015. Május 01. 22:00:14 »
Na akkor, megnézegettem a dolgokat...
Én ha a csapat nem bánja, egy mágussal indulnék, ha ellenetekre van, akkor szóljatok, kitalálok mást.
És akkor első szint lesz?

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Germa asszony fogadója
« Válasz #20 Dátum: 2015. Május 01. 22:31:21 »
4-5. Szint.
Döntsetek hogy akarjátok:
(1d6 → 1,2,3 = 4. Szint, 4,5.6=5 szint vagy egy fix szinten (4. Mindenki)
Ha rám vársz sikolts rám.

Nata108

  • Vendég
Re:Germa asszony fogadója
« Válasz #21 Dátum: 2015. Május 01. 22:37:42 »
Én kidobom, ha végül csak egységesen 4 lesz, akkor visszaszedem annyira én is.

És ott a természetes (1es) dobás /el volt átkozva/ :D


+1 szavazat a dobósra.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2583
  • Aktivitás:
    4%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:Germa asszony fogadója
« Válasz #22 Dátum: 2015. Május 01. 23:12:52 »
Jajajj...
Kezdődik
Ha rám vársz sikolts rám.

Nata108

  • Vendég
Re:Germa asszony fogadója
« Válasz #23 Dátum: 2015. Május 03. 07:53:17 »
Csinálsz egy topicot majd a karaktereknek? :D

Kentaur

  • Vendég
Re:Germa asszony fogadója
« Válasz #24 Dátum: 2015. Május 04. 18:56:44 »
Érdeklődnék, hogy akad e még hely egy csibész párbajhősnek? ;D

Kentaur

  • Vendég
Re:Germa asszony fogadója
« Válasz #25 Dátum: 2015. Május 05. 17:13:41 »
Kedves játékosok elárulnátok, hogy ki milyen karaktert indít? Persze csak ha publikus. ;)

Nata108

  • Vendég
Re:Germa asszony fogadója
« Válasz #26 Dátum: 2015. Május 05. 17:19:17 »
Mágus lesz, csak elég lassú vagyok :D

Kentaur

  • Vendég
Re:Germa asszony fogadója
« Válasz #27 Dátum: 2015. Május 05. 20:37:49 »
Szóval mágus :) azt szeretem én is! Lenne még egy kérdésem: ha a párbajhős követelményinél +6-os alap támadás bónuszt követel, akkor ezt 5. szinten, ahol ugye +5-el rendelkezik a harcos, felejtsem is el, mi?! Nincs semmi kiskapu, hogy ezt kikerüljük?

Oswin

  • Vendég
Re:Germa asszony fogadója
« Válasz #28 Dátum: 2015. Május 05. 21:13:33 »
ha a párbajhős követelményinél +6-os alap támadás bónuszt követel, akkor ezt 5. szinten, ahol ugye +5-el rendelkezik a harcos, felejtsem is el, mi?! Nincs semmi kiskapu, hogy ezt kikerüljük?

Sajnos nincs ilyen kiskapu :(
De ha ügyesek leszünk talán fejlődünk is belátható időn belül, érdemes lehet megalapoznod a párbajhőst ha tetszik :) Egy harcos is alakítható úgy hogy ilyesféle képet-hangulatot kölcsönözzön a karakternek, akár már első szinten.


Jómagam egy Killoren druida vagy vándor mellett döntök majd (ha sikerül) ((és ha K.Mester is rábólint  ::) ))

Nata108

  • Vendég
Re:Germa asszony fogadója
« Válasz #29 Dátum: 2015. Május 05. 21:37:48 »
Kentaur, lehet két mágus, de egészítsük ki egymást akkor :D

Az én ötletem egy ilyen hollóröptetős lelkérebeszélős, ilyen nőcsábász lenne kb, nem olyan komoly figura, de nimfamentésre alkalmas.
Szóval ne tegyél le az ötletedről, de egy pár szót írj már, és akkor igazítsuk össze a dolgokat :D