Szerző Téma: New Orleans: a csevegő  (Megtekintve 11400 alkalommal)

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #45 Dátum: 2015. Július 29. 20:27:59 »
Oké, látom sikerült félreérthetően fogalmaznom korábban az 1-ről való indulással, elnézést kérek érte, javítottam a szöveget, de itt ebben a hozzászólásban is tisztázom: összesen 24 pontot oszthatsz el, és mindegyikre 1 pontot legalább tenned kell, nincs 0-ás értékű Tulajdonság, kivéve valami speciális hátránnyal. Szóval a jelenlegit 6 ponttal kellene csökkenteni, és akkor minden szép lenne és jó. Javaslom a mentális értékek csökkentését elsősorban, mindegyiket 3-ra max, a Manipulációt is mondjuk 3-ra, aztán mittomén Állóképességből vagy Ügyességből elvenni 1-et. Ezt most csak így az alapértékek gyanánt, Szabadpontból még mindig fejlesztheted őket. ;)

Koncepcióba beírhatod nyugodtan, hogy társasjáték tervező, hisz ezzel írható le a legrövidebben a karaktered. :)

Nata108

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #46 Dátum: 2015. Július 29. 20:36:17 »
ok, javítom :D
Azért is raktam oda, mert érdekesen sok volt, aztán gondoltam nem egy atléta :D  ::)

Nem elérhető Quator

  • Haladó
  • ***
  • Hozzászólások: 635
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #47 Dátum: 2015. Július 29. 21:07:08 »
Előre bocsátom, hogy még mindig nem jutottam el a könyv olvasásáig, csupán az eddigi (kissé homályos) elképzelésekre és ismeretekre hagyatkozva gondolkodtam egy kicsit a Séfbácsin is.

Jól értettem, hogy a paradigma, fókusz és maga a varázslás az valami ilyesmi lenne:

Koncepció: kreol szakács
Paradigma: "Az vagy, amit megeszel."
Nagyobb fókusz: "Mindent Rágó Fogsor" (Varázsjelekkel gravírozott arany korona, ami kivehető, felrakható, mint a rappereknek.) = Ezzel mindent meg tudsz rágni/emészteni

Kisebb varázslat, amihez csak kis fókuszok (hozzávalók) kellenek: Kámforos (ánizsos mentaszósz) szarvascomb = megeszel egy adagot és futsz, mint a szél :)

Nagyobb varázslat: Acélos izmok = A Mindent Rágó Fogsorral elropogtatom/betolom a betonvasat és szó szerint olyan kemény leszek, mint a kád széle 8) :D

Mint írtam ez csupán egy légből kapott ötlet lenne. Kérdésem, hogy ilyesmikre gondoltatok, mint felépített saját mágikus rendszer?

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #48 Dátum: 2015. Július 30. 16:59:00 »
Kedves mindenki!

Amit Nata alkot a karakterlappal az elgondolkodtatott pár kiegészítő infót illetően.

Ha valakinek van Humán tudományok 1 és Természettudományok 1-e, akkor az annyit jelent, hogy van érettségije, hisz az iskolában megszerezte ezt az alaptudást e két témában.

Még mindig a Humán tudományok és Természettudományok rész esetében egy fontos dolog, aki legalább 2-vel rendelkezik valamelyikben is, az nevezzen meg valamit, hogy mi az, amivel többet foglalkozott, pl Humán tudományok (nyelvészet), vagy Természettudományok (matematika), ez még nem egy specializáció, de ad egy képet arról, hogy a karakter miben is jártas, nem kell mindig ezért elővenni az előtörténetet sem a mesélőnek, sem a játékosnak.

Ez vonatkozik továbbá a Mesterség és Szereplés képzettségekre is, melyeknél azért kell ezt külön megjelölni, mert a karakter ezen alterületekhez ért konkrétan, így pl Mesterség (bádogos) vagy Szereplés (DJ-zés).

Vezetés 1-gyel van jogsitok, de ez azt is jelenti, hogy az Orvostudomány 1-et is fel érdemes venni, mert megtanulhattátok, hogy miként kell elsősegélyt nyújtani (kivéve, ha ezt a részét pénzért vettétek meg fű alatt, hogy meglegyenek a papírjaitok).

Az Okkultizmus az adott témában a közhiedelemmel ellentétben nem ad biztos tudást, tehát az is benne van, hogy a vámpír karózás által meghal, és a szenteltvíztől sérül, pedig ugye cWoD-osok tudják, hogy ez nem így van, de eme ismeret ezt is tartalmazza. Aki biztos tudást akar valamiről, az szóljon, és mondom, hogy mi takarja, ha esetleg az Alapkönyv nem írt volna róla. Például a Mágus ismerethez hasonlóan a többi cWoD lény ismerete is létezik.

Ha egy karakter 4-es Tulajdonsággal vagy Képességgel rendelkezik, akkor ehhez elvárnék egy specializációt, ha 5-össel, akkor 2-t is kaphat. A specializációval kapcsolatban a szabály az, hogy a karakterek e témában +1 kockát kapnak, szóval nem lesz olyan, hogy a specializáció miatt a 10-es újradobható!

Quator

A légből kapott ötletek is jók tudnak lenni, mert legalább gyakorolsz velük, szóval én azt mondom, hogy rosszat nem teszel vele még a könyv olvasgatása nélkül se. Maximum finomítani kell az ötleteden. ;)

A koncepcióhoz nem írok, a paradigma érdekes ötlet, és végül is kellő odafigyeléssel egészen jól használható, szóval erre sem vesztegetek több időt.

Mindent Rágó Fogsor hatása esetében, hogy mindent meg tudsz vele emészteni, akkor engedném, ha azért emészthetsz meg vele mindent, mert a megrágott dolog nem a te gyomrodba megy, hanem a fogsorban lévő szellem(ek)be, ami(k) a képességet adják neked utána, azaz ez egy önálló varázstárgyként kiváló ötlet, tartsd meg, használd a kalandban esetleg, majd segítek játéktechnikailag összerakni, ha a szakács mellett döntesz, de ez nem egy fókusz.

Fókusz a szakács esetében a mód lenne, hogy hogyan készíti el a kaját, milyen fűszereket használ, miért pont azt a fűszert használja, azaz a fűszer mit is szimbolizál, reprezentál az adott hatásban, a hozzávalók mit reprezentálnak a hatás célja érdekében, mint ahogy a "kisebb varázslatnál" is írtad. Itt a poén az, hogy a fókusz nem a fizikai anyag, hanem a tudat, hogy mit kell összerakj, illetőleg a cselekedet, hogy összerakod. Az is fókusz lehet már, ha valaki egy konkrét dolgot iszik/eszik a karakter előtt, pl disznósegget, csak a páciens nem tudja, hogy ő a disznó melyik részét is eszi, addig a karakter egy kis korában hallott csínyszerű versikét mond el mondjuk a seggekről, így amikor később a másik megszólal, akkor bármit mond az valamilyen fingás hangot fog eredményezni. :D

SentinelWex

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #49 Dátum: 2015. Július 30. 19:39:27 »
Nem összesíthetnénk egy hozzászólásban, hogy akkor végül ki milyen koncepció mellett marad? Jó lenne tudnom, hogy milyen karaktert NE csináljak. :D

Nata108

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #50 Dátum: 2015. Július 30. 20:47:33 »
Gyűjtögettem:



Númenor
Atléta-hippi/Szellemekkel suttogó magánhekus

Quator
Koncepció: kreol szakács
Paradigma: "Az vagy, amit megeszel."

Filio
 VA kapcsán és úgy gondolom egy "baltaarcú" mexikói - indián fálvér keverék szövetségi aki a A US Marshals Service kötelékébe tartozó rendőrbíró-helyettes vagy ha a mesélőnek nincs ínyére akkor a  Louisiana állam területén illetékes DEA tagja

Alaric
Hamis kártyás manipulátor, árnyakkal szellemekkel.

Nata
Álomszóló-társasjétáktervező

Sentinel
indulat/érzelem alapján erőkkel manipuláló (ex)Tolvaj


Átírogatom, és bocs, ha rosszat másoltam.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Július 31. 18:54:11 írta Nata108 »

SentinelWex

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #51 Dátum: 2015. Július 30. 22:04:04 »
Köszi Nata :)

SentinelWex

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #52 Dátum: 2015. Július 31. 09:59:14 »
Oké, elkészültem az új koncepciómmal, véleményezzétek :P

A világ korrupt. Hazugságok ezrei képezik az alapját. Az alvók többsége elfogadja, sőt támogatja ezeket a hazugságokat. Üzemanyagként szolgálnak a hazugságok fenntartásához és új hazugságok megszületéséhez. Mint valami elcseszett újratölthető elemek. De kezdjük az elején. Azért mondom el neked az én szemléletemet, mert te többé már nem tartozol az alvók közé.

Az alvók között járva tolvajként kerestem a kenyeremet. Mert egy korrupt világban a jó tolvajoknak arany életük van. Különös tehetséggel nyúltam le bármit, ami megtetszett. Felhasználtam a leglehetetlenebb eszközöket is, hogy elérjem a célomat. Az egyetlen tabu a gyilkolás volt. Soha nem öltem azelőtt. És megelőzve a kérdésedet, nem, sosem buktam le. De ez nem számít, mert a feleszmélésem óta más ember vagyok. Persze használom a korábban megtanult dolgokat is, ha úgy hozza a szükség, de más célok vezérelnek. Többek között ennek köszönheted, hogy most velem és nem egy Technokrata Diktátorral beszélgetsz.

Nézzük akkor, hogy mi is történik most veled. Az első lecke az, hogy elfogadod: az energia tartja össze ezt a világot. Ott van mindenhol. Benned, bennem, ebben az ócska telefonban, a műanyag székben, amin ülsz. Mindenhol. Csodálkozol hát, hogy a Hermész Rendiek annyira gőgösek? Hiszen ők felismerték ezt a tényt és az Erőkön keresztül megtanulták a saját hasznukra fordítani és nekik tetsző módon manipulálni. Néha komikusnak tartom, hogy egy korrupt alvó világból egy még korruptabb felébredt világba kerültem. De nem erről akartam beszélni.
Az energiát sokféleképpen befolyásolhatod. Vannak olyanok, akik mindenféle vuducuccokat használnak, mások imádkoznak és megtalálod sorainkban a metafizikusokat és technomestereket is. Én az érzelmekre esküszöm. Oké, látom nem érted, szóval itt van pár példa.

Biztosan éreztél már olyat, hogy ha megveszed azt a szuper pólót, akkor azt viselve felkeltheted a kiszemelt csaj figyelmét ugye? Vagy ha befújod magad a legújabb dezodorral, hasonló hatást érsz el? Ezekben az esetekben egyszerű tárgyakat – pontosabban az azok által közvetített energiát - használtál fel egy kívánt érzelemhatás elérésére. Ez bizony mágia barátom. És működik. Ezért érzik királynak magukat a legújabb, csilivili ájfón nyócmillió tulajdonosok vagy a ferrarival menőzők, míg másokban ez tiszteletet vagy épp irígységet fog kelteni.
Egy elsősegélyláda kiválthatja belőled a megnyugvás érzését vagy épp ellenkezőt: a félelmet, hogy megsérültél. Érted már?

Oké, szakadjunk el a tárgyaktól. Mi van akkor, ha azt mondom neked, hogy ugyanezen törvények igazak a térre is? Egy kocsma által keltett energiamező bátorrá tehet bennünket, de a fogorvosi rendelőben a legbátrabbak ereje is elszáll. Ennek épp az ellenkezője is igaz: ha egy kocsma légköre fenyegető lesz, amint kitör egy balhé és a fogorvosi rendelő energiája is elvész, ha azt mondom neked, hogy hozzád nem nyúl az orvos.

És ha hiszed, ha nem, az energia törvénye ott van az időben is. Elég, ha csak annyit mondok, hogy „Ha majd idősebb leszel, megérted”, „Ma nem vehetünk már csokit, de hétvégén kettőt is kapsz”.

Hogy én miket használok védelemre? Ez a vadászkés itt a kedvencem. Még alvó korszakomból hoztam magammal és számos akcióban a segítségemre volt. Nézz magadba és gondold végig: ha valaki pisztolyt ránt és rád fogja, akkor félelem lesz urrá rajtad. Ha valaki kést ránt és rád fogja, rettegni fogsz. A benned lévő energiák évezredek óta veszélyforrásként tekintenek a késre, míg a pisztolyt megtapasztalni mindössze pár száz évünk volt még. Ráadásul egy pisztoly számos módon ellened fordítható, de ez a kicsike még sosem hagyott cserben.

Tudom, hogy ez most sok. Idővel egyre többet megértesz majd a mágia természetéről és képes leszel a kedved szerint alakítani. A Tradíció tárt karokkal fogad téged.

Nata108

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #53 Dátum: 2015. Július 31. 10:29:50 »
Én nem értek hozzá, de szerintem érdekes :D (Be is írtam azt ami lejött belőle, a kis listába)ú


A Mentor háttérrel mi a helyzet? :D
« Utoljára szerkesztve: 2015. Július 31. 10:44:39 írta Nata108 »

Pappskalle

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #54 Dátum: 2015. Július 31. 16:37:47 »
Sentinel

Nekem tetszik az új koncepciód. ;) Míg el nem jutottam a szövegben odáig, hogy mit írsz a Technokráciáról és külön a Tradíciókról, addig az a kép élt bennem, hogy e karakter túlságosan sötéten látja a világot, már-már nihilista, de e két fogalom körüli mondatok kapcsán jöttem rá, hogy túlságosan idealista. ;D

Hermész Rendje és az Erők szféra egy félig-meddig jó célzás, de gondoltam szólok, hogy a szférákat így megnevezve, és egymástól elválasztva egyedül Hermész Rendje használja, illetőleg a Technokrácia a tudományosabb elnevezéseik alapján, a Tradíciók, illetőleg az Árvák és más Tradíciókon kívüli rendek nem választják ezeket el így egymástól, főleg szóban nem. Egyik játékunkban volt is ebből adódó félreértés és példa, amikor a Hermész Rendi megkérdezte a Chakravantit, hogy "te erősen képzett vagy ugye az Entrópia szférában?", mire a Chakravanti teljesen megilletődve válaszolt, hogy "dehogyis, az istenek mentsenek attól, hogy valami ilyen átok üljön rajtam", e fordulópillanat után már nem a Chakravantit tartották gonosznak, hanem a Hermész Rendit, hogy milyen elvetemült sötét praktikákat űzhet, ha ilyenről van tudomása. ;D

A paradigma, amit leírsz részletesebben, és az érzelmekre hivatkozol benne egy kiváló kezdet, amit nagyon jól meg lehet később cáfolni, továbbfejleszteni, és így tovább. :)

Nem akarlak beskatulyázni, mert attól félek, hogyha Tradíciót és Frakciót javasolok, akkor megint kukázni akarsz valamit, ami ennyire ötletes. Viszont sehogy se tudom magamban tartani, ezért javaslat szintjén megosztom, aztán döntesz róla, ahogy akarsz. Nekem e koncepcióról a következők jutnak eszembe kizárólag a Tradíciók oldaláról: Lhaksmists (Chakravanti), Disszonáns Társaság (Extatikusok).

Nata

Arra gondolsz a Mentor háttérrel kapcsolatban, hogy neked szükséged van egy Mentorra, mert nem nevezheted magad még mester Lélekkovácsnak? Szerintem a legjobb, ha Billy bácsit teszed meg annak, viszont így nem csak történeteket osztott meg veled, hanem egész régóta "manipulál" már, egy-két játékötletet is tőle szereztél, de ő alapvetően mással foglalkozik e Frakción belül, a játék tervezés 100%-ban a te asztalod, nem ő vitt rá téged. :)

A Mentor háttér foka nem csak a Mentor tudását jelenti, de azt is, hogy mennyire foglalkozik veled, így lehetséges, hogy mondjuk egy 1 pontos Mentor többet tud egy 5 pontosnál, csak megvan a maga baja is, míg az alacsonyabb tudású 5 percenként néz a körmödre. Egyébként mi érdekel a háttérrel kapcsolatban, hogy működik? Mert akkor annyi a válaszom, hogy én narratív szinten használom ezt is, néha-néha oktat, néha kér tőled valamit, de ha használnék TP-t, amit nem teszek, akkor időnként lehetne Intelligencia+Mentor háttérrel dobni, hogy valamit fejlesszen rajtad.

Nata108

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #55 Dátum: 2015. Július 31. 16:44:39 »
Csak nem volt fent a karakterlapon, ez zavart meg, 2 pont elég rá, vagy három lenne az igazi?
Én is Billy bácsira gondoltam amúgy, sok játéklehetőség van benne :D

SentinelWex

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #56 Dátum: 2015. Július 31. 18:25:56 »
A karakter biztosan Hermész rendjéhez fog tartozni, de azért köszi, hogy javasoltál mást is. :D
A korrupciós részt azért írtam, hogy felvezessem a karakter egyik tragédiáját: a halandó világban uralkodó korrupcióban megedződve gyakorlatilag belecsöppent a Hermetikusok véget nem érő hatalmi játszmáiba. Ő persze nem annyira vesz részt benne, de a vihar se válogat, hogy kit áztat el és kit nem. :D

A karakter elősztorijában lesz egy rész, amiben leírom, hogy a Technokrácia fagyos keze őt is megérintette és ez az a belső motiváció, amiért életét a kiteljesedés mellett annak szenteli, hogy a felébredő mágusokat felkutassa és segítsen nekik. Egy kicsit valóban idealista, de a gondolat teremtő hatását nem kell ecsetelnem ugye. :D

Néhány szféra nevét azért használtam, hogy az olvasónak legyen valami támpontja mihez kötni a mágikus hatásokat, de ő maga nem egy tudós karakter. ;)

Nem akarlak beskatulyázni, mert attól félek, hogyha Tradíciót és Frakciót javasolok, akkor megint kukázni akarsz valamit, ami ennyire ötletes.

Ennyit akartam hallani :P

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #57 Dátum: 2015. Július 31. 18:48:43 »
Nos közben a koncepcióm egy hamiskártyás lett, aki "másodállásban" tarott kártyából jövendöl.

A paradigmája az lenne, hogy muszáj manipulálni másokat, hogy azok kizökkenjenek a megszokott kerékvágásból, hogy ezáltal változtasson a világ működésén. Mivel jól keveri a lapokat, ezért olyan lapot tesz lesz a másik elé, amilyet ő szeretne, de úgy adja elő mintha véletlenszerű lenne.

Ehhez majd szeretnék szellemeket és árnyakat valahogy, de még nem jutottam odáig, hogy működő képesek legyenek együtt.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."

SentinelWex

  • Vendég
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #58 Dátum: 2015. Július 31. 18:57:55 »
Ha te ilyen csirkefogó vagy/voltál, összehozhatnánk valami közös szálat az én tolvajommal. :D Bár ő főleg az érzelmek mentén manipulál és semmit nem bíz a "véletlenre" :D

Nem elérhető Alaric

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 884
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 1
Re:New Orleans: a csevegő
« Válasz #59 Dátum: 2015. Július 31. 18:59:46 »
Benne vagyok, a karakterem úgyis frissen ébredt, szóval lehetnél a mentora ha neked is jó.
"Dudák, dudák, nyam-nyam-nyam, dudák, dudák, a csaj legyen buta." - A Bundy-krédó

"The world is against me. It wouldn't be fair otherwise."