Szerző Téma: XCOM: a Bázis  (Megtekintve 6019 alkalommal)

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #165 Dátum: 2016. December 13. 10:46:33 »
John Smith

A tisztek… körülbelül pontosan ennyi gondolatot tudsz most szánni ennek, hiszen még annyira új és egyedi itt minden, hogy nehéz a tényeket és a megszokott dolgokat elkülöníteni. Az idős férfi meglehetősen elegánsan van felöltözve, most, hogy így jobban megnézed magadnak: hiszen fehér inget és nyakkendőt visel, igaz van ezen felül valami, ami a kétkezi munka melléktermékeitől védi az alatta lévőeket. A színek az XCOM zöldje, olíva-szín árnyalata, kivéve a rikító nyakkendőt. Az valószínűleg egyedi lehet! A kevés haj alapján legalább, nos, kétszer olyan idős mint te. Lehet, hogy zseniális mérnök és mint ilyen picit a föld fölött jár? Lehet ezért nem mutatkozott be?

/Angol/ Szeretném felhívni a figyelmét, hogy az anyagi forrásaink jelenleg a Bázis fenntartására mennek el, így korlátozott összeg áll rendelkezésünkre, míg a körülbelül havonta érkező utánpótlással nem bővül a keret. Egy ilyen egység legyártása a teljes Mérnöki csapatot lefoglalja, igaz, még ma elkészülünk vele.

Avatnak be egy kényes dologba, talán kettőbe rögtön, ami akár még jó hír is lehet

/Angol/ Egységekben számolok, könnyebb követni a források mozgását. Ez huszonöt egységet von el más felszereléstől és bázisbővítéstől, adott esetben vadászgéptől vagy szatellittől. Mindenesetre a harctéren használható gyógypisztolyunkkal nanovarratok és erős stimulánsok segítségével átmenetileg elláthatóak a katonák sebesülései.

Úgy tűnik nem lesz egyszerű bármilyen döntést is hozol. Talán ez a Bázis eredetileg valamelyik állam politikusait lett volna hivatott elrejteni, esetleg egy mamutvállalat igazgatóságát és csak menetközben lett az emberiség védvonalának utolsó fala…

/Angol/ Bocsásson meg! Dr. Shen. Raymond! – fogadja el a kezet és illendő ideig és erővel szorongatja, hogy aztán – A világoskék vonal! Üdvözlöm Moirát!

Búcsúzik mosollyal és kezdi el – valószínűleg – a Gyógypisztoly gyártásának előkészítését.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #166 Dátum: 2016. December 14. 12:45:43 »
John Smith

/Angol/ Az elsődleges "forrás" a katonák, nélkülük hiába van felszerelve a bázis, vagy ellenőrizve a bolygó - kezet fogunk, majd elindulok - Átadom.

Ezután a megadott színt követve meglátogatom a kutatókat. Belépve felmérem a helyet, és próbálom megkeresni Dr. Vahlent.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #167 Dátum: 2016. December 15. 11:59:56 »
John Smith

A megjegyzésedet tudomásul vették, de az is lehetséges, hogy nem is hallották, hiszen Dr. Shen már a gyógypisztoly gyártásának előkészületeibe kezdett a kézfogás után. Lehetséges, hogy egyetértene veled, de azért ez nem teljesen biztos, hiszen műszaki ember és úgy vetted észre szereti a technikai dolgokat. Az is igaz, hogy azért elég közvetlen és barátságos volt, így akár még igazat is adhatna neked a korábbi állításodban.

A laboratóriumba lépve két dolog tűnik fel azonnal. Az egyik egy hatalmas üvegkalitka, a másik pedig az, hogy körülbelül semmilyen berendezésről nem tudnád megmondani mit is csinál pontosan. Egy hatalmas teremszerű helyiségbe érkeztél, ahol jelenleg egyetlen személy, egy hölgy tartózkodik. Fiatalos megjelenésű, arca ártatlanságot sugalló míg testalkata kissé törékenynek tetsző. Mindent összevetve a rövid dús barna hajával és fehér köpenyével igen egyszerű, már-már hétköznapi hatást kelt, melyre a szemüveg teszi fel ama bizonyos pontot.

Maga a helyiség előtere alacsonyabb szinten helyezkedik el, mint a nagyobbik, körülbelül kétharmad többi rész. Számtalan konzol látható, több számító- és egyéb gép, ami bármi lehet. Egy ívelt rámpa vezet fel a magasabbik részre – ahol a hölgy áll – körülbelül a helyiségben pontosan középre. Ettől jobbra egy téglalap felületű asztal – felette megfelelő világítással – balra pedig két boncasztalszerűt vélsz felfedezni… többek között.  Akadnak még a falak mentén tárolóegységek és egy csúnya nagy vörös fénnyel és sárga ’Veszély’ felirattal kiemelt ajtó.

Ez vezethet a vallatószobához.

Az előtérben egy kerek, a fenti bal részen két kisebb, kerekített téglatest alakú világítótest ad erőteljes fényt, amiknek a fénye a baloldali részen mindenféle kábelekre, vezetékekre és csövekre esnek. A jobboldalon, miközben beljebb lépsz, felismersz egy tárgyat – amiből kettő is akad – s utoljára talán a középiskolában használtál/láttál: a mikroszkóp. Ezen felül sok más kütyü nincs széthagyva, úgy tűnik igen rendezett a Labor, ahogy eddig a Bázis többi része is volt, már amelyik részébe eleddig eljutottál. Közelebb érve a nőhöz – aki éppen valami tablet-szerűséget tart a kezében – összevillan a tekintetetek:

/Angol/ Üdvözlöm Parancsnok, Dr. Vahlen vagyok! Én felügyelem a kutatólaborokat. Itt zajlik az XCOM összes kutató-fejlesztő munkája. Máris megkezdtük az idegenekkel való első találkozásról visszahozott tárgyak elemzését. Előzetes eredményeink alapján úgy véljük, használhatjuk őket néhány új felszerelés kifejlesztésére az önök számára. Rögtön három projekt is elérhető – nyújt át egy tabletet – javaslom, hogy csak egy kutatást végezzünk egy időben, tekintve, hogy mindössze öt tudós érkezett meg eddig


Kutatási Projektek

Xenobiológia
Létfontosságú az idegenek fiziológiájának alapos megértése ahhoz, hogy az ellenük való harcra alkalmasabb taktikákat és fegyvereket fejlesszünk ki.
Kutatási idő: Előzetes becslések alapján legalább 1 hét
Szükséges eszközök/anyagok: Több tetem (körülbelül 3-5)

Fegyvermaradványok
Mindössze ezek a maradványok maradtak meg azokból az erős idegen fegyverekből, melyekkel eddig találkoztunk. További tanulmányozásuk előrelépésekhez vezethet saját fegyverfejlesztési programunkban
Kutatási idő: Előzetes becslések alapján legalább 1 hét
Szükséges eszközök/anyagok: Különböző fegyvermaradványok (legalább 5)

Idegen anyagok
Úgy tűnik, az idegenek által használt anyagok könnyebbek és erősebbek mindennél, amit valaha láttunk. Egy felületes vizsgálat máris adott ötleteket katonáink jelenlegi testpáncéljainak javításához, de további kutatás szükséges.
Kutatási idő: Előzetes becslések alapján legalább 1 hét
Szükséges eszközök/anyagok: Különböző fegyvermaradványok (legalább 5)


/Angol/ Engedelmével azonnal megkezdjük a kutatást! – miután befejezted az olvasást és kiválasztottad a legfontosabbnak tűnőt

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #168 Dátum: 2016. December 15. 12:51:25 »
John Smith

A labor egyenlőre üresen áll, Dr. Vahlenen kívül nincs bent senki. Körbenézek, de rövid úton megállapítom, hogy nem egy doktorátusi végzettség kéne ahhoz hogy én ebből bármit megértsek.

/Angol/ Vizsgálják meg az idegeneknél talált anyagokat. Ha képesek leszünk jobb páncélzatot készíteni, a legyártásuk alatt kivizsgálhatjuk a fiziológiájukat, és a kettővel együtt már képesek leszünk elkapni őket. Egyébként John Smith.

Majd innen is távozok, és felkeresem a nagy földgömböt, hátha tudok tájékozódni a jelenlegi helyzetről.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #169 Dátum: 2016. December 15. 14:36:46 »
John Smith

/Angol/ Egyetértek. Az tűnik a legsürgősebbnek jelenlegi kutatási lehetőségeink közül. Azonnal elkezdjük. Értesíteni fogom, amint rendelkezésre áll a teljes jelentés.

A nevedet illetően azonban úgy tűnik, hogy már tudta vagy nem érdekli, számára te a Parancsnok vagy, aki meghatározza melyik kutatással foglalkozhat elsősorban. Szerencsére úgy tűnt, hogy elfogadta ezt, pedig láthatóan minden terület egyformán érdekelte, hovatovább kifejezetten izgatottan várta, még ha ez annyira nem is látszott rajta. Esetleg egyáltalán nem, mert ami azt illeti éppoly gépiesnek tűnt, mint amennyire Dr. Shen szereti azokat.

Sietve elhagytad a Laboratóriumot és a Hadműveleti Központba sietsz – ez már rutinosan megy – amikor lehet, hogy eszedbe jut nem adtál egy üzentet Dr. Vahlen-nek, Moirának. Ha szeretnél még visszatérhetsz, de az biztos, hogy itt sokkal többen vannak, mint bárhol máshol a teljes Bázison. Ez lehet az egésznek a központi agya, a szíve, ha emberibb szemlélettel akarunk élni, így most is számtalan technikus dolgozik megannyi terminálnál.

Bradfordot találod itt, akin túl nem látsz más ismerős arcot.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #170 Dátum: 2016. December 15. 18:50:11 »
John Smith

Sajnos későn jut eszembe átadni Dr. Shen üzenetét, de már nem fordulok vissza. Remélhetőleg nem veszik zokon.
A hadműveletiben Bradfordot találom, meg néhány tucat ismeretlent. Odalépek az összekötő mellé.

/Angol/ Uram - egy pillanatnyi kivárás után folytatom - Uram, miért lettem az egész bázis parancsnoka? Úgy tudtam csak az Alfa rajé leszek.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #171 Dátum: 2016. December 15. 21:15:36 »
Evan Mallory

Gondolataim ellentmondanak a katonai normáknak, így végül is lemondom róluk. Majd valahogyan megoldjuk. Majd valahogyan megoldjuk. Ebben biztos vagyok. Az emberek nem azért élték túl a világ legvéresebb ütközeteit, harcait, hogy aztán ilyen apró törpék törjék meg őket. Nem tudom  elképzelni. Nem sokkal ezelőtt még a Közel Keleten folytak a harcok, és az amerikaiak megtörték az ellenállást. Nem igazán tudom, hogy alkalmaztak e modern lopakodó repülőket most ezek ellen a szörnyek ellen.
Dr Vahlen visszatér a szabványosnak tűnő rideg hangneméhez, és válaszol a kérdések ezreire, melyekkel megbombázom.

/Angol/ Természetesen majd javasolom neki, ha találkozom vele.

Érdeklődve hallgatom a bemutatóját a szerkezetről, bár én magam már tisztában voltam az összes információval amit közölt, csak nem tudtam volna megfogalmazni ilyen tudományosan. De a lényegi mondanivalóról már tudtam, így kicsit alábbhagy az érdeklődésem a téma felől.
Amikor a gumókról beszél, a gyomrom összerándul a gyomrom.
"Nem. Nem nem, nem! Nem hiszem el! Mégis mit tettünk?" - bevillan a kép ahogyan belelő a hadnagy a gumóba, és az étel felszalad a torkomon, így egy nagyot nyelve tudom csak bent tartani, de utána még egy pár másodpercig az egyik műszernek dőlve öklendezem, majd ott maradok, fejemet fogva, és az önvád rám tör. "Már túlestem a tűzkeresztségen. Jól viseltem. Öltem embert, túléltem, és megcsináltam újra. De egy fogságba esett civilt kivégezni... akit meg kellett volna mentenünk?! Sose. És sose fogom megszokni. Ezt nem."

/Angol/ Jobb lesz, ha megyek, mielőtt... Jó éjszakát kívánok, Dr. Vahlen.

Az álmaimban...
ki vagyok szolgáltatva az ellenségnek, ugyanis nem volt a fegyveremben lőszer. Kifogytam, és nem találtam újabb csomagot. Néha a  puskatussal egy egy közel merészkedőt leütöttem, de nem sikerült komolyabb kárt tennem bennük ők pedig csak lőttek tovább. Rendíthetetlenül. Végre találtam lőszert, és felsikoltott a karabély hangja, melyre a manók halálsikolya volt a válasz. De túl sokan voltak, és körbevettek, még kilőttem négy-öt lőszert, mire az első zöld lövedék eltalált. Úgy éreztem elkocsonyásodik ott a testem, és a földere zuhantam.
Mikor felkeltem, a Raptor nevű katonával találom szembe magamat aki éppen karjait melegítette be, hogy aztán malomkörzésekkel járassa be megfáradt tagjait.

/Angol/ Szép jó reggelt kívánok. - szólalok fel, majd  felüllök. Jobb híján a katonanadrágomban és az egyenruha alatt lévő atlétában aludtam. Nem igazán volt erőm mást levetni magamról. - Zavar ha csatlakozom bemelegítéshez? - teszem fel a kérdést

Miután az ujjaimmal elseprem a hajamat, elkezdem a saját edzéstervemet, ami erős nyakízület bemelegítéssel kezdődik, majd egy karlenyújtással folytatódik. A lábamra nem edzem túl sokat, csak könnyedén, aztán csinálok ötven fekvőtámaszt, mert a karizom fontos a mesterlövész puska megtartásához, aztán húsz felüllst, aztán még egy fekvőtámasz sorozatot, végül lenyújtok. Közben egyszer a Raptorra emelem a tekintetem, és megállapítom beszédes kedvűnek látszik, vagy sem.
Amennyiben nem, akkor csendesen végzem a feladatom, majd elköszönök tőle egy

/Angol/ További szép napot, nem tudod merre vannak a zuhanyzók? - kal, egyébként pedig megkérdezem tőle a következőt. - Hol voltatok akción? Érdekelne, hogy veletek mi történt. - majd mikor végzem, elköszönök tőle ugyanúgy.

Utam a zuhanyzókhoz vezet, ahol a víz felfrissíti a megfáradt izmaimat, és újult erővel látja el. Azután már lassan itt az idő, ezért felveszem az egyenruhámat, és elindulok a megadott hely felé, hogy méltó búcsút vehessek társamtól.
"Miért nincsenek ravatalon a Delta egység emberei? Ennyire meleg volt ott a helyzet?"
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #172 Dátum: 2016. December 16. 14:19:24 »
John Smith

Eldőlt hát, nem most kapja meg Dr Vahlen, Dr Shen üzenetét. Igaz, amíg nem beszélnek úgy sem derült ki, hogy a Parancsnok egy ilyen egyszerű kérésre nem képes és kétesélyes, hogy a komolyabb dolgokkal, hogy bánik majd, de az is lehet, hogy valami egészen mást látnak benne, például olyasmit, hogy ennél fontosabb dolgai is vannak! Dr. Shen még a megértő típushoz sorolnád, azonban Dr. Vahlen aki minden apró részletre… remélhetőleg nem veszik zokon. 

A hadműveleti központban immáron egymás mellett állva szólítasz, kérdezel és feltételezel. Bradford nem tiszteleg, úgy tűnik tőled sem várja el, sőt, továbbra is könnyed tartással szemléli a Holo-földgömböt majd téged. Ő is kivár kissé, majd egy megfontolt és tapasztalt katona nyugalmával válaszol a perccel ezelőtt feltett kérdésedre. Hanghordozása nem kioktató, egyszerű tényeket közöl, melyek közül a legfontosabb talán az:

/Angol/ Calixto századossal terveztünk, de mivel ő kiesett, így a második legjobb emberünket választottuk. Mint Parancsnok természetesen teljes hozzáférése van a személyi anyagokhoz, ha szeretné, ellenőrizheti, hogy miért nem Ön volt az egyedüli és első választásunk. Elég sok oka van ennek amire nem térnék ki, de nálam hozzáértőbb emberek választottak több tucat különleges katona közül. Ezúttal fontos, hogy a Parancsnok ne csak az irodájából irányítson, hanem személyes tapasztalatra is szert tegyen a jobb és így győzelemre vezető úton megtett lépései során.

Ha elég, ha nem ez a válasz, úgy tűnik, hogy félreértés történt. A Tanács vagy kik, eleve úgy döntöttek, hogy a legjobb harctéren is jártas katonák legyenek a szakaszparancsnokok és mindközül a legjobb pedig ezé a Bázisé. Bradfordot ez nem zavarja, sőt, úgy tűnik minden támogatást megad, nem vágyakozik a helyedre. Egy dologban azonban teljesen biztos. Senkinek, de senkinek nincs tapasztalata ezekkel az idegenekkel… és még élne, hogy meséljen róla.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #173 Dátum: 2016. December 30. 20:18:40 »
Evan Mallory

Az öklendezés kellemetlen utóízt hagy maga után.
Valószínűleg a százados megölt egy embert.
S te nem akadályoztad meg.
Bűnrészes vagy…

A búcsú után elbotorkálsz a Barakkba, ahol szinte bezuhansz az ágyba.
Ébredéskor nem semmi lesz a leheleted, de ezt már csak Raptor rövid fintora sugallhatja csak
Ha egyáltalán észreveszed, hogy új tömegoszlató fegyverrel gazdagodtál.
De mielőtt bármi effélét megtehetnél, leheletfegyvert vethetnél be, még egy álommal gazdagodsz.

Rémálommal.

Kavargó képek őrjítő sorozata, ahol villanó zöld sugarak oltják ki ártatlan emberek életét.
Ahol egy nő arca villan fel, egy nőé, aki hibázott, aki nem csak a harctéren vétett, de az emberiség ellen is.
Ezúttal azonban a füstölgő fegyvercső nem az övé, hanem a tied.
Hagytad… és ez olyan, mintha te magad húztad volna meg a ravaszt.
Gyilkos vagy…
Az idegen tetemek között embereké hever, golyó tépte testek, melyek vádlón merednek rád.
Egy holló vagy talán varjú, épp egy szemgolyót tép ki a csőrével…

Az ébredés ennek megfelelő hangulatú, akár a leheleted.
De legalább nem vagy egyedül.
Úgy véled fáradt tagjait mozgatja át, de valójában frissnek és kipihentnek tűnik.
Sokkal inkább egy ébredés utáni frissítő mozdulatsort vélsz felfedezni, mintsem fáradtság elűzésére tett kísérletet.
A köszöntésedre biccent, nem töri meg a légzés ütemét „üres fecsegéssel.”
Nem tiltakozik, így kedved szerint csatlakozhatsz, igaz, némi távolságot tartva a széles mozdulatoktól.

Amikor végzel, Raptor még dolgozik.
Testén csillog az izzadság, s a mozdulatoknál a kellő izmok szépen rajzolódnak ki.
Mi tagadás elég nőies, hogy megakadj egy bizonyos ponton, ha épp nincs jobb dolgod…
Harcias külső, vad tekintet és oly kisugárzás ami egyértelművé teszi számodra, hogy bárhol szolgált...
Halálosnak tetszik, ahogy azt a neve is sugallja.

A kérdésedre nem válaszol azonnal, látod, hogy valami nyújtás félével készül zárni.
Egy-két perc, talán annyi sem kell, hogy egy törülközőt markoljon – ami az ágyán volt – és a nyakára dobva biccentsen.
Rövid idő alatt éritek el a koedukált zuhanyzót, ahol kedvedre választhatsz a modern több-vízsugaras zuhanyfülkék közül.
Amikor már épp úgy vélnéd, hogy nem válaszol, mikor talán épp a nadrágoddal küzdesz ér el a hangja, ami olyan, mintha átvibrálna rajtad.

/Angol/ Rutinküldetés volt. Hibátlanul teljesítve.

Kicsit töri az angolt, de nem tudnád megmondani, hogy milyen akcentust vélsz felfedezni. Az, hogy hol voltak, továbbra is titok marad úgy tűnik, hiszen már csak az alsó lehet rajtad amikor megérkezik a válasz.

/Angol/ Karun gát, Irán.

Aztán mire hátrafordulnál már csak a vízcsobogás hangja és a gomolygó forró gőz látványa fogad. Kilépve visszaveheted a nem igazán tiszta egyenruhádat, vagy férfias jelenségként elindulhatsz a Barakk felé egy tisztát vételezni, bárhogy döntenél a búcsú ceremóniáig még bőven van idő.
Az pedig, hogy a Delta egység túlélői miért nincsenek ravatalon…
Arra egy valaki adhat választ, az, aki maga is ott volt.
Raven.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #174 Dátum: 2017. Január 07. 00:45:57 »
Evan Mallory


A sav a torkomon igen kellemetlenné teszi a szájízemet, és mintha megtestesíteni az engem maró önvádat. Azok emberek voltak. Megmenthettük volna őket, de nem tudtuk. Nem tudtuk megmenteni őket, mert nem tudtunk róluk. Tudnunk kellett volna! Miért nem tudtuk, hogy mik voltak azok? Gyilkosokká váltunk, elárulva azt aminek védelmére felesküdtünk?
Még távozás előtt visszafordulok a tudóshoz.
/angol/ Doktornő, egy utolsó kérdést... Maguk már tudták, hogy azok... micsodák? - nem nem hiszem el, hogy ha tudták volna, akkor nem értesítettek volna minket, csak kicsúszott a számon a kérdés, de nem hiszem el. Nem hihetem. - Igaz nem tudták?

Mikor már hajnal környékén felébredem, elakad egy pár pillanatra a lélegzetem, amikor előttem a Béta-raj tagját pillantom meg edzés közben. Azt hiszem a testem is hangot adott ennek átvitt értelemben, ezért nem is bámulom, hanem a kezeimet a tarkómra kulcsolom, és egy tettetett ásítás erejéig a falat nézem, majd körbetekintek a szobán. De a szemeim hunyorogni kezdenek, majd elnehezednek pilláim és lezárulnak.

Láttam ahogy az idegenek mészárolják az embereket. Borzalmas volt, hangok százait hallottam. Majd a fegyver, ami újra és újra lecsapott, Callixto százados kezében jelent meg, aki tovább lövöldözött vele. Majd egy villanás után a kezemben volt a fegyver, és rájöttem arra, hogy én sütöttem el minden alkalommal a fegyvert. Körülöttem emberi maradványok és idegen foszlányok hevertek. Azonban a tekintetek nem a megszokott üveges tekintetek voltak. Élőek.

Zilálva ébredtem, de szerencsére nem voltam hangos, így a béta katona nehezen érzékelhette a felébredésem körülményeit. Amikor meglátom szobatársam, visszatér belém az életkedv, és felállok, hogy aktivizálhassam magamat, és nekifekszek az edzésnek én is. Nem kerüli el figyelmem az izmai, illetve próbálok következtetéseket levonni a vonásairól, bőrszínéről...
Miután végzett, a zuhanyzó felé vettük az irányt, ahol már vetkőzés közben válaszolt miközben éppen egy apró problémát igyekeztem eltűntetni. Szavaiban fennhéjázást hallottam, de nem tartom okvetlennek a teljesítményei után. Lehet nem igazán kedveli, hogy a Béta jelzőt kapták. Én se igazán vagyok elégedett jelen pillanatban. Eléggé lebőgtünk ott a városban, az is igaz, hogy ők egy hídra mentek.
-/angol/ Irán? Érdekes... - nem igazán értem miért lenne az idegeneknek létfontosságú egy híd elfoglalása... - Szürke törpék voltak ott is? - teszem fel a kérdést az ellenségeinkre utalva, közben hátranézek felé, de addigra már eltakarja a vízgőz, melyért hálát adok az Istennek. Nem szabad érzelemmel kötődni a katonatársadhoz. Nem tesz jót. El kell vonatkoztatni. Nem férfiak, nem nők vagyunk. Katonák vagyunk. Évezredek óta fejlesztettük önmagunkat, mire elértük jelenlegi állapotunkat, így nem hinném hogy a szürke lények ráébredtek, mit tettek. Ők eddig a civil emberiséggel találkoztak. Menekültek, rettegtek, könyörögtek, vagy esetlen ellentámadást végeztek. De nem találkoztak katonákkal. A homo sapiens sapiens nem azért fürdött embertársai vérében hogy aztán apró szürke szörnyek áldozatául essen. Harcolni fogunk, és mindenki, aki meghalt, csak erőt fog adni az öklünknek, amikor a visszacsapunk.
Közben a fennmaradó időben az agyamon végigfuttatom a megismert adatokat, hogy kiértékeljem, merről is jöhetett esetleg a nő.

Mivel tördelte az angolt, Észak Amerika, Nagy Brittannia és Írország kiesett, nem lehetett nemzet-testvér sem, mert akkor felismertem volna az akcentusát. Bőrszíne alapján kizárhatom Fekete Afrikát, majd Fehér Afrikát és az arab régiókat, a szemei hatalmasok akár egy kutyáé, emiatt a dél-keleti, kelet-ázsiai régiót is kihúzom. Mivel ha orosz lett volna, biztos megismerem az akcentusát, hiszen az igen közismert. Norvégiában és Svédországban az emberek, ha jól tudom maradéktalanul tudnak angoul, és a nyelv töredezettsége ezeket az országokat is eltüntette. Az olasz megint nem lehetséges, azokról azt hallottam tésztát esznek és nagyon sokat és gyorsan beszélnek, de ez a nő igen lakonikus. Ha spanyol volna, vagy spanyolajkú, egy árnyalattal sötétebb bőre lenne, olyasmi mint Callixtonak, mert a mexikóiak nagy része... spanyol? Franciát se tartom valószínűnek, mert azok orrhangon beszélnek, ami felismerhető. Tehát végül én a Németország és attól keletebbi európai államok valamelyikét tartom valószínűnek.

Négy percet töltök a zuhany alatt, és már kint törölközővel fel is fegyvereztem magam, pontosabban felruháztam, és közben várok a nő válaszaira. Végül folytatom a beszédet, és megkérdezem tőle érdeklődve.
/angol/ - Európa? - nem tolakodóan mondom szavaim. - Kelet-Európa? - teszem fel az utolsó kérdést is.
Majd, ha befejeztük a társalgást, vagy megszakítja a társalgást, felveszem régi uniformisomat, és a barakkban újabbat keresek a ravatalozásra.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #175 Dátum: 2017. Január 15. 21:45:54 »
Evan Mallory

/Angol/ Igen, tudtuk. Egy orvosnak ezt azonnal fel kellett volna ismernie! Nem is igazán sikerült megértenem, hogyan hagyhatta azt, amit Calixto újonc tett, de ami még ennél is megdöbbentőbb volt, a doktornő döntése maga…

Dr. Vahlen annyira értetlen pillant rád, hogy rá kell döbbenj, nem is tartották lehetségesnek, hogy bárki bele akar lőni egy emberi alakkal rendelkező gubóba. Mire érdemi reakció érkezhetett volna a Parancsnokságról, már régen késő volt. Úgy tűnik annyira evidensnek tűnt, hogy nem tartottak róla külön tájékoztatást. Esetleg valóban úgy vélték, hogy a legjobbak a legjobbak között, azok közül is egy orvos-százados képes felismerni egy embert még akkor is, ha azt valamilyen idegen anyag borítja

Később, már a zuhanyzás közben kezdeményezett párbeszéd alatt tovább elemzed a Béta raj parancsnokát, akiről úgy véled, hogy fennhéjázó, amit némileg megérteni vélsz a teljesítménye alapján. Lehet is ebben valami, hiszen nem kizárt, hogy jobban teljesítettek, mint az Alfa raj, a Deltáról már ne is beszélve. Feltéve, ha az elképzelésed helyes. Ki tudja, lehet, hogy a következő küldetés után ti lesztek a Béta raj, ha nem nyújtjátok azt, amit elvárnak a legjobbaktól.

Erős a gyanúd, hogy míg Raven szeret beszélgetni, addig Raptorra teljesen igaz a neve, hiszen gyors és brutális, ugyanakkor csendes ragadozó, aki tökéletes azon belüli Alfa szerepének betöltésére. A „szürke törpék voltak ott is?” kérdésre egy egyszerű és tömör „Igen” érkezett, míg a korábbi „Irán? Érdekes…” kijelentésedre semmilyen reakció nem érkezett. Későbbiekben a forró gőz gomolygása kötheti le a figyelmed, kevéssé segítve a gondolataid terelését egy ilyen nő testéről és…

Mindent megteszel, hogy pórázra kössed az érzéseidet, a vágyat és más természetes, de nem katonához illő ösztönöket, melyek megzavartak téged pimasz felbukkanásukkal. A tervedet sikerül megvalósítanod és a terelés, hogy az emberiség mióta harcol és most sem fogja feladni, képes téged újra a higgadt és megfontolt ösvényre vinni, ahonnan már csak egy lépés… és ekkor megint Raptor tölti a gondolataidat, igaz, ezúttal a hova-tartozása.

Sorra zárod ki az eshetőségeket és lehetőséget, hogy végül kellően bizonytalan legyél a származását illetően. Igaz, hogy akadnak eléggé magától érthetődő választások mindkét oldalon, végül úgy véled, hogy a születési hely Nyugat Európa lehet. Sietve végzel a zuhannyal, míg a nő úgy tűnik nem kapkodja el a dolgot. Addig is felfedezheted, hogy van egy névre szóló szekrényed aminek az ajtaja csukva van, de nincs bezárva. Odabent tiszta (egyen)ruha vár, majd percekkel később egy talán fura válasz:

/Angol/ Ázsiában van – közlik válaszképp, majd nem is erőltetik a dolgot – Dél-kelet Ázsiában – úgy tűnik nem lesz könnyű megtörni a jeget vagy nem a megfelelő eszközt választottad hozzá…

A szertartásig még mindig akad némi időd…

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #176 Dátum: 2017. Január 16. 15:47:53 »
John Smith

/Angol/ Értem Uram. - és tényleg értem, tisztában vagyok vele, hogy nem éppen vezetőnek születtem. Talán ezért is maradtam meg mesterlövésznek eddig. - Kiknek felelünk Uram? Úgy tűnik a világ minden országából érkeznek ide a legjobbak, ami tekintve a fenyegetettséget nem meglepő, de a Bázis és a rajok felállításának gyorsasága arra enged következtetni, hogy ezt nem most kezdték el, hanem csak aktív állapotba hozták. Viszont a bolygó legnagyobb országai ha összefognak, egyikük sem akarna kimaradni a felső vezető körből, ez pedig azt eredményezné, hogy egy adag politikus irányítja a Föld utolsó védvonalát, ami - már elnézést - nem egy jó ötlet.

Egyébként semmi bajom a politikusokkal - jó messziről. De személyes tapasztalatom szerint messze nem értenek annyi mindenhez, mint amennyit mondanak, és a háború, pláne egy idegen, űrből jött és sokkalta fejlettebb faj ellen nem a kivételt képző kategória, így aligha célszerű rájuk bízni az irányítást - vagy engedelmeskedni, ha ez már megtörtént. Nem mondanám magamat lázadó fajtának, de ha az emberiség a tét, akkor igenis azt fogom tenni, amit a saját tapasztalataim, illetve a megbízható tanácsadók ítélete alapján jónak látok, és bárki előtt vállalom a felelősséget ezekért a tettekért. Fura érzés irányítani.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #177 Dátum: 2017. Január 16. 20:56:29 »
John Smith

/Angol/ A Tanácsnak – úgy tűnik, hogy ennél többet Bradford sem tud – lehetne következtetni és más módon kideríteni a részleteket… - de nem igazán tartja feladatának, hogy így tegyen – annyi bizonyos, hogy azok az országok, akik katonákat küldenek, a legjobbjaikat, biztos, hogy valamilyen módon részesei ennek az egész műveletnek.

Kis csend, majd egy bólintás

/Angol/ Nem, valóban nem most. 1962-ben kezdődött. Az „Iroda” akkoriban olyan titkok birtokában volt, aminek nagy része elveszett mire sikerült felülkerekedni az akkori fenyegetésen. A politikát teljesen kizárták a döntéshozatalból. Vezető tudósok és ügynökök hoztak – súlyos – döntéseket, melyek olykor nem kevés áldozatot követeltek… és ez a felelősség most már az Öné, Smith parancsnok.

Közlik egyszerűen, de mintha némi együttérzés lenne az összekötő tiszt hangjában. Akárhogyan is legyen, úgy tűnik, hogy teljesen egyetértenek az általad közölt tényekkel, nem akarják sem megcáfolni sem megmásítani azokat a szavakat, amikben magadra vállalod elődeid terheit…

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #178 Dátum: 2017. Január 17. 13:12:56 »
John Smith

Ó, 1962 merész év volt. Kennedy "blokád" alá vonta Kubát, és jó néhány ország ideges lett, hogy kitör egy nukleáris háború. A szovjetek végül visszavonták az atomrakétát Kubából, de nem sok kellett ahhoz, hogy a világ - pontosabban a Föld, immár tudjuk hogy nem vagyunk egyedül - két legnagyobb országa háborút kezdeményezzen az általunk ismert legerősebb és legpusztítóbb fegyverekkel. Mindeközben a háttérben megalakult volna az Xcom, annak eshetőségére, hogy az űrből támadna ránk valamilyen faj? Érdekes egybeesés.

És mi van az elveszett titkokkal? Talán az 51-es körzetről lehet szó? Ha igaz a mítosz, és volt vagy van náluk egy űrhajó, akkor mindenképp szert kell tennünk rá. A körzet máig aktív - legalábbis nem hallottam róla, hogy az űrlény veszély óta bezáratták volna - tehát nem teljesen reménytelen az ügy ha erről van szó.

/Angol/ - És mi a helyzet pontosan ezekkel az elvesztett titkokkal? Fel lehet használni valahogy?
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #179 Dátum: 2017. Január 17. 17:23:51 »
John Smith

Az évszám pillanatok alatt felidézi a korról tanultakat, talán mert elég mély nyomott hagyott és mindez lehet nem is annyira véletlen, mint azt a civilek gondolják. Ki tudja, hogy a történtek – amit a nyilvánosság megismert – pontosan milyen célt is szolgáltak. Lehetséges, hogy egykor sikerült elterelni az emberek figyelmét egy létező külső fenyegetésről, de úgy tűnik, hogy ezúttal ez már nem állja meg a helyét, hiszen a kis szürkék űrhajói városokat tettek földdel egyenlővé.

/Angol/ Pontosan az, hogy elvesztek fiam. Így nem igazán tudjuk felhasználni őket. A legvadabb elképzelések szerint az egykori ügynökök ugyan elrejtettek nem kevés bizalmas anyagot, de hogy ez pontosan hova is történt, azt már nem tudtuk meg. Eltelt évtizedek alatt legalább annyian próbálták megtalálni ezeket a dokumentumokat, mint amennyi régész kutatott Atlantisz után…

Ellenben az 51-es körzet, Roswell és a többi legenda, lehetséges, hogy csak egy hosszú-távú tervezet lépcsőfokai voltak annak, hogy a lakosságot felkészítsék az elkerülhetetlenre. Ugyanakkor az sem kizárt, hogy ezek a helyek tényleg léteznek, az események valóban megtörténtek, de úgy állították be, mintha a valósággal való párhuzamuk mindössze egy ostoba tréfa lenne? El akarták kerülni a tömeges pánikot és évtizedek alatt előkészítettek mindent amit csak különösebb feltűnés nélkül lehetséges volt?