Szerző Téma: XCOM: a Bázis  (Megtekintve 6019 alkalommal)

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #150 Dátum: 2016. Július 01. 18:03:52 »
Evan Mallory

A laboratóriumba lépve két dolog tűnik fel azonnal. Az egyik egy hatalmas üvegkalitka, a másik pedig az, hogy körülbelül semmilyen berendezésről nem tudnád megmondani mit is csinál pontosan. Egy hatalmas teremszerű helyiségbe érkeztél, ahol jelenleg egyetlen személy, egy hölgy tartózkodik. Fiatalos megjelenésű, arca ártatlanságot sugalló míg testalkata kissé törékenynek tetsző. Mindent összevetve a rövid dús barna hajával és fehér köpenyével igen egyszerű, már-már hétköznapi hatást kelt, melyre a szemüveg teszi fel ama bizonyos pontot.

Maga a helyiség előtere alacsonyabb szinten helyezkedik el, mint a nagyobbik, körülbelül kétharmad többi rész. Számtalan konzol látható, több számító- és egyéb gép, ami bármi lehet. Egy ívelt rámpa vezet fel a magasabbik részre – ahol a hölgy áll – körülbelül a helyiségben pontosan középre. Ettől jobbra egy téglalap felületű asztal – felette megfelelő világítással – balra pedig két boncasztalszerűt vélsz felfedezni… többek között.  Akadnak még a falak mentén tárolóegységek és egy csúnya nagy vörös fénnyel és sárga ’Veszély’ felirattal kiemelt ajtó.

Ez vezethet a vallatószobához.

Az előtérben egy kerek, a fenti bal részen két kisebb, kerekített téglatest alakú világítótest ad erőteljes fényt, amiknek a fénye a baloldali részen mindenféle kábelekre, vezetékekre és csövekre esnek. A jobboldalon, miközben beljebb lépsz felismersz egy tárgyat – amiből kettő is akad – s utoljára talán a középiskolában használtál/láttál: a mikroszkóp. Ezen felül sok más kütyü nincs széthagyva, úgy tűnik igen rendezett a Labor, ahogy eddig a Bázis többi része is volt, már amelyik részébe eleddig eljutottál. Közelebb érve a nőhöz – aki éppen valami tabletszerűséget tart a kezében – összevillan a tekintetetek:

/Angol/ Üdvözlöm közlegény, Dr. Vahlen vagyok! Én felügyelem a kutatólaborokat. Itt zajlik az XCOM összes kutató-fejlesztő munkája. Máris megkezdtük az idegenekkel való első találkozásról visszahozott tárgyak elemzését. Előzetes eredményeink alapján úgy véljük, használhatjuk őket néhány új felszerelés kifejlesztésére az önök számára.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #151 Dátum: 2016. Július 12. 00:44:00 »
Evan Mallory

Gondoltam arra, hogy igencsak ismeretlen közeg lesz számomra a kutató labor, ezek felé nem is voltak elvárásaim, azonban mégiscsak felkopott az állam a gépek valamelyikének azonosításában is. Szerencsére két dolog "jött" a segítségemre. A hölgy,akire pillantva kitörtem az ismeretlen gépek közül, és a két ismerős, kikkel régen még az iskolapadban és a kiképzésen példaként találkoztam. Mikroszkópos. Apró kis távcsövek, sokkal komolyabb felbontással, mint amiket a fegyvereken használunk.
Ez kissé megnyugtat, elvégre nem vagyok egy olyan idióta marha, aki semmit sem tud és nem ismer fel.
"A mikroszkóp igenis ér!"
Ezek után megcsodálom az ismeretlen masinákat, sokszor visszapillantva a VESZÉLY táblára vagy mire.
Közben lassan lépkedek, mígnem már udvariassági társalgáshoz szükséges közelségbe jutottam.
Gyorsan átvillan a szemem a hölgy arcán, feltérképezve azt, majd a okosnak látszó nő már kezdeményez is, bemutatva magát és a szekciót
Egy pillanatra még átgondolom a dolgokat, majd válaszolok.

/Angol/ Szép jó estét kívánok, Dr. Vahlen. Sok mintát kaptak kutatási célokra? - érdeklődöm, rákérdezve úgymond arra, hogy a béta és gamma egység is büszkélkedhet mintával, avagy sem - Igazat megvallva nagyon foglalkoztat ez az új felszerelés téma, de mégis hogy merem angoloknak titulálni őseim, elfeledkeztek az udvariasságból. Evan Mallory közlegény. Kérem engedje meg, hogy kijavítsam. Igencsak késő van, esetleg meghívhatom egy kávéra? De, ha túl sok dolga van, ragaszkodom ahhoz, hogy ide hozzák magának egyet, máskülönben álmomban fojtana meg a tősgyökeres angol dédnagyapám.

Választók függően vagy elmegyek egyedül kávét szerezni magamnak és Dr. Vahlennek, és mikor visszatértem faggatom ki a fejlesztésekkel kapcsolatban, vagy elkísér, és ez esetben megpróbálom hátráltatni magát a fejlesztések ismertetését az úton, és inkább az egyéb munkáról és a Veszély feliratú helységről kérdezem, esetleg pár személyes kérdéssel is megfűzve, hogy a friss rágcsálnivaló fejlesztésekre kávé mellett tudunk beszélni.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #152 Dátum: 2016. Július 13. 09:55:29 »
Evan Mallory

Az, hogy egynémely gép célját nem sikerült beazonosítani, talán nem jelenti azt, hogy oktalan lennél ilyen téren, sokkal inkább az történhetett, hogy a legmodernebb technológia pihen a szemed előtt és mint ilyen nem, hogy nem láthattad, de nem is hallhattál efféléről… egészen mostanáig.

Lehet pár perc a helyiség felmérésével telt, de végül elég közel lépdelsz, hogy mindenféle hangosabb szó nélkül szólhass a Dr. Vahlen-ként bemutatkozó hölgyhöz. Úgy tűnhetett számodra, hogy csak az utolsó pillanatban vett észre, mindenesetre ő szólalt meg először. Hangja fegyelmezett, kissé ridegnek hathatott, de egyben volt benne valami…

/Angol/ Igen, meglehetősen sokat, de hogy ebből mennyit tudunk hasznosítani is azt még nem tudtuk felmérni.

E válaszból úgy tűnhet, hogy legalább a béta csapat behozhatott annyi mintát mint ti, de, hogy a megszűnt delta tudott e valamit magával hozni az már teljesen más kérdés. Amikor két gondolat között csapongsz kissé felvonja a szemöldökét, úgy tűnik, hogy erős volt számára a váltás, lehetséges, hogy még a kutatásnál leragadt volna?

/Angol/ Kijavítson? – ennél értetlenebb arckifejezést valószínűleg nem láttál még – úgy véli nem vagyok tisztában az idő múlásával? – érdeklődik, kicsit talán megbántottan, majd picit távolságtartóbban mint eddig – Köszönöm, nem iszom kávét, de ha mindenképp ragaszkodik efféléhez, egy teát hozhat nekem (engesztelésképpen)

A választ követően minden motyóddal – amit eddig is hurcibáltál – megindulsz, hogy megkeresd a helyiséget, ahol hozzájuthatsz efféléhez. úgy tűnik, hogy korábban több dolog annyira lekötötte a figyelmedet, hogy elfelejtettél lefelé nézni, ahol a különböző színű csíkok egyenesen vezetnek a Pihenő felé…

Itt találsz kávégépet és ital-automatát is, nem is egyet! Innen könnyedén beszerzel mindenféle italt, ami korábban szóba került és a megfelelő csíkot követve már sokkal könnyedebben jutsz vissza a laborba, ahol a Doktornő továbbra is elmélyülten tapogat azt a tárgyat, ami a kezében van. No igen, nem kísért el, de rágcsálnivalót is tudtál szerezni.

/Angol/ Köszönöm! – veszi el a teát, amit méricskél egy ideig, majd illően ajkához emeli és kortyol – ami a Kutatásokat illeti, kifejezetten szükséges lenne, hogy a Parancsnok, ez a bizonyos John Smith, eldöntse melyikbe kezdjünk bele. Személy szerint mindegyiket nagyon érdekesnek találom!

Úgy tűnik tehát, hogy az aktuális alfa raj parancsnokának utasításai – tehát a legjobb a legjobbak között – döntheti el, mi legyen a következő lépés. Miközben elkezdi ecsetelni, hogy jelenleg milyen projektek várnak tüzetesebb vizsgálatra és várhatóan milyen eredménnyel zárul, fogyhat az étel és ital amit hoztál

/Angol/ A beérkezett idegen fegyvermaradványokból további kutatások után úgy vélem képesek vagyunk fejleszteni az emberi fegyvereket is, de ehhez már a gyártás is szorosan kapcsolódik, ez pedig Dr. Shen asztala. Másfelől a beérkezett tetemek egy részét boncolás útján megismerve képesek lehetünk egy olyan eszköz megtervezésére, ami csak megbénítja ezeket a lényeket… és az sem kizárt egyúttal valami mást is megtudunk.

Annyira lelkesen beszél ezekről a lehetőségekről, hogy talán téged is magával ragad, de egy biztos, nem hagy teret más témának, csak erről képes lenne órákon át beszélni, olyan szavakat használva, amiről talán sosem hallottál vagy nem igazán érted mit is jelent, főleg, ha holt vagy olyan idegen nyelven hangzik el, amit nem ismersz.

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #153 Dátum: 2016. Július 20. 08:30:22 »
Evan Mallory

A mindenféle mechanizmus között lépkedve egy ideig igencsak ostobának érzem magamat, majd rádöbbenek, hogy azért ismeretlenke ezek számomra, mert ezek a legmodernebb technológiai képviselői. Ettől valamelyest megnyugszik a "lelkiismeretem".
Talán egy kevés csalódás ér el hozzám annak fényében, hogy feltehetőleg a béta alakulat is hozott megdöglött hupikék törpikét a tudóscsapat részére, de azután hagyom, elvégre sosem végződött jól ha szakaszok versengtek egymással
Mondandóm és bemutatkozásom igencsak megértetlen maradt, azután meg félreértés áldozatává vált a Dr. Vahlenként bemutatkozó hölgy, így igencsak eljött az ideje annak, hogy megmagyarázzam szavaimat, pontosan.

/angol/ Kijavítani az udvariasságon esett csorbát, és a ká... vagyis a teát ennek okán hoznám, ugyanis, ahogy említettem, dédnagyapám a sétapálcájával kergetne, ha nem próbálnám helyretenni az udvariasságon esett csorbát. Ha félreértett, az biztos azért van mert nem amerikai vagyok, így lehet hogy rossz szót használtam a mondanivalómra.

Ezek után el is indulok, és szerencsére meg is találok egy útmutató csíkot egészen a pihenő felé, így minden fegyverrel megrakodva elbaktatok oda, hogy aztán elcsodálkozzam a Pihenő kiépettségén. Legalább öt autómatát számoltam meg, mely azt jelenti hogy "egy perc alatt akár mindhárom szakasz csinálhatna kávét. Impresszív. Bár a delta szakasznak már csak egy embere maradt... mármint mind a két szakasz, elfelejtettem, hogy Raven hozzánk került."
Ha találok teafüvet, akkor főzök egy teát, máskülönben valamely autómatából vagy valahonnan szerzek egy üvegnyivel, majd azt megmelegítve egy csésze meleg teával és kávéval megyek vissza, ez utóbbit megtartva magamnak, a másikat pedig átnyújtva a tudósnak, a pihenőben ezen felül egy kevés "ropogtatót" is sikerült találnom, sós pálcikát. Mivel nem tudtam volna elvinni a csészéket is meg a fegyvereket is, lehelyeztem azokat átmenetileg ott a pihenőnél, hagyva egy cetlit, hogy hamarosan visszatérek értük, ha esetleg el akarná vinni valaki.

/angol/ Igazán nincs mit, ez volt a legkevesebb - biccentek felé, majd elkezdődik a "szakmai ecsetelés".

Amely igazán érdekesnek tűnik, hiszen a szavai szerint akár a filmekben látott szuper-fegyvereket is tudnak gyártani, vagyis... normálistól eltérőeket. De az igazat megvallva azzal is kellene célozni, hacsak nem egy vállról indíthatós nyomkövetős mini-rakétáról lenne szó, ugyanis az előző akcióban nem igazán voltak sikeresek az alfa raj töb... tagjai.

/angol/ Amennyiben kéri, esetleg megkérhetem rá, hogy jöjjön ide, és akkor pontosabban meg tudják tárgyalni a hadviseleti dolgokat, én nem hinném hogy sokat értenék ahhoz, amit mondani szeretne, hogy milyen fegyvereket vagy egyéb dolgokat lehetne készíteni. Bevallom, a magasfokú modern tudomány egyáltalán nem az én asztalom. De az a kábítófegyver hasznos lehet az ellenfél megismeréséhez.

Amennyiben Dr. Vahlen szükségesnek érzi, a rádiót bekapcsolom, remélve hogy John nem kapcsolta már ki... bizonyos okok miatt, hogy ne zavarják, aztán beleszólok.

/angol/ John jelentkezz, itt Mallory, ha van időd gyere a laboratóriumba. - ezek után megadom neki azt a csíkot, amelyik elhozza ide, vagyis azt, mely innen megy a lőtér felé.
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #154 Dátum: 2016. November 22. 21:44:30 »
John Smith

Fáradtan vonszolod el magad a Barakkba, minden lépés szinte fájdalmat okoz.
Odaérve lehetséges, hogy (vagy tényleg) ruhástól zuhansz a fekhelyedre, mely üresen, hidegen fogadott téged.
Olyasmi, mint az, hogy ki van itt és mit csinál el sem jut hozzád, másodpercek múlva már mélyen alszol.
Talán pontosan emiatt lehet az, hogy nem álmodsz semmit.

Kezdetben.

Aztán felbukkan álmaid között valaki, akinek fekete angyalszárnyai vannak. Esetleg Holló? Hosszú fekete hajzuhatag lenne vagy csak a sötétség takarja el a testét, arcát itt-ott?
Öltözete felettébb ismerős, zöld szín dominál benne és mintha valami lenne a vállán, de nem látszik jól, nem ismered fel mégis úgy érzed valami deltoid féleség lehet.
Ahogy picit jobban ki tudtad venni, a szárnyas jelenség mintha nem is állna, hanem térdelne, de legalábbis féltérden állna, hogy valamit ölelgessen, tartson(?) a kezei között, ami leginkább egy emberre hasonlít.

Egy éles haragos-zöld villanás tépi szét a képet mielőtt részletek tárulkoznának fel, majd a következő kép egy férfit mutat, aki igencsak ismerősnek tetszik.
Kell néhány pillanat amíg magadra ismersz, amint a hollófekete hajzuhatag mögé rejtőző alak karjaiban fekszel mozdulatlanul.
Közeledve e furcsa pároshoz, előbb egy füstölgő lyukat vélsz felfedezni, majd azt is megérted, hogy ez a mellkasodon látható.

Te is lehettél volna!

Hirtelen ébredsz, ki tudja mennyire zihálva-ziláltan, de az biztos, hogy mindezek ellenére valamivel kipihentebben...



Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #155 Dátum: 2016. November 23. 09:59:02 »
John Smith

Ugyan az alvás nagyon jól jött, fejben kicsit kába vagyok az álomtól. Beletelik pár másodpercbe, mire felkelek agyban annyira, hogy fel tudjam fogni mit is láttam. Sajnos túl sok részlet nem maradt meg, de magamra tisztán emlékszem - pontosabban az átlőtt, élettelen testemre, a fekete... valami ölelésében, és ettől kiráz a hideg. A holttestem - nyilvánvaló, a seb olyan volt mint amit a kis alienek lőnek. De mi lehetett az a fekete izé? A tudatalattim által kreált Halál megtestesülése, vagy mi?

Hasonló gondolatokkal szedelőzködök fel, majd keresem meg a fürdőszobát - vagy bármilyen hasonló helyiséget amit a rendelkezésünkre bocsátottak tisztálkodás céljából - és rendbe rakom magam, illetve a felszerelésemet. Ezután felfedezem a barakk részleget, felmérem mit adnak - esetleg több egyenruhát, töltényeket, stb. - és ha ezzel is kész vagyok, és senki sem keresett engem, akkor elkezdek barangolni véletlenszerűen a bázison, persze csak úgy hogy ne legyek útba senkinek.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #156 Dátum: 2016. November 25. 19:07:35 »
John Smith

Az álom maradékával harcolva készülődsz, majd indulnál magányos utadra, ahol egyetlen cél lebeg előtted: a tisztálkodás. Előbb azonban a felszerelésedet veszed szemügyre – ami lássuk be, igényel némi gyengédséget, leginkább azt amit magad is elviselnél – és mielőbb végzel a gépfegyver karbantartásával. Nem tartott sokáig, de ha nem kapkodtál is elég rövid idő alatt elkészültél ezzel önmagadnak adott feladattal.

Ami a másikat illeti, elég könnyedén rálelsz a helyzet kulcsára és hamarosan a forró vízsugarak alatt hagyod, hogy a korábbi feszültségeket az aláhulló vízáradat kimossa belőled. Ami azt illeti már az illatok terén is azonnali kellemes változást érzékelsz mikor a frissen mosott és vasalt egyenruhádat öltöd magadra. Akárki is hozott neked egy tisztát a piszkosat is elvitte amiből ebből az következik, hogy a Bázis gondoskodik a megfelelő (és tiszta) öltözékről.

A Barakkba érve két embert találsz ott, az egyik a viking harcos a másik pedig a Béta mesterlövésze, akit éppen érkezésedkor szólít el valami-valaki és sietve távozik. Egy szót annyit sem, csak egy bajtársi biccentést kaptál és már csak a távolból hallod a távozó lépteinek ütemét. A helyiség azonban az ami, egy pihenő ahol vízszintesben lehetsz amíg ilyesfajta alvásnak nevezett muszáj-dolog újra teljesen feltölt energiával.

Ilyen lehet némi étel is, ha esetleg éreznéd a késztetést, hogy engedj az éhségnek, ami elkezdte felütni a fejét. Amennyiben úgy döntesz mégis inkább felfedeznél, úgy előtted a lehetőség, hogy már ismert úton indulj el vagy valami egészen ismeretlent, például – több lehetőségből választva – egy felvonó adta lehetőséggel élve, egészen új mélységeit ismerd meg a Főhadiszállás(od)nak és még…

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #157 Dátum: 2016. November 26. 18:32:33 »
John Smith

Enyhén meghökkenek a tiszta egyenruha láttán. Már azt is figyelik, hogy mikor fürdök? Kifelé menet, újra teljes felszerelésben, még visszanézek bizalmatlanul, hátha észreveszek valamilyen kamerát, de aztán lélekben vállat vonva folytatom utam a barakkba. Itt két Béta van, de az egyiket épp elszólítják. Válaszul én is biccentek, majd a vikingnek is egyet. Az itteni körülnézéssel gyorsabban végzek korgó gyomrom hatására, és következő állomásnak a kantint nevezem ki, és étkezés közben ott is körülnézek. Ha végeztem az evéssel, folytatom a körutat, szép sorjában fedve fel a bázis termeit.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #158 Dátum: 2016. November 29. 17:24:08 »
Evan Mallory

Egészséges versenyszellem munkálkodik benned, miközben arra gondolsz, hogy a Béták is legalább olyan jól teljesítettek – ha nem jobban – mint az alfa – hiszen náluk nem volt veszteség. Ugyanakkor a Delta csapat viszont nem tudta végrehajtani a küldetését, egyedül Raven tért vissza élve. Mi történhetett pontosan, azt még most sem tudni, de nem kizárt, hogy egy gyakorlat során az ott lezajlott eseményekhez hasonló – netán azonos – kihívásokkal kelljen megbirkóznia a másik két csapatnak.

A számtalan modern kütyü között álldogálva a kettős – mely Dr. Vahlen és személyedből tevődik össze – olyan megvilágításban állhat ott, mint akik egy romantikus science fiction mozi főszereplői lennének. A nő, aki… mielőtt azonban efféle gondolatok bárkiben tovább szövődnének, úgy döntesz előbb nem árt tisztázni a félreértést, amibe úgy tűnik véletlenül belesodródtál. Azért ott motoszkál a fejedben a gondolat, hogy az ilyen intelligens hölgyek érzelmi intelligenciája általában egy jégtövisével megegyező értékkel bír.

/Angol/ Nem történt baj – mondja halk, megnyugtató hangon, ami éles ellentétben áll a korábbi rideg-távolságtartó csengésűvel - A felvetését pedig azonnali megfontolás után elfogadom, így kérem keresse meg a közlegényt és irányítsa ide. Itt leszek még… – tér vissza a tőle megismert hangszínhez miközben körülpillant – egy jó ideig.

A rádiózásod nem járt eredménnyel, úgy tűnik John akármit is tesz éppen, nincs olyan helyzetben, hogy válaszoljon. Az sem lehetetlen, hogy eleget tett Raven „kérésének” és lepihent.

/Angol/ Magam is úgy vélem, hogy egy élő idegen sokkal több lehetőséget rejt magában, mint néhány holttest. Ne értsen félre, minden behozott tárgyat és tetemet örömmel veszünk, de egy élő egyed…

Természetesen mindehhez ki kell fejleszteni, majd le kell gyártani a megfelelő eszközt-eszközöket, majd találni egy kis szürkét, aki „hagyja magát” élve elfogni. Azonban ennek eldöntése úgy tűnik azon katona birtokában van, akit újabb és talán harmadik hívásra sem sikerült elérned. Egy módja még biztos van, hogy eleget tegyél a kérésnek, de a korábbi utazás, a bevetés és azóta eltelt idő rajtad is megszedi a vámját, kezdesz igencsak laposan pislogni…

Nem elérhető Haldirien

  • Halacska, A Lelkes Klikkelgető
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 2582
  • Aktivitás:
    3%
  • Karma 0
  • //Ha nem írok választ, csak rivallj rám ;)
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #159 Dátum: 2016. December 04. 22:27:44 »
Evan Mallory

A bennem rejlő rivalizáló alak azt súgja, hogy ideje lefeküdnöm. Mert még hosszú napok várnak ránk, és korán kell félnünk, hogy el búcsúztunk Wu-tól.  Az a srác... Kedvesnek tűnt. És sajnos ők a háborúk első áldozatai. Ezt tanította nagyapám is. Sajnáltam, hogy nem tudtam megmenteni. Nem tudtuk. Nem csak rajtam múlott, azt még kell hagyni.. Úgy hiszem ideje lesz valami komolyabb erőfeszítéssel harcolni. Két mesterlövész egy alakulatba... Necces. Lehet maradok egy kis ideig a karabélynál, hogy legyen valaki az első sorokban is. Ne csak EGY hölgy. Az angol vér már megint megszólalt benne.

Aki túlélt valamit, de mi volt ott? Mi okozta a Delta vesztét? Ugyanilyen szörnyek, csak meglepetésből támadtak, vagy többen voltak,? Ha többen, körülbelül mennyien lehetnek? Ennek alaposan utána kell járnunk. Igencsak romantikus pillanat. Nézek körbe a felszerelések százai között. Majd amikor visszatér tekintettem a nő szemébe, lefagynak azok a gondolataim. Aztán mintha a nap olvasztaná őket, amikor megszólal a tudós, és megnyugtató szavakkal válaszol az udvarias bocsánatkérésre. Megváltozott a hangja, és értelmét véltem felfedezni. Érdekes, sose gondoltam volna hogy a tudósok tudnak olyat.

/Angol/ Mit ért a jó ideig alatt?  Egy kérdést megenged? Miért van itt, ebben az épületrészben ilyen kései órán, ahogy látom a tudományos áttörések és kísérletezések már befejeződtek. Legalábbis úgy képzelem el hogy ebben a helyiségben igen sokan dolgoznak... Esetleg szabad tudnom, hogy most ön min dolgozik?

Teszem fel neki a kérdést, miközben egy lépést hátrálok.

/Angol/ Egy élő példány... Hm  nem tudom mennyit bírnának ki, szerintem valamilyen szinten még haláluk idején is közveszélyesek. Van itt egy példány? Azon még tudnám mutatni, bár bizonyosan olvasta a jelentésekben, hogy az a valami rajtuk a haláluk pillanatában robbantak fel azok aaa... Valamik. És a szilánkok szerintem itt komoly károkat is okozhatnak. Nem vagyok abban biztos hogy lé lehetne venni a törpéről, mert akkor nem tudom hogy lehetne az lehetséges, hogy kapcsolatban álljon az a karperec és a törpe. Illetve... Most nem igazán tudom, hogy mi volt a többi raj jelentésében. De nálunk voltak nagyméretű... Gubók vagy valami hasonló. Azokat Callixto százados ellenőrizte le, ő többet tudhat róluk. De valamiféle vér szerű anyag folyt ki belőle, ezt mondta, ha jól emlékszem. Ilyesmikről tud valamit? Mert szerintem annak a kivizsgálása miatt ütöttek rajtunk. Egy gránátot... Azt hiszem egy gránáttal nézzük még micsoda de nem is reagált a robbanásra, ha az emlékeim nem csalnak... Felesleg volt az erőlködés?

Kérdezem még a doktornő, miután befejeztük a tárgyalást, el köszönök.

/Angol/ További szép éjszakát kívánok, kőszönöm hogy szánt rám az idejéből. Sajnos nem tudtam elérni a parancsnokot, de a holnapi ravatal után elhozom ide.

Végül távozás mezejére léptek, először egy teáért megyek, hogy már ne legyen olyan erős élénkítő mint a kávé, és utána reménykedem, hogy végre megtalom a szállókörzetet. Ott kiválasztom az egyik ágyat, és az álmok birodalmába lépek
Ha rám vársz sikolts rám.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #160 Dátum: 2016. December 12. 13:02:02 »
John Smith

No igen, nem tartózkodtál annyi ideig a zuhanyzóban, hogy… meddig is? Talán valaki megtréfált vagy esetleg Raven… akármi is történt és akárki érintett benne nem sikerül a rejtélyt megoldanod, sőt, még egy (rejtett) kamerát sem találsz ami bizonyos elképzeléseket segítene bebizonyítani. Visszafelé nem találkozol senkivel, nem úgy a Barakknál, de hamarost az itt található kettő is egyre csökken, míg magad az éhségnek – és az amúgy is kíváncsi természetednek – engedve elindulsz valami harapnivalót keresni.

A Kantin elég nagy, hogy akár mindhárom – illetve most épp kettő – osztag akár egyszerre fogyasszon úgy, hogy még a Bázis személyzete is csatlakozzon, ha épp egy időre esne valamilyen étkezés és épp nincs bevetés. A helyiség a korábbiak okán elég nagy, mégis jól felszerelt és kényelmes minden szempontból. Úgy tűnik, hogy itt sincs másképp az, hogy akik az életüket kockáztatják, azok a legjobbat érdemlik!

Ha úgy döntenél, hogy később az Ebédlőt ennél tüzetesebben átvizsgálod, azt megteheted, de lehetséges, hogy az étkezés utáni sétádat inkább másfelé terveznéd, mint például a már ismert részek tüzetesebb vagy eddig nem látott helyiségek felkeresésével. A választás könnyű, hamarost útnak indulsz és egy hosszabb séta alatt eljutsz a Hangárig, ahol felfedeztél érkezéskor egy teherliftet. Ezt kipróbálva egyenesen valami gyártósorféleséggel teli terembe érsz, ahol egy idősebb férfi fogad:

/Angol/ Á, Parancsnok. Azon tűnődtem, mikor néz be. Üdv a Mérnöki Részlegben. Bármit amit a Kutatólaborokban megálmodnak, mi itt meg tudunk építeni. Ha már itt tartunk Dr. Vahlen épp most küldött néhány új tervrajzot. Engedelmével megkezdjük a gyártást.

Közvetlen férfinek tűnik, idős az igaz – látszik a kopaszodó szürke rövidre vágott haján is – de éppen emiatt valószínűleg igen tapasztalt ember lehet. A második dolog ami azonnal szembetűnik, hogy minden bizonnyal ázsiai származású, de hogy pontosan honnan… ahogyan az is egyértelmű számodra, hogy büszke arra amit csinál és arra, hogy itt lehet, sőt, kapott egy saját kis mechanikai paradicsomot-birodalmat, ahol ő irányíthat. A fellépése és viselete alapján legalábbis úgy véled ő lehet a Főmérnök.

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #161 Dátum: 2016. December 12. 18:14:29 »
John Smith

Étkezés közben felmérem a termet ahol vagyok, és újra felmerül bennem egy gondolat. Ez az egész hely nem olyan mint egy katonai bázis. Minden minőségi, ellentétben a "hagyományos" hadseregeknél. Utóbbiaknál mivel az idők során egyre több embert kellett ellátniuk, a minőség lecsökkent a minimálisra, hogy még vállalható legyen, mivel háromszor annyi, rosszabb körülmények közt megedződött katona többet ért, mint harmadannyi pókhasú, lusta katona. És persze mert bármelyik kormányról beszélünk, mindegyik szereti látni, ha kevesebbet kell költenie, de azon többet vesz.

Mivel itt a minőség - ha nem is luxushoteleké, hála égnek - bőven megvan, látható, hogy nem nagyobb haderőkre tervezték, hanem kisebb, elit alakulatokra. Ezeknek minden bizonnyal megvan a maguk előnye, sőt egyes helyzetekben - mint amilyen a "beavatása" volt a három osztagnak - jobban működnek mint a nagyobb, de képzetlenebb emberek, háborút nem lehet nyerni velük. A helyzet viszont az, hogy perpillanat egy invázió folyik, sokkal fejlettebb űrlények támadnak minket, és itt alig van bárki, aki bevethető lenne, tehát adódik a kérdés:

Ha a Föld országai gondoltak erre a lehetőségre és felépítették ezt a helyet (ami nem kis idő lehetett), akkor mi a tervük az invázióval kapcsolatban? Legyünk bármilyen jók, az Alfa és Béta osztag együttes ereje sem képes megállítani egy nagyobb támadást, mi csak arra vagyunk jók, hogy lecsapjunk, majd eltűnjünk. Azt hiszem, utánakérdezek majd Bradfordnál erre.

Étkezés után folytatom a felfedezést, eljutva végül a mérnökökhöz. Ez a felfedezés nem kis kíváncsisággal telít meg, de mielőtt válaszolnék, eszembe jut, hogy kikapcsoltam a kommunikátoromat, és ezt helyrehozandó, visszakapcsolom azt, majd ezután válaszolok.

/Angol/ Üdvözlöm, de azt hiszem összetéveszt valakivel. Én csak az Alfa raj szakaszparancsnoka vagyok.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #162 Dátum: 2016. December 12. 22:34:49 »
Evan Mallory

Gondolataid, hogy milyen lovagias leszel némiképp ellentmondanak a katonai szabályzatnak, de az is igaz, hogy ez nem egy szokványos egység, így akár a Parancsnok jóvá is hagyhatja a tervedet. A többi terved pedig, nos az sokkal előbb kivitelezhető, mi tagadás, már talán vágyod is az egyiket. Azt, amelyiktől felfrissülten ébredsz majd, kipihenten. Úgy, hogy újult erővel tudj(atok) szembenézni egy társatok elvesztésének tényével, tőle való végső búcsúval.

Raven-t illetően – üti fel a fejét egy gondolat – talán csak hátráltatnád, hiszen ő közelharci kiképzést kapott, te pedig… képes volt túlélni ott, ahol mások elbuktak, ahol majdnem egy egész raj odaveszett. Mi történhetett ott, azt Raven tökéletesen tudja, mint ahogy valószínűleg a Bradford is, sőt, ismerve a korábbi protokollokat, az sem kizárt, hogy megkapjátok azokat a végzetes körülményeket, mint gyakorlati elemek.

Dr. Vahlen maga a megtestesült végtelenség annak minden fagyos csodájával… valószínűleg. Tekintetében mintha apró csillagok lennének, míg éppoly hideg is, mint ahogy azt a természetfilmekből sejteni véled. A pillanatnyi lágyság leginkább egy hirtelen csoda, mint egy üstökös villant fel és tűnt el, ki tudja, lehet újabb kilencven évre. A kérdésre előbb értetlenül, majd a másikra még több értetlenség a válasz, míg végül az utolsó kérdésre egy biccentés.

/Angol/ Sok a tennivaló – úgy tűnik a nő csak a munkájának él – Minden percben születhet egy új felfedezés vagy áttörés, ami segíthet legyőzni az idegen fenyegetést és megmentheti az emberiséget – ez ennyire egyszerű a számára, ezért dolgozik ennyit – Ha nem engedném meg, akkor is feltenné a kérdést… - tulajdonképpen egy fura igent kaptál válaszul – Nem fejeződött be még semmi. – láthatóan megint rosszul fejezted ki magad, legalábbis félreérthetően – négy, a területükön kiváló tudós dolgozik itt rajtam kívül, de messze nem vagyunk elegen a hatékony munkához – majd ama bizonyos biccentést követően – Minden beérkezett idegen eredetű tárgyat kategorizálunk és megvizsgálunk, jelenleg is ezen folyamatok zajlanak.

Rövid szünet, amíg beszámolsz, majd

/Angol/ Ez esetben javasolja Smith parancsnoknak, hogy a tetemek boncolását és vizsgálatát nevezze meg elsődleges kutatási feladatnak. – és akkor meg lehet tudni mennyit bírnak – Ami pedig a boncolásra váró példányokat illeti, természetesen teljes biológiai zárlat alatt vannak. – ez annyira evidens, hogy meg se kellene említenie – Az említett szilánkok pedig az előzetes vizsgálatok alapján a testükhöz, esetünkben a csuklójukhoz rögzített szerkezet darabjai voltak, valószínűleg valamilyen támadó eszköz ami az életjelek megszűnésével azonnali önmegsemmisítést indukált. Elméletünk szerint csak a közvetlen környezetben, úgy értem testközelben tartózkodóakra hat potenciális életveszélyként.

A Gubóknál eltűnődik, majd sóhajt, szomorú tekintete igen kifejező

/Angol/ Azok emberek voltak Mr. Mallory. Eleddig ismeretlen összetevőkből álló a külső erőknek kimagaslóan ellenálló anyag, mely egyfajta sztázisba helyezi azt, akit belehelyeztek. Vagy valamilyen más módon bevonták ezzel a különös szubsztanciával. Egy közvetlen lövés azonban képes áttörni rajta, sőt, meg is sebesíteni, akár ölni a benne tartózkodó embert-lényt.

Rosszul emlékeztél, ez bizonyos. Ez a hiba úgy tűnik távolságot képez Dr Vahlen és közted, hiszen te ott voltál és alig pár órája történt az egész, míg a jó Doktor csak a bevetési naplóból tudhatja mi történt. De a neheztelő tekintet úgy tűnik valahol hatott rád, mert felrémlik, hogy a gyengélkedőn fekvő hadnagy lőtte lábon az egyik gubót és nem történt gránáthasználat. Valahogy meg is érzed, hogy jobb ha lepihensz, talán pihentebben több és jobb gondolatok születnek majd

/Angol/ Kellemes pihenést Mallory közlegény!

Az utolsó kijelentésedre csak egy apró bólintás volt a válasz, úgy tűnik a hölgy igazi tudós fajta, aki előbb bizonyít, csak azután hisz és nem fordítva. Így a szavadnak is csak akkor ad majd hitelt, ha a parancsnok tényleg itt lesz, és nem előbb. Az út visszafelé eseménytelen: mindössze egy teával gazdagodtál, meg a gondolattal, hogy milyen jó lesz lepihenni végre. Nem akadályoz vagy tart fel ebben senki, így ruhástul (vagy kevésbé, ha előtte ledobáltad/vetted egy részét-egészét) zuhansz az ágyba.

A környezeted még felfogod, tudod hol vagy és körülbelül miképp néz ki, de a részletekre már nem figyelsz, helyette inkább az álmokra, melyek lehet igen nyugtalanítóak lesznek, sok kis szürke manóval, amelyek mérgeszöld tekintettel perzselnek halálra… vagy annyira kimerültél, hogy még az álom leghalványabb-ködösebb lehetősége is messze elkerül. Az biztos, hogy jó hét-nyolc óra alvással később ébredsz

egy Raptor társaságában, aki könnyed mozdulatokkal épp a vérkeringését élénkíti fel… egy alsónaciban és topban.

Nem elérhető Thyriel

  • Spirit of Love
  • Administrator
  • Legenda
  • *****
  • Hozzászólások: 1973
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 5
  • Daughter of Arquiel
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #163 Dátum: 2016. December 13. 02:57:02 »
John Smith

Miután alaposan szemügyre veszed az Étkezdét, feltűnik, hogy bár nem egy Ritz vagy Hilton, azért a hétköznapi katonai előírásoknak messzemenően megfelel. Ami azt illeti úgy tűnik, hogy rendfokozattól függően azért itt is ízesebbnél finomabb falatokat lehet kérni, míg a ranglétra alsóbb lépcsőfokán állók egyenlőre hétköznapibb falatokkal kell beérjék. Úgy tűnik, hogy a kényelmet is lehet fokozni, mindössze ki kell érdemelni. A konyhán mindenképp…

A Főhadiszállás – vagy csak az egyik Bázis – meglehetősen szokatlan módon bánik az itt állomásozó katonákkal. A korábbi gondolatmenetet figyelembe véve az sem lehetetlen, hogy az alvásnak van más módja is itt, mint az a közös priccs, amiben azért elég jól kipihented magad nem is oly régen. Ellenben, ha a tettek és szavak számítanak, a kitüntetés és előrelépés pedig nem csak kényelmi de adott esetben más joggal is felruház, akkor van e motiváltabb, mint Raven?

Egyelőre tizenkét katonáról tudtál. Az alfa négy tagja – amiből egy KIA a másik a gyengélkedőn – a Béták, és a Delta – illetve annak egyetlen túlélője. Aztán találkoztál egy brit lánnyal és mintha láttál volna még egy férfit, akit azóta sem.  Tehát tizennégyen voltatok, akikből négyen eltávoztak és egy sérült, kettő MIA a Bázison. A személyzet tagjai mennyien lehetnek arról fogalmad sincs, még tippelni is nehéz lenne.

Kutatóorvosok, mérnökök, a vadászgépek és a teherszállító pilótái és a kiszolgáló személyzet, a karbantartók és persze minden férfi és nő aki valamilyen monitor előtt legyen az kommunikációs vagy másfajta különösen képzett ember. No meg ugye ott van legalább egy civil tanácsadó, Dr. House. S az egészre a koronát Bradford teszi fel, aki úgy tűnik tökéletes választás erre a feladatra, egy jó öreg veterán katona, aki mindent megtesz a célért.

Mire ezen gondolatok végére érsz, már az ételt is befejezted, sőt, végigcaplattál a már ismert részeken és eljutottál a Mérnökök Üzemcsarnokába, ahol mindenféle szerszám és gép hever szerteszét valamilyen számodra meghatározhatatlan rendben. Az biztos, hogy minden kifogástalanul üzemel és jól karbantartott eszközök csak azt várják, hogy valami különleges készüljön el általuk. Számodra most a kommunikátor visszakapcsolása a legkülönlegesebb és csak aztán a szemüveges férfi, aki itt fogadott.

/Angol/ Nincs tévedés Uram, ön az Alfa (Raj) Alfája, a Parancsnok. Annak kell lennie, mivel így tájékoztattak – dörgöli meg a halántékát, majd egy kedves mosollyal invitál beljebb – Egyenlőre nem sok mindennel szolgálhatok, de egy Orvosi Eszköz már gyártásra készen áll, csak az engedélyére várunk, ha úgy véli egy vagy több darab szükséges.

Aztán egy vékony téglalap kijelzőjén kezd matatni, ami mintha reagálna az érintésekre

/Angol/ Illetve a Bázis fejlesztésén és Bővítésén is gondolkodhat Parancsnok, de úgy vélem jelenleg minden érték optimális. Igaz, bármikor elkészítünk egy Energiagenerátort, vagy ha a mélyebb geológiai kutatások felfednek termikus forrásokat, Hő-generátort vagy éppen Műholdkapcsolatokhoz szükséges eszközöket. Megjegyezném, képesek vagyunk Műhold gyártásra és feljuttatásra is.

Eközben körbevezet az igen méretes csarnokban

/Angol/ John (Bradford) tud pontosabb információval szolgálni, de az biztos, hogy előnyünkre válik minél több földkörüli pályára állítása. Ellenben amondó vagyok, hogy fel kellene keresnie Dr. Vahlen-t, hogy kiválassza a megfelelő kutatásokat, hiszen azok áttörés esetén akár új, eddig nem látott technológiát tehetnek elérhetővé!

Nem elérhető seth

  • Veterán
  • ****
  • Hozzászólások: 781
  • Aktivitás:
    0%
  • Karma 0
  • Coryon Kane, the Angel of Shadow
Re:XCOM: a Bázis
« Válasz #164 Dátum: 2016. December 13. 09:19:34 »
John Smith

Na igen, sokadjára az is feltűnik, hogy a magasabb ranggal nagyobb kényelem jár - bár ezt egyenlőre csak az ételeknél láttam. Ez jó és rossz is egyben: a jobb minőség biztosítja a (sokszor csak tudat alatt megjelenő) különbséget a rangok között, így fenntartva a parancsnoki lánc erejét, azt az ősi motivációt, hogy a másik jobb, ezért többet, jobbat kap. A másik oldalon viszont a tisztek elkényelmesedhetnek - bár ez a hely elég különlegesnek látszik ahhoz hogy ezzel tisztában legyenek és elkerüljék - és váratlan helyzetben ezen nagyon sok múlik.

A Főmérnök - bemutatkozás híján más néven nem tudom hívni - meglep a hírrel, miszerint, nemcsak az Alfa raj, de az egész hely Parancsnoka vagyok. Bal kezem két ujját az orrtövembe nyomom.

/Angol/ Éreztem, hogy nem lesz ez ilyen egyszerű. Rendben, kezdjenek bele az Orvosi Eszköz gyártásába, nem szeretnék még több sérültet látni a gyengélkedőn. A maradékról még tanácskozok egyet a Merre van a Kutatási Részleg?

Válaszára biccentek, és elindulok, ám az utolsó pillanatban visszafordulok kezet fogni.

/Angol/ Egyébként John. John Smith.
There is a saying: yesterday is history, tomorrow is mistery, but today is a gift. That is why it is called present.